enru

Lõime uue, kuni 100% Eestisse investeeriva pensionifondi

2017. aastal tegid LHV aktiivselt juhitud pensionifondid Eestiga seotud investeerimisotsuseid 170 miljoni euro väärtuses. Sellises mahus investeerimisvõimaluste leidmine annab meile kindluse, et koduturul on pensionivarade edukaks paigutamiseks piisavalt valikuid selleks, et asutada maksimaalselt Eestisse investeeriv pensionifond.

Uuest fondist täpsemalt

Miks LHV investeerib Eestisse?

Hoolega läbimõeldud risk

Olukorras, kus peaaegu kõik varaklassid on väga kallid, eelistame vältida suure riskiga investeeringuid ja arendada ise kohalikku võlakirjaturgu. Konkureerime nii Eestis tegutsevate kui ka rahvusvaheliste pankadega kasvuambitsioonidega ettevõtete ja kohalike omavalitsuste finantseerimise pärast.
Me tunneme oma riiki ja ettevõtjaid ning see aitab meil paremini hinnata siinseid riske ja võimalusi. Koduturul tegutsedes on eelised.

Suurem tootlus

Püüame leida ettevõtteid ja valdkondi, kus pensionifondide pikaajaline investeering võiks soodustada uut arengut ning teenida selle kaudu meie pensionifondide klientidele keskmisest suuremat tulu.

Miks tasub pensioniks koguda?

2+4

I sammas ehk riiklik pension tagab sulle igakuise minimaalse sissetuleku. II samba ehk kohustusliku kogumispensioni saamiseks maksad tööeas oma pensionifondi 2% brutotöötasust, millele riik lisab veel 4%. Väljamakstav pension sõltub kogutud summast.

Vaheta fonde tasuta

2017. aastal kadusid pensionifondide väljumistasud, mis varasemalt moodustasid 1% kogutust pensionivarast. Nüüd saad ühe fondivalitseja juures kogutud osakud teise juurde viia tasuta.

Tootlus

Sinu kogutud summa sõltub sellest, kui palju oled koos riigiga ise investeerinud ning kui palju on pensionifondivalitseja seda raha kasvatanud. Pikaajalise investeerimise puhul on investeeringu tootlus ehk investeerimiskasum, mille võrra kogutud summa kasvab, määrava tähtsusega.

Pension on pärandatav

Pensionifondi kogutud vara on võimalik pärandada. Pärijad saavad valida, kas võtavad kogunenud raha korraga välja või eelistavad pärida fondiosakuid. Rahas väljamaksetelt tuleb pärijatel maksta 20% tulumaksu.

Võrdle tootluseid


LHV Pensionifond Eesti
LHV Pensionifond Indeks
LHV Pensionifond XL
LHV Pensionifond L
LHV Pensionifond M
LHV Pensionifond S
LHV Pensionifond XS
LHV Pensionifond 100 Pluss
LHV Pensionifond Intress Pluss
LHV Täiendav Pensionifond
LHV Pensionifond Indeks Pluss
Luminor A Pluss Pensionifond
Luminor A Pensionifond
Luminor B Pensionifond
Luminor C Pensionifond
SEB Energiline Pensionifond
SEB Progressiivne Pensionifond
SEB Optimaalne Pensionifond
SEB Konservatiivne Pensionifond
SEB Energiline Pensionifond Indeks
Swedbank Pensionifond K4
Swedbank Pensionifond K3
Swedbank Pensionifond K2
Swedbank Pensionifond K1
Swedbank Pensionifond K90-99 (Elutsükli strateegia)
Tuleva maailma aktsiate pensionifond
Tuleva maailma võlakirjade pensionifond

Fondide eelmiste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluste kohta. Graafiku alguskuupäev on . Tutvu fondide viimase 2, 3 ja 5 kalendriaasta keskmiste geomeetriliste tootlustega.

Kuidas tootlus sinu pensionit mõjutab?

Kogumisperiood47 aastat
Keskmine tootlus%2
Vanus18
Brutopalk1000
Tänaseks kogunenud6000
48 911 €Koguneb pensinioniks
Sinu panus
Riigi panus
Tootlus
Tootlus
Riigi panus
Sinu panus

Pikaajalise investeerimise puhul on investeeringu tootlus, ehk investeerimiskasum, mille võrra kogutud summa kasvab, määrava tähtsusega. Pensionikalkulaator pakub lihtsustatud ülevaate sellest, millist rolli mängivad kogumise juures koguja palgast tehtavad sissemaksed ja pensionifondi tootlus. Kuidas kalkulaator toimib?

Leia sobiv fond

Mida lähemale jõuab pensioniiga, seda väiksema riskiga peaks olema pensionifond. II samba pensionifondi valimisel arvesta kaht olulist asja: kui palju on sul jäänud aega pensionini ja kui palju soovid riskida.

xs
Pensionifond XS või S

LHV pensionifond S on madala riskitasemega, sest aktsiarisk puudub. Fond sobib hästi näiteks siis, kui pensionini on jäänud vaid mõni aasta ning sa soovid vähe riskida ja vältida kogutud vara väärtuse tugevat langust. Soovi korral võid valida veelgi madalama riskitasemega pensionifondi XS. Enne otsustamist tutvu kindlasti ka fondi riskitaset kirjeldava prospektiga. Loe lisa

Liitu fondiga

m
Pensionifond M

LHV pensionifond M on madala ja keskmise riskitasemega, sest aktsiatesse investeerime ainult kuni 25% rahast. Aktsiaturgude langus mõjutaks teatud määral ka fondi osaku väärtust. Kui sinu riskitaluvus on väga väike, tasuks valida pensionifond S. Enne otsustamist tutvu kindlasti ka fondi riskitaset kirjeldava prospektiga. Loe lisa

Liitu fondiga

l
Pensionifond L

LHV pensionifond L on keskmise riskitasemega, sest kuni 50% rahast investeerime aktsiatesse. Aktsiaturgude langemisel võib ka fondi osaku väärtus lühikese aja jooksul märgatavalt kahaneda. Kui sinu riskitaluvus on väike, tasuks selle asemel kaaluda pensionifondi M. Enne otsustamist tutvu kindlasti ka fondi riskitaset kirjeldava prospektiga. Loe lisa

Liitu fondiga

xl
Pensionifond XL

LHV pensionifond XL on kõrge riskitasemega, sest kuni 75% rahast investeerime aktsiatesse. Aktsiaturgude langemisel võib ka fondi osaku väärtus lühikese aja jooksul märgatavalt kahaneda. Kui sinu riskitaluvus on väike, tasuks kaaluda pensionifondi L või M valimist. Enne otsustamist tutvu kindlasti ka fondi riskitaset kirjeldava prospektiga. Loe lisa

Liitu fondiga

indeks
LHV Pensionifond Indeks

LHV Pensionifond Indeks on kõrge riskitasemega passiivne fond. Kuni 75% fondi varast on paigutatud aktsiafondidesse, ülejäänu on investeeritud kinnisvarafondidesse. Passiivses fondis ei muudeta olenevalt väärtpaberiturgude olukorrast investeeringute struktuuri: fondijuhi võimalused riske juhtida on väga piiratud. Kui sa ei soovi olla finantsturgudele pidevalt investeeritud, kuid su riskitaluvus on kõrge, tasuks kaaluda pensionifondi L või XL valimist. Enne otsustamist tutvu kindlasti ka fondi riskitaset kirjeldava prospektiga. Loe lisa

Liitu fondiga

Küsi nõu

Küsi julgesti koos leiame sobivaima lahenduse.

Reet Roos
pensionikonsultant
E–R 8–17
680 2743
Registreeru nõustamisele