Alates 1. märtsist 2021 ei toeta LHV enam Internet Exploreri veebilehitseja kasutamist. Uuemad veebilehitsejad kaitsevad sind paremini viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Sa võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid kõik funktsioonid ja pangatoiminguid ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun laadi alla üks neist kaasaegsetest tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Open banking

LHV open banking ja PSD2 API liides

See on lihtsasti kasutatav ja nüüdisaegne tehnoloogia, mis võimaldab ettevõttel luua uusi ja kasutajasõbralikke pangateenustega lõimitud rakendusi.

  • Kiire ja mugav lahendus, millega lõppkasutaja saab ligipääsu oma pangakontodele
  • Lihtsus – avatud ja laialdaselt kasutusel olevad standardid
  • Vaade tulevikku – lahendused, mis on jätkusuutlikud ja arvestavad homsete trendidega juba täna
  • Turvalisus – kasutajal on täielik kontroll ja kindlustunne

Open banking

Open banking on maakeeli avatud pangandus. See mõiste kätkeb viimaste aastate uusi suundi panganduses, e-kaubanduses ja kogu ärimaailmas tervikuna.

Tänapäeva tehniliste lahenduste abil saavad kontrollitud taustaga ettevõtted klientidega koostöös senisest lihtsama ligipääsu klientide pangakontodele. See võimaldab neil arendada uusi rakendusi, mis on kasutajale senistest palju mugavad ja kiiremad. Samuti avab see ukse täiesti uutele võimalustele ja ärimudelitele.

API

LHV API liides võimaldab teha kliendi loal makseid, pärida kontoinfot ja kasutada muid pangateenuseid otse kolmandate poolte rakenduste kaudu ilma enne internetipanka sisenemata või pangakontorisse minemata. Need võivad olla näiteks veebipoed või müügipunktid või muud alles loodavad lahendused.

LHV API on RESTful API, mis kasutab HTTP-protokolli ja JSON-andmeformaati. Meie API loomisel on alusena kasutatud Berlin Groupi standardit, mis teeb selle kasutuselevõtu lihtsaks ja kiireks.

PSD2

Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi (PSD2) eesmärk on rohkem avada ja korrastada elektrooniliste maksevahendite turgu, luua klientidele uusi valikuvõimalusi ning samal ajal tagada kõigi osapoolte turvalisus.

Direktiiv seab pankadele ja kolmandatele osapooltele ühtsed reeglid ning esitab tehnilised nõuded, millele peavad loodavad API liidesed vastama, samuti selle kohta, kuidas hakatakse neid kasutama.

Milliseid teenuseid API võimaldab?

  • Kontoteabe pärimine – võimaldab pärida kontode nimekirja, saldosid ja väljavõtteid.

  • Maksete algatamine – võimaldab teha kontolt makseid, kasutades kõiki LHV võimalusi samamoodi nagu internetipangas.

  • Vabade vahendite pärimine – kaardimaksete vahendajatele mõeldud teenus, mis võimaldab pärida tehinguks piisava raha olemasolu.

Kuidas hakata liidest kasutama?

Jätkamiseks mine „Getting started“ lehele, kust leiad kogu vajaliku info Live keskkonda ligipääsu saamiseks, teenuste tutvustused, vastused korduma kippuvatele küsimustele ja palju muud.

API-teenuste ja tehniliste üksikasjadega tutvumiseks pakume ka tasuta testkeskkonda Sandbox, mille puhul ei ole vaja teha kasutajakontot ega sõlmida lepingut. Sandboxist leiad tehnilised andmed Swaggeris ja veebikeskkonnas katsetamise funktsiooni.

Telli PSD2 uudised oma e‑postkasti

Saadame sulle programmiuuenduste infot, teavitusi ja muud kasulikku.

Kontakt

Küsimuste korral kirjuta meile aadressile
openbanking@lhv.ee

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon