LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Alustava investori baaskursus

Kas teadsid, et parim aeg investeerimisega alustamiseks oli eile ja täna on viimane aeg? Tahame, et sinu teekond investeerimismaailmas algaks sujuvalt. Selleks oleme kokku pannud alustavatele investoritele mõeldud kursuse, mis aitab koguda põhiteadmisi ning teha ettevalmistusi investeerimiseks.

  • Kursus koosneb kuuest seminarist perioodil 17.01 - 28.02.2023
  • Osalemine on kõigile tasuta
  • Ei pea olema LHV klient
  • Kursus lõpeb eksamiga
  • Kõik seminarid toimuvad veebis ja on järele vaadatavad

Kõik kursuse läbinud ja eksami edukalt sooritanud saavad diplomi, mis võiks anda kursuse läbinule enesekindlust, kuid ei garanteeri tootlust.

Registreeri kursusele

17.01

Investeerimise ABC

Kursuse sissejuhatav loeng. Otsime vastust küsimustele: Mis on investeerimine? Kuidas alustada investeerimist? Millesse investeerida? Läheneme investeerimisele ka praktilise poole pealt – räägime, millised on sagedasemad vead, anname soovitusi infoallikateks ning jagame mõtteid, kuidas iseseisvalt infot koguma hakata. Seminari raames vaatame üle, milliseid võimalusi pakub investeerimise virtuaalkonto.

Seminari juhatab LHV Finantsportaali sisujuht Erko Rebane.

Registreeri

24.01

Kuidas investeerida Balti turgudel?

Balti väärtpaberiturg on sobilik koht nii algajale kui ka juba kogenenumale investorile. Seminaril võtame vaatluse alla Balti börsi eripärad – mille poolest erineb see välisturgudele investeerimisest ning tutvustame kasulikke allikaid, mis investeerimis- või kauplemisotsuste langetamisel abiks on. Samuti vaatame, mida tuleks teada Balti börsi ettevõtetelt saadud dividendide kohta.

Seminari juhatab LHV analüütik Raido Tõnisson.

Registreeri

31.01

Kuidas kaubelda USA aktsiatega?

USA väärtpaberiturg on maailma suurim ja aktiivseim. Võtame vaatluse alla USA väärtpaberituru eripärad: millal algab ja lõpeb USA turul kauplemine, mis on eel- ja järelturg, milliseid orderitüüpe kasutada jne. Selgitame, mille poolest erineb sealsel väärtpaberiturul tegutsemine koduturule investeerimisest ning millele tuleks sealsel turul investeerides tähelepanu pöörata. Loomulikult ei saa mööda vaadata investeerimisega kaasnevatest ohtudest, mistõttu juhime tähelepanu USA aktsiaturu eripäradele. Seminar on mõeldud eelkõige alustavale investorile.

Seminari viib läbi LHV vanemmaakler Nelli Janson.

Registreeri

7.02

Analüüsi alused – kuidas valida aktsiaid?

Kuidas analüüsida ettevõtete finantsnäitajaid? Fundamentaalne analüüs keskendub ettevõtte majandusnäitajatele, konkurentsieelistele ning juhtkonna pädevuse hindamisele. Alustame algusest ning räägime lahti tähtsamad kasumiaruande, bilansi ja rahavoogude aruande osad. Vaatame finantstulemuste muutuste trende ning arvutame näitajaid ettevõtete näidete põhjal. Heidame pilgu ka lihtsamatele aktsiahinnast sõltuvatele suhtarvudele ja läbi nende ettevõtte väärtuse leidmisele. Seminar on mõeldud algajatele, kes alles alustavad fundamentaalse analüüsi kasutamisega.

Seminari viib läbi LHV aktsiaturgude vanemanalüütik Jani Mäenpää.

Registreeri

21.02

Võlakirjainvesteering kui alternatiiv aktsiatele

Investeerimisest räägitakse sageli aktsiainvesteeringute valguses. Riskide hajutamise eesmärgil on võimalik investeerimisportfelli mitmekesistada ka muude instrumentidega, näiteks võlakirjadega. Seminar annab ülevaate võlakirjast kui alternatiivsest investeerimisvõimalusest, selle eelistest ja puudustest. Toome välja põhiprintsiibid, millest lähtuvalt sobilikke võlakirju valida. Lisaks tutvustame peamisi globaalseid trende võlakirjaturgudel ning vaatame, kuidas on seni läinud kohaliku Balti turu võlakirjadel. Seminar on suunatud nii alustavale kui ka edasijõudnud investorile, kellel on huvi madalama riski ja fikseeritud tuluga investeerimisvõimaluse vastu.

Seminari viib läbi LHV portfellihaldur Maarja Pärs.

Registreeri

28.02

Makromajanduslike näitajate tutvustus

Mis on SKP? Kuidas seda mõõdetakse? Mida näitab inflatsioon? Miks intresside tõstmine pidurdab hinnakasvu? Räägime nendest ja teistest peamistest makromajanduslikest indikaatoritest - kuidas neid koostatakse, mida nad näitavad ning ka sellest, mida nad ei näita. Kuna keskpangad on tõusnud finantsturgude tähelepanu keskpunkti, siis arutleme ka selle üle, kuidas rahapoliitilised otsused mõjutavad inflatsiooni ja millised on üldse keskpanga tööriistad oma eesmärkide saavutamiseks. Seminar on mõeldud kõigile, kes tunnevad huvi majanduses toimuva vastu ning tahavad majanduskeskkonnas toimuvat paremini mõista.

Seminari juhib LHV makronalüütik Kristo Aab.

Registreeri

Investori baaskursuse läbimist kinnitav diplom ei taga edukaid investeeringuid ega garanteeri põhisumma säilimist, kuid LHV hinnangul aitab see vältida nii mõndagi algajate poolt tehtavat viga investeerimisel. Diplomi saamiseks on vajalik kuuel seminaril osalemine või järelkuulamine, ning edukas eksami sooritamine. Eksamit on võimalik sooritada ainult üks kord, ning sellel puudub järelevastamise võimalus.

Kust leida lisainfot?

Tallinna börsi aktsiahindade liikumist saad vaadata aadressilt tse.ee ja välisväärtpaberite hinnamuutusi aadressilt finance.yahoo.com.

Võta osa meie tasuta seminaridest.

Tutvu huvitavate erialase raamatutega meie raamatukogus.

Investeerimise ja majandusalast teavet leiad ka LHV finantsportaalist.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon