Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Pensionifondi kogutud vara on pärandatav

Nii II kui ka III samba pensionifondil on üks suur eelis riikliku pensioni ees: sinna kogutud vara on pärandatav. Pärija saab valida, kas võtab pensionifondis oleva raha korraga välja või eelistab pärida fondiosakuid. Sellest sõltub, kas ja kui palju tuleb tal maksta päritud varalt tulumaksu.

Tulumaks on 0%

Kui pärandvara kantakse osakutena pärija pensionikontole või pärija on pensionieas ja väljamaksed jaotatakse keskmiselt elada jäänud aastate alusel.

Tulumaks on 10%

Kui pärija on pensionieas ja soovib võtta pärandvara välja ühekordse summana.

Tulumaks on 20%

Kui pärija ei ole pensioniealine ja soovib võtta pärandvara välja rahas ja kohe pärimise ajal ning päritavaid fondiosakuid tema isiklikule pensionikontole ei kanta.

Kus saab pärija esitada avalduse?

  • Esmalt pöördu notari poole.

  • Kui sul on notariaalne pärimistunnistus, esita osakute pärimise avaldus sobivas pangakontoris. Kui pärijaid on mitu, peavad nad pangakontorisse tulema kõik koos.

Küsi nõu

Küsi julgesti, koos leiame sobivaima lahenduse.

Reet Roos
pensionikonsultant
E–R 8–17
680 2743
Registreeru nõustamisele

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon