Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Alustava investori baaskursus

Kas teadsid, et parim aeg investeerimisega alustamiseks oli eile ja täna on viimane aeg?

Tahame, et sinu teekond investeerimismaailmas algaks sujuvalt. Selleks oleme kokku pannud alustavatele investoritele mõeldud kursuse, mis aitab koguda põhiteadmisi ning teha ettevalmistusi investeerimiseks.

*Kõik kursuse läbinud ja eksami edukalt sooritanud saavad diplomi, mis võiks anda kursuse läbinule enesekindlust, kuid ei garanteeri tootlust.

  • Osalemine on kõigile tasuta
  • Ei pea olema LHV klient
  • Kursus lõpeb eksamiga
  • Kõik seminarid toimuvad veebis ja on järele vaadatavad

Kõik kursuse läbinud ja eksami edukalt sooritanud saavad diplomi, mis võiks anda kursuse läbinule enesekindlust, kuid ei garanteeri tootlust.

Registreeri kursusele

19.09

Investeerimise ABC

Alustava investori baaskursuse seminarisarja sissejuhatav loeng.

Otsime vastust küsimustele: Mis on investeerimine? Kuidas alustada investeerimist? Millesse investeerida?

Läheneme investeerimisele ka praktilise poole pealt, vaatame erinevaid näiteid, anname viiteid infoallikatele ning jagame mõtteid kuidas iseseisvalt infot koguma hakata. Seminari raames vaatame üle, milliseid võimalusi pakub virtuaalportfell.

Seminari viib läbi LHV Finantsportaali sisujuht Erko Rebane.

Järelvaatamine

26.09

Võlakirjainvesteering kui alternatiiv aktsiatele

Investeerimisest räägitakse sageli aktsiainvesteeringute valguses. Riskide hajutamise eesmärgil on võimalik investeerimisportfelli mitmekesistada ka muude instrumentidega, mille üheks võimaluseks on võlakirjad.

Seminar annab ülevaate võlakirjast kui alternatiivsest investeerimisvõimalusest, selle eelistest ja puudustest. Toome välja põhiprintsiibid, millest lähtuvalt sobilikke võlakirju valida. Lisaks tutvustatakse peamisi globaalseid trende võlakirjaturgudel ning vaatame, kuidas on seni läinud kohaliku Balti turu võlakirjadel. Seminar on suunatud nii alustavale kui ka edasijõudnud investorile, kellel on huvi täiendavate investeerimisvõimaluste vastu.

Seminari viib läbi LHV maalker Aleks Mahnov.

Järelvaatamine

03.10

Kuidas investeerida Balti börsidel

Balti väärtpaberiturg on sobilik koht nii algajale kui ka juba kogenenumale investorile. Seminaril võtame vaatluse alla Balti börsi eripärad, mille poolest see erineb välisturgudele investeerimisest ning tutvustame kasulikke allikaid, mis investeerimis- või kauplemisotsuste langetamisel abiks on.

Samuti vaatame, mida tuleks teada Balti börsi ettevõtetelt saadud dividendide kohta.

Seminari viib läbi LHV analüütik Raido Tõnssion.

10.10

Analüüsi alused – kuidas valida aktsiaid?

Kuidas analüüsida ettevõtete finantsnäitajaid? Fundamentaalne analüüs keskendub ettevõtte majandusnäitajatele, konkurentsieelistele ning juhtkonna pädevuse hindamisele.

Alustame algusest ning räägime lahti tähtsamad kasumiaruande, bilansi ja rahavoogude aruande osad. Vaatame finantstulemuste muutuste trende ning arvutame näitajaid ettevõtete näidete põhjal. Heidame pilgu ka lihtsamatele aktsiahinnast sõltuvatele suhtarvudele ja läbi nende ettevõtte väärtuse leidmisele. Seminar on mõeldud algajatele, kes alles alustavad fundamentaalse analüüsi tundma õppimisega.

Seminari viib läbi LHV portfellihaldur Jani Mäenpää.

17.10

Makromajanduslike näitajate tutvustus

Mis on SKP? Kuidas seda mõõdetakse? Mida näitab inflatsioon? Miks intresside tõstmine pidurdab hinnakasvu? Räägime nendest ja teistest peamistest makromajanduslikest indikaatoritest - kuidas neid koostatakse, mida nad näitavad ning ka sellest, mida nad ei näita. Kuna keskpangad on tõusnud finantsturgude tähelepanu keskpunkti, siis arutleme ka selle üle kuidas rahapoliitilised otsused mõjutavad inflatsiooni ja millised on üldse keskpanga tööriistad oma eesmärkide saavutamiseks.

Seminar on mõeldud kõigile alustajatele, kes püüavad makromajanduslike näitajate maailmas paremini orienteeruda või lihtsalt varem õpitud teadmisi värskendada.

Seminari viib läbi LHV analüütik Raido Tõnisson.

24.10

Kuidas kaubelda USA aktsiatega?

USA väärtpaberiturg on maailma suurim ja aktiivseim. Võtame vaatluse alla USA väärtpaberituru eripärad: millal algab ja lõpeb regulaarne kauplemine, mis on eel- ja järelkauplemine, milliseid orderitüüpe kasutada.

Vaatleme mille poolest erineb sealsel väärtpaberiturul tegutsemine koduturule investeerimisest. Kuidas toimub sealsel turul kauplemine ja millele peab tähelepanu pöörama. Loomulikult ei saa mööda vaadata investeerimisega kaasnevatest ohtudest ning toome välja USA aktsiaturu eripärad. Seminar on mõeldud eelkõige alustavale investorile, kellel on mõningad kogemused koduturule investeerimisest olemasolust.

Seminari viib läbi investorkogukonna juht Nelli Janson.

Investori baaskursuse läbimist kinnitav diplom ei taga edukaid investeeringuid ega garanteeri põhisumma säilimist, kuid LHV hinnangul aitab see vältida nii mõndagi algajate poolt tehtavat viga investeerimisel. Diplomi saamiseks on vajalik viiel seminaril osalemine või järelkuulamine, ning edukas eksami sooritamine. Eksamit on võimalik sooritada ainult üks kord, ning sellel puudub järelevastamise võimalus.

Kust leida lisainfot?

Tallinna börsi aktsiahindade liikumist saad vaadata aadressilt tse.ee ja välisväärtpaberite hinnamuutusi aadressilt finance.yahoo.com.

Võta osa meie tasuta seminaridest.

Tutvu huvitavate erialase raamatutega meie raamatukogus.

Investeerimise ja majandusalast teavet leiad ka LHV finantsportaalist.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon