Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Investori baaskursus edasijõudnutele

Kas teadsid, et parim aeg investeerimisega alustamiseks oli eile ja täna on viimane aeg?

Selleks oleme kokku pannud kursuse, mis on mõeldud investoritele, kel on baasteadmisest investeerimisest juba omandatud. Edasijõudnute kursus aitab koguda baasteadmisi keerulisematel teemadel nagu tuletisintsrumendid, aktsiakauplemine ja ja krüptovarad.

  • Osalemine on kõigile tasuta
  • Ei pea olema LHV klient
  • Kursus lõpeb eksamiga
  • Test saadetakse kõigile, kes on end registreerinud "Investori Baaskursus edasijõudnutele" 1. märts
  • Testi saab teha kuni 3. märts (kaasaarvatud)
  • Kõik seminarid toimuvad veebis ja on järele vaadatavad

Kõik kursuse läbinud ja eksami edukalt sooritanud saavad diplomi, mis võiks anda kursuse läbinule enesekindlust, kuid ei garanteeri tootlust.

Registreeri kursusele

23.01

Aktsiakauplemine

Vaatame, mida kujutab endast kauplemine ning millised on piirangud aktiivseks tehingute tegemiseks erinevatel turgudel. Räägime, millised on tüüpilised vead, millega kauplejad silmitsi seisavad ning milliste instrumentidega on võimalik lühiajaliselt tehinguid teha. Käime läbi ka levinumad kauplemisstrateegiad.

Seminar on mõeldud eelkõige investorile, kellel on mõningad kogemused koduturule investeerimisest olemas.

Esimene seminar "Investori baaskursus edasijõudnutele"

Seminari viib läbi LHV investorkogukonnajuht Nelli Janson.

Järelvaatamine

30.01

Krüptovaradega kauplemine

Krüptovarad on plokiahela tehnoloogiale ehitatud alaliik digitaalrahast. Viimasel ajal on sellest saanud aga populaarne kauplemisinstrument. Seminaril vaatame lähemalt, mis peitub krüptovarade tehnoloogia taga ning milleks seda üldse kasutatakse.

Tutvustame võimalusi, kuidas LHV-s krüptovaradega tehinguid teha, kust saada kauplemiseks vajalikku infot ning mida silmas pidada kauplemistulude deklareerimisel. Lisaks vaatame ka, mis ohud ja riskid krüptovaradega seotud on, seda nii kauplemisriskide ja kui ka petuskeemide näol.

Teine seminar "Investori baaskursus edasijõudnutele"

Seminari viib läbi LHV maakler Marten Põllumees.

Järelvaatamine

06.02

Kasvuaktsia vs. väärtusaktsia analüüs

Seminaril lahkame väärtus- ja kasvuaktsiaid. Mis need õieti on, kuidas nad üksteisest erinevad, millisele investorile kumbki sobida võiks ja kuidas neid analüüsida. Vaatame üle mõningad elulised näited ja käime läbi ka valitud ettevõtete finantsaruanded.

Kolmas seminar "Investori baaskursus edasijõudnutele"

Seminari viib läbi LHV nooremanalüütik Georg Martin Leppsalu.

Järelvaatamine

13.02

Optsioonide ja futuuride ABC

Alustame optsioonidega päris algusest. Optsioon on tuletisinstrument – mis peitub selle lause taga? Optsiooni mõisted - alusvara, optsioonipreemia, kasutamishind, aegumiskuupäev. Optsiooni tüübid. Vaatleme optsioonide kasutamisvõimalusi ja riski. Leiame vastuse küsimusele, mis mõjutab optsiooni hinda. Kuidas lugeda optsioonisümboleid?

Lisaks vaatleme futuurikauplemisega seotud riske. Toome välja futuuride peamised omadused. Pöörame tähelepanu futuurikauplemise telgitagustele, millega peab arvestama, mida peab teadma ja mida ei tohi unustada. Teeme läbi futuuri kasumi/kahjumi arvestuse ning toome välja futuuride kasutamise peamised põhjused.

Neljas seminar "Investori baaskursus edasijõudnutele"

Seminari viib läbi LHV maakler Aleksandr Mahnov.

Järelvaatamine

20.02

Psühholoogia aktsiaturgudel

Investeerimine ei seisne pelgalt arvudes ja andmetes, sest eduka tulemuse saavutamiseks on suur roll mängida ka psühholoogial ja oma emotsioonidega toimetulekul. Seminaril vaatame läbi investorite enim levinud vead elust enesest, miks neid ikka ja jälle tehakse ning kuidas neid vältida.

Viies seminar "Investori baaskursus edasijõudnutele"

Seminari viib läbi LHV investorkogukonnajuht Nelli Janson.

Järelvaatamine

27.02

LHV võimenduslaen

Kuidas osta aktsiaid, kui portfellis olev raha jääk on juba täies ulatuses investeeritud? LHV võimenduslaen, mida saab võtta börsil noteeritud väärtpaberite tagatisel ning seda kogu oma portfelli ulatuses, pakub võimaluse osta aktsiaid ka siis, kui parajasti puudub vaba raha jääk. Eelduseks ongi sel juhul juba olemasolev aktsiaportfell, mille tagatisel saab tehinguks laenu võtta.

Kuues seminar "Investori baaskursus edasijõudnutele"

Seminari viib läbi LHV maakler Marten Põllumees.

Järelvaatamine

Investori baaskursuse läbimist kinnitav diplom ei taga edukaid investeeringuid ega garanteeri põhisumma säilimist, kuid LHV hinnangul aitab see vältida nii mõndagi algajate poolt tehtavat viga investeerimisel. Diplomi saamiseks on vajalik viiel seminaril osalemine või järelkuulamine, ning edukas eksami sooritamine. Eksamit on võimalik sooritada ainult üks kord, ning sellel puudub järelevastamise võimalus.

Kust leida lisainfot?

Tallinna börsi aktsiahindade liikumist saad vaadata aadressilt tse.ee ja välisväärtpaberite hinnamuutusi aadressilt finance.yahoo.com.

Võta osa meie tasuta seminaridest.

Tutvu huvitavate erialase raamatutega meie raamatukogus.

Investeerimise ja majandusalast teavet leiad ka LHV finantsportaalist.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon