LEI-kood

Pakume oma klientidele mugavat LEI-koodi haldamise teenust.

Juriidilistele isikutele, kes soovivad teha tehinguid noteeritud väärtpaberitega, on alates 2018. aasta algusest kohustuslik LEI-kood.

Mis on LEI-kood?

LEI (ingl legal entity identifier) on juriidilise isiku ülemaailmne tunnus, mis koosneb 20-kohalisest tähtnumbrilisest koodist.

Miks on LEI-koodi vaja?

Äriühingud, kellel on investeerimisteenuste osutamise õigus, peavad kasutama LEI-koodi, teatades järelevalveasutustele juriidilisest isikust kliendi tehingutest väärtpaberitega. Kui kliendil ei ole LEI-koodi, ei ole võimalik raporteerimiskohustust täita. Seetõttu ei ole võimalik täita ka nende juriidiliste isikute tehingukorraldusi, kellel ei ole LEI-koodi.

Kuidas saab LEI-koodi taotleda?

Juriidilised isikud saavad LEI-koodi taotleda selleks volitatud asutustelt, kelle nimekiri on juriidilise isiku ülemaailmse tunnuse sihtasutuse GLEIF kodulehel.

LEI-koodi haldamise teenus

LHV Pank taotleb LEI-koodi väljastavast volitatud asutusest kliendi nimel kliendile LEI-koodi ja uuendab koodi kord aastas. LHV Pank ise ei väljasta LEI-koode.

Kuidas sõlmida LEI-koodi haldamise teenuse leping?

1.

Täida volikiri

Täida digitaalne volikiri oma ettevõtte andmetega.

Volikirja vorm
Volikirja näidis

2.

Tutvu lepinguga
Tutvu haldusteenuse lepingu ja selle tingimustega ning täida leping digitaalselt.

Laadi alla lepingu vorm
Laadi alla lepingutingimused

3.

Allkirjasta
Digiallkirjasta leping, tingimused ja volikiri ühes digikonteineris. Saada allkirjastatud dokumendid aadressile lei@lhv.ee.

4.

Kinnitamine
Kinnitame dokumendid ja võtame su ettevõtte pangakontolt LEI-koodi esmase registreerimise teenustasu. Leping loetakse sõlmituks ja LEI-koodi taotlus sisestatakse kliendi nimel.

LEI-koodi haldamise teenuse hinnakiri

LEI-koodi esmane registreerimine üheks aastaks

120€, lisandub käibemaks

LEI-koodi iga-aastane uuendamine

80€ aastas, lisandub käibemaks


Kui sul tekib küsimusi, kirjuta meile aadressil lei@lhv.ee või helista meie klienditoe numbrile 6 800 400.