Balti väärtpaberite tasuta hoidmine

Kas maksad praegu iga Balti riigi väärtpaberite eest erinevat haldustasu? Ka väiksed tasud võivad märkamatult süüa ära kogu väärtpaberitelt teenitud kasumi. LHV-s hoiad Balti riikide väärtpabereid tasuta.

Võrdle konkurentidega
Soodsad tehingutasud

Balti riikide aktsiate tehingutasud alates 3 € ja välisriikide alates 11 €.


Kuidas väärtpabereid LHV-sse üle tuua?

1.

Tee makseta väärtpaberikanne LHV internetipangas
Algata korraldus internetipangas, kus sisesta väärtpaber (või selle ISIN-kood) ning seejärel kogus ning hind, millega soovid väärtpabereid üle kanda. Järgmise sammuna sisesta vastaspoole nimi, väärtpaberikonto number ja kontohaldur.

Vaata lisainfot

2.

Tee makseta väärtpaberikanne oma senises pangas
Väärtpaberite makseta ülekande teostamiseks edasta ülekande order kindlasti ka vastaspoole kontohaldurpangale! Tehingukorraldus peab olema identne vastaspoole tehinguga.

Väärtpabereid saab veel üle tuua kontohalduri vahetusena või makse vastu väärtpaberikandena. Selleks tule palun kontorisse või pöördu täpsema info saamiseks meie klienditoe poole.

Kuidas alustada väärtpaberitega kauplemist?

1.

Tule LHV kliendiks
Kui sa ei ole veel LHV panga klient, siis alusta LHV kliendiks saamise protsessi.

Ava LHV-s konto

2.

Investeerimisteenuste leping
Sõlmi internetipangas investeerimisteenuste leping. See avab sulle tee aktsiate ja fondiosakute maailma.

Sõlmi investeerimisteenuste leping

3.

Balti väärtpaberitega kauplemine
Balti väärtpaberitega kauplemiseks on sul lisaks vaja ka Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) kontot. Selle saad avada LHV internetipangas.

Ava EVK konto

4.

USA väärtpaberitega kauplemine
USA väärtpaberitega kauplemiseks kinnita üle oma maksuresidentsus. Nii tagad, et väärtpaberitelt saadavad dividendid oleksid maksustatud soodsamalt.

Eraisiku vorm
Juriidilise isiku vorm

Investeerimise ABC

Eralda investeeringud ja igapäevased arveldused

Investeerimisega alustamisel tuleks mõelda ka maksudele. Soovitame eraisikul tutvuda investeerimiskonto süsteemiga ja kohe alguses eraldada oma investeeringud igapäevastest arveldustest. investeerimiskonto juhend (pdf)

Algajale investeerijale

Väikeste summadega alustades tasub vaadata üle Kasvukonto võimalused. Kasvukonto on lihtne start algajale investeerijale, sest alustada saab juba 1 euroga.

Balti väärtpaberid

Balti aktsiate valimisel on abiks tasuline Balti analüüsikeskkond. Sealt saab lugeda põhjalikke turuanalüüse, mis lihtsustavad Balti börsiettevõtete jälgimist ja hindamist.

Investeerimisideed ja uudised

Ideede kogumiseks ja info vahetamiseks soovitame vaadata LHV finantsportaali ning uurida „Investeerimiskooli“ seminasisarjas ja LHV raamatukogus pakutavat.

Kogenud kaupleja

Juba kogenud kauplejatel tasub tutvuda kauplemisplatvormide LHV Trader ja LHV Broker võimalustega.

Aktsiad tagatisena

Kui soovid aktsiate tagatisel laenu võtta või optsioone osta, sõlmi internetipangas Võimendusega tehingute ja tuletistehingute leping.

Proovi tehinguid virtuaalkontol

Kohe alguses oma raha mängu panemine võib paista hirmutav. Aga nagu teame, teeb harjutamine meistriks. Esialgsest kohmetusest ülesaamiseks soovitame sul avada virtuaalkonto ning proovida esmalt tehinguid teha sellel kontol.

Investeerimiskonsultatsioon

Kui pilt läks sinu jaoks juba liiga kirjuks, tule räägi meie investeerimiskonsultandiga. Tema selgitab iga teenuse ja toote omadusi sulle põhjalikumalt.

Väärtpaberitega tegeledes on kasumi optimeerimises oluline koht maksudel. Kõige mõistlikum on Eestis investeerides kasutada selleks osaühingut, kuid see eeldab ettevõtte registreerimist, igakuist raamatupidamist ja aruannete edastamist.

Eraisikud saavad kasutada kahte maksusüsteemi. Tavasüsteemi järgi tuleb igal aastal deklareerida eelmisel aastal saadud tulu väärtpaberitehingutelt ja maksta nende pealt tulumaksu. See süsteem on lihtne, kuid vahel ei ole see kõige optimaalsem.

Teise võimalusena on riik loonud investeerimiskonto süsteemi. Selle abil saab kasumite maksustamist seni edasi lükata, kuni võtad süsteemist välja rohkem raha, kui oled sinna sisse pannud. See süsteem eeldab investeerimiskonto deklareerimist maksuameti juures ning sellele kontole tehtud sisse- ja väljamaksetest teavitamist. Selle süsteemiga tutvumine on üsna keerukas, kuid see võimaldab saada osa peaaegu sarnastest soodustustest, mida riik on võimaldanud osaühingutele.

Hinnakiri

Balti aktsiate hoidmine

Tasuta

Välisväärtpaberite haldustasu

Kuus 0,025%, min 2 € (30 000 € ületavalt osalt 0,015%)

Balti aktsiate tehingutasu

3 € + 0,2%

USA, Põhjamaade, Venemaa, Kanada, Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania aktsiate teenustasu

11 € + 0,3%

Võlakirjatehingu teenustasu

6 € + 0,2%

Kasvukonto ostu teenustasu

1%

Balti analüüsid

5 eurot kuus

Aktsiate tagatisel võetav laen

Laenuintress aktsiate tagatisel võetava laenu eest algab 7,5%-st. Tagatiseks sobivad paljud Balti väärtpaberid ja enamik välisbörsidel noteeritud väärtpabereid

Kontakt

Väärtpaberite ületoomiseks pöördu meie kliendihalduri poole või tule läbi meie Tallinna või Tartu esindusest

Maaklerid
E–R 9–23
6 800 420
maaklerid@lhv.ee