enru

Järelmaks

1. Kuhu pean pöörduma, kui tahan osta kaupa või teenust järelmaksuga?

Järelmaksulepingu sõlmimiseks esita esmalt taotlus. Seda saad teha meie koostööpartneri müügikohas või meie kodulehel. Pärast taotluse läbivaatamist anname Sulle limiidi, mille ulatuses võid sõlmida ühe või soovi korral ka mitu järelmaksulepingut. Samuti on Sul võimalus kanda limiit väikelaenuna oma pangakontole.

2. Kes saab järelmaksu taotleda?

Eraisikuna saad järelmaksu taotleda siis, kui:

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti kodanik või Su elamisluba kehtib veel vähemalt üks aasta

Järelmaksu saab taotleda ka ettevõte. Selleks tuleb täita taotlus, esitada bilanss ja kasumiaruanne eelmise kuu lõpu seisuga.

3. Millisel juhul ja kuidas pean esitama oma konto väljavõtte?

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub Sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:

 • panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
 • panga kinnitusega paberväljatrükk
 • LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui Su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

4. Kuidas saan sõlmida LHV järelmaksulepingu?

Pärast taotluse esitamist anname Sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Selle limiidi ulatuses võid sõlmida ühe või mitu järelmaksulepingut.

 1. Vali meie koostööpartnerite hulgast välja kaupmees, kelle juurest soovid kaupa või teenust osta.
 2. Anna kaupmehele teada, et soovid osta LHV järelmaksuga.
 3. Vali kaupmehega koos endale sobivad lepingu tingimused ja tutvu lepinguga.
 4. Allkirjasta leping.

LHV järelmaksuga saad osta ka veebipoest. Sellisel juhul tutvustab kaupmees Sulle lepingutingimusi ning saadab seejärel Sulle lepingu digitaalseks allkirjastamiseks.

Osades veebipoodides on olemas LHV järelmaksulink. See toimib nagu pangalink: kui valid selle makseviisi, saad kohe interneti teel limiiti taotleda ja lepingu allkirjastada.

5. Sõlmisin järelmaksulepingu. Kui suur on esimene osamakse ja millal see tuleb tasuda?

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame Sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka Su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui Sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 680 2700 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

6. Millal saadate mulle arve järelmaksu osamakse tasumiseks ja kuhu ma selle tasun?

Arve saadame Sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle Sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma järelmaksulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust. Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

7. Ma pole sel kuul järelmaksu osamakse arvet saanud. Kuidas saan tasuda?

Osamakse tasumiseks ei pea Sa ootama arve saabumist. Kui Sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

8. Minu maksetähtpäev on lepingu järgi 10. kuupäev. Kui teen ülekande täpselt 10. kuupäeval, kas makse jõuab siis kohale õigel ajal?

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

9. Soovin, et minu igakuine järelmaksu osamakse läheks mu pangakontolt maha automaatselt. Mida ma selleks tegema pean?

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea Sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks
10. Soovin oma kehtivat järelmaksulepingut muuta. Mida ma pean selleks tegema ja palju see maksab?

Järelmaksulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame Su järgmisele arvele. Kui tasud kogu järelmaksusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

11. Soovin oma järelmaksusumma enne tähtaega tagasi maksta. Mida ma pean selleks tegema ja kui palju see maksab?

Kogu järelmaksusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

12. Kuhu pean pöörduma, kui mul on järelmaksu kohta küsimusi?

Infot saad meie klienditoelt telefonil 680 2700 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab iga päev kell 9–21.

13. Kas järelmaksuga saab osta ka ettevõte?

Jah, järelmaksu on võimalik saada ka ettevõttel. Selleks tuleb täita taotlus ning esitada bilanss ja kasumiaruanne eelmise kuu lõpu seisuga. Finantseerime oste alates 500 eurost.

Kõik vajad abi teemad