Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

LHV-s saad investeerida otse krüptovarasse

Krüptovara on digitaalraha, mis on osutunud populaarseks lisavõimaluseks nii-öelda pärisrahale. Krüptovara saab kasutada erinevatel platvormidel teenuste eest tasumiseks või lihtsalt enda vahendite hoidmiseks antud krüptoinstrumendis.

Krüptovaradel põhinevad platvormid on üldjuhul ehitatud selliselt, et neil puudub keskne omanik, vaid need püsivad tänu oma hajutatud kliendibaasile. LHV-s saab esialgu panustada just krüptovarade hinnaliikumisele, ehk soetatud krüptovarasid ei saa kasutada platvormidel teenuste kasutamiseks ega ülekannete tegemiseks. Tuntuim hajutatud krüptovara on praegu Bitcoin.

  • Krüptovara hoiad LHV-s tasuta.
    Ostu-müügitehingutele kehtib 0,5% teenustasu.
  • Ligipääs kolmeteistkümnele populaarsele krüptovaluutale.
  • Krüptovara saad osta nii eraisikuna kui ka ettevõttena. Arvesta, et kummalgi juhul kehtivad erinevad maksustamisreeglid.
  • Krüptovara on suure riskiga finantsinstrument, millega kaubeldes tasub olla kursis kaasnevate riskidega.

Veebiseminarid

Vaata järgi krüptovaradega kauplemist tutvustavat seminari

LHV korraldas krüptovaradesse investeerimist tutvustava veebiseminari, kus esitleti LHV uut krüptovarade kauplemisteenust, räägiti krüptoinvesteeringute valdkonna arengutest ja potentsiaalist ning tutvustati LHV pakutavaid krüptovaluutasid.

Vaata järele LHV Youtube kanalil
Finantsportaali Facebooki lehel

LHV kaudu on investeerida lihtne ja mugav

Ligipääs populaarseimatele krüptovaradele

Toetame mitut erinevat krüptovara, kaasa arvatud Bitcoini ja Ethereumi.

Mugavad tehingud

LHV toetatud krüptovara saad osta mobiiliäpis „Investeerimise“ alajaotuses. Vali seal „Krüptovara ost“ ning sisesta soovitud krüptovara ja summa, mille eest soovid osta. Internetipangas saad osta krüptovarasid "Raha kasvatamine" sektsioonis, klikkides "Krüptovara ost-müük" peale.

Soodsad tehingutasud

Oleme teinud krüptovarasse väikeste summadega investeerimise soodsaks. Kui suurematel platvormidel ulatuvad tehingutasud kuni 10%-ni tehingusummast, siis LHV-s on tehingutasu olenemata summast 0,5%.

Tutvu hinnakirjaga.

Investeeri 24/7

Krüptovaraga saad tehinguid teha sõltumata kellaajast ja nädalapäevast. Tehingud tehakse kohe.

Fraktsiooniostud ja -müügid

Krüptovara saad osta ka fraktsioonidena ehk väikestes osades. Kõige väiksem summa krüptovara ostmiseks on 20 eurot ja müümiseks 10 eurot.

Maksuinfo lihtne edastamine

Kui ostad krüptovara eraisikuna ja saabub tulude deklareerimise aeg, saad täita tuludeklaratsiooni lihtsa vaevaga, sest me kuvame saadud kasumi instrumentide kaupa. Seega ei pea sa enam andma maksuametile aru igast tehingust eraldi, vaid saad deklareerida kasumi kokkuvõtlikult instrumendi põhiselt.

Loe rohkem krüptotehingute maksustamisest.

Krüptovarad

Bitcoin on digitaalne detsentraliseeritud virtuaalraha. Bitcoin kasutab hajusraamatu tehnoloogiat, mille pidamisse on kaasatud kõik võrgustikus olevad arvutid. Kuna arvutite aadressid ei ole isikustatud, on võimalik sularahale omane anonüümsus.

Bitcoin
BTC

Ether on Ethereum platvormil kasutatav valuuta, mille eest saab kasutada platvormil erinevaid teenuseid ning sooritada tehinguid. Ethereum on detsentraliseeritud plokiahela platvorm, millele saab ehitada erinevaid rakendusi . See on kindlat tüüpi krüptoraha, mis hoiab käigus laia võrgustikku, kuid sealjuures on Etherum ka kaubeldav krüptovara.

Ethereum
ETH

Litecoin on avatud lähtekoodiga plokiahel, mida tihtipeale kutsutakse Bitcoini vennaks. Litecoin sarnaneb Bitcoiniga just seetõttu, et seda loetakse samuti digitaalseks valuutaks ja maksesüsteemiks, mida on ka võimalik kasutada maksmiseks. Litecoini plokkide lahendamise kiirus on võrreldes Bitcoiniga neljakordne ja seda saab kaevandada suuremal hulgal.

Litecoin
LTC

Uniswap on üks populaarseimaid detsentraliseeritud krüptovahetuse protokolle, mis töötab Ethereumi plokiahelal. Uniswap platvorm võimaldab vahetada ühte krüptovara teise vastu.

Uniswap
UNI

Chainlink on detsentraliseeritud virtuaalraha, mis on seotud Ethereumi platvormile ehitatud tarkade lepingutega. Chainlink teenus võimaldab välismaailmast tulevaid andmeid, näiteks börsihindu, siduda Ethereumi tarkade lepingutega ning seeläbi lepinguid automaatselt rakendada.

Chainlink
LINK

Stellar on krüptovara, mis püüab toimida mistahes vara (aktsiad, krüptovara, eurod jpm) jaoks piiriülese maksesüsteemina. See on laiatarbekasutuseks kujundatud makseviis.

Stellar Lumens
XLM

Polygoni eesmärk on suurendada Ethereumi platvormil tehtud tehingute arvu, kiirust ning samas vähendada nende tehingute kulu.

Polygon
MATIC

Aave protokoll viib kokku kaks osapoolt: laenuandja ja laenuvõtja. Laenuandja teenib antud laenude pealt intressi ja laenuvõtja saab võtta kindla intressiga laenu valitud krüptovaras. Aave töötab Ethereumi võrgus nutikate lepingute tehnoloogia abil.

Aave
AAVE

Axie Infinity on uue generatsiooni virtuaalne mäng, kus kõik mängijad saavad olla mängu omanikeks ning hääletada platvormi tulevikusuundade osas. Mängijad saavad teenida mängimise eest krüptovara (Axie Infinity Shards, AXS) ning kulutada seda mängu turuplatsil, ostes virtuaalseid esemeid mängus kasutamiseks või hääletada platvormi arendusettepanekute üle.

Axie Infinity
AXS

Cardano on nn "kolmanda generatsiooni" detsentraliseeritud plokiahela platvorm, mis võimaldab programmeerida plokiahelasse nutilepinguid ning mis peaks olema keskkonnasäästlikum ja suurem jõudlusega kui konkureeriv Ethereum plokiahel. ADA on Cardano plokiahelas kasutatav valuuta, mille eest saab kasutada platvormil erinevaid teenuseid ning sooritada makseid.

Cardano
ADA

Sandbox on virtuaalne mängumaailm, kus mängijad saavad luua ja omada virtuaalseid objekte (NFT) ning teenida mängimise eest virtuaalset raha. SAND token, mis on ehitatud Ethereumi plokiahela peale, on kasutusel virtuaalse ökosüsteemi rahaühikuna, millega saab platvormi teenuste eest tasuda, maksta virtuaalsete esemete eest ning samuti hääletada platvormi arendusettepanekute üle.

Sandbox
SAND

Fantom on nn "uue generatsiooni" detsentraliseeritud plokiahela platvorm, mis võimaldab programmeerida plokiahelasse nutilepinguid. Platvormi unikaalne tehnoloogia üritab korraga lahendada jõudluse, turvalisuse ja detsentraliseerituse probleeme, et pakkuda parimat infrastruktuuri DeFi teenuste ehitamiseks. FTM on platvormil kasutatav valuuta, millega saab osaleda plokiahela toimimises teenusepakkujana, teha tehinguid ning hääletada platvormi tulevikusuundade osas.

Fantom
FTM

Avalanche on avatud lähtekoodiga kiire detsentraliseeritud plokiahela platvorm, mis suudab tehingud lõpule viia vähem kui sekundiga. Tänu Proof-of-Stake'i valideerimismeetodile ja unikaalsele arhitektuurile on Avalanche'i üheks oluliseks iseloomujooneks väike energiakulu, hoides nii plokiahela „gaasitasud" madalad. Platvorm toetab kogu Ethereumi võrgus kasutatavat tööriistakomplekti ja võimaldab kasutajatel ja ettevõtetel luua ka oma finantsvarasid ja DeFi rakendusi.

Avalanche
AVAX

Solana on üks tuntumaid plokiahela platvorme, mis võimaldab programmeerida plokiahelasse nutilepinguid. Solana kasutab energiaefektiivset tehingute töötlemist (Proof of Stake lahendus) ning platvormi eesmärgiks on pakkuda kiireid ja odavaid tehinguid. SOL on plokiahelas kasutatav valuuta, millega saab tõendada tehinguid (staking), tasuda platvormil tehingutasusid ning sooritada makseid.

Solana
SOL

Polkadot on plokiahela platvorm, mille eesmärk on olla ühenduslüliks erinevate plokiahelate (nt ethereum ja bitcoin) vahel. Polkadot lubab paindlikult, turvaliselt ja skaleeritavalt liigutada infot erinevate plokiahelate vahel, võimaldades luua tõeliselt detsentraliseeritud teenused, mis ei sõltu ühe plokiahela käekäigust. DOT token on plokiahela valuuta, millega saab platvormil tõendada tehinguid (staking), tasuda tehingute eest ning hääletada platvormi arendusettepanekute üle.

Polkadot
DOT

Kuidas krüptovara osta?

Ava LHV mobiiliäpp ja mine „Investeerimise” vaatesse (all vasakult kolmas ikoon).

Vali ülalt paremalt „+“ ja siis „Krüptovara ost“.

Vali otsingust soovitud krüptovara, määra summa, mille eest soovid seda osta, ja vajuta „Osta“.

Kui Sa pole veel asjakohasuse küsimustikku täitnud, tuleb see ära täita ning samuti tuleb nõustuda krüptotehingu teenuste tingimustega.

Krüptovara laekub sinu kontole kohe.

Logi sisse LHV Internetipanka ning mine „Raha kasvatamine“ ja klõpsa „Krüptovara ost-müük“.

Määra konto, kuhu soovid krüptovara osta, leia sobiv krüptovara otsingust ning sisesta summa, mille eest soovid osta.

Nõustu krüptoteenuse lepingu tingimustega.

Krüptovara laekub sinu kontole kohe.

Maksustamine

Eraisikule

Eraisikuna krüptovaraga kauplejal tasub meeles pidada, et igast kasumlikust tehingust tuleks teavitada maksuametit ja selle pealt tuleb tasuda tulumaks. NB! Kasumiarvestuses ei arvestata kahjumit. Seega, kui oled saanud näiteks Bitcoini müües 20 eurot kasumit ja hiljem uuesti müües 30 eurot kahjumit, pead maksma 20-eurose kasumi eest tulumaksu.
Oleme teinud krüptovarast saadava tulu maksuametile deklareerimise võimalikult lihtsaks. Tuludeklaratsiooni esitamise ajal saad meilt LHV internetipangas oma krüptovaratehingute kokkuvõtte, mille saad maksuametile edastada lihtsamini: iga instrumendi kaupa. See tähendab, et sel juhul sa ei pea eraisikuna andma maksuametile aru mitte igast tehingust eraldi, vaid saad maksuametile edastada meie koostatud kokkuvõtte instrumentide kaupa.
Loe rohkem eraisiku krüptovara maksustamisest.

Ettevõttele

Ettevõttele oleme teinud krüptovara ostmise lihtsaks: sul pole vaja kulutada aega sellele, et avada konto mõne muu krüptomaakleri juures. Samuti pole vaja ettevõttel LEI koodi krüptovara soetamiseks. Kui sul on LHV-s avatud ettevõtte konto, saad osta sinna ka krüptovara. Krüptovarast saadud tulu maksustatakse samamoodi nagu ettevõtte iga muu tulu: maksukohustus tekib ainult juhul, kui ettevõte maksab osanikele kasumit/palka.

Hinnakiri

Maksimaalne tehingu summa

100 000 €

Tehingutasu (ost-müük)

0,5%

Haldustasu

Tasuta

Väikseim ostusumma

20 €

Väikseim müügisumma

10 €

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon