enru

Lapsekonto

Ava oma lapsele konto ja õpeta talle juba varakult, kuidas rahaasjadega targalt ümber käia. LHV mobiiliäpis saad mugavalt seada lapse pangakaardile limiidid ning tema kulutustel silma peal hoida. Ava Lapsekonto lihtsalt ja kiirelt internetipangas või mobiiliäpis.

Konto avamine on tasuta

Vanemal on oma lapse rahaasjadest ülevaade kuni lapse täisealiseks saamiseni

Lapsele alates 7. eluaastast saab tellida ka pangakaardi

Mobiiliäpis näeb laps mugavalt ise oma kontojääki ja võib kasutada „Küsi raha“ võimalust

Sammud konto avamiseks

Lapsekonto saab kuni 17-aastasele (k.a) lapsele avada esindusõigusega lapsevanem või eestkostja, kes on LHV klient. Konto avamiseks on vajalik lapse kehtiv Eestis väljastatud ID-kaart, pass või elamisloakaart. Kui sa ei ole veel LHV klient, siis alusta esmalt endale konto avamisega.

 • Sisene LHV mobiiliäppi või internetipanka oma kasutajanime ja Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.

 • Liigu menüüs rubriiki „Info ja seaded“ → „Lepingud“ või vajuta mobiiliäpis „+“ ikoonil ning tee „Lapsekonto“ lepingu sõlmimise valik.

 • Vaheta ekraani ülaosas oma nime juures kasutajarolli, et alustada lapse kontol LHV teenuste kasutamist.

Ligipääs kontole

Limiidid ja õigused

Lapsekonto avamisel antakse kontol tehingute tegemise õigus esmalt ainult konto avanud lapsevanemale. Alates 7-aastasest lapsest võib vanem soovi korral võimaldada ka lapsele maksete tegemist internetipangas ja mobiiliäpis. Limiitide ja õiguste muutmiseks ning teisele vanemale ligipääsu andmiseks esita taotlus internetipangas lapse rollis rubriigis „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“.

Lapse ligipääs

Et laps näeks ise kiiresti ja mugavalt oma kontojääki internetipangas ja mobiiliäpis, saab lapsevanem lisada lapse kontole sisselogimisparooli ehk salasõna. Selleks tee internetipangas lapse rollis valik rubriigis „Info ja seaded“ → „Paroolid“ → „Sisselogimisparool“. Seejärel on su lapsel võimalik siseneda ise oma kontole isikliku kasutajanime ja parooliga, mis annab talle piiratud õigused: ta saab ainult kontojääki vaadata.

Noortekaart

Pangakaardi saab tellida lapsele alates 7. eluaastast internetipangas ja mobiiliäpis. Kaart on lapsele tasuta kuni 26. eluaasta täitumiseni. Kaardi saadame teile mugavalt postiga koju.

 • Tasuta pangakaart
 • Naudi soodustusi
 • Maksa kaardiga ja võid võita kuni 150 €
 • Sinu ostud on kindlustatud
 • Vali oma värv

Noortekaardi saad tellida, kui oled 25-aastane või noorem.

Esimesed sammud investeerimises

Kasvukonto ja mikroinvesteerimine

Oleme teinud lapse tulevikku investeerimise lihtsaks: alusta mikro-investeerimisega. See on võimalus koguda lapse igalt kaardimaksesummalt väike osa Kasvukontole. Seal ei seisa raha aga niisama – see investeeritakse automaatselt. Kui lapsel ei ole veel pangakaarti, saab lapsevanem teha kontole ka suuremaid ühekordseid sissemakseid. Regulaarseks investeerimiseks sõlmi püsimakse-korraldus. Kasvukonto on haldustasuta kuni lapse 26. eluaasta täitumiseni.

Lapse nimel investeerimistulu deklareerimine

Loe lisa

Kuidas alustada lapsele investeerimist?

Et alustada lapsekontol investeerimist, tuleb lapsevanemal või eestkostjal sõlmida lapse nimel investeerimisteenuste leping. Selleks liigu internetipangas lapse rollis rubriiki „Info ja seaded“ → „Lepingud“ ning tee „Investeerimisteenuste“ juures lepingu sõlmimise valik.

Kui soovid osta lapse nimel Balti börsidel kaubeldavaid väärtpabereid, ava lepingute vaates ka tasuta Balti väärtpaberikonto.

Laadi alla lapsele LHV mobiiliäpp

Tegime lapsele äppi need vaated, mida tal päriselt vaja on ja mis aitavad tal teha esimesed sammud rahamaailmas. Ta saab:

vaadata kontojääki ja väljavõtet

kontrollida konto ja pangakaardi limiite

kasutada „Küsi raha“ funktsiooni

jälgida oma väärtpaberite seisu

LHV Noortepank

Müügikampaania tingimused

 • AS-i LHV Pank (pank) Noortekaardi müügikampaania (kampaania) toimub ajavahemikus 17. kuni 30. august 2020 (kampaaniaperiood).
 • Kampaanias osalevad kõik 7-17-aastased (k.a) Noortepanga kliendid (kliendid), kes tellib kampaaniaperioodil kliendi esimese kaardina Noortekaardi.
 • Kampaania raames kantakse kõikidele kampaanias osalenud klientide kontodele pangas 5 (viis) eurot (kampaania tasu).
 • Pank maksab kampaanias osalenud kliendi kontole kampaania tasu 3 (kolme) pangapäeva jooksul alates Noortekaardi tellimuse esitamisest pangale.
 • Kampaanias ei saa osaleda panga ning pangaga samasse kontserni kuuluvate äriühingute töötajad ja nende pereliikmed.
 • Kampaanias ei saa osaleda kliendid, kellel on panga ees võlg.

Kohustused/Muu

 • Kampaanias osalev klient aktsepteerib panga kehtestatud reegleid ja kampaania raames tehtud panga otsuseid.
 • Pangal õigus (nt vääramatu jõu asjaolude ilmnemisel) kampaania ette teatamata ja mistahes tagajärjeta katkestada. Pank teatab võimalusel sellisest katkestamisest panga kodulehe lhv.ee või mõne muu infokanali kaudu.
 • Kõigis kampaaniat puudutavates küsimustes on pangal õigus võtta vastu mistahes otsuseid eelnevalt teavitamata. Kõik pretensioonid seoses kampaania korraldamisega tuleb pangale edastada postiga aadressil Tartu mnt 2, Tallinn 10145.
 • Kampaania kohta saab lisainfot: 6 800 400 või info@lhv.ee või lhv.ee/noor
 • Kampaania korraldajaks on AS LHV Pank, aadress Tartu mnt 2 Tallinn, registrikood 10539549, tel 6 800 400, e-post info@lhv.ee.