Alates 1. märtsist 2021 ei toeta LHV enam Internet Exploreri veebilehitseja kasutamist. Uuemad veebilehitsejad kaitsevad sind paremini viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Sa võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid kõik funktsioonid ja pangatoiminguid ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun laadi alla üks neist kaasaegsetest tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

LHV liikluskindlustus

Igal sõidukil, mis on kantud liiklusregistrisse ja mis osaleb teeliikluses, peab olema kehtiv liikluskindlustus. Me võimaldame sul sõlmida liiklus- ja kaskokindlustuslepingu ühe kindlustuspoliisiga – nii saad kindlustuskaitsest parema ülevaate ja arveldad mugavalt.

 • Võimalus maksta osamaksetena ja valida meelepärane maksmissagedus
 • Tasuta puksiirabi ka siis, kui olid liiklusõnnetuse põhjustaja
 • Õiglane, kiire ja läbipaistev kahjukäsitlus

Kaitse

Liikluskindlustuse kaitse alus on liikluskindlustuse seadus. Selle järgi on kindlustusjuhtum see, kui kahju tekitati kolmandale isikule ja samal ajal esinesid järgmised asjaolud:

 • kahju tekkis teel või muul sõidukite tavaliikluseks kasutataval alal;
 • kahju tekitati sõidukiga, mille suhtes kehtib kindlustuskohustus;
 • sõiduki liikumise või paiknemise ning tekitatud kahju vahel on põhjuslik seos.
  Liikluskindlustusleping on võimalik sõlmida kuni üheks aastaks. Sa võid valida ka automaatselt pikeneva lepingu. Kindlustuskaitse kehtivuse kinnituseks väljastame sulle liikluskindlustuse poliisi.

Liikluskindlustuse kliendile hüvitame ühe kindlustusjuhtumi kohta:

 • kuni 1 200 000 eurot varakahju korral, mis tuleneb asja hävimisest või kahjustumisest (sõltumata kahjustatud isikute arvust);
 • kuni 5 600 000 eurot isikukahju korral (st kehavigastuse tekitamise, tervise kahjustamise või surma põhjustamise korral).
  LHV liikluskindlustus kehtib Eestis ja teistes Euroopa Liidu riikides, Šveitsis ning Norras.
  Kui sulle on väljastatud ka roheline kaart, siis kehtib kindlustuskaitse peale Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriikide ka Albaanias, Andorras, Bosnias ja Hertsegoviinas, Iisraelis, Iraanis, Makedoonias, Marokos, Moldovas, Montenegros, Serbias, Šveitsis, Tuneesias, Türgis, Ukrainas, Valgevenes ning Venemaal. Nimetatud riikides on roheline kaart kohustuslik.

Kindlustusjuhtum ei ole kahju, mis tekkis

 • sõidukis, sealhulgas õhu- ja veesõidukis, välja arvatud liinivedu tegevale parvlaevale peale- või mahasõidul;
 • paigas, mis on suletud ja eraldatud võistluseks, treeninguks või muuks samalaadseks ürituseks;
 • avalikuks liikluseks suletud lennuvälja territooriumil (välja arvatud parklad, kus saab sõidukeid parkida);
 • teel või muul sõidukite tavaliikluseks kasutataval alal ajal, mil see ala oli avalikule liiklusele suletud;
 • kui sõidukit, millega kahju põhjustati, kasutati metsa-, põllu- või ehitustöödel või muul samalaadsel eesmärgil ja kahju põhjustati vahetult töö käigus;
 • põhjusel, et eesoleva sõiduki rataste alt lendas kivi vastu teist sõidukit;
 • seoses sellega, et liiklusõnnetuse tagajärjel ei saa sõidukit kasutada.

Kui soovid oma sõidukile laiemat kaitset, tutvu LHV kaskokindlustuse võimalustega.

Oluline teave

Tavakasutuses olevat kindlustatud sõidukit ei tohi kasutada rendiauto ega taksona, samuti mitte sõidujagamisteenuseks, õppe-, alarm-, kuller- ega turvaettevõte patrullsõidukina. Kui soovid osutada oma sõidukiga selliseid teenuseid, märgi kindlustuslepingus vastav kasutusala.

Teavita LHV Kindlustust kindlustusriski võimalikust suurenemisest esimesel võimalusel. Kindlustusriski suurenemine on näiteks sõiduki müümine uuele omanikule, sõiduki kasutusala muutumine, sõiduki ümberehitamine või tuunimine, aga ka näiteks sõiduki võtmete kaotamine.

Kui oled valinud kindlustuspoliisi tasumise osamaksetena, tasu osamaksed õigel ajal ja poliisil märgitud tähtpäevaks. Mittetasumise korral on meil õigus lepingust taganeda või see üles öelda vastavalt võlaõigusseaduses sätestatud korrale. Kui tasutud kindlustusmakse (sealhulgas osamakse) on väiksem kui poliisil märgitud tasuda tulev summa, siis loetakse, et kindlustusmakse ei ole tasutud.

Kui oled valinud automaatselt pikeneva kindlustuslepingu, siis tuleb sul selle lõpetamise soovist teatada meile vähemalt kaks päeva enne jooksva kindlustusperioodi lõppu. Mitteteavitamisel pikeneb leping järgnevaks perioodiks automaatselt.

Dokumendid ja lisateave

Küsi nõu

Helista 699 9111 E-R 9–17 või kirjuta kindlustus@lhv.ee

Teata kahjust

Helista 680 1122 või kirjuta kahjud@lhv.ee

Autoabi

Autoabi kutsumiseks helista ööpäevaringselt 680 1122

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon