Kutsu kahjuabi ja teata kahjust
Ostukindlustus
Seadmekindlustus
Pikendatud garantii kindlustus
Masinakindlustus
Ettevõttekindlustus
Vastutuskindlustus
Kuidas käitud kahju korral?
Päästeamet 112
Kui õnnetuses on keegi viga saanud või sa vajad Päästeameti abi, siis helista numbrile 112.
Abi sündmuskohal
Kui oled sündmuskohal ja vajad seal meie abi, siis helista kohe meie kahjuabi numbrile 680 1122. Anname sulle nõu, kuidas käituda, ja vajaduse korral tuleme kiiresti ka sündmuskohale appi.
Teata kahjujuhtumist
Kui sul kohest abi ei ole vaja, siis teavita meid kahjujuhtumist esimesel võimalusel. Selleks esita kahjuteade meie kodulehel, helista numbrile 680 1122 või kirjuta kahjud@lhv.ee.
Liiklusõnnetuse vormistamine
Liiklusõnnetus tuleb vormistada sündmuskohal. Selleks võib kasutada digitaalset liiklusõnnetuse teadet.
Kui liiklusõnnetuses sai keegi vigastada, sellesse sattus üle viie sõiduki või ei ole selge, kes liiklusõnnetuse põhjustas, siis teata õnnetusest häirekeskusele numbril 112.
Kui sa juba vormistasid liiklusõnnetuse sündmuskohal, kasutades digitaalset liiklusõnnetuse teadet, ja edastad selle teate meile, ei ole sul vaja meid õnnetusest eraldi teavitada.
Koduabi
Helista LHV koduabi numbrile 680 1122, et saada esmast abi
LHV koduabi töötaja annab sulle telefoni teel nõu ja tuleb sulle appi, kui sinu koduga seoses on juhtunud mingi õnnetus. Me aitame sul takistada kahju edasist suurenemist ja likvideerida esmase probleemi.
Veeavarii
Aitame veelekke peatada ja võimaluse korral veetoru ajutiselt parandada. Aitame liigse vee kuivatada ja võtta ette esmase suurema koristuse.
Nii saame vältida edasise kahju teket ning tagada sulle elementaarsete mugavuste, nagu veevarustuse ja kütte säilimise.
Veetorustiku külmumine
Osutame esmast abi torustiku sulatamiseks ja veevarustuse taastamiseks.
Ukse või akna purunemine või lõhkumine
Aitame sulgeda ukse või akna ajutiste vahenditega, et vältida edasise kahju teket.
Torustiku ummistamine
Aitame torustiku ummistuse likvideerida.
Elektririke
Aitame kõrvaldada elektririkke tõttu tekkinud ohu, et vältida tulekahju tekke ohtu. Kui võimalik, aitame taastada ka elektrivarustuse.
Võtme kaotamine
Kui oled kaotanud koduvõtme või kui sul muul põhjusel ei õnnestu avada (või turvaliselt sulgeda) ukselukku, aitame sul luku avada, sulgeda või parandada.
Vargus või muu juhtum
Kui sa ei saa oma kodu uksi, aknaid või muid avasid turvaliselt sulgeda, tagame mehitatud valve seniks, kuni sinu kodu on turvaliselt suletud.
Ajutine majutus
Kui kindlustusjuhtumi tõttu ei saa sa oma kodus edasi elada, aitame sulle leida ajutise elukoha. Lisaks transpordime sinna sinu ja sinu pere.
Juhtum kodus või koduse varaga
Tulekahju
- Teavita kohe Häirekeskust telefonil 112.
- Kontrolli, ega põlevas või suitsu täis ruumis ei ole inimesi. Toimeta kõik inimesed ohutusse kohta.
- Püüa koduste kaitsevahenditega kustutada tuld nii palju kui võimalik, kuid ära sea enda tervist ohtu.
- Oota päästekomando saabumist.
Veeavarii
- Sulge vee peakraan või püüa muul viisil peatada vee juurde jooksmine.
- Püüa koduste vahenditega suurem vesi kuivatada, et piirata kahju levimist.
Vandalism või vargus
- Teata juhtumist politseile telefonil 112.
- Ära jäta oma kodu ja vara valveta.
Muu juhtum
- Helista LHV koduabi numbrile 680 1122 ja me anname sulle nõu, kuidas käituda. Kui tarvis, tuleme sulle kohapeale appi.
Reisiabi
Helista LHV reisiabi numbrile 680 1122, et saada esmast abi
Kui sul juhtub reisil olles õnnetus või tekib tõrge plaanitud reisi korralduses, annab LHV reisiabi töötaja sulle telefoni teel nõu, kuidas käituda. Ta aitab sul saada ka arstiabi ning vajaduse korral leida uued lennupiletid ja öömaja hotellis.
Meditsiiniabi
Vajaduse korral aitame sul välisriigis leida vajaliku arstiabi ja korraldame seal ravikulude tasumise.
Raskem õnnetus
Aitame korraldada transpordi ja naasmise kodumaale.
Reisitõrge
Aitame sul vahetada ümber või osta uued lennupiletid ning vajaduse korral leida uue hotelli.
Pagasi kadumine või hilinemine
Anname sulle nõu, mida teha, kui su pagas on reisil kaduma läinud või hilineb.
Juhtum reisil
Reisitõrge
- Kui reisitõrge on seotud terviseprobleemidega, pöördu kohe arsti poole ja hoolitse esmalt oma tervise eest. Hiljem esita LHV kindlustusele arsti kirjalik tõend.
- Võta esimesel võimalusel ühendust reisiteenuse pakkuja, lennufirma või hotelliga ja taotle kulude hüvitamist kasutamata teenuste eest.
- Kui sa lennu hilinemise tõttu ei jõua järgmisele lennule, siis esmalt pöördu lennufirma poole ja uuri võimalust lennupilet ringi vahetada või saada asenduspilet. Kui pead ostma uue lennupileti või leidma lisamajutuse- või transpordi, helista LHV reisiabi numbrile 680 1122, siis ei pea sa oma raha kulutama.
- Vajadusel helista LHV reisiabi numbrile 680 1122, et küsida nõu, kuidas toimunud juhtumi korral käituda.
Pagasikahju
- Kui su pagas on saanud kahjustada või läinud kaduma ajal, mil see oli transpordi- või lennufirma valduses, siis esmalt teata juhtumist transpordi- või lennufirmat ja esita sellele firmale kahju hüvitamise avaldus.
- Kui su pagas hilineb, pöördu transpordi- või lennufirma esindaja poole ja küsi sealt kirjalik tõend pagasi hilinemise kohta. Kui ostad endale pagasi hilinemise tõttu hädavajalikke esmatarbevahendeid, säilita ostuarved ja esita need LHV kindlustusele koos kahjuteatega.
- Kui su pagas varastatakse, pöördu kohalikku politseisse ja küsi sealt ka kirjalik tõend juhtumi registreerimise kohta.
- Vajadusel helista LHV reisiabi numbrile 680 1122, et küsida nõu, kuidas toimunud juhtumi korral käituda.
Meditsiiniabi
- Kui oled haigestunud või saanud õnnetuses viga, pöördu kiiresti arsti poole ja toimi tema juhiste alusel.
- Kui vajad kergemat ravi või ravimeid, pöördu lähimasse raviasutusse.
- Kui vajad haiglaravi, siis helista esimesel võimalusel LHV reisiabi numbrile 680 1122. Me aitame sul leida sobiva raviasutuse ja korraldame vajaliku ravi eest tasumise.
- Kui oled saanud vigastada kuriteo käigus, teavita sellest kiiresti kohalikku politseid.
- Kui pöördusid arsti poole ilma, et oleksid enne helistanud LHV reisiabi numbrile, teavita kahjujuhtumist esimesel võimalusel LHV kindlustust telefonil 680 1122.
Õigusabi
- Kui põhjustad õnnetuse, milles keegi saab viga ja sinu vastu algatatakse kas kriminaal- või väärteomenetlus või esitab kolmas isik sinu vastu nõude, mille menetlemiseks on vajalik kasutada õigusnõustamist, teavita meid sellest koheselt telefonil 680 1122.
Juhtum rendiautoga
- Kui su rendiautoga juhtus liiklusõnnetus, vormista see kohalike nõuete alusel ja esita sama dokumendi koopia ka LHV kindlustusele.
- Kui su rendiautoga seoses toimub vargus või röövimine, helista kohe kohaliku politsei numbrile ja tegutse sealt saadud juhiste järgi.
- Kui tasud autorendi firmale omavastutuse summa, säilita selle kohta antud kuludokument. Palu rendifirmal esitada tõend rendiauto suhtes kehtiva kaskokindlustuse olemasolu või puudumise ning omavastutuse suuruse kohta.
Autoabi
Helista LHV autoabi numbrile 680 1122, et saada esmast abi
Kui sa oled autoga teel ning ei saa ootamatu õnnetuse või tehnilise rikke tõttu enam edasi sõita, tuleb LHV autoabi sulle appi ja aitab jõuda plaanitud sihtkohta. Anname sulle telefoni teel nõu, kuidas käituda. Kui tarvis, aitame sul vormistada liiklusõnnetuse sündmuskohal kirjaliku liiklusõnnetuse teate.
Kütus sai ootamatult otsa
Toome sulle kohale lisakütuse, et saaksid sõita lähima tanklani.
Aku on tühi
Kui su auto ei käivitu seepärast, et aku on tühjaks saanud, siis tuleme ja aitame auto tööle saada.
Rehv purunes
Tuleme ja aitame su autol vahetada ratta või rehvi.
Autovõtmed on kadunud
Toome koos sinuga varuvõtme või pukseerime auto lähimasse remondifirmasse või hoiukohta.
Auto on kinni jäänud
Kui su auto on jäänud lumme või pehmesse pinnasesse kinni või sa oled teelt välja sõitnud, siis tuleme ja aitame auto uuesti sõitma.
Pukseerimine
Kui õnnetuse või tehnilise rikke tõttu ei saa sa oma autoga enam edasi sõita, aitame pukseerida selle lähimasse remondifirmasse või hoiukohta. Kui see juhtus Eestis, võid lasta pukseerida sõiduki oma kodu juurde alalisse hoiukohta.
Juhi ja reisijate transport
Tagame juhi ja reisijate transpordi koos nende pagasiga plaanitud reisi sihtkohta Baltikumi piires või koju tagasi. Väljaspool Baltikumi viime juhi ja reisijad lähimasse kohta, kust neil on võimalik reisi jätkata.
Kui samal päeval ei ole võimalik reisi jätkata, korraldame juhi ja reisijate ajutise majutuse kuni kolmeks ööpäevaks.
Kui oled väljaspool Eestit ja sõiduk hävib, tagame vajaduse korral juhi ja reisijate ning nende pagasi transpordi tagasi Eestisse.
Juhtum autoga
- Peatu kohe, ükskõik kui väiksena õnnetus sinu jaoks toimub ja lülita sisse ohutuled, et hoiatada teisi liiklejaid võimaliku ohu eest.
- Kui väljud autost asjaolusid selgitama, siis pane selge helkurvest, sellega aitad suurendada enda ohutust.
- Kui õnnetuses on keegi viga saanud või on tekkinud tulekahju või keskkonnareostuse oht, helista Häirekeskusele numbrile 112.
- Tähista sündmuskoht ohukolmnurgaga, et see oleks teistele liiklejatele nähtav.
- Kui juhtumil oli tunnistajaid, kirjuta üles nende kontaktandmed, et vajaduse korral oleks võimalik kindlustusel nendega hiljem ühendust võtta.
- Kui liiklusõnnetusse sattunutel tekib vaidlus, kes õnnetuse põhjustas, teavita juhtumist politseid. Muul juhul vormista õnnetus kirjaliku aktiga. Kõige mugavam on selleks kasutada vormi liiklusõnnetuse teade.
- Metsloomale otsasõidu korral teavita vigastatud või hukkunud loomast kas Häirekeskust või Keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313. Ulukiga toimunud õnnetusest võid teavitada ka maanteeinfokeskust telefonil 1510 või kohalikku omavalitsust.
- Kui sul on sõidukis pardakaamera, hoolitse selle eest, et juhtumist ja sellele eelnenud ajast tehtud video säiliks. Teavita videost LHV kindlustust.
- Tee sündmuskohast ja tekkinud kahjudest fotod, mis võimaldavad olukorda paremini fikseerida ja aitavad kaasa juhtumi kiiremale lahendamisele.
- Kui kahtled, kuidas käituda, helista nõu saamiseks LHV autoabi numbrile 680 1122. Vajaduse korral tuleme sulle juhtumi fikseerimiseks või sõiduki pukseerimiseks appi.
- Teavita kahjujuhtumist meid esimesel võimalusel esitades kahjuteade meie kodulehel või helistades 680 1122.
Hea teada
Kõige parem viis kindlustusjuhtum lahendada on see ära hoida. Kui sa märkad mõnda ohtu, siis püüa teha kõik endast olenev, et see kõrvaldada ja vältida kahju teket. Seejuures on tähtis, et sa ei seaks enda või teiste inimeste tervist ohtu.
Mis on kõige lihtsamad asjad, mida saad teha, et oma vara hoida?
- Käitu heaperemehelikult ja hoolsalt
- Ära jäta oma asju järelvalveta, sealhulgas lukustatud sõidukis nähtavasse kohta ega kortermaja lukustatud trepikotta.
- Hoida oma võtmed ja valvekoode hoolikalt, et need ei satuks võõraste kätte.
- Lennureisile minnes pane kergesti purunevad esemed käsipagasisse.
- Liikluses ole tähelepanelik ja ära kasuta juhtimise ajal telefoni.
Mida aga teha, kui siiski midagi juhtub?
- Esimese asjana hoolitse enda ja teiste inimeste ohutuse eest.
- Kui tarvis, teavita kohe Häirekeskust või politseid telefonil 112.
- Püüa piirata kahju edasist suurenemist, näiteks veelekke korral sulge vee peakraan.
- Helista LHV kahjuabi telefonile 680 1122, et saada soovitusi, kuidas tekkinud olukorras käituda. Me tuleme sulle kahju leviku piiramiseks ja juhtumi tagajärgede esmaseks likvideerimiseks appi.
- Võimaluse korral tee tekkinud kahjudest fotod. Need võimaldavad olukorra paremini fikseerida ja aitavad kaasa juhtumi kiiremale lahendamisele.
- Esimesel võimalusel teavita meid juhtumist esitades kahjuteade meie kodulehel või helistades numbrile 680 1122.
- Säilita kahjustada saanud vara kuni oleme selle üle vaadanud.
Kahjuabi
Kodu-, reisi- või autoabi kutsumiseks helista ööpäevaringselt 680 1122 või kirjuta kahjud@lhv.ee
Küsi nõu
Helista 699 9111 E–R 9–17 või kirjuta kindlustus@lhv.ee
Anna tagasisidet
Hindame väga sinu tagasisidet ja ettepanekuid. Saada tagasiside