enru

Eralaen

LHV eralaenuga saad rahastada endale olulisi ettevõtmisi

  • Osta või renoveerida kinnisvara
  • Sisustada kodu
  • Finantseerida suuremaid väljaminekuid
  • Investeerida kinnisvara tagatisel
Kes on eralaenu klient?

Eralaenu kliendid on need ettevõtete omanikud, kes vajavad oma sissetulekute struktuurist lähtuvalt personaalsemat lähenemist. Eralaenu võtavad ka teise kinnisvara ostjad ja kinnisvarasse investeerijad. Kui oled juba võtnud kodulaenu LHV-st või mõnest muust pangast ja soovid soetada laenu abil veel kinnisvara, siis taotle LHV eralaenu.

Kuidas kujuneb laenusumma?

Sa soovid võtta laenu näiteks 30 000 €, et remontida maja, millele ei ole seatud hüpoteeki teise panga kasuks. Maja turuväärtus on 100 000 €. Panga hinnangul on tagatise aktsepteerimismäär 60%. See tähendab, et pank on valmis andma selle tagatise vastu laenu kuni 60 000 €. Millises summas on pank nõus laenu andma, sõltub peale tagatise veel laenutaotleja maksevõimest ja senisest maksekäitumisest.

Arvuta kuumakse

%
%

Tulemus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest

Tulemus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest

Tingimused ja hinnakiri

Laenusumma

Alates summast 30 000 €, maksimaalselt 70% tagatise turuväärtusest

Tagatise aktsepteerimine ja selle protsentuaalne määr sõltub tagatise asukohast ja seisukorrast. Laenusumma ülemmäär sõltub peale tagatise veel kliendi maksevõimest ja senisest maksekäitumisest.

Lepingutasu

Kuni 1% laenusummast

Periood

Leping kuni 10 aastat, graafik kuni 30 aastat

Kliendil on võimalik oma laenumakseid optimeerida bullet-graafiku abil, kus maksete suurus arvestatakse kuni 30-aastase laenulepingu maksegraafiku järgi, ehkki laenulepingu pikkus on kuni 10 aastat. Kümnenda aasta viimane kuumakse on summa kõigist laenu veel maksmata põhiosa tagasimaksetest (ingl bullet). Kümne aasta möödudes vaadatakse kliendi leping ja laenutingimused üle ning üldjuhul sõlmitakse uus leping lepingujäägile teiseks kümneaastaseks perioodiks.

Tagatis

Kinnisvara või hoius

Eralaenu tagatiseks sobib taotleja kinnisvara (näiteks korter või eramu), mis ei ole koormatud teiste pankade laenukohustustega.Tagatise aktsepteerimine ja selle protsentuaalne määr sõltub tagatise asukohast ja seisukorrast. Eelistatud on kinnisvara Tallinnas, Tartus või nende linnade lähiümbruses. Laenu tagatiseks olev kinnisvara peab olema kogu laenuperioodi vältel kindlustatud. Peale selle on võimalik laenu taotleda hoiuse tagatisel.

Intress

Alates 3,9% + Euribor

Nõuded taotlejale
  • Täisealine Eesti kodanik või pikaajalise elamisloaga isik

  • Enne laenuotsuse langetamist teeb pank taotleja krediidianalüüsi, et hinnata muu hulgas tema maksekäitumise ajalugu, krediidivõimekust ja tagatise sobivust.

AS LHV Pank ei osuta laenu andmisel nõustamisteenust krediidiandjate- ja vahendajate seaduse § 7 mõistes. Laenu võtmise otsuse langetab laenu taotleja.

Mõtle oma laenuotsus alati hoolikalt läbi. Tutvu tingimustega aadressil lhv.ee/eralaen ja küsi nõu ka meie asjatundjalt. Eralaenu krediidi kulukuse määr on 4,297% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 30 000 €, omafinantseering 30%, intress 4% aastas (fikseerimata, 6 kuu Euribori baasil), lepingutasu 300 €, periood 120 kuud, tagasimaksete summa 36 419 € ja kogusumma 36 719 €, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena. Laenu saamiseks tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid.

Kontakt

Kati Peramets

eralaenu kliendihaldur

684 6148

684 6148

kati.peramets@lhv.ee

Katrin Elias

eralaenu kliendihaldur

680 2652

680 2652

katrin.elias@lhv.ee