enru

Garantiid

Pangagarantii aitab ettevõttel tagada mitmesuguseid lepingust tulenevaid riske ja kohustusi

Ettevõtluses on usaldus väga oluline. Vahel on vaja lisagarantiid. Kui selline olukord tekib, saame sulle appi tulla ja pakkuda pangagarantiid. See on meie tagasivõtmatu kohustus tasuda garantiisaajale kohe pärast kirjaliku nõude saamist summa, mis ei ületa garantiikirjas näidatut.

Taotle garantiid

Garantiide liigid

Kuna tehingud ja ettevõtjad on erinevad, on vaja ka erinevaid tagatisi. Seetõttu pakumegi mitut tüüpi garantiikirju, et saaksid valida endale sobivaima.

Maksegarantii

Tagame garantiisaaja ees garantiitaotleja lepingujärgset maksekohustust. Kuni maksetähtaegadest korralikult kinni peetakse, pank maksete sooritamise käiku ei sekku.

Pakkumisgarantii

Kohustume korvama garantiisaajale garantiitaotleja tekitatud kahju juhul, kui viimane küll soostub garantiisaaja pakkumisega, aga hiljem loobub pakkumisest ega sõlmi pakkujaga lepingut.

Ettemaksugarantii

Nimetatud garantii on tagatiseks ostjale ehk garantiisaajale juhuks, kui garantiitaotleja ei tule lepingus näidatud tarnega toime ega ole võimeline tasutud ettemaksu tagastama. Garantiisaaja saab sel juhul nõuda ettemakstud summa tagastamist pangagarantii alusel.

Täitmisgarantii

Täitmisgarantii on mõeldud tagatiseks ostjale ehk garantiisaajale juhuks, kui garantiitaotleja ei suuda kokkulepitud tähtaja jooksul täita lepingus kokku lepitud tingimusi. Täitmisgarantii võib tagada ka lepingust tulenevate trahvide tasumist.

Garantiiaja garantii

Selle alusel tekib nõude esitamise õigus ostjal ehk garantiisaajal siis, kui ostetud kaubal ilmnevad garantiiperioodi jooksul puudused, kuid garantiitaotleja keeldub nende kõrvaldamisest.

Tolligarantii

Tagab garantiitaotleja aktsiisi – ja tollimaksude tasumise kohustust Maksu- ja Tolliameti ees.

Rendigarantii

Tagab garantiitaotleja rendi- või üürilepingust tulenevaid kohustusi rendile- või üürileandja ees.

LHV Pank on valmis garantii väljastama juhul, kui garantiitaotleja on krediidikõlbulik. Garantii taotlemiseks on vaja läbi teha tavaline laenutaotlemise protseduur, st esitada vajalikud dokumendid ja sõlmida tagatislepingud.

Kontakt

Raine Remmelg

ärilaenu projektijuht

684 6118

684 6118

raine.remmelg@lhv.ee

Danel Freiberg

ärilaenu projektijuht

684 6146

684 6146

danel.freiberg@lhv.ee

Kui soovid taotleda laenu summas üle 250 000 euro, võta meiega ühendust ja uuri võimalusi.


Indrek Nuume

juhatuse liige / ettevõtete panganduse juht

680 2622

680 2622

indrek.nuume@lhv.ee

Arko Kurtmann

äripanganduse osakonna juht

680 2766

680 2766

arko.kurtmann@lhv.ee

Egon Rand

ärikliendihaldur

680 2768

680 2768

egon.rand@lhv.ee

Krislin Lehtsaar

ärikliendihaldur

680 0466

680 0466

krislin.lehtsaar@lhv.ee

Marin Moks

ärikliendihaldur

680 2706

680 2706

marin.moks@lhv.ee

Urmas Tsahkna

korporatiivpanganduse juht

680 2752

680 2752

urmas.tsahkna@lhv.ee

Meelis Liivak

korporatiivpanganduse kliendihaldur

680 2761

680 2761

meelis.liivak@lhv.ee

Anu Sillari

ärikliendihaldur

684 6144

684 6144

anu.sillari@lhv.ee