Pangasisene makse
 • Mis tahes valuutas makse LHV kontode vahel
 • Jõuab saajani kohe
 • Enne kella 17.00 algatatud Trader-kontoga seotud makse jõuab kohale tunni jooksul, hilisem järgmise tööpäeva hommikul

Tasuta

Euroopa makse
 • Eurodes makse mõnda SEPA riiki
 • Tööpäeval enne kella 16.45 algatatud makse jõuab saajani samal päeval, pärast kl 16.45 algatatud makse aga järgmisel tööpäeval

Tasuta

EUR

Välkmakse

Tasuta

EUR

Välismakse tavamaksena
 • Kui makse on algatatud enne kl 17.00 jõuab see olenevalt valuutast saajani 2–5 tööpäevaga
 • Makseid saab teha järgmistesse valuutadesse - AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HUF, JPY, NOK, PLN, RON, SEK, USD
 • Makset ei ole võimalik teha ega valida kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas ja makse valuuta on käibel Euroopa Majanduspiirkonnas
 • Teenustasude erinevused
 • Millisel juhul maksan teenustasu 100 eurot?

7 € (jagatud)
29 € (tasub maksja)

Välismakse kiirmaksena

Kiirmakse liigub kaks korda kiiremini, st olenevalt valuutast jõuab raha saajani kuni 2 tööpäevaga. Makse jõuab kohale kõige kiiremini juhul, kui see on algatatud:

9 või 17 € (jagatud) ?
39 € (tasub maksja)

Välismakse ekspressmaksena

Ekspressmakse on veel kiirem kui kiirmakse. Makse jõuab kohale 1 tööpäevaga juhul, kui see on algatatud:

32 € (jagatud)
54 € (tasub maksja)

Kui soovid, aitame sul arveldusteenused teisest pangast LHV Panka üle tuua – teeme sinu eest kõik vajalikud toimingud.

Püsikorraldus LHV-s tähendab seda, et LHV teeb vajalikud ülekanded lepingus määratud kuupäeval sinu eest. LHVs on võimalik püsikorralduse lepingut sõlmida pangasisesele ja Euroopa maksele.

Püsikorralduse jaoks saad määrata:

 • makse saaja
 • makse tegemise kuupäev ja ajavahemiku, mille järel makse kordub (nt nädal, kuu, aasta) ning
 • raha ülekandmise viisi ja summa

Võimalik on valida kolme raha ülekandmise viisi vahel:

 1. Maksepäeval võtame sinu kontolt määratud summa ja kanname selle makse saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime maksepäeval ja sellele järgneval kahel päeval
 2. Maksepäeval kanname kogu sinu konto vaba jäägi saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime ainult maksepäeval
 3. Sa määrad summa, mis peab maksepäeval sinu kontole jääma - ülejäänud vabad vahendid kanname makse saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime ainult maksepäeval

Maksepäeval tuleb hoolitseda vaid selle eest, et õigel päeval on vajalik summa kontol olemas ja konto ülekande limiidid piisavalt suured. Kui sel ajal ei ole kontol piisavalt raha või ülekannete limiit ei ole püsikorralduse makse jaoks piisav, jääb püsikorraldus seekord paraku täitmata.

Püsikorralduse leping jääb kehtima ning edaspidiseid makseid see ei takista (s.o eeldusel, et järgmise püsikorralduse makse ajaks on kontol piisavalt raha ja piisavalt ülekande limiiti).

Maksete import võimaldab laadida internetipanka üles maksefaili ning seejärel seal maksed allkirjastada (ükshaaval või korraga), neid vaadata, muuta ja kustutada. Laadi maksefail üles siin: Igapäevapangandus → Maksed → Maksete import. Tutvu ka maksefaili formaadiga.

Kui soovid maksefaili importimise täielikult automatiseerida, võta kasutusele LHV Connect. Selle lahenduse abil saab raamatupidaja teha makseid ning jälgida laekumisi ja väljaminekuid otse oma raamatupidamisprogrammis.

Kiirteavitusi saadame e-kirja, tõuketeavituse (push notificationi) või ärikliendile ka xml-failina.

E-kiri
Vaikimisi teavitame klienti e-kirja teel iga kord, kui tehtud maksega tekib viivitus või tõrge.

Kes saab ebaõnnestunud ülekande teavituse e-kirja teel ja kas teavitusest saab ka loobuda?

Tõuketeavitus
Tõuketeavitusi (push notification) saadame klientidele, kes kasutavad LHV mobiiliäppi ja on lubanud endale selliseid teavitusi saata. Tõuketeavitust saad aktiveerida ja kasutada teenustasuta. Kuidas saan äpis teavitusi tellida?

Selliseid teavitusi saadame näiteks kontole laekuva raha, ülekannete või kaardimaksete limiidi täitumise, ebaõnnestunud tehingu, uue e-arve ja pangakaardi aegumise kohta.

Xml fail
Ärikliendil on võimalik saada maksetega seotud kiirteavitusi xml-failina LHV Connecti vahendusel. Tutvu LHV Connectiga.

Määratud makse on internetipangas või mobiiliäpis eeltäidetud ja salvestatud maksekorraldus.

Määratud makseid saad salvestada internetipangas, valides rubriigist “Igapäevapangandus” → “Maksed” → “Määratud maksed”. Tavamakse saad salvestada määratud makseks ka pärast makse allkirjastamist.

Mobiiliäpis näed ja saad salvestada määratud makseid valides “Seaded” → “Maksed” → “Määratud maksed”.

Kõige mugavam on määratud makse algatada mobiiliäpis. Seal piisab saaja ja eeltäidetud makse leidmiseks nime esitähtedest ning sul ei ole vaja määratud makset eraldi salvestada.

Väikemakse on kuni 30-eurone (k.a) Euroopa makse mobiiliäpis või internetipangas, mida saab eraklient teha ilma tugeva autentimiseta.

Ilma tugeva autentimiseta on võimalik teha viis kuni 30-eurost makset. Kuues makse tuleb kinnitada tugeva autentimisvahendiga (mobiil-ID, ID-Kaardi, SmartID) või pin-kalkulaator).

Väikemakse tegemise võimalust on võimalik sisse- ja välja lülitada nii internetipangas kui ka mobiiliäpis (ühes sisse lülitamine mõjutab ka teises e-kanalis tehtavaid makseid).

Nimemakse saad teha nii eraisikule kui ka juriidilisele isikule tema telefoninumbri alusel.

 • Algata mobiiliäpis makse.
 • Vali oma telefoniraamatust number või sisesta see käsitsi.
 • Saaja nimi ja pangakonto number lisatakse maksekorraldusele automaatselt. Kui makse saaja pole nimemakse teenusega liitunud, võid talle saata kutse LHV pangas nimemaksega liitumiseks.

Nimemakse vastuvõtmine

 • Seo mobiiliäpi seadetes oma telefoninumber soovitud arvelduskontoga ja nõustu andmete edastamisega.
 • Sulle saabub kontrollkood SMS-sõnumiga. See tõendab, et sinu sisestatud telefoninumber kuulub sulle.
 • Seejärel saad makseid vastu võtta oma kontoga seotud telefoninumbri alusel. Maksja jaoks täidetakse maksekorralduse vorm telefoninumbri põhjal automaatselt saaja nime ja kontonumbriga.

Tutvu ka KKK-ga

LHV Pank ei saada ega võta vastu järgmiste riikide, pankade või valuutadega seotud makseid:

 • Armeenia - Alates 01.09.2023 LHV Pank ei tee ega võta ka vastu makseid Armeenia pankadest. Laekuvad maksed tagastame maksjale. Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka pankade tütarettevõtetele, mis võivad olla registreeritud või tegutseda väljaspool Armeeniat. Erandkorras võime lubada ettevõtete panganduse või privaatpanganduse klientidele Armeeniaga seotud maksete töötlemist, kui tehingud on rahvusvaheliste sanktsioonidega kooskõlas.
 • Kasahstan - Alates 01.09.2023 LHV Pank ei tee ega võta ka vastu makseid Kasahstan pankadest. Laekuvad maksed tagastame maksjale. Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka pankade tütarettevõtetele, mis võivad olla registreeritud või tegutseda väljaspool Kasahstani. Erandkorras võime lubada ettevõtete panganduse või privaatpanganduse klientidele Kasahstaniga seotud maksete töötlemist, kui tehingud on rahvusvaheliste sanktsioonidega kooskõlas
 • Kesk-Aafrika Vabariik
 • Iraan
 • Kongo Demokraatlik Vabariik
 • Kõrgõzstan - Alates 01.09.2023 LHV Pank ei tee ega võta ka vastu makseid Kõrgõzstan pankadest. Laekuvad maksed tagastame maksjale. Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka pankade tütarettevõtetele, mis võivad olla registreeritud või tegutseda väljaspool Kõrgõzstani. Erandkorras võime lubada ettevõtete panganduse või privaatpanganduse klientidele Kõrgõzstaniga seotud maksete töötlemist, kui tehingud on rahvusvaheliste sanktsioonidega kooskõlas
 • Liibüa
 • Läti - väljuvad maksed (v.a euromaksed) pankadesse AS BLUEORANGE BANK RIGA (CBBRLV22), AS PRIVATBANK (PRTTLV22), REGIONALA INVESTICIJU BANKA (RIBRLV22)
 • Moldova - väljuvad maksed Moldindconbanki (MOLDMD2X)
 • Põhja-Korea
 • Serbia - Alates 01.09.2023 LHV Pank ei tee ega võta ka vastu makseid Serbia pankadest. Laekuvad maksed tagastame maksjale. Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka pankade tütarettevõtetele, mis võivad olla registreeritud või tegutseda väljaspool Serbiat. Erandkorras võime lubada ettevõtete panganduse või privaatpanganduse klientidele Serbiaga seotud maksete töötlemist, kui tehingud on rahvusvaheliste sanktsioonidega kooskõlas.
 • Somaalia
 • Sudaan ja Lõuna-Sudaan
 • Süüria
 • Usbekistan - Alates 01.09.2023 LHV Pank ei tee ega võta ka vastu makseid Usbekistan pankadest. Laekuvad maksed tagastame maksjale. Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka pankade tütarettevõtetele, mis võivad olla registreeritud või tegutseda väljaspool Usbekistani. Erandkorras võime lubada ettevõtete panganduse või privaatpanganduse klientidele Usbekistaniga seotud maksete töötlemist, kui tehingud on rahvusvaheliste sanktsioonidega kooskõlas.
 • Valgevene - LHV Pank ei tee makseid Valgevene pankadesse ega võta nende riikide pankadest ka makseid vastu. Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka pankade tütarettevõtetele, mis võivad olla registreeritud või tegutseda väljaspool Valgevene. Erandkorras võime lubada ettevõtete panganduse või privaatpanganduse klientidele teatud Valgevenega seotud maksete töötlemist, kui tehingud on rahvusvaheliste sanktsioonidega kooskõlas.
 • Venemaa - LHV Pank ei tee makseid Venemaa pankadesse ega võta nende riikide pankadest ka makseid vastu. Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka pankade tütarettevõtetele, mis võivad olla registreeritud või tegutseda väljaspool Venemaad. Erandkorras võime lubada ettevõtete panganduse või privaatpanganduse klientidele teatud Venemaaga seotud maksete töötlemist, kui tehingud on rahvusvaheliste sanktsioonidega kooskõlas.

 • Vene rubla (RUB) - Alates 30.03.2022 LHV Pank ei saada ega võta vastu rublades makseid

Loe täpsemalt

LHV Pangal on õigus mitte teha (sh mitte vastu võtta) järgmiste riikide, piirkondade või pankadega seotud makseid:

Makse tegemine võib olla piiratud näiteks ka juhul, kui makse

 • on seotud krediidiasutusega, mille tegevusluba on lõppenud;
 • on seotud isikuga (füüsiline/juriidiline), kes on ÜRO, Euroopa Liidu, UK või USA sanktsiooni subjekt;
 • on seotud mõne ülal loetletud riigi residendiga või seal asuva või tegutseva isikuga;
 • selgituses olevat sõna (nt linna-, hotelli- või isikunimi) on võimalik seostada mõne ülal loetletud riigiga;
 • oluline info on puudulik (nt maksja/saaja nimi, aadress või makse selgitus);
 • on seotud kahesuguse kasutusega kauba või selle kahtlusega.
 • on seotud kõrgema riskiga riigiga. Selleks võivad olla kõrge riskiga kolmandad riigid, mis on FATF ja Euroopa Liidu poolt avaldatud nimekirjades.

Venemaale kehtestatud sanktsioonidest tulenevalt võib makse tegemine olla piiratud. Piirangud võivad rakenduda muuhulgas juhul kui makse

 • on seotud kaubanduspiirangutega või kaubanduspiirangute all olevate kaupade intellektuaalomandiga.
 • on seotud transiidiga läbi venemaa.
 • on seotud kolmandate riikidega, mille puhul on tuvastatud sanktsioonidest kõrvalehoidmine
 • on seotud vene kaitsetööstusega.
 • on seotud vene-suunalise maismaatranspordiga.
 • on seotud laevadega, mis tegelevad laevalt laevale pumpamisega või mis on manipuleerinud oma navigatsioonisüsteemi
 • on seotud propagandaga.

Makset tehes tuleb arvestada, et rahvusvaheliste sanktsioonide rakendamise tõttu võib makse tegemise (sh laekumise) aeg pikeneda. Pank soovitab koostööpartnerite valikul ning tehingute tegemisel hinnata, et tegevus ei rikuks rahvusvaheliste sanktsioonidega kehtestatud piiranguid. Samuti võib pangal tekkida sõltuvalt piirangust kohustus makse blokeerida või külmutada. Lisaks võib välismaksete läbivaatamine võtta tavapärasest kauem aega, kui panga hoolsusmeetmetest tulenevalt vajab raha päritolu põhjalikumat väljaselgitamist. Eeltoodud põhjustel tekkinud raha käsutamise piirangu korral LHV Pank kliendile kaasnenud kahju ei hüvita.

Makse tegemisel LHV Panka kasuta järgmisi andmeid:

BIC/SWIFT: LHVBEE22

Nimi: AS LHV Pank

Aadress: Tartu mnt 2, 10145 Tallinn