Deklareerimine

Ei. Maksudeklaratsioonis on küll automaatselt vastav kirje olemas, kuid kuna väärtpaberite enda ühelt kontolt teisele kandmisel ei ole tegu väärtpaberite müügiga, siis võib vastava rea deklaratsioonist kustutada.

Nimetatud makseid käsitletakse kasumi jaotamisena ning sellest lähtuvalt maksustatakse äriühingu tasandil tulumaksuga. Lisaks võib see väljamakse olla maksustatud füüsilise isiku tasemel. Sellest lähtuvalt oleks kindlasti vajalik saada kinnitus emitendilt, kas tulumaks on tasutud või mitte. Antud tüüpi väljamakse kohta leiate selgituse EMTA kodulehelt

Internetipangas saate edastada Investeerimiskonto aruande, mida saate teha valiku all Varad ja Kohustused -> Investeerimiskonto aruanne -> Saada EMTA-sse. Andmeid saab saata 15.02-31.03 Andmed jõuavad kohale hiljemalt järgmisel päeval (enamasti tunni jooksul peale edastamist). Andmed jõuavad EMTA-sse eelinfona ning need tuleb nupulevajutusega edastada oma maksudeklaratsioonile.

LHV Pank Teie eest maksuametile andmeid ei edasta. Vastavalt kasutuses olevale süsteemile on Teil võimalik LHV internetipangast võtta maksuraporti aruande väljavõte. Peale väljavõtte korrektsuses veendumist, peate raporti põhjal deklaratsioonile andmed ise käsitsi lisama. EVK-s teostatud tehingute kohta on maksuametil info olemas ning maksudeklaratsioonile on kantud tehingute müügiväärtus. Soetusväärtus ja tehingutasud tuleb deklaratsionile ise lisada.

Investeerimsikontona saab EMTA-le deklareerida kõiki LHV kontotüüpe – Investeerimsilepinguga konto, Kasvukonto, portfellihalduse konto, LHV Trader konto ja LHV Broker konto.

Soovitame vaadata Maksuameti foorumisse foorum.emta.ee ning finantsportaali maksufoorumitesse fp.lhv.ee Investeerimiskonto kohta saab lugeda siit Rahandusministeeriumi investeerimiskonto juhendit (pdf). Lisainfo saamiseks pöörduge palun Maksu- ja Tolliameti poole, telefonil 1811.

Kõik KKK teemad