Fondide juhtimine

Pensionikogumisel loeb tulemus

LHV juhib II samba pensionifonde alates kogumispensioni süsteemi loomisest 2002. aastal. Meie eesmärgiks on paigutada sinu pensioniks kogutud raha nii, et saavutada võimalikult kõrge pikaajaline tootlus.

LHV investeerimispõhimõtted - Kuidas me fonde juhime

Pensioniraha paigutamisel jälgime aktiivset investeerimisstrateegiat. Mõni periood on investeerimiseks parem kui teine. Vastavalt sellele valime, kuidas raha investeerida ja kui palju riske võtta. Riskide võtmine on osa investeerimisest, sest ainult nii on võimalik raha inflatsiooni vastu kaitsta ja kasvatada.
Tootluse saavutamiseks tuleb võtta riske, aga riske tasub võtta ainult juhul, kui see on õigustatud. Kõrget tootlust on võimalik saavutada vaid suuremaid kaotusi vältides.
LHV on Eesti ettevõte. Me tunneme oma riiki ja ettevõtjaid ning see aitab meil paremini hinnata siinseid riske ja võimalusi. Koduturul tegutsedes on meil eelised, mida rahvusvahelistel konkurentidel ei ole.
Eesti pensionifondidest on LHV fondid kõige aktiivsemad Eestisse investeerijad. Kaks kolmandikku Eesti pensionifondide Eesti aktsiainvesteeringute mahust on LHV fondides. Oleme pidevalt suurendanud ka investeeringuid Eesti kinnisvaraturule, mis pakub aktsiatega võrreldes veelgi paremat riski ja tootluse suhet.
LHV pensionifondid sobivad kõige paremini neile, kes jagavad meiega sarnaseid põhimõtteid, millest peamine on – pensionikogumisel loeb tulemus.

Otsused siinsamas Eestis

LHV Varahalduses töötab üle 30 inimese iga päev selle nimel, et sinu pensioniks kogutav raha oleks hästi hoitud ja kasvaks. Pooled neist on seotud investeeringute analüüsimise ja tegemisega, ülejäänud riskijuhtimise, kontrolli ja klienditeenindusega. Fondide edukaks juhtimiseks on vajalik nii suur kogemustepagas, pidev pühendumine kui ka otsuste tegemise kiirus.
Aktiivseid fonde juhivad Andres Viisemann, Romet Enok ja Kristo Oidermaa. Passiivsete fondide fondijuht on Joel Kukemelk.

Andres Viisemann

nõukogu liige

aktiivsete fondide fondijuht

andres.viisemann@lhv.ee

Joel Kukemelk

juhatuse liige / passiivsete fondide fondijuht

joel.kukemelk@lhv.ee

Eve Sirel

operatsioonide juht

eve.sirel@lhv.ee

Kelli Valdek

riski- ja vastavuskontrolli juht

kelli.valdek@lhv.ee

Kristo Oidermaa

aktiivsete fondide fondijuht

kristo.oidermaa@lhv.ee

Reet Roos

pensionikonsultant

reet.roos@lhv.ee

Vahur Vallistu

LHV Varahalduse juhatuse esimees

vahur.vallistu@lhv.ee

Romet Enok

aktiivsete fondide fondijuht

romet.enok@lhv.ee

Kontakt

AS LHV Varahaldus, Tartu mnt 2, 10145 Tallinn, 6 800 400, info@lhv.ee