enru

Pangakaardid

Tulemusi ei leitud. Palun proovi teist otsingusõna.

LHV pangaautomaatide asukohad ja avamisajad leiad meie kodulehelt ja mobiiliäpist.

Raha välja

Ühe korraga saad välja võtta kuni 1000 eurot.

Väljavõetava summa suurus sõltub ka pangakaardi sularaha väljavõtu limiidist. Kui limiit ja kontojääk võimaldavad, kuid siiski ei saanud soovitud summat välja võtta, võib põhjus olla selles, et pangaautomaadis ei olnud piisavalt sobivaid kupüüre.

Piirangud tulenevad konto omaniku ja/või kaardikasutaja enda poolt seatud piirangutest (nt konto jääk või kaardiga sularaha väljavõtu limiit). Lisaks tuleb suurte summade puhul tasuda teenustasu, mille leiad kehtivast hinnakirjast.

See võib olla takistatud, kui konto omanik ja/või kaardi kasutaja on kaardile vastava piirangu seadnud. Piirangut saab muuta internetipanka sisse logides ning valides Igapäevapangandus ➞ Pangakaardid.

Raha sisse

Ühe korraga saad sisse panna kuni 200 kupüüri, sealjuures summalist piirangut ei ole.

Automaati saad sisestada kõiki eurokupüüre, st 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500.

Ei saa, raha saad panna ainult arvelduskontole. Seejärel saad soovi korral teha ülekande oma arvelduskontolt krediidikontole.

Muud toimingud automaadis

LHV sularahaautomaadis saab vahetada PIN-koodi kõikidel LHV Panga pangakaartidel.

Autolaenu saad kasutada erinevate sõidukite ostuks või remondiks. Selle alla kuuluvad nii autod, mootorrattad, ATV-d kui ka veesõidukid.
Sõiduki saad vormistada kohe enda nimele.

Autolaenu puhul on tegemist tagatiseta väikelaenuga, millel on seoses sihtotstarbelise kasutamisega tavapärasest soodsamad tingimused. Kui oled taotlenud autolaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on juba koostatud autolaenu tingimustel.

Autolaenu saad taotleda siis, kui
- sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
- oled 18–75-aastane
- oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis
Autolaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:
- panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
- panga kinnitusega paberväljatrükk
- LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust. Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:
- Arve väljastaja: AS LHV Finance
- Konto number: konto, millelt soovid makse teha
- Kliendi tunnus: lepingu number
- Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
- Arve tasumine: valin automaatsed maksed
- Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
- Limiit: jäta väli tühjaks

Autolaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Üldine

Alates 2011. aastast kehtib Eestis kõrvuti kaks eraisiku investeerimistulu maksustamise süsteemi:

 • nn tavasüsteem, mille järgi tuleb deklareerida kõik väärtpaberite müügi tehingud, ja
 • investeerimiskonto süsteem, mille järgi tuleb deklareerida ainult kontol tehtud rahalised sisse- ja väljamaksed.

Väärtpaberitulu võid deklareerida ka mõlema süsteemi järgi.

Tavasüsteemiga nähakse ette kõigi aasta jooksul väärtpaberitega tehtud müügitehingute deklareerimist. Tulumaksukohustus tekib siis, kui oled saanud kõigi müügitehingute lõpptulemusena kasumit. Kui kokkuvõttes oled aasta jooksul saanud aga kahjumit, võid selle järgmisse aastasse edasi kanda. Realiseeritud tulust võid tavasüsteemi järgi maha arvutada teenustasud, haldustasusid aga maha arvestada ei tohi.

Tehingud tuleb tuludeklaratsiooni kanda käsitsi (vt Kuidas deklareerida tulu tavasüsteemis?). Soovi korral võid kasutada LHV internetipanga teenust „Maksuaruanne“. Sinna oleme koondanud kõik LHV Pangale teada olevad andmed sinu Eesti ja välismaa väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu või kahju, väärtpaberitelt saadud intressitulu ning välismaalt saadud dividendide kohta. Need deklareeri Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsiooni tabelites 5.1, 6.1, 7.1, 8.1, 8.2 ja 8.8.

Investeerimiskonto süsteemi kasutades ei tule deklareerida mitte väärtpaberitehingud, vaid investeerimiskontona märgitud pangakontole tehtud sisse- ja väljamaksed. Korraga võib inimesel kasutusel olla mitu investeerimiskontot mitmes pangas. Maksukohustus tekib alles siis, kui kõikidelt investeerimiskontodelt tehtud väljamaksed ületavad kõikidele investeerimiskontodele tehtud sissemaksete jääki.

Sisse- ja väljakannete maksuaruande saad edastada tuludeklaratsioonile automaatselt LHV internetipangast „Investeerimiskonto aruande“ jaotisest.

Järgnevas tabelis on esitatud tavasüsteemi ja investeerimiskonto süsteemi peamised erinevused.


Tavaline süsteemInvesteerimiskonto süsteem
Deklareeritavate varade valikLaiem valikAinult finantsvarad
Deklareerida tulebkoondkasumiga tehtud väärtpaberite müügitehingud ning dividendi- ja intressitulu. Kui aasta jooksul müüdud väärtpaberitest on koondtulemusena tekkinud hoopis kahjum, on ka need müügitehingud mõistlik tuludeklaratsioonis ära näidata, kuna sellisel juhul saad kanda kahjusumma järgmistesse aastatesse edasisissemaksed investeerimiskontole ja väljamaksed investeerimiskontolt
Maksukohustus tekib siis, kuitehingutest on saadud koondkasum, mis ületab eelmistest aastatest edasi kantud kahjumiväljamaksete summa ületab sissemaksete jäägi
Tehingutasude mahaarvamineLubatudLubatud juhul, kui tasu ei ole makstud sissemakse arvel  (vt Millisel juhul saab tehingutasud deklareerida investeerimiskonto sissemaksena?)
Haldustasude mahaarvamineEi ole lubatudEi ole lubatud

Peale eraisikuna investeerimise on võimalik seda teha ka ettevõttena ja sel juhul sarnaneb äriühingu tulude maksustamine investeerimiskonto süsteemiga. Ometi on eraisiku investeerimiskontolt ja ettevõttena investeerimisel ka erinevusi, millest olulisimad on seotud andmete avalikustamise ja haldustasude mahaarvamisega. Loe lähemalt ettevõttena investeerimise kohta.

Kui aasta jooksul ei olnud sinu Kasvukontol toimunud ühtegi dividendimakset ega müügitehingut, siis

 • tavalise süsteemi kasutajana ei pea sa oma Kasvukonto investeeringuid üldse deklareerima;
 • investeerimiskonto süsteemi kasutamisel jääb sul kohustus deklareerida aasta jooksul tehtud Kasvukonto sisse- ja väljamaksed, ülevaate millest saad Maksuametisse automaatselt edastada LHV internetipangast.

Müügitehingud ja dividendid tavalise süsteemi alusel
Kui oled oma Kasvukontole aasta jooksul saanud dividende, pead need deklareerima tuludeklaratsiooni tabelis 8.1 või tabelis 8.8.
Kui oled aasta jooksul oma Kasvukontol ka mõningaid müügitehinguid teinud, tuleb fondiosakute võõrandamised kajastada tuludeklaratsiooni tabelis 8.2.
Kõik vajalikud andmed tuludeklaratsiooni täitmiseks leiab internetipanga valiku all „Varad ja kohustused“ → „Maksuaruanne“.

Dividendide deklareerimine investeerimiskonto süsteemis
Esimese sammuna tuleb Maksu- ja Tolliametit teavitada sellest, et kasutad oma Kasvukontot investeerimiskonto süsteemis. Selleks tuleb Kasvukontona kasutusel oleva pangakonto rekvisiidid sisestada tuludeklaratsiooni tabeli 6.5 osas I.
Edasi kuuluvad deklareerimisele ainult rahalised sisse- ja väljamaksed. Info rahalistest kannetest leiad internetipanga jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Investeerimiskonto aruanne“, mille saad lehe allosas oleva nupuga automaatselt Maksuametisse edastada. Edastatud info peaks tekkima tuludeklaratsiooni tabeli 6.5 II osasse.
Kui oled oma Kasvukontole aasta jooksul saanud maksustatud dividende (ülevaate nendest leiad internetipangast „Varad ja kohustused“ → „Maksuaruanne“ tabelist 8.8.), siis tuleb need laekumised eraldi kajastada tuludeklaratsiooni tabelisse 8.8.

Hoiuseintressilt peavad tulumaksu maksma ainult need eraisikud, kes on Eesti maksuresidendid ja kes ei ole LHV Panka teavitanud sellest, et nende konto, millele laekub intress, on investeerimiskonto.

Investeerimiskontost saad LHV-le teada anda internetipanga jaotises „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“ → „Aktiivsed kontod“. Vali konto ja salvesta valik. Hiljem deklareeri see konto investeerimiskontona ka Maksu- ja Tolliameti tuludeklaratsioonis.

Eesti maksuresident on isik, kelle alaline elukoht on Eestis või kes on viibinud Eestis vähemalt 183 päeva aastas. Oma maksuresidentsust saad LHV internetipangast kontrollida („Info ja seaded“ → „Andmed“).

Intresse ei pea sa ise deklareerima ega tasuma. Pank peab neilt tulumaksu kinni ning deklareerib ja tasub selle sinu eest. Pangahoiuselt teenitud intresside andmed hakkavad su eeltäidetud tuludeklaratsioonil automaatselt kajastuma alates 2019. aastast.

Klient, kellele makstav hoiuseintress on tulumaksuga maksustatav, näeb edaspidi oma konto väljavõttel kahte kannet: intressi- ja tulumaksukannet. Tulumaksu arvestamisel lähtutakse tavalistest ümardamisreeglitest.

Näide

Kui sõlmid 12-kuulise (365-päevase) hoiuse lepingu summas 500 eurot ja intressimääraga 0,30%, kannab pank hoiuperioodi lõppedes su kontole 1,52 eurot intressi ja võtab su kontolt maha 30 senti tulumaksu.

Kui oled aasta jooksul saanud oma Eesti ettevõtete aktsiatelt väljamakseid, mis tehti aktsiakapitali vähendamise arvelt, ilmuvad need andmed automaatselt eeltäidetuna Maksu- ja Tolliameti (MTA) tuludeklaratsiooni tabelisse 7.1 ja/või tabeli 6.4 veergu 4, kuid korrektne deklareerimine eeldab ka Sinu poolseid täiendusi.

Tavasüsteem
Maksustatav tulu on tabelis 6.4 kajastatud väljamakse summa ja aktsiate soetamismaksumuse vahe.

Eraisiku tasemel maksustatav väljamakse summa ilmub automaatselt MTA tuludeklaratsiooni tabeli 6.4 veergu 4. Sama tabeli veergu 3 pead käsitsi sisestama osaluse soetamismaksumuse (selle leiad LHV koondväljavõttest või, kui oled aktsiad juba ära müünud, siis LHV maksuaruandest).

Samas tasub meeles pidada, et soetamismaksumust, mis on ühel korral juba tulust maha arvatud, ei saa enam teist korda arvesse võtta. See tähendab seda, et pärast aktsiakapitali väljamakset väheneb sinu aktsiate soetamismaksumus tabeli 6.4 veerus 3 märgitud summa võrra. Kui sa hakkad oma aktsiaid müüma, pead sellega arvestama ja LHV maksuaruandes olevat soetamismaksumust muutma, kuna LHV süsteemis aktsiakapitali vähendamisest tingitud soetamismaksumuse muutused praegu automaatselt ei kajastu.

Investeerimiskonto süsteem
Kuna investeerimiskontole laekunud aktsiakapitali väljamakse näol on reeglina tegemist maksuneutraalse investeerimiskonto sisese kandega, siis enne LHV internetipangast investeerimiskonto aruande MTA-sse edastamist veendu, et aktsiakapitali väljamakse kirje eest oleks linnuke kustutatud. Lisaks tuleb tulumaksukohustuse edasilükkamiseks kustutada eeltäidetud andmed tuludeklaratsiooni tabelist 6.4.

Juhul, kui investeerimiskontole laekunud väljamakse hulgas on ka väljamakse osa, mis oli maksustatud äriühingu tasemel, võid selle osa väljamaksest deklareerida investeerimiskonto sissemaksena tuludeklaratsiooni tabeli 6.5 II osa veerus 4. Äriühingu tasemel maksustatud väljamakse summa kajastub automaatselt eeltäidetuna tuludeklaratsiooni tabelis 7.1.

Deklareerimine tavasüsteemis

LHV internetipangast leiad maksuaruande, mis koondab info sinu kõikidel LHV pangakontodel Eesti ja välismaiste väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu või kahju, väärtpaberitest saadud intressitulu ning välismaalt saadud dividendide kohta.

LHV Brokeris tehtud tehinguid maksuaruandes ei kajastata.

Maksuaruande infot saad kasutada oma tuludeklaratsiooni täitmiseks.

Kui deklareerid väärtpaberitulu nii tavasüsteemis kui ka investeerimiskonto süsteemis, eemalda LHV maksuaruandest investeerimiskonto kanded.

Kui oled saanud väärtpaberitega seotud tulu mujalt kui LHV investeerimisteenuseid kasutades (nt ühisrahastusplatvormidelt), siis tuleb sul need andmed lisada oma tuludeklaratsioonile käsitsi.

Väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu või kahju deklareerimiseks on LHV maksuaruandes tabelid 6.1 ja 8.2, mille formaat ühtib tuludeklaratsiooni vastavate tabelitega. Deklareerija ülesanne on tehinguid ja summasid vajaduse korral kontrollida ning seejärel andmed tuludeklaratsiooni tabelitesse kopeerida.

Vali LHV internetipangas „Varade ja kohustuste“ menüüst „Maksuaruanne“.

 • Kontrolli maksuaruande andmete õigsust.
 • Kopeeri maksuaruandest andmed tuludeklaratsiooni tabelitele 6.1 ja 8.2.
 • Esita deklaratsioon.
 • Ole valmis esitama Maksu- ja Tolliameti nõudmisel lisatõendit.

Peale maksuaruande on LHV kliendil võimalik saada sama ajavahemiku kohta realiseeritud tulu/kulu aruanne. Selles on üksikasjalikum info tehtud tehingute kohta (valuuta, soetamisel makstud teenustasu, valuutakursid).

Kui klõpsad LHV internetipanga maksuaruandes või realiseeritud tulu/kulu aruandes väärtpaberi sümbolile, saad üksikasjaliku väljavõtte tehingutest, mis on tehtud selle väärtpaberipositsiooni soetamiseks – see on väärtpaberitehingute aruanne.

See valik on kasulik

 • soetamismaksumuse arvutamiseks või kontrollimiseks eriti juhul, kui peale soetamist on toimunud näiteks splitt või muu korporatiivne toiming (ühinemine, jagunemine jne);
 • optsioonide kasutamise tulemusena tehtud väärtpaberite ostu- või müügitehingu puhul. Optsiooni soetamise kulutused kantakse nende väärtpaberite soetamismaksumuse (ostuoptsioon) või võõrandamisega seotud kulude (müügioptsioon) hulka.

Tuludeklaratsioonis pead näitama kasu või kahju, mille oled saanud oma aktsia, osa, osaku, investeerimisfondi (sh rahaturufondi) osaku, võlakirja või võlakohustuse, optsiooni, tuletisväärtpaberi või muu nimetamata väärtpaberi võõrandamisest (st müügi või muu vara vastu vahetamise käigus).

 • Müües – väärtpaberi soetamismaksumuse ja müügihinna vahe.
 • Vahetades – vahetatava väärtpaberi soetamismaksumuse ja vahetuse teel vastu saadud väärtpaberi turuhinna vahe.

Äriühingute ja mittetulundusühingute ühinemisel, jagunemisel või ümberkujundamisel maksustatakse osaluste vahetuse teel saadud uued osalused siis, kui need võõrandatakse. Seejuures maksustatakse vahetatud osaluse soetamismaksumuse ja vastu saadud osaluse müügihinna vahe.

Sarnastel tingimustel maksustatakse ka Euroopa Liidu liikmesriigi investeerimisfondi osakute vahetamise teel omandatud osakute võõrandamisest saadud kasu.

Ei, seda sa ei tohi teha, sest aktsia soetamismaksumus võetakse arvesse sel maksustamisperioodil, mil aktsia võõrandatakse.

Ei pea. Maksudeklaratsioonis on küll automaatselt selline kirje olemas, kuid kuna väärtpaberite enda ühelt kontolt teisele kandmisel ei ole tegu väärtpaberite võõrandamisega, siis võid selle rea deklaratsioonist kustutada.

Väärtpaberi soetamismaksumuse moodustavad kõik selle omandamiseks tehtud ja dokumentaalselt tõendatud kulud.

Kuna vara võõrandamisega otseselt seotud kulud on määratlemata õigusmõiste, siis tuleb neid kulusid vaadata iga konkreetse tehingu korral eraldi. Otseselt seotud kulud saavad olla tehingu jaoks tehtavad vajalikud kulutused, ilma milleta tehingut ei ole võimalik teha.

Kuluna ei võeta arvesse väärtpaberikonto haldustasusid ega muid väärtpaberite haldamisega seotud üldkulusid, mida maksumaksja on teinud. Need kulud tuleb tal teha sõltumata väärtpaberite võõrandamisest ja neid kasust maha arvata ega kahjule lisada ei saa.

Sellisel juhul tekib maksukohustus osakute võõrandamisel. Nende soetamismaksumus on null.

Ei, selliste osakute vahetamist ei maksustata tulumaksuga. Nende osakute vahetamise tehinguid ei pea deklareerima.

Maksuvaba vahetustehingu käigus omandatud osakute müümisest saadud kasu arvutades saab arvesse võtta vahetuse käigus võõrandatud osakute soetamismaksumuse.

Maksuvaba vahetuse käigus omandatud osakute võõrandamisel loetakse osakute omandamise ajaks vahetuse käigus võõrandatud osakute omandamise aeg.

 • FIFO-meetod – võõrandamine toimub sisseostu järjekorras, või
 • kaalutud keskmise meetod – ühe võõrandatud väärtpaberi soetamismaksumus leitakse võõrandamise hetkeks olemasolevate samanimeliste väärtpaberite soetamismaksumuse summa jagamisel nende arvuga.

Soetamismaksumuse arvutamise võivad muuta keeruliseks korporatiivsed toimingud (splitt, ühinemine, jagunemine, fondiemissioon, spin-off jne), optsioonide kasutamine (exercise), väärtpaberite kandmine ühelt kontolt teisele jne.

Peale FIFO järgi soetamismaksumuse arvutamise oskab LHV maksuaruande baassüsteem kanda ka ühe tehingu soetamisväärtuse teisele üle. Seda võimalust rakendatakse näiteks spliti kajastamiseks: kliendi kontol tehakse väärtpaberite mahakandmiseks miinuskanne ja uue väärtpaberipositsiooni pealekandmiseks plusskanne. Need kanded seotakse kokku miinuskande soetamismaksumuse ülekandmiseks plusskandele.

Samas võivad keerukamad toimingud (aga ka näiteks väärtpaberite ühelt LHV kliendikontolt teisele ülekandmine) olla kajastatud nn vabakannetena ning sellisel juhul peab LHV need kanded vajalike koefitsientidega käsitsi ühendama. Kui see on jäänud tegemata, siis soetamismaksumuse ülekannet ei tehta ja maksuaruandesse võivad tekkida ebakorrektsed andmed.

Seetõttu on vabakannete ja muude potentsiaalselt ohtlike toimingute puhul maksuaruandes vastavad read märgitud punase värviga ning soovitatud need kliendil üle kontrollida. Vajaduse korral pöördu kannete ühendamiseks või muude paranduste tegemiseks LHV poole.

Väärtpaberite võõrandamisel ei võeta arvesse mitte üksnes tehingust saadud kasu, vaid ka kahjuga tehtud tehingud. Seejuures ei ole oluline, kas kahju väärtpaberite võõrandamisest tekkis sel maksustamisperioodil või varem.

Kui kahju väärtpaberite võõrandamisest oli tekkinud eelmistel maksustamisperioodidel, peab kahju olema juba deklareeritud ja see kantakse eelmistelt maksustamisperioodidelt üle.

Kui väärtpaberite võõrandamisest saadud kahju on suurem kui samal maksustamisperioodil väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu, võib arvata kasu ületava kahju summa maha järgnevatel maksustamisperioodidel väärtpaberite võõrandamisest saadud kasust.

Pankrotiprotsessis aktsiaid ei võõrandata ega kehtetuks ei tunnistata ning kahju ei saa deklareerida. Äriühingu likvideerimisel või likvideerimisjaotise saamisel maksustatakse likvideerimisjaotise osa, mis ületab osaluse soetamismaksumuse (välja arvatud likvideerimisjaotise osa, mis on maksustatud äriühingu tasemel). Äriühingu likvideerimisel võib deklareerida ka saadud kahju.

Kahju, mis on tekkinud väärtpaberite võõrandamisest, ei tohi väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu vähendamisel arvesse võtta juhul, kui kahju tekkis

 • väärtpaberite turuhinnast madalama hinnaga võõrandamisest maksumaksjaga seotud isikule või
 • maksumaksjaga seotud isikult turuhinnast kõrgema hinnaga omandatud väärtpaberi võõrandamisel.

Seotud isikutega kahjuga tehtud tehingute kohta kirjuta tuludeklaratsiooni tabeli 6.1 veergu 8 „X“ juhul, kui omandasid dividendi saamise õigust andva väärtpaberi 30 päeva jooksul enne dividendiõiguslike isikute määramise kuupäeva ja võõrandasid

 • dividendiõiguslike isikute määramise päeval või
 • 30 päeva jooksul pärast seda kuupäeva.

Kahe viimati nimetatud kahjuga tehtud tehingu puhul kirjuta „X“ tuludeklaratsiooni tabeli 6.1 veergu 9.

LHV maksuaruandes on need tehingud märgistatud kolme tärniga (***).

Kuna aktsiate võõrandamisest saadud kahju ei saa kirjeldatud olukorras arvesse võtta, ei saa arvesse võtta ka optsiooni preemiat, mis suurendaks kahju.

Väärtpaberi võõrandamisena deklareeritakse võlakirja müük või vahetus turutehingu käigus enne võlakirja lunastamistähtaega. Olemasolevalt võlakirjalt saadav tulu maksustatakse intressina ning seda ka juhul, kui intress kujuneb võlakirja käibele laskmise ja tagasiostu hinna vahest (diskontovõlakiri).

Kui töötaja on saanud tööandjalt tasuta või soodushinnaga väärtpabereid, millelt tööandja on tasunud erisoodustus-, tulu- ja sotsiaalmaksu, või füüsiline isik on saanud juriidiliselt isikult kingitusena väärtpaberi, mille juriidiline isik on maksustanud, siis võõrandamisel lisatakse nende väärtpaberite soetamismaksumusele väärtpaberite summa, mille oli tööandja või juriidiline isik maksustanud.

Küsi väärtpaberi andnud tööandjalt või juriidiliselt isikult vabas vormis tõend, kus on kirjas väärtpaberi väljastanud juriidilise isiku nimi ja registrikood, väärtpaberi liik, hulk ja maksumus ning summa, mille on juriidiline isik tulumaksuga maksustanud. Et seda summat saab arvesse võtta ainult juhul, kui juriidiline isik on tasuta või soodushinnaga väärtpaberite turuhinna maksustanud, siis peab olema tõendil näha, millal ning millises tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni (TSD) vormi lisas 4 või 5 nimetatud summa on kajastatud.

Maksumaksja saab soetamismaksumusena arvesse võtta enda tehtud kulu optsiooni alusvara omandamisel ja tööandja poolt erisoodustusena maksustatud optsiooni väärtuse, mis on kirjas tööandja väljastatud tõendil.

Kui osalusoptsiooni alusvara on osalus tööandjas või tööandjaga samasse kontserni kuuluvas äriühingus, ei loeta erisoodustuseks osalusoptsiooni alusvaraks oleva osaluse omandamist juhul, kui osalus omandatakse mitte varem kui kolme aasta möödumisel pärast osalusoptsiooni andmist. Töötajal on kohustus teatada tööandjale osalusoptsiooni võõrandamisest. Optsiooni alusvara muutumise korral arvestatakse nimetatud tähtaega esialgse optsiooni andmisest arvates. Kui kogu osalus tööandjas või temaga samasse kontserni kuuluvas äriühingus võõrandatakse vähemalt kolmeaastase tähtajaga optsioonilepingu kehtivuse ajal, samuti kui töötajal tuvastatakse täielik töövõimetus või ta sureb, ei loeta erisoodustuseks optsiooni alusvaraks oleva osaluse omandamist ulatuses, mis vastab proportsionaalselt optsiooni hoidmise ajale enne nimetatud sündmust.

Maksuvabastus ei laiene osalusoptsiooni võõrandamisest saadud tulule.

Väärtpaberid, mis on omandatud pärimise või kinkimise teel, kajastatakse LHV maksuaruandes soetamismaksumusega null, st tasuta saadud väärtpaberitena. Võõrandamisel makstakse tulumaks müügisummalt.

Välisriigi finantsvahendaja kaudu võõrandatud väärtpaberite kohta kehtivad samad reeglid mis Eestis omandatud väärtpaberite puhul. Välisvaluutas tehtud kulud, väärtpaberite müügi- ja turuhind ning makstud maksud ja kinnipeetud tulumaks tuleb arvutada eurodesse (kui tehingu valuuta on muu kui euro) Euroopa Keskpanga päevakursi alusel, mis kehtis kulu tegemise, tulu saamise või tulumaksu tasumise või kinnipidamise päeval.

Välisriigis võõrandatud väärtpaberid tuleb näidata füüsilise isiku tuludeklaratsiooni tabelis 8.2, mis täidetakse samamoodi nagu tabel 6.1.

Selliste aktsiatega tehtud võõrandamistehing näidatakse kui välisriigist saadud väärtpaberitulu.

Nasdaq CSD (endise Eesti Väärtpaberite Keskregistri (EVK)) kaudu tehtud väärtpaberitehingute kohta saadud andmete põhjal eeltäidab maksuhaldur füüsilise isiku tuludeklaratsiooni tabeli 6.1.

Kuna Nasdaq CSD-l puuduvad andmed kõikide tehingute kohta, peab maksumaksja ise lisama tabelis puuduvad andmed tema tehingute kohta, mis ei ole tehtud Nasdaq CSD kaudu või mis on ta teinud esindajakonto, mitte oma isikliku konto kaudu.

Samas tuleb maksumaksjal ka Nasdaq CSD esitatud tehingute infot täiendada. Näiteks ei ole Nasdaq CSD-l võimalik anda maksuhaldurile infot võõrandatud väärtpaberite soetamismaksumuse kohta.

Kauplemiskontolt pangakontole kantud summa tuleb deklareerida muu vara võõrandamisest saadud tuluna tuludeklaratsiooni vormi A tabelis 6.3 (sektsioon „Eestis saadud tulu“) või tabelis 8.3 (sektsioon „Välisriigis saadud tulu“), sõltuvalt sellest, mis riigis on kauplemisportaal registreeritud. Valuutatulu ei tohi deklareerida väärtpaberituluna.

Ei, LHV Brokeris tehtud valuutatehingud on nagu väärtpaberitehingud ja tuleb kajastada tabelis 8.2.

 • Emitendi väljal märgitakse LHV maksuaruandes alati väärtpaberi sümbol ja nimetus, näiteks „MSFT: Microsoft Corporation“ või „TAL1T: Tallink Grupp“. Tuludeklaratsiooni täitmise juhendist küll sümboli märkimise nõuet ei tulene, kuid võimaluse korral soovitame väärtpaberi üheseks määratlemiseks seda siiski teha.
 • Väärtpaberi liigi puhul on LHV maksuaruandes valikud aktsia, fondiosak, optsioon, futuur ja võlakiri. Tuludeklaratsioonis on valikud aktsia, osa, osak, võlakiri või -kohustus, tuletisväärtpaberid, muud väärtpaberid, investeerimisfondi (sh rahaturufondi) osakud ja optsioon. Futuuri puhul soovitame tuludeklaratsioonis valida väärtpaberi liigiks tuletisväärtpaberid.
 • Soetamismaksumust arvutades kasutatakse LHV maksuaruandes alati FIFO-meetodit. Soetamismaksumus sisaldab väärtpaberite soetamisega seotud kulusid (enamasti teenustasud, aga ka näiteks optsioonipreemia ja optsioonitehingute teenustasud optsioonide kasutamise puhul).
 • Väärtpaberite võõrandamisega seotud kulud võetakse arvesse ka siis, kui need suurendavad tehingu kahju.
 • Võõrandamisega seotud kulude hulka kuuluvad teenustasud.
 • Tabelis 8.2 kasutatakse summade eurodesse arvutamisel (vajaduse korral) vastavalt väärtpaberite soetamise ja müügi väärtuspäevade (ingl settlement date) Euroopa Keskpanga päevakursse.
 • Summad ümardatakse kahe komakoha täpsusega ja vajaduse korral tehakse seda ka väärtpaberi kogusega (piirang tuleneb tuludeklaratsiooni edastamise keskkonnast).
 • Väärtpaberite lühikeseks müügi tehingu andmed näidatakse LHV maksuaruande tabelites 6.1 ja 8.2 väljadel „Müügi-/turuhind“ ja „Võõrandamisega seotud kulud“ ning tagasiostu andmed väljal „Võõrandatud väärtpaberite soetamismaksumus“ (kuigi lühikeseks müük toimub enne tagasiostu). Veel märgitakse lühikeseks müügi tehingu puhul maksuaruandes emitendi väljale väärtpaberi nimetuse järele tärnid (**).
 • Optsioonipreemia saab kuludes arvesse võtta aktsia soetamismaksumuse hulgas siis, kui optsiooniga omandatud aktsiad võõrandatakse. Kui optsioon ei realiseeru (st optsiooni alusvara ei osteta või ei müüda), siis optsioonipreemiat kuludesse arvestada ei saa.
 • Ühe inimese piires makseta väärtpaberikannet ei ole vaja deklareerida, selle võib deklaratsioonilt kustutada. Makseta tehingu puhul soetamismaksumuse märkinud maksumaksjate deklaratsioonid kontrollitakse üle juhul, kui tabeli 6.1 veerus 8 ja/või tabeli 8.2 veerus 10 ei ole märgitud, et tehing on tehtud seotud isikuga. Kui deklareerija märgib soetamismaksumuseks 0 ja tehing on seotud osapoolega, siis ei too see endaga maksustamise mõttes kaasa mingeid tagajärgi. Näiteks abikaasad on seotud isikud ja juhul, kui soetamismaksumus on märgitud, tuleb täita ka veerg 8 või 10. Sugulaste (seotud isikute) tehingu kahju edasi kanda ei saa.
 • Dividendi väljamakse tegija koodina kasutatakse LHV maksuaruandes vastava väärtpaberi ISIN-koodi ja nimi esitatakse nagu tabelite 6.1 ja 8.2 emitendi väljal märgitav: väärtpaberi sümbol ja nimetus.
 • Väljal „7. Tulu summa“ näidatakse dividendi brutosumma. Näiteks juhul, kui USA aktsiate puhul laekub dividendi saajale 70 USD ja sellelt on kinni peetud tulumaks 30%, siis on brutodividend 70 / (1 – 0,3) = 100 USD. Selle näite puhul märgitakse tabelis 8.8 tuluna seega 100 USD ja kinnipeetud tulumaksuna 100 – 70 = 30 USD.
 • Kuna LHV hoiab klientide väärtpabereid mitme välismaakleri juures ning üks maakler võib dividendidelt tulumaksu kinni pidada ja teine mitte, siis võib olla kliendi kontole kantavalt dividendilt tulumaks tasutud ainult osaliselt. Sellisel juhul näidatakse LHV maksuaruande osa dividendist tabelis 8.1 ja osa tabelis 8.8.
 • Samuti võib erineda välismaaklerite tulumaksumäär. Kui klientide väärtpaberid on hoitud mitme välismaakleri juures, võib tulumaksumäär olla nende kaalutud keskmine.
 • Tulumaksu kinnipidamise või tasumise kuupäev ühtib LHV maksuaruandes peaaegu alati väljamakse kuupäevaga.
 • Tulu ning kinnipeetud või tasutud tulumaks esitatakse originaalvaluutas, mis märgitakse väljale „6. Rahaühik“, ning ümardatakse kaks kohta peale koma.

Näited väärtpaberitehingute deklareerimise kohta tavasüsteemis

Soetamismaksumus leitakse FIFO-meetodil sisseostu järjekorra alusel.

Näide

14.03.2018 ostetakse 100 MSFT aktsiat hinnaga 24,86 USD, teenustasu on 22,29 USD, T+2 16.03.2018 EUR-USD kurss 1,413.

22.03.2018 ostetakse 200 MSFT aktsiat hinnaga 24,50 USD, teenustasu on 29,53 USD, T+2 25.03.2018 EUR-USD kurss 1,4115.

01.11.2018 müüakse 150 MSFT aktsiat hinnaga 28,08 USD, teenustasu on 27,47 USD, T+2 03.11.2018 EUR-USD kurss 1,3773.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = (100 × 24,86 + 22,29) / 1,413 + (50 × 24,50 + 29,53 × 50 / 200) / 1,4115 = 2648,25 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 27,47 / 1,3773 = 19,95 EUR

Müügihind = 150 × 28,08 / 1,3773 = 3058,16 EUR

MSFT: Microsoft Corporation; aktsia; 150; USA; 2648,25; 19,95; 3058,16

Jagunemisel tehakse väärtpaberikontol kaks kannet: esimesega kantakse maha kogu olemasolev väärtpaberipositsioon ja teisega kantakse peale splitikoefitsiendi võrra suurendatud positsioon. Näiteks 2 : 1 spliti ning olemasoleva positsiooni 100 aktsiat puhul tehakse väärtpaberikontol kanded –100 ja +200.

Sarnaselt kajastatakse ühinemised, jagunemised ja muud sarnased korporatiivsed toimingud. Näiteks ühinemise korral kantakse maha vana ettevõtte väärtpaberid ja peale uue ettevõtte omad. Spliti hetkel jagatakse asendatavate väärtpaberite soetamismaksumus ühtlaselt asendavate väärtpaberite vahel ja FIFO järgi soetamismaksumuse arvestus seega katkeb (vt näidet).

Näide

14.03.2018 ostetakse 100 MSFT aktsiat hinnaga 24,86 USD, teenustasu on 22,29 USD, T+2 16.03.2018 EUR-USD kurss 1,413.

22.03.2018 ostetakse 200 MSFT aktsiat hinnaga 24,50 USD, teenustasu on 29,53 USD, T+2 26.03.2011 EUR-USD kurss 1,4115.

05.05.2018 toimub MSFT 2 : 1 splitt, kantakse maha –300 MSFT ja peale +600 MSFT, soetamismaksumus on kokku (100 × 24,86 + 22,29) / 1,413 + (200 × 24,50 + 29,53) / 1,4115 = 5267,56 EUR.

07.05.2018 ostetakse 50 MSFT aktsiat hinnaga 13.06 USD, teenustasu on 16,79 USD, T+2 09.05.2018 EUR-USD kurss 1,435701 (NB! Kui spliti käigus korrutati kogust vastava koefitsiendiga, siis hinda jagati sama koefitsiendiga).

01.11.2018 müüakse 300 MSFT aktsiat hinnaga 14,04 USD, teenustasu on 27,47 USD, T+2 05.11.2018 EUR-USD kurss 1,3773.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 5267,56 × 300 / 600 = 2633,78 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 27,47 / 1,3773 = 19,95 EUR

Müügihind = 300 × 14,04 / 1,3773 = 3058,16 EUR

MSFT: Microsoft Corporation; aktsia; 300; USA; 2633,78; 19,95; 3058,16

02.11.2018 müüakse ülejäänud 350 MSFT aktsiat hinnaga 14,12 USD, teenustasu on 29,66 USD, T+2 06.11.2018 EUR-USD kurss 1,377274.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 5267,56 × 300 / 600 + (50 × 13,06 + 16,79) / 1,435701 = 3100,30 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 29,66 / 1,377274 = 21,54 EUR

Müügihind = 350 × 14,12 / 1,377274 = 3588,25 EUR

MSFT: Microsoft Corporation; aktsia; 350; USA; 3100,3; 21,54; 3588,25

Tagurpidi jagunemise (ingl reverse split) puhul toimub väärtpaberite koguse suurenemise ja hinna vähenemise asemel vastavalt koguse vähenemine ja hinna suurenemine. Näiteks 1 : 2 tagurpidi jagunemise ning olemasoleva positsiooni 100 aktsiat puhul tehakse väärtpaberikontol kanded –100 ja +50.

Maksuaruandes kajastatakse tagurpidi jagunemist sarnaselt tavalise jagunemisega. Siiski tekib tagurpidi jagunemise puhul suurema tõenäosusega ümardamisel jääk. Seepärast saab väärtpaberite omanik jääkpositsiooni eest väärtpaberite asemel osaliselt raha ja jagunemise toimumisel tuleb deklareerida jääkpositsiooni müük.

Näide

14.03.2018 ostetakse 101 MACR aktsiat hinnaga 15,03 USD, teenustasu on 19,38 USD, T+2 16.03.2018 EUR-USD kurss 1,413.

05.05.2018 toimub MACR 1 : 2 tagurpidi jagunemine, kantakse maha –101 MACR ja peale +50 MACR ning 22,80 USD rahas ümardamise jäägina tekkinud 1 MACR eest, soetamismaksumus kokku (101 × 15,03 + 19,38) / 1,413 = 1088,05 EUR, 05.05.2018 EUR-USD kurss 1,4814.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 1088,05 × 1 / 101 = 10,77 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 0 EUR

Müügihind = 1 × 22,80 / 1,4814 = 15,39 EUR

MACR: Macromedia, Inc.; aktsia; 1; USA; 10,77; 0; 15,39

02.11.2018 müüakse ülejäänud 50 MACR aktsiat hinnaga 55,28 USD, teenustasu on 23,12 USD, T+2 06.11.2018 EUR-USD kurss 1,377274.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 1088,05 × 100 / 101 = 1077,28 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 23,12 / 1,377274 = 16,79 EUR

Müügihind = 50 × 55,28 / 1,377274 = 2006,86 EUR

MACR: Macromedia, Inc.; aktsia; 50; USA; 1077,69; 16,79; 2006,86

Fondiemissiooni tulemusena saadud uued aktsiad kantakse väärtpaberikontole nullhinnaga. Nullhinnaga kajastatakse ka aktsiadividendid ja boonusaktsiad.

Näide

05.01.2018 ostetakse 200 WRT1V aktsiat hinnaga 55,65 EUR, teenustasu on 44,57 EUR, T+2 09.01.2018.

08.03.2018 toimub WRT1V fondiemissioon, mille käigus emiteeritakse iga olemasoleva aktsia kohta üks uus aktsia, väärtpaberikontole tehakse nullhinnaga kanne +200 WRT1V.

25.04.2018 müüakse 300 WRT1V aktsiat hinnaga 26,54 EUR, teenustasu on 35,07 EUR, T+2 27.04.2018. NB! Fondiemissiooni tulemusena langes aktsia hind kaks korda.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 200 × 55,65 + 44,57 + 100 × 0 = 11174,57 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 35,07 EUR

Müügihind = 300 × 26,54 = 7962 EUR

WRT1V: Wärtsilä Oyj Abp B; aktsia; 300; 11174,57; 35,07; 7962

10.10.2018 müüakse ülejäänud 100 WRT1V aktsiat hinnaga 19,95 EUR, teenustasu on 17,17 EUR, T+2 12.10.2018.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 100 × 0 = 0 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 17,17 EUR

Müügihind = 100 × 19,95 = 1995 EUR

WRT1V: Wärtsilä Oyj Abp B; aktsia; 100; 0; 17,17; 1995

Ostuoptsiooni kasutamise tulemusena tehakse alusvaraks oleva aktsia ostutehing optsiooni täitmishinnaga (ingl strike). Maksuaruandes arvestatakse optsiooni soetamismaksumus ostetavate aktsiate soetamismaksumuse hulka.

Näide

01.08.2018 ostetakse 4 BMW ostuoptsiooni (ingl call) lepingut täitmiskuupäevaga 19.08.2018 ja täitmishinnaga 50 EUR, optsioonilepingu hind on 1,9 EUR, teenustasu on 16 EUR (ühes lepingus on 100 aktsiat ja optsioonilepingu hind on ühe aktsia kohta).

02.08.2018 müüakse 2 sama optsiooni hinnaga 2 EUR, teenustasu on 8 EUR.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 2 × 100 × 1,9 + 16 × 2 / 4 = 388 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 8 EUR

Müügihind = 2 × 100 × 2 = 400 EUR

CBMWAUG117200: BMW call Aug 2011 72, optsioon, 2, 388, 8, 400

17.08.2018 kasutatakse ülejäänud 2 optsioonilepingut 200 BMW aktsia soetamiseks hinnaga 50 EUR, teenustasu on 35,16 EUR, T+2 21.08.2018.

19.10.2018 müüakse 200 BMW aktsiat hinnaga 54,20 EUR, teenustasu on 43,70 EUR, T+2 23.10.2018.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 200 × 50 + 43,7 + 2 × 100 × 1,9 + 16 × 2 / 4 = 10 388 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 43,70 EUR

Müügihind = 200 × 54,20 = 10 840 EUR

BMW: BMW AG; aktsia; 200; 10388; 43,70; 10840

Müügioptsiooni kasutamise tulemusena tehakse alusvaraks oleva aktsia müügitehing optsiooni täitmishinnaga (ingl strike). Maksuaruandes arvestatakse optsiooni soetamismaksumus müüdavate aktsiate võõrandamisega seotud kulude hulka.

Näide

23.11.2018 ostetakse 400 BMW aktsiat hinnaga 47,30 EUR, teenustasu on 70,58 EUR, T+2 27.11.2011.

23.11.2018 ostetakse 4 BMW müügioptsiooni (ingl call) lepingut täitmiskuupäevaga 16.12.2018 ja täitmishinnaga 50 EUR, optsioonilepingu hind on 2,15 EUR ja teenustasu on 16 EUR.

14.12.2018 kasutatakse ostetud optsioonid 400 BMW aktsia müügiks hinnaga 50 EUR, teenustasu on 70,32 EUR, T+2 18.12.2018.

Maksuaruandesse

Soetamismaksumus = 400 × 47,30 + 70,58 = 18990,58 EUR

Võõrandamisega seotud kulud = 70,32 + 4 × 100 × 2,15 + 16 = 946,32 EUR

Müügihind = 400 × 50 = 20 000 EUR

BMW: BMW AG; aktsia; 400; 18990,58; 946,32; 20000

Näide 1

13.05.2018 maksab Tallinna Kaubamaja (TKM1T) dividende 0,28 EUR aktsia kohta. Dividendisaajate nimekiri kinnitatakse 09.05.2018 seisuga, mil LHV kliendil on 100 aktsiat.

Maksuaruandesse

Ei deklareerita ja LHV maksuaruandes seega ei kajastu.

NB! Eesti juriidiliselt isikult saadud dividendide netosumma läheb automaatselt aastatulu arvestusse.

Näide 2

01.05.2018 maksab Microsoft (MSFT) dividende 0,1 USD aktsia kohta. Dividendisaajate nimekiri kinnitatakse 20.04.2018 seisuga, mil LHV kliendil on 300 aktsiat. Sellest 100 aktsia dividendiosa pealt on kinni peetud tulumaks 30%.

Brutodividend 300 × 0,1 = 30 USD, millest 10 USD pealt on kinni peetud tulumaks 30% ja 20 USD pealt on tulumaks kinni pidamata. Kliendi kontole laekub 100 × 0,1 × (1 – 0,3) + 200 × 0,1 = 27 USD.

LHV maksuaruande tabelis 8.1 esitatakse:

US5949181045, MSFT: Microsoft Corporation; USA; dividend; 01.05.2018, USD; 20,00; 0,00; 01.05.2018

LHV maksuaruandes tabelis 8.8 esitatakse:

US5949181045, MSFT: Microsoft Corporation; USA; dividend; 01.05.2018; USD; 10,00; 3,00; 01.05.2018

Selle näite puhul on Eestis maksustatav tulu 20 USD ja selle pealt makstav tulumaks 20 × 0,2 = 4 USD (st 3 EUR). 01.05.2018 EUR-USD kurss oli 1,3145.

Näide 3

25.04.2018 maksab General Electric Co (GE) dividende 0,14 USD aktsia kohta. Dividendisaajate nimekiri kinnitatakse 23.02.2018 seisuga, mille LHV kliendil on 500 aktsiat. Eri välismaaklerid peavad tulumaksu kinni erineva maksumäära alusel.

Brutodividend 500 × 0,14 = 70 USD, millest 56 USD pealt on kinni peetud tulumaks 15% ja 14 USD pealt 30%. Kliendi kontole laekub 400 × 0,14 × (1 – 0,15) + 100 × 0,14 × (1 – 0,3) = 57,40 USD. Tulumaksumääraks kujuneb 18%.

LHV maksuaruandes tabelis 8.8 esitatakse:

US3696041033; GE: General Electric Co.; USA; dividend; 25.04.2018; USD; 70,00; 12,60; 25.04.2018

Deklareerimine investeerimiskonto süsteemis

Investeerimiskonto on tavaline arvelduskonto, mille kasutaja on deklareerinud Maksu- ja Tolliametis investeerimiskontona (tuludeklaratsiooni p 6.5 I osas „Investeerimiskonto ning krediidiasutuste andmed“).

Konto tuleb deklareerida investeerimiskontona ühel korral: siis, kui täidetakse konto kasutuselevõtu aasta kohta käivat tuludeklaratsiooni. Edaspidi tuleb investeerimiskonto deklaratsioon täita igal aastal ka siis, kui sisse- ega väljamakseid ei toimu.

Investeerimiskonto saab igal hetkel sulgeda, kuid selle sammuga võib kaasneda maksukohustus.

Investeerimiskontosid võib investoril olla mitu. LHV Panga teenuste näitel võib selleks olla nii LHV konto, Traderi konto, Kasvukonto kui ka portfellihalduse konto.

Jah, investeerimiskontole võib osta ainult finantsvara, mis on defineeritud tulumaksuseaduse §-s 171. Lihtsustatult on need OECD või Euroopa Liidu riikides avalikult kaubeldavad või pakutavad väärtpaberid. Nende hulka kuuluvad väärtpaberi- või alternatiivturul kaubeldavad väärtpaberid (aktsiad, optsioonid, futuurid), investeerimisfondi osakud, tuletisinstrumendid (mille alusvara on börsil noteeritud väärtpaber) ja lühiajalised võlaväärtpaberid.

Tehingud finantsvaraga on investeerimiskonto süsteemis maksuneutraalsed ja seepärast ei pea neid deklareerima.

Finantsvara ei ole II ja III pensionisamba osakud, börsil noteerimata aktsiad ja võlakirjad, osaühingu osad ja samaliigilised väärtpaberid, kinnisvara, hoiused, ühisrahastuse investeeringud ega krüptovaluuta. Finantsvara hulka mittekuuluva vara soetamine investeerimiskonto vahendite arvelt loetakse väljamakseks. Mittefinantsvara müügist saadud raha tuleb ühtlasi deklareerida investeerimiskonto sissemaksena.

Investeerimiskonto süsteemis deklareeritakse ainult kõik rahalised liikumised, st raha sisse- ja väljamaksed. Deklaratsioon tuleb esitada igal aastal isegi siis, kui aasta jooksul ei tehtud ühtegi sisse- ega väljamakset.

Investeerimiskonto aruande saad edastada Maksu- ja Tolliametile LHV internetipangas jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Investeerimiskonto aruanne“. Lisaks tuleb Maksu- ja Tolliametile käsitsi deklareerida aastatulu arvestuse jaoks saadud välisdividendid (vt Välisaktsiate dividendide deklareerimisest investeerimiskonto süsteemis).

Kui sinu investeerimiskontole on laekunud välisaktsiate (sh Kasvukonto fondide) dividende, sõltub sinu dividenditulu deklareerimise kohustus sellest, kas dividendiväljamaksest oli tulumaks kinni peetud või mitte.

Dividendid, millelt tulumaks oli kinni peetud, kajastuvad LHV investeerimiskonto aruandes kahe eraldi kandena: dividendi brutosumma on sissemakse kontole ja kinnipeetud tulumaks on väljamakse kontolt. See info on mõeldud tuludeklaratsiooni tabeli 6.5 jaoks. Lisaks tuleb käsitsi täita tuludeklaratsiooni tabel 8.8 („Välisriigis saadud, Eestis maksuvaba tulu“). Maksuvaba dividendide info leiad internetipanga jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Maksuaruanne“. Kontrolli tabeli 8.8 sisu ning seejärel kopeeri andmed Maksu- ja Tolliameti tuludeklaratsiooni tabelisse 8.8.

Dividende, millelt tulumaksu ei ole kinni peetud, ei pea investeerimiskonto süsteemis deklareerima. Deklareerimiskohustus tekib alles siis, kui kannad saadud dividendid investeerimiskontolt välja, mille korral jõuab vastav väljamakse kanne ka LHV investeerimiskonto aruandesse. LHV maksuaruande tabeli 8.1 abil saad ülevaate sellistest dividendest, kuid seda infot ei pea Maksu- ja Tolliameti tuludeklaratsiooni tabelisse 8.1 kopeerima.

Näide A: välismaal on dividendidelt tulumaks kinni peetud

 • Investeerimiskonto aruandes on dividendid kontole sissemaksed ja tulumaks väljamakse.
 • Tuleb deklareerida ka tuludeklaratsiooni tabelis 8.8

Näide B: välismaal ei ole dividendidelt tulumaksu kinni peetud

 • Investeerimiskonto aruandes dividendid ei kajastu, deklareerimiskohustus tekib siis, kui raha kontolt välja võetakse
 • Ei pea deklareerima tuludeklaratsiooni tabelisse 8.1

Kui soovid hakata kasutama oma igapäevaste arvelduste pangakontot investeerimiskontona, tuleb sul hakata pidama arvestust selle konto kõikide sisse- ja väljamaksete üle. Näiteks töötasu laekumine tuleb kajastada konto sissemaksena ja kommunaalkulude tasumine väljamaksena.

Seepärast on sisse- ja väljamaksete üle arvestust pidada lihtsam, kui võtad investeerimiskonto kasutusele üksnes finantsvaraga seotud tehingute tegemiseks. Soovitame avada LHV Pangas kaks kontot ning teha kõik igapäevased maksed ühelt kontolt ja investeeringud teiselt kontolt (selle deklareerid järgmisel aastal investeerimiskontona).

Investeerimiskonto saad deklareerida iga-aastases tuludeklaratsioonis tagantjärele eelmise aasta kohta (näiteks 2016. aastal sai deklareerida 2015. aastal investeerimiskontona kasutusele võetud konto).

Investeerimiskonto süsteem on soodne ka väheaktiivsele investorile. Soovitame ka sellisel juhul avada kaks kontot: ühelt teed edaspidi igapäevaseid makseid ja teiselt väärtpaberitehinguid.

Jah, investoril võib olla nii ühes pangas kui ka eri pankades mitu investeerimiskontot. Arvesta siiski sellega, et iga konto tehingud tuleb Maksu- ja Tolliametile deklareerida eraldi.

Kasvukonto saad samuti deklareerida investeerimiskontona. Kindlasti soovitame selle märkida järgmisel aastal maksudeklaratsiooni.

Jah. LHV Traderi konto puhul jälgi tähelepanelikult finantsvara definitsiooni. Nii on kindel, et kajastad tehingute puhul sisse- ja väljamaksed korrektselt.

Jah, investeerimiskontol on lühikeseks müük lubatud.

Laenu võtmine on lubatud ainult teatud piires: raha võib kasutada selliste kohustuste tagatisena, mis on otseselt seotud finantsvara soetamisega. Finantsvara ennast võib kasutada tagatisena või seda pantida. Samas tuleb arvestada, et selliseid tehinguid on investeerimiskonto süsteemis väga keeruline deklareerida.

Väljamaksetena tuleb deklareerida kõik väärtpaberite ostu ja müügiga otseselt mitteseotud tasud (haldustasud, intressimaksed, infotasud, aga ka kõik raha väljakanded). Investeerimiskontol tehtud väärtpaberite ostu-müügitehinguid tuludeklaratsioonis deklareerima ei pea.

Ei, selline võimalus oli ainult 2012. aasta deklaratsioonis, edaspidi sellist kahju sissemaksena deklareerida ei saa.

Ei, selline võimalus oli ainult 2012. aasta deklaratsioonis ja edaspidi väärtpabereid sissemaksena deklareerida ei saa.

Erand on pärandi või kinke teel saadud väärtpaberid, mille soetamismaksumuse saab deklareerida investeerimiskonto sissemaksena. Arvesta, et soetamismaksumuse all peetakse silmas soetamismaksumust pärandi või kinke saaja jaoks, mis on enamasti null.

Et saada Eesti võlakirjadelt ja hoiustelt teenitud intressid kätte ilma tulumaksu tasumata, tuleb oma investeerimiskontost võlakirja emitenti või hoiuse haldajat eraldi teavitada. LHV Groupi võlakirjade ja LHV hoiuste puhul saad seda mugavalt teha LHV internetipangas: „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“ → „Aktiivsed kontod“. Vali konto ja salvesta valik. Hiljem deklareerid selle konto investeerimiskontona ka tuludeklaratsioonis. Teisi emitente (nt Inbank, Baltic Horizon) tuleb teavitada eraldi.

Enamikel juhtudel seda paraku teha ei saa. Dividendimaksetelt peetakse reeglina tulumaks kinni väljamakse tegija riigi seaduste alusel ja olenemata sellest, kas kasutad deklareerimisel investeerimiskonto süsteemi või mitte. Kui oled investeerimiskontole saanud välisaktsiate dividende, millelt tulumaksu ei ole kinni peetud (nt Läti aktsiate või Kasvukonto fondiosakute puhul), saad maksukohustust edasi lükata (vt Välisaktsiate dividendide deklareerimisest investeerimiskonto süsteemis).

1. jaanuaril 2018 jõustus tulumaksuseaduse muudatus. Selle alusel on regulaarselt dividende maksval ettevõttel võimalik kasutada väiksemat maksumäära.

Ettevõtte tasandil on regulaarse dividendi tulumaksumäär 14% (14/86 netosummast) ja muude dividendide puhul 20% (20/80 netosummast).

20% maksumääraga maksustatud dividendi väljamakse on eraisikule maksuvaba. Eraisikule 14/8-reegli alusel makstavalt dividendilt peetakse väljamakset tehes kinni tulumaks määraga 7%.

Eraisiku jaoks on mõlemad dividendimaksed investeerimiskonto sissemaksed. Lisaks tekib 14% maksumääraga maksustatud dividendi väljamakse korral investeerimiskonto aruandesse väljamakse kanne eraisiku tasandil kinnipeetud tulumaksu summa ulatuses (7% brutosummast).

Ei, LHV internetipanga jaotises „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“ → „Aktiivsed kontod“ konto investeerimiskontoks määramine mõjutab ainult LHV Pangas avatud hoiuse ja LHV Groupi allutatud võlakirjade intressimaksete maksustamist (vt Kuidas saab Eesti intressituludelt tulumaksu tasumist investeerimiskonto abil edasi lükata?).
Kõikide väärtpaberite liikide puhul saad LHV internetipangast igal juhul mõlema süsteemi (investeerimiskonto ja tavasüsteemi) tarbeks aruanded kätte.

Sellisel juhul deklareeri arvelduskonto kuni aktsiate ülekandmise päevani investeerimiskontona. Investeerimiskontode vahelised raha- ja väärtpaberikanded on maksuneutraalsed.

Näide

Investor märkis Coop Panga aktsiaid, mis laekusid kontole 4. detsembril 2019. Aktsiate ülekandmiseks tegi ta 12. jaanuaril 2020 makseta väärtpaberikande arvelduskontolt investeerimiskontole. Ta deklareerib 2019. aasta kohta esitatavas tuludeklaratsioonis arvelduskonto alates 4. detsembrist 2019 investeerimiskontona. 2020. aasta kohta esitatavas tuludeklaratsioonis deklareerib ta arvelduskonto kuni 12. jaanuarini 2020 investeerimiskontona.

Finantsvaralt jooksvalt saadud maksustatav tulu tulumaksuseaduse tähenduses (nt intress võlakirjalt või hoiuselt) ning finantsvara võõrandamisest (sh kindlustuslepingu alusel saadud summa) peab laekuma investeerimiskontole.

Kui need summad laekuvad mitteinvesteerimiskontole, tuleb see raha viivitamatult kanda investeerimiskontole. See tähendab, et investeeringust saadud raha ei tohi võtta enne investeerimiskontole kandmist vahepeal tarbimisse. Viivitamatult tähendab kohustuse täitmist kohustatud isikust sõltuval esimesel võimalusel.

Finantsvaralt saadud tulu, mida ei kanta viivitamatult investeerimiskontole, loetakse väljamakseks.

Sissemaksena saad ostu ja müügiga kaasnevad tehingutasud deklareerida siis, kui seda kulu ei ole tehtud sissemakse arvelt. LHV investeerimiskonto aruandes on võimalus kõik teenustasud arvestada sissemaksetena, kuid sel juhul on kliendil kohustus kontrollida, kas see on igal konkreetsel korral õigustatud.

Rahandusministeeriumi investeerimiskonto juhendis on selle otsuse tegemise hõlbustamiseks toodud järgmised näited.

Näide A

Investor D investeerimiskontol on 0 rahaühikut ja sissemaksete jääk on 0 rahaühikut. Ta kannab oma investeerimiskontole 228 rahaühikut. Tema investeerimiskontol on nüüd 228 rahaühikut ja sissemaksete jääk on 228 rahaühikut.

Ta ostab AS-i ABC aktsiaid 225 rahaühiku eest ja maksab oma investeerimiskontolt tehingutasu 3 rahaühikut.

Sellisel juhul ei ole lubatud tehingutasu sissemaksena deklareerida, sest ühte ja sama summat ei tohi käsitada sissemaksena kaks korda.

Näide B

Investor A investeerimiskontol on 228 rahaühikut ja sissemaksete jääk on 200 rahaühikut. Ta teeb oma investeerimiskontolt väljamakse 200 rahaühikut. Tema investeerimiskontol on nüüd 28 rahaühikut ja sissemaksete jääk on 0 rahaühikut.

Investor A kannab oma investeerimiskontole 200 rahaühikut juurde.

Investor A ostab AS-i ABC aktsiaid 225 rahaühiku eest ja maksab oma investeerimiskontolt tehingutasu 3 rahaühikut.

Sellisel juhul on lubatud tehingutasu sissemaksena deklareerida, sest tehingutasu summat ei ole varem arvestatud sissemakse osana.

Rahandusministeerium on koostanud investeerimiskonto juhendi.

Tulu deklareerimine lapse nimel

Lapse investeerimistulu on vaja deklareerida tuludeklaratsioonis siis, kui

 • lapse konto on lisatud investeerimiskonto süsteemi;
 • lapse kontole on laekunud väärtpaberitulu (sh dividende) välismaalt;
 • lapse kontol on tekkinud maksustatav kasum või kahjum, mille soovid kanda edasi järgmisesse aastasse;
 • lapse konto maksuvaba tulu (nt Eesti dividendid) ületab 6000 eurot.

Seega ei ole tavasüsteemi kasutades vaja deklareerida lapse investeeringuid juhul, kui aasta jooksul müügitehinguid ei tehta, välismaalt laekumisi ei ole ja maksuvaba tulu on alla 6000 euro.

Investeerimiskontot kasutades peaks lapse konto deklareerima iga-aastaselt.

Maksu- ja Tolliamet on oma kodulehel teinud täpse ülevaate isikutest, kes peavad esitama tuludeklaratsiooni.

Maksuaruande saab avada nii laps ise kui ka lapsevanem, logides internetipanka ja valides lapse rolli. Maksuaruanne avaneb jaotises „Varad ja kohustused“ → „Maksuaruanne“. Pärast andmete kontrollimist kopeeri need lapse tuludeklaratsiooni vastavatesse tabelitesse e-maksuametis ning esita deklaratsioon seal.

Investeerimiskonto aruande saab Maksu- ja Tolliametile edastada nii laps ise kui ka lapsevanem, logides internetipanka lapse ID-kaardi või parooliga.

Lapsele saab parooli teha lapsevanem, kui ta liigub oma internetipangas lapse konto alla ning valib jaotisest „Info ja seaded“ → „Paroolid“. Lapse kasutajanimi asub jaotises „Info ja seaded“ → „Andmed“.

Investeerimiskonto aruande leiad lapse internetipanga jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Investeerimiskonto aruanne“. Kui kõik on õige, edasta aruanne nupu „Edasta EMTA-sse“ abil. Seejärel jätka lapse tuludeklaratsiooni täitmist e-maksuametis ning kinnita deklaratsioon seal.

Kui lapsel on ID-kaart, siis saab laps oma tuludeklaratsiooni esitada e-maksuametis ise. Juhul kui lapsel ID-kaart puudub, siis saab lapsevanem esindajana e-MTAs oma keskkonna kaudu lapse deklaratsiooni esitada.

Maksu- ja Tolliamet on tulude deklareerimiseks koostanud ka juhendi.

E-arve

E-arve on internetipanka saadetav elektrooniline arve, mis asendab paberkandjal arvet. E-arveid saad tellida ettevõttelt, mis osutab sulle teenust ja pakub oma klientidele e-arve väljastamise võimalust.

Kui oled tellinud e-arve, siis meie koostame e-arve alusel eeltäidetud maksekorralduse, mida saad LHV internetipangas üle vaadata ja maksmiseks kinnitada.

E-arve püsimakse teenusega saad oma arveid automaatselt tasuda. Selleks piisab e-arve tellimisest ja automaatse makse seadistamisest. Püsimakse teenus on mugav, sest siis ei pea sa regulaarseid arveid igakordselt kinnitama.

E-arve püsimakse lepingu sõlmimine ja püsimakse on sulle LHVs tasuta.

E-arve maksepäevaks saad valida e-arve panka saabumise päeva või e-arve maksetähtpäeva, mille on paika pannud e-arve väljastanud ettevõte. Mõned ettevõtted pakuvad võimalust valida e-arve maksepäevaks kuupäev ettevõtte pakutud vahemikust.

LHV kliendile on teenus tasuta. Me ei võta sinult tasu ka arvete maksmise eest.

E-arve tellimust on kõige lihtsam teha internetipangas. Selleks vali Igapäevapangandus → E-arved → Telli uus.

E-arve põhjal koostatakse eeltäidetud maksekorraldus, mille pead kinnitama e-arve lipikul „Maksa“ nuppu vajutades. Arve tasumisel on võimalik koheselt sõlmida ka e-arve püsimakse leping. Sõlmitud e-arve püsimakse leping hakkab kehtima järgmisest sissetulevast arvest.

E-arve püsimakse lepingut on võimalik sõlmida koheselt, kui vormistad e-arve tellimust. Selleks vali internetipangas Igapäevapangandus → E-arved → Telli uus.

Kui e-arve tellimus on vormistatud, siis vali internetipangas E-arvete menüüst e-arve, millele soovid sõlmida püsimakse lepingut. Selleks vali Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Arve tasumine → Muuda.

Sõlmitud e-arve püsimakse leping hakkab kehtima järgmisest sissetulevast arvest.

Vali internetipangas E-arvete menüüst e-arve, mille püsimakse lepingut soovid muuta: Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Arve tasumine → Muuda.

Lepingu muudatus hakkab kehtima järgmisest sissetulevast arvest.

Kui lõpetad e-arve püsimakselepingu, aga juba on sissetulnud e-arve, siis sellele sissetulnud e-arvele lepingu lõpetamine ei rakendu ja e-arve tasutakse automaatselt panga poolt.

Automaatse makse saab internetipangas tühistada. Siin selgitatakse, kuidas seda teha.

Kui ettevõte, mis e-arve väljastab lubab e-arve tellimust pangas lõpetada, siis vali internetipangas E-arvete menüüst e-arve, mille tellimust soovid lõpetada. Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Lõpeta.

Kui ettevõte, mis e-arvet väljastab ei luba e-arve tellimust pangas lõpetada, siis võta ühendust otse selle ettevõttega.

Kui sina ei ole e-arve tellija vaid ainult maksja, siis saab e-arve tellimust lõpetada ainult isik, kelle nimel on e-arve väljastanud ettevõttega leping.

Palun teavita probleemist ettevõtet, mis e-arveid väljastab.

Kui sinu poolt valitud maksepäeval ei ole kontol piisavalt raha e-arve tasumiseks, siis pank proovib e-arvet tasuda kuni e-arvel näidatud maksetähtpäevani.

Kui e-arve maksetähtajaks ei ole kontol piisavalt raha, jääb makse paraku tegemata. Sel juhul tuleb sul arve tasuda seekord nö käsitsi.

Kui sul on sõlmitud e-arve püsimakse teenuse leping, millele oled seadnud ka eraldi limiidi, siis e-arve jäi tasumata liiga väikese limiidi tõttu.

Kontrolli e-arve püsimakse lepingu limiiti oma internetipangas: Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Arve tasumine → Limiit.

Kui sul on sõlmitud e-arve püsimakse leping, siis e-arve osaline tasumine LHV-s ei ole võimalik.

Ilma e-arve püsimakse lepinguta võid e-arvet osaliselt tasuda. Selliselt tasudes pea meeles, et paljusid teenuseid ei pikendata enne, kui arve on täielikult tasutud (näiteks ajalehe tellimus, spordiklubi kuukaart, kindlustusleping jne).

Pangas e-arvet tasuma ei pea, sest e-arve ei ole kohustus panga ees. E-arve on kohustus ettevõtte ees, mis selle väljastas. Kui e-arve pangas ei ole tasutud, peab jälgima, et ei tekiks võlga e-arve väljastanud ettevõtte juures.

Kui oled sõlminud e-arve lepinguga seotud püsimakse lepingu ning soovid, et pank ühekordselt ei tasuks e-arvet automaatselt, pead panga koostatud makse tühistama. Saad seda ise teha mugavalt oma internetipangas: Igapäevapangandus ➞ Maksed ➞ Ootel maksed ➞ Vali makse, mida tühistada ➞ Tühista valitud ➞ Tühista makse.

Kui sa oled sõlminud e-arve lepinguga seotud püsimakse lepingu ning soovid edaspidi ise e-arved käsitsi maksta, siis lõpeta e-arve automaatne tasumine. Saad seda mugavalt teha oma internetipangas: Igapäevapangandus ➞ E-arved ➞ Vali e-arve ➞ Tellimuse andmed ja muutmine ➞ Arve tasumine ➞ Muuda ➞ Vali teen makseid ise ➞ Kinnitan.

Enne e-arve tellimuse vormistamist pangas, edasta tegeliku maksja andmed ettevõttele, mis e-arve väljastab. Edaspidi saadab ettevõte e-arve tegelikule maksjale, kuid ilma täpsema ostetud toote kirjelduseta. Sinule saadab ettevõte e-arve, mida maksta ei saa, kuid sealt näeb ostetud teenuste nimekirja.

Mitme ühelt ettevõtjalt tellitud e-arve eristamiseks saad internetipangas mugavalt kõikidele e-arvetele lisada tellimuse nime. Näiteks kindlustuse e-arvetel saad nimes täpsustada, kas tegemist on sinu kodu- või autokindlustuse või hoopis elukindlustusega.

Tellimuse nime võid sisestada kohe e-arve lepingu sõlmimisel, kuid see ei ole kohustuslik. Internetipangas võib tellimuse nimesid muuta või uusi lisada igal ajal.

Kui püsimakselepingus valitud maksepäev (näiteks 18. kuupäev) on hiljem e-arve maksetähtpäevast (näiteks 10. kuupäev), siis tasutakse sinu e-arve automaatselt e-arve maksetähtpäeval (10. kuupäeval).

Alltoodud tabel kirjeldab e-arve tasumise protsessi erinevate maksepäevade ja maksetähtpäevadega.

E-arve maksetähtaegE-arve püsimakselepingu tähtpäevMillal makse teostatakse?Valitud päeval makse teostamine polnud võimalik. Kaua üritatakse e-arvet tasuda?
10. kuupäev18. kuupäev10. kuupäeval18. kuupäevani
10. kuupäev7. kuupäev7. kuupäeval10. kuupäevani
10. kuupäev10. kuupäev10. kuupäevalE-arve jääb automaatselt tasumata.

Kui e-arve tasutakse pärast maksetähtaega arvesta võimalusega, et e-arve väljastanud ettevõte arvestab viiviseid.

Kui hakkad laenu taotlema, ei pea Sa veel olema LHV klient. Laenu saab taotleda inimene, kelle sissetulek (töötasu, dividendid ja/või renditulu) on pärast igapäevakulude katmist piisav, et tasuda laenumakseid.

Eralaenu sihtotstarve on lai. Seda võid taotleda kinnisvara ostuks või renoveerimiseks, kodu sisustamiseks, investeeringute rahastamiseks või muuks suuremaks väljaminekuks.

Selleks täida kõigepealt meie kodulehel laenutaotlus. Kui Su töötasu või muud sissetulekud ei laeku praegu LHV Panka, saada palun aadressile eralaen@lhv.ee ka oma viimase 6 kuu konto väljavõte (digitaalselt allkirjastatuna, bdoc-formaadis ja kindlasti filtreerimata kujul) ning tagatisvara hindamise akt (selle võid saata ka hiljem). Kui Sa saad oma sissetuleku Sulle kuuluvast ettevõttest, siis saada palun meile oma ettevõtte viimase majandusaasta aruanne ning jooksva perioodi finantsnäitajate andmed (bilanss ja kasumiaruanne), mis ei ole vanemad kui 2 kuud.

Laenu tagatis võib olla Sulle või Su lähedasele kuuluv likviidne ja heas seisukorras kinnisvara. Lisaks sobivad eralaenu tagatiseks tähtajaline hoius ja väärtpaberid.

Väiksem laenusumma on 30 000 eurot ja suurim sõltub Sinu kui taotleja krediidivõimekusest. Me analüüsime Su eelmiste laenude tagasimakseid ja eralaenu tagatisi ning arvutame välja laenusumma, mille tagastamine on Sulle jõukohane. Laenude ja liisingute tagasimaksed võivad moodustada kuni 50% sissetulekust, aga see määr sõltub ka Sinu ülalpeetavate arvust. Laenu kuumakse arvestame 6% intressiga, lähtudes Eesti Panga määrusest.
Oma suurima võimaliku laenusumma saad arvutada ka ise kalkulaatori abil.

Eralaenu tagasimakse tähtaeg saab olla kuni kümme aastat. Tagasimakse graafik on võimalik koostada selliselt, et kogu laen saab kümne aastaga tasutud, ent Sul on ka võimalik kujundada oma tagasimaksed endale sobivaks bullet-graafiku abil.

Bullet-graafiku puhul arvutame kuumakse suuruse kuni 30-aastase laenulepingu maksegraafiku järgi, ehkki laenulepingu pikkus on kuni kümme aastat. Kümnenda aasta viimane kuumakse on laenu kõigi veel maksmata põhiosa tagasimaksete summa (ingl bullet). Kui kümme aastat on möödas, vaatame Su lepingu ja laenutingimused üle. Üldjuhul sõlmime siis lepingujäägile uue lepingu järgmiseks kümneaastaseks perioodiks.

Jah. Kui Sa taotled eralaenu ja ei ole veel LHV klient, siis enne laenulepingu sõlmimist tuleb Sul sõlmida meie kontoris või internetipangas kliendileping.

Jah, see on võimalik. Kui soovid tagastada kogu laenusumma või osa sellest enne tähtaega, saad seda LHV pangas teha tasuta. Selleks saada oma laenuhaldurile sellekohane e-kiri.

Et lõpetada laenuleping enne tähtaega, tuleb sul kanda kokkulepitud kuupäevaks oma laenuga seotud LHV panga kontole summa, mis katab selleks kuupäevaks kogunenud intressid ja laenu maksmata põhiosa.

Kui Sa soovid saada maksepuhkust, võta ühendust oma laenuhalduriga ja anna talle sellest teada. Maksepuhkust saad korraga taotleda kuni 12 kuuks.

Jah. Nii nagu Sina oleme ka meie pangas huvitatud sellest, et kui tagatiseks seatud kinnisvara saab kahjustada, hüvitaks kindlustus tekkinud kahju. Seepärast tuleb see kinnisvara kindlustada.

Kindlustuslepingut sõlmides vali selline kaitse, mis katab kõik levinuimad riskid. Igal juhul peab kindlustus katma tule-, vee- ja loodusõnnetuste ning vandalismiriski. Tagatiseks seatud kinnisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel. Soodustatud isikuks märgi LHV Pank.

LHV pakub kodukindlustust koostöös Compensaga. Soovi korral küsi kindlustuspakkumist oma laenuhaldurilt.

Eralaenu intresside deklareerimine

Oma tulust on Sul õigus maha arvata selle laenu intressid, mille oled võtnud elamu või korteri soetamiseks. Intressid võid tulust maha arvata ka siis, kui oled laenu võtnud ehitusloa või -projekti alusel ehitise rajamiseks, laiendamiseks, rekonstrueerimiseks, samuti ehitise tehnosüsteemide asendamiseks, muutmiseks, ehitise ruumijaotuse muutmiseks ning ehitise tehnoloogilise ümberseadistamisega seotud ehitus- ja paigaldustööde tegemiseks. Remondi tegemiseks võetud laenu intresse ei saa tulust maha arvata.

Vajuta LHV internetipanga koondväljavõttes, „Laenud ja liisingud“ sektsioonis, nuppu „Laenuintresside info MTA-sse“. Avaneval lehel näed tasutud intresside summat ja võimalust edastada see info automaatselt Maksu- ja Tolliametile. Edastatud info jõuab kohe Su tuludeklaratsioonile.

Soovitame tuludeklaratsiooni enne esitamist kindlasti kontrollida ja vajaduse korral teha seal parandused. Kui deklaratsioonis ei ole tasutud intresside summat või ei ole see korrektne, tasub pidada nõu Maksu- ja Tolliameti eraklientide nõustajatega telefonil 880 0811. Ühendust saad võtta ka Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Kui Sa olid juba asunud deklaratsiooni täitma, kuid jätsid selle pooleli, siis on soovitatav deklaratsiooni uuendada ja alustada selle täitmist uuesti Maksu- ja Tolliameti andmetega.

Kui Sinu internetipanga vaates ei ole intressiinfo edastamise võimalust, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Maksustatavast tulust võib maha arvata ainult ühe laenu intressid. Kui Sa oled võtnud mitu laenu, siis tuludeklaratsioonil kuvatakse selle laenu intresse, mille kohta edastasid Maksu- ja Tolliametile info viimasena.

Kui eluase on ühis- või kaasomandis (st sellel on kaks omanikku) ja laenulepingu järgi on need kaks inimest kohustatud laenu tasuma, on mõlemal õigus deklareerida eluasemelaenu intresse ning arvata need tulust maha.

Mahaarvamise õigus on proportsionaalne omandi osaga. Kui kummalegi kuulub näiteks 50% eluasemest, võib kumbki märkida deklaratsioonile 50% tasutud intresside summast.

Kui üks laenusaaja on juba edastanud internetipangast info Maksu- ja Tolliametile, kajastub see info tuludeklaratsioonil ka teisel laenusaajal. Kui peaks juhtuma, et see info pole siiski deklaratsioonile jõudnud, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Kui deklareerid oma laenu intresse esimest korda, pead esitama Maksu- ja Tolliametile ka vara ostulepingu ja laenulepingu. Neid dokumente ei saa edastada internetipanga kaudu.

Et kontrollida, kas kasutad laenu sihipäraselt, võib Maksu- ja Tolliamet nõuda lisatõendite esitamist. Ehitustööde puhul tõendab eluasemelaenu intresside mahaarvamise õigust ehitusloa või -projekti koopia. Seepärast soovitame kõik laenuga seotud dokumendid alles hoida.

Eraisikuna saad Maksu- ja Tolliametist maksunõu telefonil 880 0811, Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Loe lähemalt 2019. aasta tuludeklaratsiooni kohta

2019. aastal tasutud laenuintressid saab Maksu- ja Tolliametile edastada LHV internetipanga kaudu automaatselt. Kui Sul ei ole võimalik internetipangas intresse edastada, siis palun kirjuta laenutugi@lhv.ee või helista 699 9111. Juhul, kui laen lõppes enne 23. novembrit, edastas sulle intressiteatise Danske pank 2020. aasta jaanuaris posti teel.

Ettevõtluskonto saavad avada kõik eraisikud, kellel on Eesti isikukood (sh e-residendid). Lepingu sõlmimiseks peab eraisik olema eelnevalt LHV Panga klient.

Ettevõtluskontot kasutades ei saa olla käibemaksukohustuslane ega tegutseda füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE) samal või sarnasel tegevusalal.

Kui klient on parasjagu Töötukassas töötuna arvel ja avab meie juures ettevõtluskonto, siis see info jõuab ka Töötukassale ja kliendi töötuna arvel olek lõpetatakse olenemata sellest, kas tema Ettevõtluskontole on midagi laekunud või mitte.

Ettevõtluskonto on kasulik inimesele, kes osutab teistele eraisikutele teenuseid tegevusaladel, mille tarbeks ei ole vaja enne teha suuri kulusid. Näiteks: lapsehoidja, koduabiline või aiahoolduse ning remondi- või ehitustööde teenused, millega ei kaasne suuri ettevõtluskulusid. Mõne sellise teenuse kulud kannab tellija: näiteks remondi- või ehitusteenuse tellija ostab ise remondivahendid ja -materjalid.

Ettevõtluskonto on kasulik ka neile, kes müüvad omavalmistatud kaupa nii füüsilistele kui ka juriidilistele isikutele juhul, kui toor- või lähtematerjali kulu maksumus ei ole võrreldes kauba müügihinnaga suur. Sellised tegevusalad on näiteks käsitöö ja kunst ning omakasvatatud või -valmistatud toidu müümine.

Ettevõtluskonto kasutajal ei ole võimalust kulusid maha arvata. Seepärast ei sobi ettevõtluskonto neile, kelle põhitegevus on mujalt ostetud kaupade vahendamine või kelle jaoks moodustab kaupade valmistamiseks või teenuste osutamiseks vajaliku materjali kulu suure osa müügihinnast.

Tegevusaladel, millega kaasnevad otsesed sisendkulud, on niisiis kasulikum tegutseda füüsilisest isikust ettevõtjana või äriühingu kaudu.

Kui tulu on kuni 25 000 € kalendriaastas, on maksumäär 20% ettevõtluskontole laekunud summast.

Kui kalendriaasta tulu ületab 25 000 €, maksustatakse seda ületav summa 40% maksumääraga.

Kui ettevõtluskontole laekunud tasu ületab 40 000 € kalendriaastas, on sellel inimesel kohustus registreerida end äriregistris ettevõtjana (FIE, OÜ) ning Maksu- ja Tolliametis käibemaksukohustuslasena. Registreeritud ettevõtja on kohustatud pidama raamatupidamis- ja maksuarvestust.

Ettevõtluskonto kasutajal on õigus ravikindlustusele juhul, kui kalendrikuus MTA-le tasutud sotsiaalmaks on vähemalt nii suur kui kohustuslik minimaalne sotsiaalmaks. Tasub meeles pidada, et minimaalne sotsiaalmaksumäär muutub aastavahetusega ning sellega muutub ka minimaalne summa, mis peab ettevõtluskontole laekuma, et õigus ravikindlustusele säiliks.

Vastavalt Tööturuteenuste ja -toetuste seadusele ei võeta isikut töötuna arvele, kui ta osutab teenust või müüb kaupa ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse tähenduses, seega ettevõtluskonto lepingu sõlmimine lõpetab töötuna arvel oleku.

Ettevõtluskontole kehtivad laias laastus samad reeglid nagu tavalisele arvelduskontole. Näiteks saab konto omanik tellida sellega seotud pangakaardi ja kaardimakseterminali.

Erand on investeerimisteenused: ettevõtluskontol ei ole lubatud teha väärtpaberitehinguid.

Ettevõtluskontoga mitteseotud igapäevatoimingute jaoks on soovitatav kasutada teist arvelduskontot, et vältida ekslikku maksukoormust tekitavate kannete tegemist MTA-le.

Kui ettevõtluskontole on mingi summa laekunud ekslikult ning see on maksustatud ettevõtlustulu maksuga, tuleb ettevõtluskonto kasutajal esitada MTA-le kirjalik taotlus koos tõenditega. Nendes selgitab ta, miks ei tule kõnealust summat maksustada ettevõtlustulu maksuga. Kui tõendid on piisavad, tagastab amet ekslikult tasutud maksu inimese ettemaksukontole.

Teenuse osutamisel juriidilisele isikule peab arvestama, et juriidilisel isikul tekib täiendav tulumaksukohustus (määr 20/80), mis võrdsustab maksukoormuse tavapärase töösuhte maksukoormusega. Juriidilise isiku täiendav maksukohustus ongi ettenähtud selleks, et vältida tavapärase töösuhte suunamist soodsamale ettevõtluskontole. Kaupade müümisel juriidilisele isikule täiendavat tulumaksukohustust ei teki.

Hoiused

LHV Pank pakub tähtajalist ja nõudmiseni hoiust.

Nõudmiseni hoiuse ehk kontol oleva raha eest arvestatakse intressi 0,01% aastas, intressi arvestatakse igapäevaselt ja kantakse kontole iga kuu alguses. Intressi arvestatakse kõikidel kontodel oleva raha eest peale Trader-konto.

Hoiuse lõppemisel vabaneb raha hoiuse lõpukuupäeva hommikuks.

Tähtajaliste hoiuste intressid leiad lhv.ee/hoius

Hoiustamiseks peab sul olema konto LHV Pangas. Hoiuse saad avada nii internetipangas kui ka kliendikontoris. Kuna LHV kontorid sularaha vastu ei võta, saad hoiustatava summa lisada oma kontole tehes LHV pangakaardiga sularaha sissemakse LHV automaadis. Samuti on võimalik teha ülekanne teisest pangast LHV kontole.

Tähtaegset hoiust on kõige lihtsam lõpetada internetipangas. Samuti võid pöörduda oma kliendihalduri poole või saata sooviavalduse aadressil info@lhv.ee. Hoiuse ennetähtaegsel lõpetamisel kaotad teenitud intressid ja hoiustatud raha vabaneb samal päeval.

Hoiuseintressi tulumaksustamine

Alates 2018. aastast maksustab riik eraisiku hoiustelt teenitud intresse, mis makstakse välja 2018. aastal või hiljem.
Kui hoiustad raha oma investeerimiskontol ja soovid tulumaksu tasumise edasi lükata, teavita sellest panka esimesel võimalusel internetipangas. Intressimäärad on näidatud makse arvestamata.

Hoiuseintressi pealt peavad tulumaksu maksma ainult need eraisikud, kes on Eesti maksuresidendid ja kes ei ole panka teavitanud sellest, et nende konto, millele laekub intress, on investeerimiskonto.

Eesti maksuresident on isik, kelle alaline elukoht on Eestis või kes on viibinud Eestis vähemalt 183 päeva aastas. Maksuresidentsust saab internetipangas kontrollida („Info ja seaded“ ➞ „Andmed“).

Investeerimiskonto võimaldab aktiivsel investoril tulumaksukohustuse edasi lükata ja teenitud kasumi reinvesteerida ilma vahepeal tulumaksu tasumata.

Tasub hoolega mõelda, millised kontod liigitada investeerimiskontodeks. Kindlasti ei ole mõistlik teha seda oma igapäevase arvelduskontoga, sest selle deklareerimine muutub hiljem äärmiselt tülikaks.

Investeerimiskonto valiku saab teha internetipangas: „Info ja seaded“ ➞ „Kontod ja limiidid“ ➞ „Aktiivsed kontod“. Vali konto ja salvesta valik. Hiljem deklareeri see konto investeerimiskontona ka tuludeklaratsioonis.

 1. aasta alguses jõustunud muudatus puudutab nii nõudmiseni kui ka tähtajalise hoiuse intressi. Seejuures pole vahet, millal on hoiuseleping sõlmitud või mis perioodi eest intressi makstakse, sest maksustamissüsteem on üles ehitatud nn kassapõhiselt. See tähendab, et on oluline, millal intress kliendile välja makstakse.

Intresse ei pea sa ise deklareerima ega tasuma. Pank peab neilt tulumaksu kinni ning deklareerib ja tasub selle sinu eest.

Kliendid, kellele makstav hoiuseintress on tulumaksuga maksustatav, näevad edaspidi oma konto väljavõttel kahte kannet: intressi- ja tulumaksukannet. Tulumaksu arvestamisel lähtutakse tavalistest ümardamisreeglitest.

Näide: kui sõlmid 12-kuulise (365-päevase) hoiuse lepingu summas 500 eurot ja intressimääraga 0,30%, kannab pank hoiuperioodi lõppedes sinu kontole 1,52 eurot intressi ja võtab su kontolt maha 30 senti tulumaksu.

Kõik intressimäärad, mida pank kuvab, on brutosummad. See tähendab, et intressimääradelt ei ole makse maha arvestatud.

Osa kliente (näiteks ettevõtted, mitteresidendid, investeerimiskonto süsteemi kasutajad) ei pea hoiuseintressilt tulumaksu tasuma. Seepärast ei ole keerukat maksusüsteemi silmas pidades mõistlik kuvada intressimäärasid koos maksudega ja ilma nendeta.

Pangahoiuselt teenitud intresside andmed hakkavad su eeltäidetud tuludeklaratsioonil automaatselt kajastuma alates 2019. aastast.

Kui valid automaatse pikenemisega hoiuse (koos intressiga), ei lükka see tulumaksu tasumist edasi. Nimelt kanname sinu hoiuperioodi lõppedes sinu kontole hoiuse põhisumma koos intressiga, võtame maha tulumaksu ja avame uue hoiuse XXXX.

LHV Panga kontole on võimalik siseneda parooli, ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või LHV Panga poolt väljastatud PIN-kalkulaatoriga. Oluline on teada, et parooliga sisenedes ei ole võimalik lepinguid sõlmida, ega ka tehinguid kinnitada. Parooliga sisenedes on sul võimalik vaadata kontoseisu.

LHV Panka on võimalik siseneda parooli, ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või LHV Panga poolt väljastatud PIN-kalkulaatoriga. Parooli on võimalik määrata kontoris kliendilepingu sõlmimisel (ID-kaardi ja ID-kaardi PIN-koodide olemasolul) või internetipangas. Selleks sisene ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaatoriga oma kontole ning vali seadete alt menüüvalikust "Paroolid". Oluline on teada, et määratud parool kehtib pool aastat. Parooli on võimalik uuendada ainult internetipangas ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaatoriga.

Kasutajanimi on välja toodud kliendilepingus. Lisaks leiad oma kasutajanime ka e-kirjast, mille said pärast kliendilepingu sõlmimist. Kiire info saamiseks pöördu klienditoe poole telefonil 6 800 400 või kirjuta aadressil info@lhv.ee.

Kasutajanime ei saa internetipangas ise muuta, pöördu palun klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kui kasutad veebilehitsejat Firefox või Internet Explorer aitab ID-kaardi laienduste lubamine. Selleks saad kasutada järgmiseid mooduseid:

 • Veebilehitseja Firefox: Ava menüüst Firefox – Lisad – Laiendused (inglise keeles Firefox – Add-ons – Extensions). Leia loetelust Estonian ID Card authentication ja kontrolli, et laiendus oleks lubatud. Sulge kõik veebilehitseja aknad. Ava veebilehitseja uuesti ja proovi sisse logida.
 • Veebilehitseja Internet Explorer: Ava seadete menüüst Lisamoodulite haldamine – Tööriistad ja laiendid (inglise keeles Manage Add-ons – Toolbars and Extensions). Leia loetelust "EstEIDIEPluginBHO Class“, vali see ja kontrolli, et laiendus oleks lubatud. Sulge kõik veebilehitseja aknad. Ava veebilehitseja uuesti ja proovi sisse logida.

Probleemi jätkumisel uuenda ID-kaardi sertifikaate.

Edasiste probleemide korral pöördu palun klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kui veebilehitsejas Google Chrome 42 maksete kinnitamine või digiallkirjastamine ebaõnnestub, tuleb kindlasti uuendada ID-kaardi tarkvara. Seoses Chrome'i automaatse versiooniuuendusega võib probleeme esineda ka varem tõrgeteta toiminud olukordades.
Selleks, et allkirjastamise võimalus taastada

 • sulge kõik veebilehitseja aknad (mitte ainult aken, kus avatud LHV internetipank);
 • paigalda uus ID-kaardi tarkvara aadressilt installer.id.ee;
 • taaskäivita veebilehitseja.

Vaata ka juhiseid Sertifitseerimiskeskuse lehelt →
Kasutades Google Chrome'i Windows XP või Vista operatioonisüsteemiga, tuleb täiendavalt lubada ka NPAPI pistikprogrammide kasutamine.
Loe täpseid juhiseid Sertifitseerimiskeskuse lehelt →

Selline viga võib olla põhjustatud mitmete asjaolude kokkulangemisest ja ühte kindlat põhjust on raske välja tuua. Kõige sagedamini aitab ID kaardi baastarkvara uuendamine. Vaata lähemalt installer.id.ee.
Täiendavalt võib probleeme tekitada EstEID plug-in-i kasutamise keelamine. Plug-in-i lubamiseks toimi järgnevalt:

 • Veebilehitseja Google Chrome: Veebilehitseja Google Chrome: alates versioonist 32 lisandunud turvanõuete tõttu on ID-kaardi allkirjastamise plug-in algselt keelatud. Allkirjastamise lehel ilmub brauseri aadressiribale hoiatusteade ja -ikoon „Plug-in blocked“. Ikoonil klikkides saad seadistada, millised plug-in-e ei blokeerita. Vali seadistustest, et EstEID plug-in oleks alati lubatud ning peale seda vajuta allkirjastamise vormil nuppu „Tagasi“, sest allkirjastamise protsess on juba ebaõnnestunud. Kui oled plug-in-i juba varem keelanud ja hoiatusteadet ei ilmu, ava veebilehitseja aknas chrome://plugins, leia plug-in EstEID ja tähista märkeruut „Alati lubatud/ Always allowed“
 • Veebilehitseja Internet Explorer: vali veebilehitseja menüüst Seaded (hammasratta ikoon) > Manage add-ons. Leia tabelist plug-in nimega „EstEIDIEPluginBHO Class“ ja kontrolli, et staatus oleks „Enabled“. Staatuse muutmiseks klõpsa real parema hiireklahviga ja vali avanevast lisamenüüst „Enable“.
 • Veebilehitseja Firefox: vali veebilehitseja menüüst Firefox > Add-ons ja kontrolli, et EstEID (või Estonian ID Card) plug-in oleks lubatud.
 • Veebilehitseja Edge: ID-kaardiga saab internetipanka sisse logida, kuid ei ole võimalik kinnitada makseid ega allkirjastada lepinguid. Selleks tuleb kasutada teisi veebilehitsejaid. Kui Edge kuvab veateate, et ID-kaardiga allkirjastamine ei ole võimalik, saab sama lehe avada Internet Exploreris, kui valida ülevalt ribamenüüst (kõige parempoolsem kolme punktiga ikoon) „Ava Internet Exploreriga / Open with Internet Explorer".

Loe lähemalt ka Sertifitseerimiskeskuse lehelt: Digitaalse allkirjastamise lisamoodulite haldamine

Kõige kiirem võimalus on kalkulaator kätte saada meie kliendikontorist. Kui sul ei ole võimalust kontorist läbi käia, siis pöördu klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

 1. Laadi alla tasuta Smart-ID rakendus.
 2. Registreeri konto ja isikusta see oma ID-kaardi või Mobiil-ID-ga.
 3. Loo endale PIN1- ja PIN2-kood ning õpi need pähe. PIN1 on vajalik e-teenuste keskkonda sisenemiseks ja PIN2 tegevuste kinnitamiseks.
 1. Kui sinu telefoni SIM-kaart ei ole Mobiil-ID toega, tuleb oma telefonioperaatori esinduses taotleda Mobiil-ID toega SIM-kaart. Isikut tõendava dokumendina võta kaasa oma ID-kaart, digi-ID korral Eesti Vabariigi pass.
 2. Aktiveeri Mobiil-ID sertifikaadid Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel kehtiva ID-kaardi või digi-ID-ga. Selleks vajad oma ID-kaardi PIN-1 ja PIN2-koodi.
 3. Kui logid mobiiliäppi või internetipanka sisse, küsib telefon PIN1-koodi ja makse kinnitamiseks PIN2-koodi.

Mobiil-ID-d saad kasutada nii Eestis kui ka välismaal
Mobiil-ID kuutasu on ligikaudu 1 euro.

Kaitsmaks sinu pangakontot lubamatute sisenemiste ja väärkasutuse eest, blokeeritakse ajutiselt sinu autentimisvahend olukordades, kus seda on korduvalt ebaõnnestunult kasutada üritatud. Blokeering seatakse ainult konkreetsele autentimisvahendile, s.t kui PIN-kalkulaatoriga sisenemine ei ole ajutiselt võimalik, saad endiselt kasutada Smart-ID või salasõnaga sisenemist. Blokeering eemaldatakse automaatselt teatud aja möödudes.

Kui oled veendunud, et sina ei ole oma kasutajatunnuse ja/või salasõna sisestamisel eksinud, võta kindlasti ühendust LHV klienditoega.

Soovitame avada LHV Pangas kaks kontot ning teostada kõik igapäevased maksed ühelt kontolt ja investeeringuid tuleks teostada teiselt kontolt, mis tuleks järgmisel aastal deklareerida investeerimiskontona. Investeerimiskontot saab deklareerida iga-aastases tuludeklaratsioonis tagantjärgi eelmise aasta kohta (näiteks 2016. aastal sai deklareerida 2015. aastal investeerimiskontona kasutusele võetud kontot).

Investeerimiskonto süsteem on soodne ka vähem aktiivsele investorile ning soovitame ka sellisel juhul avada kaks kontot, ühelt teostatakse edaspidi igapäevaseid makseid ning teiselt kontolt teostatakse väärtpaberitehinguid.

Ei pea, investoril võib olla nii pangasiseselt kui ka erinevates pankades mitu investeerimiskontot. Kuid arvestama peab sellega, et iga konto kohta tuleb eraldi maksuametile aru anda.

Kasvukonto saab samuti deklareerida investeerimiskontona ning kindlasti soovitame see märkida järgmisel aastal maksudeklaratsioonis.

Jah. Antud konto puhul tuleb tähelepanelikult jälgida finantsvara definitsiooni, et tehingute tegemisel saaksid sisse- ja väljamaksed korrektselt kajastatud.

Investeerimiskontol on lühikeseks müük lubatud. Laenu võtmine on lubatud ainult teatud piires, so raha võib kasutada kohustuste tagatisena, mis on otseselt seotud finantsvara soetamisega. Finantsvara ennast võib kasutada tagatisena või seda pantida. Samas tuleb arvestada, et selliseid tehinguid on investeerimiskonto süsteemis väga keeruline deklareerida.

Väljamaksetena tuleb deklareerida kõik väärtpaberite ostu ja müügiga otseselt mitteseotud tasud nagu haldustasud, intressimaksed, infotasud, aga ka kõik raha väljakanded. Investeerimiskonto osas enam väärtpaberite ostu ja müügitehinguid tuludeklaratsioonis deklareerima ei pea.

Ei, selline võimalus oli ainult 2012. aasta deklaratsioonis ning edaspidi sellist kahju sissemaksena deklareerida ei saa.

Ei, selline võimalus oli ainult 2012. aasta deklaratsioonis ning edaspidi väärtpabereid sissemaksena deklareerida ei saa. Erandiks on pärandi või kinke teel saadud väärtpaberid, sellisel juhul soetusmaksumus deklareerida investeerimiskonto sissemaksena. Arvestada tuleb, et soetamismaksumuse all peetakse silmas soetamismaksumust pärandi või kinke saaja jaoks, mis on enamasti null.

LHV Groupi uute aktsiate avalik märkimine toimub ajavahemikul 2.05.–16.05. Aktsiate märkimiseks on vajalik investeerimisteenuste lepingu ja Balti väärtpaberikonto olemasolu. LHV Aktsiaid saab märkida kõigi pankade kaudu, kes on Balti väärtpaberikonto haldurid: LHV Pank, Swedbank, SEB Pank, Nordea Bank, Danske Bank, Eesti Krediidipank, Tallinna Äripank, Citadele banka, Versobank.

Märkimisavalduse esitamiseks saab kasutada kontohalduri võimaldatavaid kanaleid, lihtsaim on aktsiaid märkida internetipangas.

LHV Pangas on LHV aktsiate hoidmine ja märkimine tasuta.

Vaata lähemalt prospektist.

Aktsiaemissioon on avalik ja suunatud eelkõige Eesti jaeinvestoreile. Aktsiaid saavad märkida kõik Eesti eraisikud ja ettevõtted. Vaata lähemalt prospektist.

LHV Groupil on plaanis emiteerida 2 000 000 uut aktsiat. LHV aktsia märkimishind on 6,95 eurot. Märkimishind on ligikaudu kahekordne LHV raamatupidamislik väärtus peale emissiooni. Sarnaselt hinnatasemelt oleme teinud ka varasemad LHV aktsiate suunatud emissioonid. Kaasatavat kapitali kasutame LHV olemasolevate äride kasvatamiseks. Vaata lähemalt prospektist.

Märkimiseks vajalik rahasumma peab olema märkimiskorralduse edastamise hetkel kontol. Märkimisel summa broneeritakse kuni aktsiate jaotamiseni. Vaata lähemalt prospektist.

Emissioonil ei ole kehtestatud märkimisele piirsummasid. Kõige vähem saab märkida ühe aktsia, kuid märkida ei saa rohkem kui emissiooni maht ehk 2 000 000 aktsiat. Täpsem info prospektis.

Ülemärkimise korral toimub kõikide märkimisavalduste põhjal aktsiate jaotus. Aktsiate jaotamisel lähtume eesmärgist kujundada LHV-st börsiettevõte, millel on võimalikult suur omanikering. Jaotatavate aktsiate koguse puhul on meil õigus eelistada märkijaid, kes olid LHV Panga kliendid enne 2. mail algavat märkimisperioodi või LHV Varahalduse kliendid enne 20. aprillil toimunud aktsionäride üldkoosolekut. Emissiooni tulemused ja jaotus selguvad 18. mail. Täpsem info prospektis.

Kui soovid sõlmida investeerimisteenuste lepingu LHV Pangaga, siis vali LHV internetipangas vasakpoolsest menüüst INFO JA SEADED> „Lepingud“ ja sõlmi leping Investeerimistehingute teostamiseks.

Kui sul puudub Balti väärtpaberikonto ja soovid LHV Panka enda kontohalduriks, siis vali LHV internetipangas vasakpoolsest menüüst INFO JA SEADED> „Lepingud“ ja sõlmi Balti väärtpaberikonto leping.

LHV Pangas on investeerimisteenuste lepingu ja Balti väärtpaberikonto lepingu sõlmimine tasuta. Balti väärtpaberite hoidmise eest me tasu ei võta.

Lisainfo saamiseks vaata lehele investor.lhv.ee või tutvu kohe prospektiga.

Järelmaksulepingu sõlmimiseks esita esmalt taotlus. Seda saad teha meie koostööpartneri müügikohas või meie kodulehel. Pärast taotluse läbivaatamist anname sulle limiidi, mille ulatuses võid sõlmida ühe või soovi korral ka mitu järelmaksulepingut. Samuti on sul võimalus kanda limiit väikelaenuna oma pangakontole.

Järelmaksu saad taotleda siis, kui:

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi.

Väljavõtet on kõige lihtsam esitada automaatselt Mobiil-ID või Smart-ID abil, see võtab aega vaid mõne hetke. Väljavõtte saab võtta ka internetipangast ja edastada meile e-posti teel. Saadame sulle e-kirjaga juhised, kuidas seda teha.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Selle limiidi ulatuses võid sõlmida ühe või mitu järelmaksulepingut.

 1. Vali meie koostööpartnerite hulgast välja kaupmees, kelle juurest soovid kaupa või teenust osta.
 2. Anna kaupmehele teada, et soovid osta LHV järelmaksuga.
 3. Vali kaupmehega koos endale sobivad lepingu tingimused ja tutvu lepinguga.
 4. Allkirjasta leping.

LHV järelmaksuga saad osta ka veebipoest. Sellisel juhul tutvustab kaupmees sulle lepingutingimusi ning saadab seejärel sulle lepingu digitaalseks allkirjastamiseks.

Osades veebipoodides on olemas LHV järelmaksulink. See toimib nagu pangalink: kui valid selle makseviisi, saad kohe interneti teel limiiti taotleda ja lepingu allkirjastada.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma järelmaksulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust. Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Järelmaksulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu järelmaksusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu järelmaksusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

LEI (Legal Entity Identifier) on juriidilise isiku ülemaailmne tunnus, mis koosneb 20-kohalisest tähtnumbrilisest koodist. LEI-kood on kordumatu, see määratakse ühekordselt kindlale ettevõttele ja sama koodi ei saa määrata enam teisele ettevõttele. LEI-kood ei asenda Eesti äriregistri registrikoodi.

LEI-kood seob juriidilise isiku peamise teabega, mille abil on võimalik ülemaailmsetel finantsturgudel osalevaid äriühinguid tuvastada selgelt ja kordumatult.

LEI-koode kasutatakse juba EMIR tuletisväärtpaberite tehingute vastaspoolte tuvastamiseks ja. seoses rakendusmääruse EL/2017/105 kohaldamisega ei tohi alates 1. novembrist 2017 tuletisväärtpaberitega tehtud tehingutest teatamisel kasutada muid alternatiivseid koode.

LEI-koodi hakatakse tulenevalt MiFID II ja MiFIR regulatsioonist raporteerimiseks kasutama alates 3. jaanuarist 2018, Tehinguraporteid kasutatakse muu hulgas ka turukuritarvituste uurimisel. Tehinguraportite vormi kehtestab Euroopa komisjoni rakendusmäärus.

Äriühingud, millele on antud investeerimisteenuste osutamise õigus, peavad juriidilisest isikust kliendi väärtpaberitega tehtud tehingutest järelevalveasutustele raporteerima kasutades LEI-koodi. Juhul kui juriidilisest isikust kliendil ei ole LEI-koodi, ei ole võimalik täita raporteerimiskohustust ja sellest tulenevalt ei ole võimalik täita ka selliste juriidiliste isikute tehingukorraldusi.

Juriidilistel isikutel on kohustus esitada LEI kood LHV Brokeri, LHV Traderi, LHV portfellihalduse teenuse ning noteeritud väärtpaberite ostu ja müügi soovi korral. Lisaks on vajalik LEI kood noteeritud väärtpaberite FOP ja DVP tehingu korral kui muutub väärtpaberite omanik (näiteks kantakse aktsiad juriidilise isiku kontolt eraisiku kontole).
LEI koodi ei ole vaja noteerimata aktsiate ja osaühingute osade, noteerimata võlakirjade ning traditsiooniliste fondioskute tehingute korral.
Ilma LEI koodita ei ole võimalik LHV Pangal tehinguid korrektselt järelvalveasutustele raporteerida, mistõttu ei ole vastavaid tehinguid enam võimalik sooritada. Tehingupiirangud hakkavad kehtima hiljemalt 03.01.2018.

LEI-koodi on võimalik taotleda selleks eraldi volitatud asutustelt, kelle kohta leiab infot Global Legal Entity Identifier Foundation kodulehelt. Võimalusi on mitmeid ja valiku tegemine on vaba, LHV-l on olnud näiteks sujuv ja kiire koostöö järgmistega: Bloomberg LEI, Slovenian Central Securities Clearing Corporation ja WM Datenservice.

Eestis ei ole kahjuks ühtegi asutust, kes väljastab LEI-koodi. Kuna LEI-kood on unikaalne, siis kehtib mujal väljastatud kood ka Eestis.

LEI-koodi väljastatakse tasu eest ja sellega kaasneb iga-aastane hooldustasu.

Tasub tähele panna, et hind võib teenuse pakkujast tulenevalt oluliselt erineda.

Raporteerimiskohustuse korrektseks täitmiseks peab juriidilisest isikust LEI-koodi olema kehtiv. Enne tehingu täitmist kontrollib investeerimisteenust osutav äriühing koodi olemasolu.

Investeerimisteenuse pakkuja peab nõudma juriidilisest isikust kliendilt kogu teavet, mis on vajalik järelevalveasutusele tehingute kohta info esitamiseks. Selliseks teabeks on ka LEI-kood.

Kui juriidilisest isikust klient ei esita investeerimisteenuse pakkuja väärtpaberitehingu tegemiseks kogu vajalikku teavet, muuhulgas LEI-koodi, ei ole teenusepakkujal võimalik täita seadusest tulenevat raporteerimiskohustust. Sellisel juhul ei ole võimalik täita ka selliste juriidiliste isikute tehingukorraldusi alates 3. jaanuarist 2018.

Lisage LEI-kood oma ettevõtte internetipanga andmetesse, järgides teekonda „Info ja seaded" → „Andmed" → „LEI-kood".
Ettevõttele väljastatud LEI-kood jõuab LEI üleilmsesse andmebaasi u 24 tunni jooksul pärast selle väljastamist. Seetõttu soovitame oma klientidel oodata pärast LEI-koodi väljastamist üks ööpäev, enne kui nad lisavad selle oma internetipanka - kui kood ei ole veel LEI andmebaasis, võib selle lisamine LHV internetipanka ebaõnnestuda.

Teenustasu, mida pank võtab, koosneb mitmest osast:

 • panga teenustasu ehk LHV marginaal
 • vahendustasu ehk kliendi kaardi väljastanud panga teenustasu kaarditehingult
 • töötlemistasu – sisaldab tehingu töötleja ja rahvusvaheliste kaardiorganisatsiooni tasusid

Kuna komponentide dünaamika on erinev, koostame igale kaupmehele eraldi pakkumise. Vahenduse ja töötlemistasude hinnad olenevad kaardimaksja pangakaardi tüübist ja väljastusmaast ning mille indikatiivsed tasud on välja toodud siin.

Terminali renditasu sõltub sellest, millist terminali soovite. Igakuine renditasu on kuni 20 eurot (lisandub käibemaks).

Kaardimaksed laekuvad kaupmehe kontole iga päev tehingule järgneva päeva lõunaks. Kui seda ei ole toimunud, siis teostage oma terminali juhendi alusel tehingute saatmine ning raha jõuab teie kontole järgmisel päeval.

Sellisel juhul palume edastada kõnealuse päeva tšekkide koopiad koos päeva tehingute saateraporti koopiaga e-posti aadressile info@lhv.ee.

Makseterminale müügitšekke peab säilitama kuus kuud alates tehingu kuupäevast.

Ettevõtte müügikohtade arv ei ole piiratud. Samuti ei ole piiratud terminalide arv ühes müügikohas.

-Kontrollige, kas terminal on levis. Kui see ei ole levis, liikuge levipiirkonda.
-Seejärel vajab terminal taaskäivitust. Teile on selles abiks kasutusjuhend.
-Kui taaskäivitus ei aidanud, võtke ühendust töötlejaga telefonil 671 1444.

Pakume esmaklassilist Eestis kasutusel olevat standardset e-kaubanduse lahendust, mille integratsioon on sarnane pangalingi omaga.

Meie pakutav e-kaubanduse lahendus vastab kõigile PCI-DSS nõuetele. Pettuste vähendamiseks kasutame 3D-Secure-kaardikasutaja autentimist.

Jah, me küll pakume selliseid terminale, aga kuna need on riskitoode, siis valime suure hoolega kaupmehi, kellele neid terminale väljastame.

Kui kaupmees lõpetab kaardimakseteenuse kasutamise ja kasutas LHV renditerminali, peab ta selle terminali ise tagastama selle väljastajale Nets Estonia AS-ile. Selleks on kaks võimalust.

 1. Kaupmees viib terminali ise Nets Estonia AS-i aadressile Tartu mnt 63, 10115 Tallinn tööpäeval vahemikus kell 9–17 (tel 6711 477).
 2. Kaupmees tellib Nets Estonia AS-i aadressile terminali tagastamiseks Jetpaki kulleriteenuse vastuvõtja kulul. Kulleri saab tellida veebiaadressilt Kuller.ee ja telefonil 646 322.

Kodulaen

Laenu taotlemisel ei pea veel LHV klient olema. Laenu saab taotleda inimene, kellel sissetulek (töötasu, dividendid, renditulud) on pärast igapäevakulude katmist piisav, et tasuda laenumakseid. Kui oled varem võtnud mõnest finantsasutusest laenu, ei tohiks sul olla seal tekkinud tagasimaksetega probleeme.

Kodulaen on abiks kodu ostmise või ehitamise rahastamisel.

Laenu saamiseks palun täida kodulaenu taotlus. Laenutaotluse leiad LHV kodulaenu kodulehelt. Kui su palk ei laeku praegu LHV panka, saada aadressile kodulaen@lhv.ee ka oma viimase 6 kuu konto väljavõte filtreerimata kujul bdoc-formaadis, võimalusel digitaalselt allkirjastatuna.

Kodulaenu tagatiseks sobib see korter või eramu, mida plaanid osta. Omafinantseeringut saab asendada lisatagatisega, milleks sobib sinu enda või sinu perekonnaliikmele kuuluv muu heas seisukorras kinnisvara. Tagatise aktsepteerimise määr võib olla kuni 85% tagatise turuväärtusest. Aktsepteerimismäär sõltub sellest, kus tagatis asub, mis tüüpi tagatisega on tegu ja millises seisukorras see on.

See sõltub sinu kui laenutaotleja krediidivõimekusest. Me analüüsime su varasemate laenude tagasimakseid ja kodulaenu tagatisi ning arvutame välja laenusumma, mille tagastamine on sulle jõukohane.

Laenude ja liisingute tagasimaksed võivad moodustada kuni 50% sissetulekust, aga see määr sõltub ka sinu ülalpeetavate arvust. Laenu kuumakse arvestame 6% intressiga, lähtudes Eesti Panga määrusest.

Oma suurima võimaliku laenusumma saad arvutada kalkulaatori abil.

Sul on valida annuiteetgraafiku ja võrdsete põhiosamaksetega graafiku vahel.

Annuiteetgraafiku järgi on laenumakse igas kuus ühesuurune kuni laenuperioodi lõpuni. Laenu algusperioodil koosneb see suuremas osas intressist, ent iga järgmise kuumaksega kasvab põhiosa osakaal. Intressi arvutame laenujäägilt.

Võrdsete põhiosamaksetega graafikus on laenu põhiosa jagatud võrdseteks osadeks, millele lisandub intress. Et intressi arvutame laenujäägilt, muutub su tagasimakse tänu sellele iga kuuga väiksemaks.

Seega on annuiteetgraafiku eripära ühesuurused maksed kogu laenuperioodil ja kokkuvõttes suurem intressisumma. Fikseeritud põhiosamaksetega graafiku alusel on tagasimaksed laenuperioodi alguses suuremad, aga need vähenevad pidevalt ja kokkuvõttes tasud väiksema summa intresse.

See sõltub soetatava kinnisvara seisukorrast. Uue, väga heas seisukorras kinnisvara puhul peab omafinantseering olema vähemalt 15% ja vanema kinnisvara puhul vähemalt 20%. Nõutava omafinantseeringu täpne suurus sõltub tagatise seisukorrast, asukohast ja sinu maksevõimest.

Kui soovid, võid omafinantseeringu asendada lisatagatisega. Selleks sobib sinu enda või sinu pereliikme muu kinnisvara, mis on heas seisukorras.

Pakume võimalust soetada kodu KredExi käendusega – sellisel juhul algab omafinantseeringu määr 10%-st. Vaata täpsemat infot KredExi kodulehelt.

Ehitusprojekti puhul lähtume kogu projekti maksumusest. Omafinantseeringu tasud alati esimesena ja kodulaenu abiga peab hoone seejärel valmis saama. Ka majaehituse puhul on võimalik kasutada KredExi käendust. Kui soovid saada kodulaenu pakkumist maja ehituseks, esita meile laenutaotlus ning saada ehitusprojekt, ehituseelarve ja ehitusluba aadressile kodulaen@lhv.ee. Lisaks saada meile oma tulevase maja hindamisakt, kus on määratud selle nii praegune kui ka võimalik tuleviku turuväärtus.

Kodulaenu võtmist kavandades arvesta, et tasuda tuleb omafinantseeringu summa, lepingutasu ja kinnisvara hindamise tasu. KredExi käenduse puhul pead tasuma laenulepingu sõlmimisel käendustasu 3% käenduse summalt.

Lisaks tasud tagatislepingu sõlmimisel notaritasu ja riigilõivu. See summa sõltub tehingu sisust ning laenu ja hüpoteegi summast. Notaritasu saad arvutada kalkulaatori abiga.

Et tagatiseks olev kinnisvara peab olema kogu laenuperioodi vältel kindlustatud, arvesta ka kindlustuskuludega.

Selleks et saada KredExi käendust, pead sa pangale tõendama, et kuulud ühte KredExi käenduse sihtrühmadest.

Täpsema info leiad KredExi kodulehelt.

SihtrühmDokument, mis on vaja pangale esitada
Noor pereRiigiportaali eesti.ee väljavõte (Minu andmed → Mina ja mu pere → Mina ja mu alaealised lapsed)
Noor spetsialistRiigiportaali eesti.ee väljavõte (Minu andmed → Haridus → Andmed Eesti hariduse info süsteemist). Kui oled õppinud välismaal, siis ENIC/NARIC-tõend
Tagastatud eluruumis elav üürnikÜürileping või rahvastikuregistri tõend
Kaitseväe või Kaitseliidu veteranKaitseväe toetusteenuste keskuse tõend
Energiatõhusa eluaseme omandaja või rekonstrueerijaEnergiatõhususe arvutus või energiamärgise klassi tõendav kehtiv energiamärgis

Jah. Kui sa taotled kodulaenu ja ei ole veel LHV klient, siis enne lepingu sõlmimist täida konto avamise ankeet, tee isikutuvastus ja seejärel sõlmi kliendileping.

Isikutuvastuse saad teha lähimas tuvastuspunktis, võta palun kaasa kehtiv isikut tõendav dokument. Peale tuvastamist saad kliendilepingu sõlmida mugavalt internetipangas.

Laenutaotluses saad ise määrata, millisel kuupäeval soovid hakata igal kuul laenumakseid tasuma. Laenulepingu alusel koostame laenugraafiku, kus on näha kõik tagasimakse kuupäevad ja summad.

Sinu ülesanne on hoolitseda selle eest, et su LHV panga kontol oleks iga kuu makse kuupäeval vajalik summa. See võetakse automaatselt su kontolt maha ja eraldi arvet sulle ei saadeta.

Jah, see on võimalik. Kui soovid tagastada kogu laenusumma või osa sellest enne tähtaega, saad seda LHV pangas teha tasuta. Selleks saada oma laenuhaldurile sellekohane e-kiri.

Et lõpetada laenuleping enne tähtaega, tuleb sul kanda kokkulepitud kuupäevaks oma laenuga seotud LHV panga kontole summa, mis katab selleks kuupäevaks kogunenud intressid ja laenu maksmata põhiosa.

Nii nagu sina oleme ka meie pangas huvitatud sellest, et kui tagatiseks seatud kinnisvara saab kahjustada, hüvitaks kindlustus tekkinud kahjud.

Kindlustuslepingut sõlmides vali selline kaitse, mis katab kõik levinumad riskid. Igal juhul peab kindlustus katma tule-, vee-, loodusõnnetuste- ja vandalismiriski.

Tagatiseks seatud kinnisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel. Soodustatud isikuks märgi LHV pank.

Kui sa soovid saada maksepuhkust, võta ühendust oma laenuhalduriga ja anna talle sellest teada.

Hüpoteek tähendab sinu jaoks seda, et kui laenu tagasi ei maksta, siis on pangal õigus nõuda sulle kuuluva korteri või maja (koos maaga) müümist.

Enne kui annad hüpoteegi seadmiseks nõusoleku

 • kaalu hoolega, kas oled valmis riskima ja loobuma endale kuuluvast korterist või majast, kui laenu tagastamisega tekivad probleemid.
 • otsusta kelle ja milliste kohustuste täitmist oled valmis tagama.
 • on sul õigus nõuda nii notarilt kui pangalt sõlmitavate lepingute projekte ning nende saamisel tutvu hoolikalt lepingute sisuga.
 • võta julgesti ühendust nii panga kui notaribürooga, et leida vastuseid tekkinud küsimustele.

Vajadusel kasuta õigusabi.

Kui hakkad allkirjastama notariaalset lepingut

 • kuula väga tähelepanekult notari selgitusi.
 • ära karda küsida, kui midagi jääb arusaamatuks.
 • kontrolli, et lepingusse saaks kirja just see, milles oled nii laenusaaja kui ka pangaga kokku leppinud.

Kui lepingud on alla kirjutatud

 • ole ise aktiivne ja tunne huvi, kuidas toimub laenulepingu täitmine.

Kui laenusaaja sinu küsimustele ei vasta, pöördu kindlasti panka.

 • anna alati teada oma kontaktandmete (aadress, telefoni number, eposti aadress) muutumisest. Ainult nii saad olla kindel, et vajalik info jõuab sinuni.
 • tutvu hoolikalt panga poolt saadetud teadetega ning mine kindlasti järele tähitud kirjadele.

Kui laenusaaja ei täida oma kohustusi pöördub pank sinu poole ja annab sulle võimaluse kohustus täita.

Laenusaaja kohustuse täitmisega on sul võimalik ära hoida panditud korteri või maja müük, samuti vältida täiendavate kulude tekkimist ning kohtuvaidlusi.

Sul on õigus nõuda laenusaajalt sinu poolt tema eest tasutud summade hüvitamist.

Kodulaenu intresside deklareerimine

Oma tulust on Sul õigus maha arvata selle laenu intressid, mille oled võtnud elamu või korteri soetamiseks. Intressid võid tulust maha arvata ka siis, kui oled laenu võtnud ehitusloa või -projekti alusel ehitise rajamiseks, laiendamiseks, rekonstrueerimiseks, samuti ehitise tehnosüsteemide asendamiseks, muutmiseks, ehitise ruumijaotuse muutmiseks ning ehitise tehnoloogilise ümberseadistamisega seotud ehitus- ja paigaldustööde tegemiseks. Remondi tegemiseks võetud laenu intresse ei saa tulust maha arvata.

Vajuta LHV internetipanga koondväljavõttes, „Laenud ja liisingud“ sektsioonis, nuppu „Laenuintresside info MTA-sse“. Avaneval lehel näed tasutud intresside summat ja võimalust edastada see info automaatselt Maksu- ja Tolliametile. Edastatud info jõuab kohe Su tuludeklaratsioonile.

Soovitame tuludeklaratsiooni enne esitamist kindlasti kontrollida ja vajaduse korral teha seal parandused. Kui deklaratsioonis ei ole tasutud intresside summat või ei ole see korrektne, tasub pidada nõu Maksu- ja Tolliameti eraklientide nõustajatega telefonil 880 0811. Ühendust saad võtta ka Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Kui Sa olid juba asunud deklaratsiooni täitma, kuid jätsid selle pooleli, siis on soovitatav deklaratsiooni uuendada ja alustada selle täitmist uuesti Maksu- ja Tolliameti andmetega.

Kui Sinu internetipanga vaates ei ole intressiinfo edastamise võimalust, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Maksustatavast tulust võib maha arvata ainult ühe laenu intressid. Kui Sa oled võtnud mitu laenu, siis tuludeklaratsioonil kuvatakse selle laenu intresse, mille kohta edastasid Maksu- ja Tolliametile info viimasena.

Kui eluase on ühis- või kaasomandis (st sellel on kaks omanikku) ja laenulepingu järgi on need kaks inimest kohustatud laenu tasuma, on mõlemal õigus deklareerida eluasemelaenu intresse ning arvata need tulust maha.

Mahaarvamise õigus on proportsionaalne omandi osaga. Kui kummalegi kuulub näiteks 50% eluasemest, võib kumbki märkida deklaratsioonile 50% tasutud intresside summast.

Kui üks laenusaaja on juba edastanud internetipangast info Maksu- ja Tolliametile, kajastub see info tuludeklaratsioonil ka teisel laenusaajal. Kui peaks juhtuma, et see info pole siiski deklaratsioonile jõudnud, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Kui deklareerid oma laenu intresse esimest korda, pead esitama Maksu- ja Tolliametile ka vara ostulepingu ja laenulepingu. Neid dokumente ei saa edastada internetipanga kaudu.

Et kontrollida, kas kasutad laenu sihipäraselt, võib Maksu- ja Tolliamet nõuda lisatõendite esitamist. Ehitustööde puhul tõendab eluasemelaenu intresside mahaarvamise õigust ehitusloa või -projekti koopia. Seepärast soovitame kõik laenuga seotud dokumendid alles hoida.

Eraisikuna saad Maksu- ja Tolliametist maksunõu telefonil 880 0811, Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Loe lähemalt 2019. aasta tuludeklaratsiooni kohta

2019. aastal tasutud laenuintressid saab Maksu- ja Tolliametile edastada LHV internetipanga kaudu automaatselt. Kui Sul ei ole võimalik internetipangas intresse edastada, siis palun kirjuta laenutugi@lhv.ee või helista 699 9111. Juhul, kui laen lõppes enne 23. novembrit, edastas sulle intressiteatise Danske pank 2020. aasta jaanuaris posti teel.

Kliendisuhte loomine

LHV erakliendiks saamiseks:

 • täida konto avamise ankeet mobiiliäpis või LHV internetipangas
 • tee isikutuvastus
 • sõlmi kliendileping
  • kohe, kui oled isikutuvastuse ära teinud, saad LHV internetipangas või mobiiliäpis allkirjastada kliendilepingu. Vajad selleks, kas kehtivat ID-kaarti koos ID-kaardi lugejaga, Mobiil-ID-d või Smart-ID-d.

LHV ärikliendiks saamiseks:

 • täida konto avamise ankeet, valides „Registreerun juriidilise isiku esindajana“
 • tee isikutuvastus meie kliendikontoris või lähimas tuvastuspunktis:
  • palun võta kaasa kehtiv isikut tõendav dokument;
  • kui oled isikutuvastuseks külastanud lähimat tuvastuspunkti, siis anna palun meile sellest teada info@lhv.ee või helistades 6 800 400. Seejärel saadame sulle võimalusel kliendilepingu digitaalseks allkirjastamiseks.
 • sõlmi kliendileping

Tallinna kliendikontor asub kesklinnas City Plaza büroohoones aadressil Tartu mnt 2. Autoga tulles saad mugavalt parkida otse kontori juurde. Tallinna kontori ees on Europargis meie klientidele eraldi tähistatud kohad, kus parkimine on 30 minutit tasuta.

Tartu kliendikontor asub aadressil Ülikooli 2a.

Alaealisele saab LHV arvelduskonto avada esindusõigusega lapsevanem või eestkostja. Kui oled LHV klient, saad oma lapsele avada konto mugavalt internetipangas või mobiiliäpis.

Loe lähemalt

Korteriühistu konto avamiseks peab ühistul olema Äriregistris registreeritud esindaja(d). Esindaja(te) puudumisel on konto avamine võimalik vaid notariaalse volikirja alusel, millel kõik korteriühistu liikmed on volitanud ühte või mitut isikut ühistut esindama. Volitatud esindaja ei pea omama korteriomandit selles korteriühistus.

Konto väljavõte ja muud andmed

Konto väljavõtte saad LHV internetipangast. Pärast sisenemist vali vasakult menüüst "Varad ja kohustused“ ➞ „Konto väljavõte“.
Vali konto ja periood, mille kohta väljavõtet soovid. Seejärel vajuta nupule „Uuenda väljavõtet“ ning salvesta väljavõte BDOC formaadis.

Kontaktandmete muutmiseks sisene internetipanka. Vali vasakult „Info ja seaded“ alajaotusest "Andmed" ning seejärel saad teha vajalikud muudatused.

Enda nime muutmiseks saada palun enda uuest isikut tõendavast dokumendist koopia aadressile info@lhv.ee. ID-kaardi või juhiloa korral ootame koopiat dokumendi mõlemast küljest.

Kliendisuhte lõpetamine

Konto sulgemiseks tule kliendikontorisse või juhul, kui sul on digiallkirjastamise võimalus, siis saada oma soov aadressil info@lhv.ee.

Liisingut saab taotleda sõiduautodele, kaubikutele, väikebussidele, mootorratastele, veesõidukitele, kommertssõidukitele, rasketehnikale ja muudele seadmetele.

Ei pea. Kliendistaatus teeb su elu siiski lihtsamaks, sest sa näed liisinguteavet internetipangast, saad teha makseid ja sõlmida püsikorralduslepingu.

Siis peaksid otsima endale võimalikult sobiva auto müügikuulutuse ja küsima liisingupakkumist selle alusel. Sel juhul ei saa me siiski tagada, et teeme mõne sinu järgmise valiku kohta täpselt samasuguse otsuse – kui valid hiljem välja näiteks vanema auto, võib liisinguperiood lüheneda.

Sellisel juhul on võimalik taotleda liisingut koos inimesega, kes annab oma sissetuleku või varaga lisatagatise ja kellega ühiselt sa vastad nõutud tingimustele. Kui liisingulepingusse lisatakse käendaja, siis on temalt vaja samu dokumente ja andmeid kui taotlejalt. Minimaalne korrapärane tõendatud netosissetulek peab käendajaga kahepeale olema 900 eurot kuus.

Sõltuvalt sellest, kas soovid sõiduki liisinguga välja osta või seda ainult kasutada, sobib sulle kas kapitali- või kasutusrent. Kapitalirendi korral tasud liisinguperioodi jooksul kogu sõiduki hinna koos intressidega ja saad lepingu lõppedes selle omanikuks. Kasutusrent sobib sulle siis, kui soovid sõidukit kasutada, aga ei tea veel, kas oled huvitatud selle omanikuks saamisest või mitte. Kasutusrendi korral ei maksa sa kogu sõiduki hinda, vaid me lepime liisingulepingu sõlmimisel kokku, milline on liisinguperioodi lõpus sõiduki jääkväärtus – see osa sõiduki hinnast, mida sa rendimaksetega ei tasu. Liisinguperioodi lõppedes on sul võimalus sõiduk jääkväärtusega välja osta, aga kui sa seda teha ei soovi, pead sõiduki pangale tagastama. Ka kapitalirendi korral on võimalik jätta varale jääkväärtus, kuid siis pead arvestama, et jääkväärtus tuleb sul tasuda koos viimase kuumaksega või taotleda lepingu muutmist selliselt, et saaksid selle tasumise ajatada pikemale perioodile.

Pakume küll, aga nimetame seda kapitalirendiks. Auto järelmaks on kapitalirendi vorm, mida kasutatakse juhul, kui sõiduki hinnale ei lisandu käibemaksu, st sõiduki müüb eraisik või muu mittekäibemaksukohustuslane.

Seda tehakse kord kuus lepingus kindlaks määratud päeval. Pank saadab sulle arve 10 päeva enne maksetähtaega, mille alusel saad teha ülekande. Soovi korral saad endale tellida liisingu arve ka e-arvena ning oma kodupanga internetipangas vormistada selle automaatseks tasumiseks püsimaksekorralduse.

Jah. Mittekäibemaksukohustuslasele rahastab pank sõiduki hinda käibemaksuga. Et käibemaksukohustuslane saab käibemaksu riigilt tagasi küsida, siis maksukohustuslasi soovime üldjuhul rahastada käibemaksuta summa ulatuses. Käibemaksu tagasiküsimine riigilt võtab üks-kaks kuud aega, seniks pakume käibemaksu osa tasumise ajatamise võimalust kuni kolmeks kuuks.

Kui soovid maksepäeva mingil põhjusel muuta, tuleb muuta lepingut. Selleks saada e-kiri koos sooviavaldusega aadressile liising@lhv.ee. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Kui soovid makset muuta, tuleb muuta lepingut. Selleks saada e-kiri koos sooviavaldusega aadressile liising@lhv.ee. Muudatus nõuab uut krediidiotsust, mille tegemine võtab aega 3−7 päeva. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Kui soovid liisinguperioodi lühendada, tuleb muuta lepingut. Selleks saada e-kiri koos sooviavaldusega aadressile liising@lhv.ee. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Kui soovid liisinguperioodi pikendada, tuleb muuta lepingut. Selleks saada e-kiri koos sooviavaldusega aadressile liising@lhv.ee. Muudatus nõuab uut krediidiotsust, mille tegemine võtab aega 3−7 päeva. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Võta meiega ühendust, koos leiame lahenduse.

Maksepuhkuse taotlemiseks saada e-kiri koos sooviavaldusega aadressile liising@lhv.ee. Eraisikust klient peab esitama ka kontoväljavõtte, juriidilisest isikust klient finantsaruanded. Nende dokumentide põhjal otsustatakse, kas sul on võimalik saada maksepuhkust.

Igast kindlustusjuhtumist peab liisinguandjat teavitama. Ka kahjujuhtumi korral pead sa maksete tasumist jätkama, isegi kui autot ei ole võimalik edasi kasutada. Kui kahju on nii suur, et auto läheb mahakandmisele, lõpeb maksete tasumise kohustus pärast seda, kui kindlustusfirma maksab pangale hüvitise. Sellega lõpetatakse ka liisinguleping. Sama kehtib auto varguse puhul.

Üldiselt ei saa autot liisinguperioodi vältel tagastada. Liisingulepingut on võimalik enne tähtaega lõpetada auto väljaostmise või müümise teel. Kui tegemist on püsivate makseraskustega, on mõistlik sõiduk müüki panna.

Ennetähtaegne lõpetamine on üldjuhul võimalik üksnes juhul, kui sa ostad auto ise välja või leiad sellele ostja. Sõiduki eest saadav summa peab katma graafikujärgse jääkväärtuse või olema sellest suurem. Kõige mugavam on seda teha läbi iseteeninduse, tellides väljaostukalkulatsiooni internetipangas või mobiiliäpis lepingu detailandmete jaotusest. Teine võimalus on oma soovist teada anda kirjutades aadressile liising@lhv.ee, misjärel saadame sulle väljaostukalkulatsiooni. Kui sina või auto ostja olete arve tasunud, väljastame kahe tööpäeva jooksul lepingu lõpetamise dokumendid.

Sisuliselt tähendab müük ikkagi uue liisingulepingu sõlmimist uue liisinguvõtjaga ja selleks peab ostja (st ülevõtja) esitama liisingutaotluse koos ettenähtud lisadokumentidega. Kui ülevõtja taotluse alusel tehakse positiivne krediidiotsus, on vaja veel üleandja avaldust lepingu lõpetamiseks. Selleks saada e-kiri koos sooviavaldusega aadressile liising@lhv.ee.

Auto vahetamine tähendab olemasoleva lepingu lõpetamist ja uue sõlmimist. Seega on kõigepealt vaja, et sa müüksid vana auto maha. Vana auto võib välja osta ka uue auto müüja. Uue auto kohta tuleb sul täita uus liisingutaotlus ja esitada selle juurde kuuluvad lisadokumendid. Sul on võimalus liisida uus auto ka nii, et vana liisinguleping kehtib edasi, ja panna oma vana auto müüki.

Liisingumakseid tuleb edasi tasuda ka siis, kui auto on müügis. Makseraskuste korral võib taotleda maksepuhkust. Vabastuse võib saada kaskokindlustusmaksete tasumisest, kuid üksnes juhul, kui viid auto müüki LHV koostööpartneri juurde, kellel on sobiv kindlustuskate. Kui auto on müügil mujal, siis vabastust ei saa. Liikluskindlustusmaksete tasumisest vabastust ei anta.

Auto registreerimistunnistusele kantud kasutaja ei vaja Euroopa riikides sõitmiseks volikirja. Lihtkirjalikku volikirja on vaja juhul, kui mõnda Euroopa riiki sõidab registreerimistunnistusele kandmata isik, keda ei soovitagi sinna kasutajaks märkida. Notariaalne volikiri on tarvilik Venemaale või mõnda teise SRÜ riiki või Aasiasse sõitmisel. Volikiri väljastatakse siis, kui sul ei ole võlgu (ei selle ega ühegi teise lepingu järgi) ja kui kindlustuskaitse kehtib selles riigis, kuhu sõita soovid.

Igaks Maanteeameti liiklusregistri (ARK) toiminguks (kasutajate muutmine registreerimistunnistusel, registreerimistunnistuse või numbrimärkide duplikaatide saamine jm) on sul vaja LHV volikirja. Volikirja saamiseks esita LHV-le taotlus.

Volikirja saamiseks esita LHV-le taotlus. Volikirja väljastame üldiselt ainult juhul, kui sul ei ole võlgu ei selle ega ühegi teise lepingu kohaselt (võib esineda ka erandeid, sel juhul teeb otsuse liisinguhaldur). Kui sul võlgu ei ole ja kindlustuskattega on kõik korras, saad volikirja ühe tööpäeva pärast. Kui sul on võlgu või kindlustuskate ei ole piisav, väljastamine viibib. Volikirja eest tuleb tasuda vastavalt hinnakirjale.

Volikirja võib vaja minna näiteks esindusest autole lisavõtmete tellimiseks.

Nii nagu sina oleme ka meie huvitatud sellest, et liisitud sõidukiga seotud võimalikud kahjud saaksid hüvitatud. Liisitaval sõidukil peab olema peale kohustusliku liikluskindlustuse ka kaskokindlustus, mis maandab peamisi sõiduki kahjustumise ja hävimisega seotud riske. Näiteks saab kaskokindlustusega hüvitada sinu sõidukile tekkinud kahju ka siis, kui oled õnnetuses ise süüdi. Kui auto on kindlustamata, tuleb kahju hüvitada sul endal. Et olla täiesti kindel, et kindlustuskaitse hetkekski ei katke (näiteks mõne makse unustamise korral), tuleb sõiduk kindlustada aastaseks perioodiks ja tasuda selle eest ühekorraga. Et aasta eest korraga tasumine on kahtlemata suur väljaminek, pakume sulle mugavat ja soodsat võimalust kindlustada liisitav vara LHV kaasabil ning maksta selle eest osade kaupa koos liisingumaksetega. Kindlustusseltsi saad ise valida – meie kindlustusmaakler saadab sulle pakkumuse, kus on kirjas mitme seltsi hindade ja tingimuste võrdlus.

Kui soovid teha oma autole muudatusi, siis võta LHV-ga ühendust ja küsi nõusolekut. Seda ei ole tarvis küsida juhul, kui soovid sõiduki juures midagi parandada, mõne varuosa uue vastu välja vahetada või siis, kui plaanid sõidukile lisada midagi, mille saab liisingulepingu lõppemise järel sõidukit kahjustamata eemaldada. Küll aga kaasneb näiteks gaasiseadme paigaldamisega auto ümberehitus, mis vajab panga kooskõlastust.

Liisinguvõtjana vastutad sa sõiduki tehnilise hoolduse eest ning pead hoidma korras ka tehnilised ja garantiidokumendid. Lisaks pead tagama sõidukile antud garantii säilimise. Kui sul peaks selle kohta lisaküsimusi tekkima, pöördu LHV või automüüja poole. Sõiduk tuleb liisingulepingu lõppemise korral tagastada LHV-le samas seisundis, kui see oli siis, kui sõiduk sulle üle anti. Seejuures arvestame küll loomulikku kulumist, kuid katkised varuosad tuleb enne sõiduki tagastamist sul uute vastu välja vahetada.

Liisingulepingu üldtingimuste kohaselt tuleb sul lepingu lõpetamisel tasuda iga ületatud kilomeetri eest 16 senti.

Esmalt soovitame sul mitu korda järele mõelda enne, kui selle otsuse teed. Oluline on endale aru anda, et kuigi rendilepinguga võid kõik liisingulepingust tulenevad kohustused oma rentnikule üle anda, siis LHV ees jääd vastutajaks ikka sina ise. Kui oled kindel, et soovid rendile andmisega edasi minna, siis tuleb sul taotleda selleks LHV nõusolekut. Selleks esita meile sooviavaldus koos allrentniku nime ja isiku- või registrikoodiga. Ühtlasi arvesta, et allrendile andmise nõusoleku andmiseks võib LHV soovida muuta lepingu tingimusi, sest tehingu riskiprofiil muutub.

Liisingulepingu tingimuste kohaselt tuleb tõesti vara kindlustamisel maksta aastase poliisi eest ühes osas. Soovime seda, sest nii saame olla kindlad, et kindlustuskaitse ei katke osamakse tegemise ununemise või tasumata jätmise tõttu. Ka LHV kaudu kindlustades toimub poliisi eest tasumine ühes osas, sest pank tasub poliisi kogumaksumuse seltsile vara kindlustamisel. Soovi korral aga võimaldame sulle kindlustuspoliisi finantseerimist, mis juhul jagame maksumuse 12 osaks ja lisame need maksed sinu igakuisele arvele. Oluline on siin märkida, et poliiside finantseerimisel sisaldavad kindlustuse kuumaksed ka intressikulu. Kindlustuspoliisidele kohaldatava intressimäära kohta leiad infot meie hinnakirjast ning sulle edastatud kindlustuspakkumuselt.

Vali endale sobiv hindaja siit valikust. Nii OÜ ValueExpert kui OÜ Roheline Laine hindavad sõiduki sulle sobivas asukohas.

Selline nõue meil tõepoolest on. Me soovime, et liiklusregister kontrolliks vara omandi korrektset üleminekut. Samuti soovime olla veendunud, et vara registreerimisega ei teki takistusi. Lisaks kohustavad riiklikud õigusaktid sõiduki esmakordsel Eestis kasutusele võtmisel või omandi üleminekul tegema selle kohta liiklusregistris kande viie tööpäeva jooksul.

Üldine

IBAN ehk International Bank Account Number on arvelduskonto number, mida kasutatakse nii riigisiseste kui ka piiriüleste maksete puhul.

Oma isikliku konto IBAN numbri leiad:

 • LHV kliendilepingu esilehelt,
 • LHV internetipangast, kui sisenedes valid vasakult „Koondväljavõte“ või
 • kui sul on LHV pangakaart, siis kaardi tagaküljelt.

LHV Panga BIC on LHVBEE22.

Ülekannete limiite saad näha:

 • LHV internetipangas, valides pärast sisenemist vasakult menüüst „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“. Seal näed aktiivseid kontosid, konto(de)le ligipääsu õigusi ning päeva- ja kuulimiite.
 • Oma internetipanga lepingust (paberkandjal või digikonteineris).
 • LHV mobiili äpist.

Ülekannete limiitide muutmiseks on järgmised võimalused:

 • Kõige mugavamalt saad limiitide muutmise sooviavalduse edastada LHV internetipangas. Pärast sisenemist vali vasakult menüüst „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“. Seal näed aktiivseid kontosid, konto(de)le ligipääsu õigusi ning päeva- ja kuulimiite. Kasutades nuppu „Muuda“, saad märkida, milliseid limiite ja kasutajaõigusi soovid internetipanga kasutajale edaspidi anda ning seejärel saad oma sooviavalduse mugavalt meile edastada. Vaatame sooviavalduse üle ja võtame sinuga (konto omanikuga) ühendust esimesel võimalusel, et limiidid kinnitada.
 • Kui sul internetipanga kasutamise võimalus puudub, saame limiite muuta ka digiallkirjastamise teel. Selleks edasta oma soov vabas vormis avaldusena aadressile info@lhv.ee. Seejärel võtame sinuga ühendust, et vajadusel infot täpsustada ning saata sulle digiallkirjastamiseks uus internetipanga leping.
 • Kui sul puudub nii internetipanga kui ka digiallkirjastamise võimalus, saad ülekannete limiite muuta LHV kliendikontoris. Vaata meie kontorite lahtiolekuaegu siin.

Konto väljavõtte saad LHV internetipangast. Pärast sisenemist vali vasakult menüüst "Varad ja kohustused“ → „Konto väljavõte“.
Vali konto ja periood, mille kohta väljavõtet soovid. Seejärel vajuta nupule „Uuenda väljavõtet“ ning salvesta väljavõte BDOC formaadis.

Meil kehtib kõikidele klientidele üks hinnakiri

Kui sul on vaja raha üle kanda millalgi tulevikus, saad oma internetipangas maksekorralduse ette ära täita. Päeval, mil makset sisestad, ei pea kontol olema makseks vajalikku summat. Küll aga veendu, et vajalik summa on maksepäeval kontol olemas ja sinu konto ülekande limiit võimaldab makset sooritada.

Tulevikukuupäevaga makseid näed oma internetipangas valides Igapäevapangandus → Maksed → Ootel maksed.

Ootel maksete all näed veel sooritamata makseid, mis on:

 • hetkel töötluses,
 • ettevalmistatud, kuid ootavad sinu täiendavat kinnitust,
 • tuleviku kuupäevaga,
 • vigased või
 • tühistatud sinu või LHV poolt. Sinu poolt tühistatud makseid näed 10 päeva.

Maksetähtpäeval toimub kontol raha ja ülekande limiitide kontroll kuus korda päevas (kell 06.45, 09.30, 12.00, 14.00, 16.30 ja 18.00).

Kui viimaseks kontrolliks ei ole raha laekunud või ülekande limiite makse jaoks piisavalt suurendatud, siis tühistame makse ja sul tuleb sisestada uus maksekorraldus.

Kuvame veateate kui:

 • viitenumbri väli peaks olema täidetud, aga on tühi;
 • viitenumbri väli on täidetud, aga ei vasta standardile.

LHV maksevormile kirjutatud viitenumber peab vastama Eesti Viitenumbri või rahvusvahelise viitenumbri standardile.

Kui oled üle kontrollinud, et arvel on täpselt sama viitenumber, mille kirjutasid maksevormile, siis järelikult teenusepakkuja ei ole viitenumbri genereerimisel arvestanud viitenumbri standardiga.

Sellisel juhul kirjuta viitenumber „Selgituse“ väljale.

Piirang kehtib ainult eraklientidele, kes kasutavad Paypali. Äriklientidel on võimalik seadistada oma konto, nii et väljamaksed toimuvad Eestis avatud kontole või ärikliendi pangakaardile, mille on väljastanud Mastercard.

Eraklientidel on võimalik maksed suunata MasterCardi poolt väljastatud pangakaardile.

Euroopa makse

Euroopa makse on makse eurodes teise Eesti panka või SEPA piirkonda.

SEPA piirkond on ühtne euromaksete piirkond, kuhu kuuluvad 28 Euroopa Liidu riiki: Eesti, Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania,Holland, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti,Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari, Ühendkuningriik ning lisaks Island, Norra, Liechtenstein, Šveits, Monaco ja San Marino.

Euroopa makse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp → Euroopa makse.

Internetipangas on LHV kliendile Euroopa maksed tasuta.

Võimalusel teeme Euroopa makse alati välkmaksena. Kui välkmakset teha ei ole võimalik, siis makse kohale jõudmine võtab kauem aega, vaata makse laekumise aegu.

Võimalusel teeme Euroopa makse alati välkmaksena, mis laekub saajale poole minuti jooksul.

Kui välkmakse ebaõnnestub, siis SEPA piirkonna pankade vahel toimub arveldus viis korda päevas. Selleks, et LHV kliendi makse jõuaks teise panka samal päeval, tuleb see teha hiljemalt kell 16:30. Täpsemad laekumise ajavahemikud on:

Kliendi kontolt on makse summa maha võetudRaha laekub saajale teises Eesti pangas
00.00-07.0008.45-10.00
07.00-09.3011.00-12.30
09.30-12.0013.30-15.00
12.00-14.3016.00-17.30
14.30-16.3017.30-18.00
16.30-00.00järgmisel tööpäeval 08.45-10.00

Nädalavahetusel algatatud Euroopa makse laekub saaja kontole esmaspäeval 08.45-10.00.

Kui maksja pank on liitunud välkmakse arveldussüsteemiga, siis LHV Panga kliendile laekub raha poole minuti jooksul ööpäevaringselt.

Kui maksja pank ei ole liitunud välkmakse arveldussüsteemiga, siis võtab summa saaja kontole jõudmine kauem aega. Laekumiste ajad:

Teises pangas on makse tehtud vahemikus*Raha laekub LHV kliendile
16.30 - 7.0008.45-10.00
07.00-09.3011.00-12.30
09.30-12.0013.30-15.00
12.00-14.3016.00-17.30
14.30-16.3017.30-18.00

* Kellaajad on pankade lõikes erinevad. Täpse info saab makse teostanud pangast.

Nädalavahetusel algatatud Euroopa makse laekub saaja kontole esmaspäeval 08.45-10.00.

Välkmakse

Välkmakse on kuni 100 000 euro suurune Euroopa makse teise välkmakse arveldussüsteemiga liitunud Eesti või SEPA piirkonna panka.

Eurodes makse, mis liigub ühest pangast teise poole minutiga, ööpäev läbi igal nädalapäeval.

Kui välkmakset pole tehnilistel põhjustel võimalik teha, teeme makse Euroopa maksena, mille laekumise ajad leiat siit.

Välkmakse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp → Euroopa makse.

Kui makse õnnestus, kuvatakse sulle internetipangas või mobiiliäpis teavitus selle kohta, millise maksena see tehti.

Kui välkmakse mingil põhjusel ebaõnnestus, saad selle kohta mobiiliteavituse või e-kirja. Kui põhjus oli tehniline, siis teeme makse sinu eest Euroopa maksena

Välkmakseid teevad omavahel need SEPA piirkonna pangad, kes on liitunud välkmakse arveldussüsteemiga Eestis on sellised pangad LHV, SEB, Swedbank ja Coop Pank.

Pangasisene makse

Pangasisese makse korral on nii maksja kui ka saaja pangakontod LHV-s. Makse võib olla kõikides valuutades, mida LHV vahendab ning makse jõuab saajani kohe.

Pangasisese makse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp →Euroopa makse.

Kui sa kasutad LHV Traderit, siis enne kella 17.00 sisestatud Trader-kontoga seotud makse jõuab kohale tunni jooksul, hilisem järgmise tööpäeva hommikul.

LHV TransferWise'i makse

TransferWise’i makse on valuutavahetusega makse, mis koosneb kahest tehingust: valuutavahetusest ja maksest.

Makset valitud valuutas saad teha riiki, kus see valuuta on käibel (nt inglise naeltes makset saad teha Suurbritanniasse, USA dollarites makset USA-sse jne).

Makse tehakse LHV internetipangas ja mobiiliäpis kasutades TransferWise’i tehnoloogilist lahendust.

Tegemist on TransferWise´i maksega, mille saab teha LHV internetipangas või mobiilipanga rakenduses.

LHV e-kanalis tehtava TransferWise’i makse olulisemad tingimused on:

 • TransferWise´i makset saab teha nii internetipangas kui ka mobiiliäpis.
 • Sinu LHV arvelduskontol peab olema piisav rahasumma eurodes nii makse kui teenustasude jaoks.
 • Makse valuuta saab olla GBP, USD, SEK, INR või AUD.
 • Makse tegemiseks peab sul lisaks LHV arvelduskontole olema ka aktiivne TransferWise’i konto.

Kuna makse teenusepakkujaks on TransferWise, on makseteenuse kasutamiseks vajalik ka aktiivne TransferWise’i konto. Selle avamisega sulle mingeid kohustusi ei kaasne. Kui oled konto avanud, saad TransferWise’i veebilehel sisse logides mugavalt infot nii töös olevate kui ka minevikus tehtud maksete kohta.

Kui teed TransferWise´i makse LHV internetipangas või mobiiliäpis, siis pärast makse valuuta valikut suuname sind TransferWise´i kontot avama.

Konto avamise leht on inglise keelne ning järgida tuleb kuvatud juhiseid.

Ei pea. Kui sa teed esimest korda TransferWise´i makset LHV internetipangas või mobiiliäpis, siis palume sul siduda oma olemasolev TransferWise´i konto LHV kontoga.

Kohe kui oled maksevormil valinud valuuta, milles soovid makset teha, suuname sind TransferWise´i lehele, kus saad oma TransferWise´i kontole sisse logida.

Makse tegemiseks ava LHV mobiili äpp ja seejärel:

 • Kirjuta makse saaja nimi;
 • kirjuta makse saaja kontonumber;
 • vali valuuta, milles soovid makset teha;
 • kirjuta soovitud valuutas summa;
 • ekraanil näed vahetuskurssi ja makse teenustasu (teenustasu on juba euro summa sees);
 • vajuta nupule „Alusta sidumist“ või „Jätka“
 • esmakordsel kasutamisel jõuad vaatesse, kus sa saad ühendada oma olemasoleva TransferWise’i konto LHV kontoga või kui sul kontot ei ole, siis saad avada uue konto;
 • seejärel sisesta makse saaja andmed
  • saaja panga andmed
  • saaja e-post
  • selgitus saajale
 • kinnita maksekorraldus ja TransferWise´i kontole kantakse maksekorraldusel näidatud summa eurodes.

Makse tegemiseks ava LHV internetipank. TransferWise´i maksevormi leiad: Igapäevapangandus → Maksed → Uus makse → Maksetüüp- → vali rippmenüüst TransferWise makse

 • Kirjuta makse saaja nimi
 • vali valuuta, milles soovid makset teha;
 • kirjuta soovitud valuutas summa;
 • ekraanil näed vahetuskurssi ja makse teenustasu (teenustasu on juba euro summa sees);
 • vajuta nupule „Alusta sidumist“ või „Jätka“
 • esmakordsel kasutamisel jõuad vaatesse, kus sa saad ühendada oma olemasoleva TransferWise’i konto LHV kontoga või kui sul kontot ei ole, siis saad avada uue konto;
 • seejärel sisesta makse saaja andmed
  • saaja panga andmed
  • saaja e-post
  • selgitus saajale
 • kinnita maksekorraldus ja TransferWise´i kontole kantakse maksekorraldusel näidatud summa eurodes.

LHV ei võta makse eest teenustasu ja maksta tuleb vaid TransferWise´i teenustasu. Teenustasude kogusummat näed maksekorraldusel ja see summa võetakse eurodes sinu LHV arvelduskontolt kohe pärast makse kinnitamist maha.

Detailsema info TransferWise´i teenustasude ja arvutusreeglite kohta (inglise keeles) leiad TransferWise’i veebilehelt.

Makse laekub 1-4 tööpäeva jooksul.

Maksekorraldusel näed makse eeldatavat laekumise tähtaega. TransferWise hoiab sind makse liikumisega kursis e-kirja teel senikaua kuni makse on laekunud saaja kontole.

Suunanumbri väljale tuleb kirjutada ACH ABA number. USAs tegutseval pangal võib olla kaks suunanumbrit, üks ACH ja teine Domestic Wire arveldussüsteemi jaoks.

ACH ABA number on 9-kohaline (sama pikk on ka Domestic Wire ABA number) ning pangad kasutavad erinevaid nimetusi, nt Routing number", "Electronic ABA routing number", "ACH routing number"
või "Routing/Transit number".

Pane tähele, et suunanumber 026009593 on Wire suunanumber ning ei tööta Bank of America ACH maksetega. Õige Bank of America ABA on sel juhul 121000358.

Loe selle kohta rohkem TransferWise lehelt (tekst on inglise keeles, keeleseadistustes vali English (US).

Alati võid helistada või kirjutada LHV klienditoele. Kui maksega on probleem, siis TransferWise võtab sinuga ühendust

Välismaksed

Välismakse on ülekanne:

 • välisvaluutas (ka siis, kui saaja pank asub Eestis);
 • eurodes, aga makse saaja pank asub väljaspool SEPA piirkonda.

Välismakse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp → Välismakse.

Vaata Välismakse teenustasusid

Välismakse vormi täitmisel on oluline teada:

 • Saaja kontonumbrit ja saaja panga BIC-koodi; BICi puudumisel täida väljad “Saaja panga nimi” ja “Saaja panga aadress”. Teades saaja panga pangakoodi (näiteks USA puhul ABA, Saksamaa puhul BLZ, Suurbritannia puhul Sort Code jm) kirjuta see väljale “Saaja panga nimi” nime ette.
 • Korrespondentpanga nime võib märkida juhul, kui see info on saaja poolt edastatud (kohustuslik ei ole).

Kui teed välismakset, saad valida, kas makse teenustasu maksad täies ulatuses ise või jagad teenustasu maksmist antud makse saajaga. Vaata lähemalt teenustasusid

Välismakse laekumisele kulub sõltuvalt valitud makse kiirusest 1-5 pangapäeva, seega jälgi, et makse saaks õigeaegselt edastatud ja vali makse edastamiseks sobiv kiirus. Vaata täpsemalt maksete laekumise tähtaegu

Kui teed välismakset, saad valida, kas makse teenustasu maksad täies ulatuses ise või jagad teenustasu maksmist makse saajaga.

Jagatud teenustasu tähendab, et maksja tasub maksja panga teenustasud ja saaja tasub saaja panga teenustasud.

Kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas (EEA) ja valuuta on EEA valuuta, siis saab teha makseid ainult jagatud kuludega. Kui makse tehakse väljaspoole EEA piirkonda võib olla makse summast mahaarvamisi.

Kui teenustasu tasub maksja, siis maksja tasub nii maksja, saaja kui ka teiste makseahelas osalevate pankade teenustasud. Saajale laekub makse täissummas ehk saaja saab kätte täpselt selle summa, mille maksja üle kandis.

Selle teenustasu valikul tasub maksja LHV-le teenustasude katteks 20 eurot, mis reeglina katab kõikide makseahelas osalevate pankade teenustasud.

Teenustasu tasub maksja saab valida ainult juhul kui saaja pank asub väljaspool EEA piirkonda.

Rubla maksete korral aktsepteerivad Venemaa pangad ainult tasub maksja teenustasu valikut.

Makseid USA dollarites saab algatada teenustasu valikuga jagatud teenustasu.

Enne makse kinnitamist veendu, et sul on kontol piisavalt eurosid teenustasu tasumiseks. LHV välismaksete teenustasud arvutatakse eurodes.

Makse tüüp - väljuvad maksedTeenustasu
Välismakse tavamaksena (teenustasu: jagatud)5 €
Välismakse tavamaksena (teenustasu: tasub maksja)5 + 20 = 25 €
Välismakse kiirmaksena (teenustasu: jagatud)7*/15 €
Välismakse kiirmaksena (teenustasu: tasub maksja)15 + 20 = 35 €
Välismakse ekspressmaksena (teenustasu: jagatud)30 €
Välismakse ekspressmaksena (teenustasu: tasub maksja)30 + 20 = 50 €

*Teenustasu 7€ tasutakse juhul kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas ja maksevaluutaks on Euroopa Majanduspiirkonnas käibel olev valuuta.

Välismakse laekumine sõltub valitud makse kiirusest:

Makse tüüpMaksekorralduse edastamine LHV PankaMakse laekumine korrespondentpanka või saaja panka või saaja kontole
Välismakse tavamaksena*Kõik valuutad enne 17:002—5 pangapäeva
Välismakse kiirmaksenaEUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, HUF, DKK - enne 17:00
CZK, HKD, JPY, PLN, RON - enne 14:30
RUB, CAD - enne 10:30
HRK - enne 15:30
1—2 pangapäeva
Välismakse ekspressmaksena**CHF - enne 12:30
DKK, NOK, SEK, HUF - enne 14:30
GBP, EUR, USD - enne 16:00
Maksepäev

*Kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas ja maksevaluutaks on Euroopa Majanduspiirkonnas käibel olev valuuta ei saa makset teha tavamaksena
**Ekspressmakse valuutad on CHF, DKK, NOK, SEK, HUF, GBP, EUR, USD

Välismakse laekumine sõltub valitud makse kiirusest:

Makse tüüpMaksekorralduse edastamine LHV Panka
Välismakse tavamaksena*Kõik valuutad enne 17:00
Välismakse kiirmaksenaEUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, HUF, DKK - enne 17:00
CZK, HKD, JPY, PLN, RON - enne 14:30
RUB, CAD - enne 10:30
HRK - enne 15:30
Välismakse ekspressmaksena**CHF - enne 12:30
DKK, NOK, SEK, HUF - enne 14:30
GBP, EUR, USD - enne 16:00

*Kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas ja maksevaluutaks on Euroopa Majanduspiirkonnas käibel olev valuuta ei saa makset teha tavamaksena
**Ekspressmakse valuutad on CHF, DKK, NOK, SEK, HUF, GBP, EUR, USD

Edasta maksjale:

 • Oma arvelduskonto IBAN, mille leiad internetipangast (Eesti IBAN on 20-kohaline, näiteks: EE901010123456789012)
 • LHV Panga BIC (ehk SWIFT) kood: LHVBEE22
 • LHV Panga aadress: Tartu mnt 2, Tallinn, Estonia

Rublades makse tegemise juhend

Rubla makse laekumiseks edasta maksjale:

 • Oma arvelduskonto IBAN, mille leiad internetipangast (Eesti IBAN on 20-kohaline, näiteks: EE117700771234567890)
 • LHV Panga BIC (ehk SWIFT) kood: LHVBEE22
 • LHV Panga korrespondentpank: SEB Pank, SWIFT: EEUHEE2X
 • LHV panga korrespondentpanga konto:
  • JSC “SEB Bank”, St.Petersburg
  • SWIFT: SEBPRU2P
  • INN: 4706006731
  • BIK: 044030747
  • JSC SEB Bank’s account with CBRF: 30101810500000000747
  • SEB Pank´s account with JSC “SEB Bank”, St.Petersburg: 30111810300000200008

Välismakseid erinevatesse riikidesse USA dollarites saavad LHV pangas algatada ainult Eesti residentidest eraisikud ja Eestis registreeritud ettevõtted.

Ülejäänud klientidel on võimalik USA dollarites välismakset teha ainult siis kui saaja konto asub USA pangas. Makset saab teha nii mobiiliäpis kui ka internetipangas. Mobiiliäpis makse algatamiseks vali USD valuuta, internetipangas vali makse tüübiks TransferWise makse. Loe rohkem TransferWise´i makse kohta.

Juhul kui saaja konto ei asu USA pangas, siis TransferWise’i makset teha ei ole võimalik.

Kui teed makse mõnda Araabia Ühendemiraatide panka, lisa peale tavalise makseinfo ka makse tegemise eesmärgi kood.

Kirjuta see makse kirjelduse väljale makse sõnalise selgituse ette järgmises formaadis:

/BENEFRES/AE//kood/ makse sõnaline selgitus

Kui sa ei lisa maksele koodi või kui makse kirjelduse välja teave ei vasta muul põhjusel nõuetele, võib tekkida makse tegemisel viivitusi, aga saaja pank võib teha ka järelpärimisi või lükata makse tagasi.

NB! Kui sa ei vormista makset nõuetele vastavalt ja seetõttu teeb saaja pank järelepärimisi või lükkab makse tagasi, tuleb Sul tasuda lisanduvaid teenustasusid, mis seetõttu tekkisid.


TTYPTDESC
ACMAgency Commissions
AESAdvance payment against EOS
AFAReceipts or payments from personal residents bank account or deposits abroad
AFLReceipts or payments from personal non-resident bank account in the UAE
ALWAllowance
ATSAir transport
BONBonus
CCPCorporate Card Payments
CEAEquity and investment fund shares for the establishment of new company from residents abroad, equity of merger or acquisition of companies abroad from residents and participation to capital increase of related companies abroad
CELEquity and investment fund shares for the establishment of new company in the UAE from non-residents, equity of merger or acquisition of companies in the UAE from non-residents and participation to capital increase of related companies from non-residents in the UAE
CHCCharitable Contributions (Charity and Aid)
CINCommercial Investments
COMCommission
COPCompensation
CRPCredit Card Payment
DCPDebit Card Payments
DIVDividend Payouts From FI
DLAPurchases and sales of foreign debt securities in not related companies - More than a year
DLFDebt instruments intragroup loans, deposits foreign (above 10% share)
DLLPurchases and sales of securities issued by residents in not related companies - More than a year
DOEDividends on equity not intragroup
DSAPurchases and sales of foreign debt securities in not related companies - Less than a year
DSFDebt instruments intragroup foreign securities
DSLPurchases and sales of securities issued by residents in not related companies - Less than a year
EDUEducational Support
EMIEquated Monthly Installments
EOSEnd of Service / Final Settlem
FAMFamily Support (Workers' remittances)
FDAFinancial derivatives foreign
FDLFinancial derivatives in the UAE
FIAInvestment fund shares foreign
FILInvestment fund shares in the UAE
FISFinancial services
FSAEquity other than investment fund shares in not related companies abroad
FSLEquity other than investment fund shares in not related companies in the UAE
GDEGoods sold (Exports in fob value)
GDIGoods bought (Imports in cif value)
GMSProcessing repair and maintenance services on goods
GOSGovernment goods and services embassies etc
GRIGovernment related income taxes, tariffs, capital transfers, etc.
IFSInformation services
IGDDividends intragroup
IGTINTER GROUP TRANSFER
IIDInterest on debt intragroup
INSInsurance services
IODIncome on deposits
IOLIncome on loans
IPCCharges for the use of intellectual property royalties
IPOIPO Subscriptions
IRPINTEREST RATE SWAP PAYMENTS
IRWINTERST RATE UNWIND PAYMENTS
ISHIncome on investment funds shares
ISLInterest on securities more than a year
ISSInterest on securities less than a year
ITSComputer services
LASLeave Salary
LDLDebt instruments intragroup loans, deposits in the UAE (above 10% share)
LDSDebt instruments intragroup securities in the UAE
LEALeasing abroad
LELLeasing in the UAE
LIPLoan Interest Payments
LLALoans - Drawings or Repayments on loans extended to nonresidents - Long-term
LLLLoans - Drawings or Repayments on foreign loans extended to residents - Long-term
LNCLoan Charges
LNDLoan Disbursements From FI
MCRMonetary Claim Reimbursements
MWIMOBILE WALLET CARD CASH-IN
MWOMOBILE WALLET CARD CASH-OUT
MWPMOBILE WALLET CARD PAYMENTS
OATOWN ACCOUNT TRNSFER
OTSOther modes of transport (including Postal and courier services)
OVTOvertime
PENPension
PINPersonal Investments
PIPProfits on Islamic products
PMSProfessional and management consulting services
PORRefunds/Reversals on IPO subscriptions
POSPOS Merchant Settlement
PPAPurchase of real estate abroad from residents
PPLPurchase of real estate in the UAE from non-residents
PRPPROFIT RATE SWAP PAYMENTS
PRRProfits or rents on real estate
PRSPersonal, cultural, audiovisual and recreational services
PRWPROFIT RATE UNWIND PAYMENTS
RDAReverse debt instruments abroad
RDLReverse debt instruments in the UAE
RDSResearch and development services
REAReverse equity share abroad
RELReverse equity share in the UAE
RFSRepos on foreign securities
RLSRepos on securities issued by residents
RNTRent Payments
SAASalary Advance
SALSalary (Compensation of employees)
SCOConstruction
SLALoans - Drawings or Repayments on loans extended to nonresidents - Short-term
SLLLoans - Drawings or Repayments on foreign loans extended to residents - Short-term
STRTravel
STSSea transport
SVISTORED VALUE CARD CASH-IN
SVOSTORED VALUE CARD CASH-OUT
SVPSTORED VALUE CARD PAYMENTS
TCPTrade credits and advances payable
TCRTrade credits and advances receivable
TCSTelecommunication services
TKTTickets
TOFTransfer of funds between persons Normal and Juridical
TTSTechnical, trade-related and other business services
UFPUnclaimed Funds Placement
UTLUtility Bill Payments
TAXTAX Payment
XATTAX Refund

Maksete tühistamine, tagasikutsumine ja muutmine

Välkmakse

Kui välkmakse ebaõnnestus, tehakse makse Euroopa maksena. Sellisel juhul saab selle kindla ajavahemiku jooksul internetipangas või mobiiliäpis ise tühistada. Internetipangas vali selleks rubriik „Igapäevapangandus“ → „Maksed“ → „Ootel maksed“.

Muud maksed

Kui makse pole veel töötlusse võetud, saab selle ise internetipangas tühistada. Selleks vali rubriik „Igapäevapangandus“ → Maksed“ → „Ootel maksed“.

Juba töötlusesse võetud maksekorraldust ise tühistada ei saa. Selleks saada koheselt vabas vormis avaldus klienditoele info@lhv.ee.

Kui makse on pangast välja saadetud, siis seda enam tühistada ei saa. Selle asemel tuleb makse tagasi kutsuda.

Selleks saada vabas vormis avaldus aadressile info@lhv.ee. Avaldust ootame samalt e-posti aadressilt, mille oled esitanud meile oma kontaktandmetes.

Esita avalduses makse kohta võimalikult palju infot: pangaviide; konto, millelt makse tegid; summa ja saaja nimi.

Enne avalduse esitamist tutvu ka teenustasudega (vt allolevaid punkte 3–5).

Kanname makse summa su kontole tagasi juhul, kui makse saaja on andnud selleks nõusoleku. Ilma tema nõusolekuta ei saa me makset paraku tagastada.

Kui oleme Euroopa makse juba töötlusse võtnud, siis ei ole seda enam võimalik muuta.

Tühistada saab makse juhul, kui see ei ole veel pangast välja saadetud. Tühistamine on tasuta.

Kui makse on pangast välja saadetud, siis saad kümne pangapäeva jooksul makse tagasi kutsuda ilma LHV teenustasuta. Arvestada tuleb, et tagastatud summast võib olla arvatud maha saaja panga teenustasu.

Kui makse pangast väljasaatmisest on möödas üle kümne pangapäeva, siis on makse tagasikutsumine tasuline. Lisaks võidakse arvata makse summast maha saaja panga teenustasu.

Kanname makse summa su kontole tagasi juhul, kui makse saaja on andnud selleks nõusoleku. Ilma tema nõusolekuta ei saa me makset paraku tagastada.

Pangasisest makset ei ole võimalik muuta ega tühistada.

Pangasisese makse saab tagasi kutsuda tasuta.

Kanname makse summa su kontole tagasi juhul, kui makse saaja on andnud selleks nõusoleku. Ilma tema nõusolekuta ei saa me makset paraku tagastada.

Kui välismakse ei ole veel pangast välja saadetud, on selle tühistamine ja muutmine tasuta.

Kui välismakse on juba pangast välja saadetud, on selle muutmine, tühistamine ja tagasikutsumine tasuline. LHV teenustasule lisandub saaja panga, maksevahendaja või korrespondentpanga teenustasu.

Kui makse on juba laekunud saaja kontole, sõltub selle tagasikutsumise võimalikkus saaja otsusest. Kui makse tagastatakse saaja nõusolekul, siis võib sellest olla maha arvatud saaja panga teenustasu ja maksevahendajate teenustasud.

Kui makset pole veel töötlusesse võetud ja see on ootel, siis saab seda ise internetipangas muuta. Selleks vali rubriik „Igapäevapangandus“ → „Maksed“ → „Ootel maksed“ → „Muuda“.

Juba töötlusesse võetud maksekorraldust saab muuta vaid välismaksel. Muutmiseks saada koheselt vabas vormis avaldus klienditoele info@lhv.ee.

Püsikorraldus

Püsikorraldus LHV-s tähendab seda, et LHV teeb vajalikud ülekanded lepingus määratud kuupäeval sinu eest. LHVs on võimalik püsikorralduse lepingut sõlmida pangasisesele ja Euroopa maksele.

Püsikorralduse jaoks saad määrata:

 • makse saaja ja summa,
 • makse tegemise kuupäev ja ajavahemiku, mille järel makse kordub (nt nädal, kuu, aasta) ning
 • raha ülekandmise viisi ja summa.

Võimalik on valida kolme raha ülekandmise viisi vahel:

 • Maksepäeval võtame sinu kontolt määratud summa ja kanname selle makse saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime maksepäeval ja sellele järgneval kahel päeval.
 • Maksepäeval kanname kogu sinu konto vaba jäägi saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime ainult maksepäeval.
 • Sa määrad summa, mis peab maksepäeval sinu kontole jääma - ülejäänud vabad vahendid kanname makse saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime ainult maksepäeval.

Maksepäeval tuleb hoolitseda vaid selle eest, et õigel päeval on vajalik summa kontol olemas ja konto ülekande limiidid piisavalt suured. Kui sel ajal ei ole kontol piisavalt raha või ülekannete limiit ei ole püsikorralduse makse jaoks piisav, jääb püsikorraldus seekord paraku täitmata.

Püsikorralduse leping jääb kehtima ning edaspidiseid makseid see ei takista (s.o eeldusel, et järgmise püsikorralduse makse ajaks on kontol piisavalt raha ja piisavalt ülekande limiiti).

Püsikorraldust saad kõige mugavamalt sõlmida LHV internetipangas, pangakontoris või digitaalselt allkirjastatud lepinguga. Huvi korral võta palun ühendust LHV klienditoega.

Püsikorralduse lepingut on võimalik muuta internetipangas valiku all Igapäevapangandus - Püsikorraldused, muudatused tuleb kinnitada PIN2 koodiga. Muutmine internetipangas on tasuta. Püsikorraldust on võimalik muuta ka kliendikontoris esitades vabas vormis vastavasisulise avalduse või saates selle aadressile info@lhv.ee digitaalselt allkirjastatult. Muutmine on tasuline vastavalt hinnakirjale. Kui vajad abi, võta palun ühendust LHV klienditoega.

Arveldusteenuste üleviimine

Arveldusteenuste üleviimine tähendab arvelduskonto sulgemist praeguses pangas ja uue arvelduskonto avamist uues pangas.

Arvelduskonto number üleviimisel muutub.

Arveldusteenuste üleviimisel saad valida, kas soovid uude panka üle viia oma kõik püsikorraldused ja e-arve püsimakse lepingud või ainult osad neist.

Saada digiallkirjastatud avaldus info@lhv.ee või too paberil allkirjastatud avaldus meie kontorisse. Arveldusteenuste üleviimise avaldus.

Tutvu arveldusteenuste ületoomise infolehega.

Arveldusteenuste ületoomine ei ole võimalik, kui:

 • sinu arvelduskonto on arestitud;
 • sul on võlgnevus praeguse panga ees;
 • sul on sõlmitud üks järgnevatest lepingutest:
  • krediidileping;
  • väärtpaberikonto haldamise leping;
  • tähtajalise hoiuse, investeerimishoiuse, säästu- või kasutushoiuse või muu investeerimisteenuse leping.
 • E-arve väljastaja ei saada e-arveid LHV-sse

Kõikide üleviimise teenusega kaasnevate euro- ja valuutaülekannete ning konverteerimistehingute eest tuleb tasuda vastavalt pankade (praegune ja uus) hinnakirjale.

Jah, vastav sooviavaldus tuleb esitada kirjalikus vormis oma elukohajärgsele Sotsiaalkindlustusameti büroole. Avalduse saad vormistada büroos kohapeal, saata posti teel või digitaalselt allkirjastatuna elektronposti kaudu. Pensioni, peretoetuse või vanemahüvitise enda pangakontole kandmise avalduse vormi leiab Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt. Muudatus jõustub järgneva kuu esimesest kuupäevast juhul, kui avaldus on esitatud enne jooksva kuu 20. kuupäeva.

Jah, kindlasti, kuna tööandja teeb sinu kontole palgakandeid. Selleks täida meie poolt ettevalmistatud avaldus ning digiallkirjasta ja saada see e-mailiga oma tööandja raamatupidajale või prindi välja ja vii otse raamatupidaja kätte.
Sissetuleku ümbersuunamise avaldus

Open banking ehk avatud pangandus

Avatud pangandus tähendab, et pangandusteenuseid nagu maksete algatamine või kontoinfo kuvamine saavad edaspidi lisaks pankadele pakkuda ka teised teenusepakkujad, nt finantstehnoloogia ettevõtted, ja maksevahendajad. Kontrollitud taustaga ettevõtted ehk teenusepakkujad saavad spetsiaalsete programmiliideste (API-de) abil ja klientide nõusolekul senisest lihtsama ligipääsu klientide pangakontodele. See võimaldab neil arendada uusi rakendusi, mis on klientide jaoks senistest palju mugavamad ja kiiremad. Samuti avab see ukse täiesti uutele võimalustele ja ärimudelitele. Tegu on hulga standardiseeritud komponentidega, mille seas on nii tehnilised programmiliidesed kui ka lõppkasutajale mõeldud kasutajaliidesed, millega ta saab anda loa pääseda ligi tema kontole ja teha makseid.

Nagu internetipanga puhul nii võivad kurjategijad üritada ka open banking liidese aknaid jäljendada, et saada enda valdusesse kliendi andmeid, teha nende nimel makseid või muid toiminguid, mida klient tegelikult ei soovi. Selle vältimiseks on oluline olla kindel, et tegu on tõesti LHV akende ja liidesega. Tuleks kontrollida järgmist:

 • Aadress – LHV avatud panganduse kõigi akende ja vormide aadress brauseris algab nii: https://api.lhv.eu/psd2... Aadressi lõpp oleneb aknast ja teenusest.
 • Sertifikaat – aadressi juures kontrollige lehe sertifikaati, see peab olema väljastatud LHV Pangale.


LHV open banking lehe näited

Kasutaja esmane tuvastamine. See aken on vajalik, et nii teenusepakkuja kui ka pank saaksid aru, kes on kontode omanik ja süsteemiga suhtleb. Olenevalt teenusepakkujast võib rakendus jätta selle info meelde 90 päevaks, mistõttu iga kord seda akent ei kuvata.

Kontodele ligipääsu lubamine. See aken on vajalik, et klient saaks anda teenusepakkujale ja pangale teada, millised kontod tal on. Eraldi saab lubada ligipääsu kontojäägi, konto väljavõtete või mõlema pärimiseks. Kas ja kuidas teenusepakkuja neid andmeid kasutab, sõltub temast. Näiteks makseteenuse osutajale on see aken vajalik eelkõige kliendi kontode nimekirja pärimiseks, et ta teaks, millistelt kontodelt on võimalik makseid teha. Kui maksevahendaja ei ole ise andnud täpsemaid juhiseid, milliseid õigusi on täpsemalt vaja, piisab enamasti "kontojäägid" märkimisest selle konto juurde, millelt soovitakse makset teha. Makse kinnitamise ja tegemise aken kuvatakse kasutajale eraldi.

Makse kinnitamine. Selles aknas annab klient kinnituse maksele, mida teenusepakkuja ja klient on soovinud algatada. Kõik parameetrid (kliendi konto, saaja konto, summa ja selgitus) tulevad teenusepakkuja süsteemist ning LHV aknas saab klient sellega kas nõustuda või mitte.

Open banking ökosüsteemi ja PSD2 raames tegutsevad teenusepakkujad on saanud selleks loa Eesti Finantsinspektsioonilt. Neile väljastatakse selle kohta ka ühendussertifikaadid, mis võimaldavad kasutada open banking programmiliidest.

Ta võib pakkuda oma klientidele väga erinevaid teenuseid, mille jaoks ühel või teisel kombel kasutatakse open banking raames liikuvaid andmeid. Uusi teenuseid ja ärimudeleid tuleb selles vallas aina juurde. Tähtis on, et teenusepakkuja oleks kliendile piisavalt selgitanud, milleks klient talle loa annab.

Open banking raames antud loa saate tagasi võtta teenusepakkuja süsteemis – panga süsteemides seda reeglite järgi vahetult teha ei saa. Alles siis, kui teil tekib teenusepakkujaga suhtlemisel probleeme või kahtlusi, kas kõik on õiguspärane, võtke ühendust ka pangaga. Sama kehtib maksete kohta: kui makse on tehtud vales summas või valele saajale või sellega on muid probleeme, proovige vaidlus lahendada esmalt teenusepakkujaga. Alles siis, kui see ei õnnestu, pöörduge palun panka.

Nimemakse

Nimemakse on makse, mille teed saaja telefoninumbri alusel. Nimemakse saad teha nii eraisikule kui ka juriidilisele isikule.

Nimemakse algata LHV mobiiliäpis nagu tavamakse. Kui annad äpile ligipääsu oma telefoniraamatule, saad valida saaja mugavalt oma telefonisse salvestatud kontaktide seast.

Hea teada! Kui makse saaja on juba liitunud nimemakse teenusega, ilmub tema nime ja pangakonto number maksekorraldusele automaatselt.

Nimemakse saad teha igale eraisikule ja juriidilisele isikule. Kui ta ei ole veel teenust kasutama hakanud, on sul võimalus saata talle LHV mobiiliäpis liitumiskutse.

Jah, selleks seo oma ettevõtte mobiiltelefoni number ettevõtte kontoga. Pea meeles, et üks telefoninumber tohib olla nimemakse tegemiseks seotud ainult ühe kontoga. Kehtima jääb kõige viimasena loodud seos.

Ei, üks telefoninumber saab korraga viidata ainult ühele pangakontole. Kui sul on LHV-s mitu kontot, aga üksainus mobiiltelefoni number, siis vali teenusega liitudes konto, kuhu soovid saada laekumisi.

Su telefoninumber saab korraga viidata ainult ühele pangakontole. Kui oled aktiveerinud nimemakse teenuse mitmes pangas sama mobiiltelefoni numbriga, siis jääb kehtima kõige viimasena tehtud seostamine.

See ei sega nimemakse tegemist. LHV-s saad ühe ja sama pangakontoga siduda nimemakse tegemiseks nii palju telefoninumbreid, kui soovid. Ainus piirang on telefoninumbri võimekus võtta vastu SMS-e, kuna telefonile saadetakse makse tegemiseks turvakood.

Nimemakse jaoks saad kasutada iga riigi telefoninumbrit, mis on võimeline vastu võtma ja näitama SMS-sõnumeid.

Ei, nimemakse töötab kõigi pankade vahel, kes on liitunud Läti Keskpanga hallatava teenusega Proxy Registry Instant Links. Praegu on selle teenusega liitunud Eesti ja Läti suurimad pangad. Vaata liitunud pankade nimekirja

Jah, nimemakse töötab kõigi pankade vahel, kes on liitunud Läti Keskpanga hallatava teenusega Proxy Registry Instant Links. Praegu on selle teenusega liitunud Eesti ja Läti suurimad pangad. Vaata liitunud pankade nimekirja

Nimemaksele kehtivad tavalised ülekannete limiidid ja õigused.

Telefoninumbri ja pangakonto seose saad mobiiliäpis ise kustutada.

Jah, see on võimalik. Ise saab nimemakse teenusega liituda vähemalt 13-aastane nooruk, nooremal saab seda teha lapse konto ligipääsuõigusega lapsevanem või eestkostja. Selleks peab täiskasvanu logima sisse LHV mobiiliäppi ja siduma seal lapse konto tema telefoninumbriga.

Ligipääsu küsime selleks, et saaksid valida makse saaja telefoninumbri mugavalt oma telefoni kontaktide hulgast. Nimemakse tegemiseks edastame registrile ainult sinu valitud kontakti telefoninumbri. Kõik muud andmed jäävad sinu seadmesse ja neid ei näe LHV ega nimemakse registri haldaja.

Taotluse saab esitada ettevõte:

 1. mis on registreeritud ja tegutseb Eestis ning mille käive ja/või bilansimaht on kuni 2 miljonit eurot aastas
 2. mis pakub tööd kuni 9 inimesele (k.a)
 3. mille ettevõtjal, omanikel ja juhatuse liikmetel puuduvad viimase kahe aasta jooksul tähtaega ületanud ajatamata võlgnevused

Palume esitada mikrolaenu taotlus ja saata majandusaasta aruanne ning kuni 6 kuud vanad bilanss ja kasumiaruanne e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

 • Ettevõtte omakapital peab olema üle 25% bilansimahust
 • Ettevõte ei tohi olla kahjumis.
 • Ettevõtte laenu maksevõimekus (DSCR) peab olema suurem kui 1,2. Selle näitaja arvutamiseks liidetakse ettevõtte perioodi ärikasumile sama perioodi kulum (saadud tulemust nimetatakse EBITDA-ks) ning saadud vaba rahavoog jagatakse sama perioodi laenumaksetega. Näitaja väärtus alla 1,2 viitab rahavoo puudujäägile (rahavoog ei kataks laenumakseid ära) ja väärtus 1,2 väljendab seda, et ettevõtte vaba rahavoog katab täpselt ära jooksvate laenukohustuste maksed, kuid puudub võimalike riskistsenaariumite puhver. Väärtus üle 1,2 näitab, et ettevõtte vaba rahavoog katab ära jooksvad laenukohustused ja sisaldab ka puhvrit võimalikeks riskistsenaariumiteks (nt väärtus 1,4 tähendab, et vaba rahavoog ületab laenumakseid 40% ulatuses).

Mikrolaenu periood on 12 kuni 60 kuud.

Meie saadame sinu e-posti aadressile eeltäidetud laenulepingu. Palume esindusõigust omaval isikul leping digitaalselt allkirjastada ja see meile tagasi saata.

Jah, mikrolaenu ennetähtaegne tagastamine on võimalik. Juhul kui teavitate laenu tagastamise soovist ette 3 kuud, siis ennetähtaegse tagastamise tasu ei ole. Juhul kui soovite tagastada laenu enne 3 kuulist etteteatamise tähtaega, siis ennetähtaegse tagastamise tasu on 3% ennetähtaegselt tagastatud summast. Soovi korral tuleb saata vabas vormis avaldus e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

Jah, mikrolaenu perioodi on võimalik pikendada. Soovi korral tuleb saata vabas vormis avaldus e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

Maksepuhkust mikrolaenule paraku ei anta.

Mikrolaenu intress algab tasemest 6% ja sellele lisandub 6 kuu Euribor. Intress sõltub ettevõtte profiilist, riskitasemest ja laenu teenindamise võimekusest. Euribor muutub iga 6 kuu järel, mistõttu muutub ka mikrolaenu intress ja sellega seoses laenumakse.

Lepingutasu on 1,5% võetavast laenusummast, kuid mitte üle 300 euro.

Kui ettevõtte taotlus ja vajalikud finantsandmed on meieni jõudnud, teavitame taotlejat laenuotsusest tavaliselt järgmisel tööpäeval.

Mikrolaen laekub ettevõtte kontole üldjuhul laenulepingu ja käenduslepingu(te) allkirjastamisele järgneval tööpäeval.

Ei ole. See laen on mõeldud kõikvõimalikeks ettevõttega seotud arendustegevusteks.

Esmalt koostame ettevõttele laenu tagasimakse graafiku. Igakuiseid laenumakseid tuleb tasuda graafikus märgitud kuupäevadel ja summas. See tähendab, et maksepäeval võtame ettevõtte kontolt maha graafikus näidatud summa. Eraldi arvet me selle kohta ei saada.

Mikrolaenu on võimalik taotleda kuni 25 000 eurot.

Tagatisena aktsepteerime eraisiku või ettevõtte käendust.

Tavapäraselt on käendajaks ettevõtte omanik(ud) või juhatuse liige. Käendajaks sobib ka teine ettevõtte. Oluline on, et käendajal ei oleks viimase 2 aasta jooksul maksevõlgasid esinenud.

Mikrolaenu saab taotleda mitmel korral, kuid kogusumma ei saa ületada 25 000 eurot.

Jah, mikrolaenu maksetähtaega on võimalik muuta. Soovi korral tuleb saata selleks vabas vormis avaldus e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee. Laenulepingu muutmise tasu on 100 eurot.

Kui laenumakse ei ole maksepäevaks tasutud, saadame kirja teel meeldetuletuse. Et makse hilinemise korral tuleb tasuda ka viivis, soovitame meid makseraskustest kohe teavitada. Koos saame leida parima lahenduse.

Info äriklientide teenuste kohta leiad meie kodulehelt aadressil lhv.ee. Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust numbril 684 6118 või kirjuta e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

Ei pea. Kui ettevõtte laenutaotlus rahuldatakse, tuleb ettevõttel avada LHV Pangas konto.

iOS – vajuta ekraani paremal allnurgas olevat kolme täppi.

Android – vajuta ekraani vasakul ülanurgas olevat kolme kriipsuga ikooni.

Vajuta ekraani paremal ülanurgas olevat näoga pilti.

Suhtluskeelt saad muuta mobiiliäpi seadetest.

iOS – vajuta ekraani paremal allnurgas olevale menüünupule ja edasi hammasratta ikoonile.

Android – vali menüüst „Seaded“, kus avaneb keele muutmise võimalus.

Liigu mobiiliäpi seadete alajaotusse „Kliendi teavitused“.

Seda saad teha mobiiliäppi sisenedes. Mobiiliäpp jätab meelde, millise autentimisvahendiga (mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaator) sa sisse logisid, ja kasutab automaatselt seda vahendit tehingute allkirjastamiseks. Kui soovid vahendit muuta, logi mobiiliäpist välja ja sisene uuesti, kasutades sulle meelepärast teist autentimisviisi.

Ekraani ülaosas on sinu nime juures nooleke. Vajuta sellele ja näed kõiki kontosid, millele sul on ligipääs.

Mobiiliäppi sisenedes näed kohe oma kontojääki ja viimaseid tehinguid. Kui soovid näha täielikku konto väljavõtet, vajuta nuppu „Näita kõiki tehinguid …“.

Mobiiliäpis ei ole võimalik ülekandelimiite muuta. Selleks sisene LHV internetipanka, kasutades mobiilset veebilehitsejat. Loe lähemalt.

Kui sa ei ole varem sellele saajale ülekannet teinud, siis vajuta lehe vasakul allservas olevale nupule „Alusta makset“. Seejärel vali „Uus saaja“ ja sisesta vajalikud andmed.

Kui sa aga oled sellele saajale varem mõne ülekande teinud, piisab tema andmete leidmiseks nime esitähtede kirjutamisest.

Makset saad alustada ka telefoninumbri alusel ehk nimemaksena. Loe lähemalt

Selleks vali menüüst „Ootel maksed“.

Selleks vajuta oma kontonumbrile. Seejärel vali, kas soovid numbri kopeerida või edastada SMS-iga.

Kui soovid edastada oma kontonumbri selleks, et küsida kelleltki kindlat rahasummat, võid kasutada teenust „Küsi raha“ . Maksevormi saad juba ette täita ja edastada sulle sobiva kanali (SMS, Messenger, e-post, Viber, WhatsApp vm) kaudu.

Kui soovid küsida kelleltki kindlat rahasummat, võid kasutada teenust „Küsi raha“. Selle kirjaga nupp asub konto ülevaate lehe allosas. Maksevormi saad juba ette täita ja edastada sulle sobiva kanali (SMS, Messenger, e-post, Viber, WhatsApp vm) kaudu.

Mobiiliäpis saad teha välismakse ainult Transferwise’i maksena. Loe lähemalt.

Kui soovid teha siiski tavalise välismakse, sisene LHV internetipanka.

Vali mobiiliäpi menüüst „E-arved“.

Vajuta ekraani allosas pangakaartide ikoonile. Seejärel vajuta ekraani ülaosas „+“-märgile ja vali, kas soovid tellida deebet- või krediitkaarti.

Vajuta ekraani allosas pangakaartide ikoonile. Nüüd vali aktiveerimata kaart ja vajuta rohelisele lukumärgile

Sisesta oma kaardi neli viimast numbrit ja aktiveeri kaart.

Vajuta ekraani allosas pangakaartide ikoonile. Seejärel vali kaart, mille limiite soovid muuta, ja vajuta kolme kriipsuga ikoonile.

Uues aknas saad määrata pangakaardi sularaha väljavõtu, kaardimaksete ja internetiostude limiidid nii päeva kui ka kuu kohta. Veel saad seadistada võimaluse vaadata sularahaautomaadist saldopäringut ja kontoväljavõtet.

Vajuta ekraani allosas kõige parempoolsemale lepinguga ikoonile. Sealt vali, millise lepingu infot soovid näha.

Vajuta ekraani allosas graafikuga ikoonile.

 • Olemasolevate väärtpaberite juurdeostmiseks või müümiseks vajuta väärtpaberi nimetusele. Seejärel näed väärtpaberiga seotud infot (sh soetushinda, turuhinda). Soovi järgi vajuta nupule „MÜÜ“ või „OSTA“ ning täida vajalikud väljad.

 • Uute väärtpaberite ostmiseks vajuta ekraani ülaosas parempoolsele „+“-märgile. Seejärel otsi väärtpaberit nime järgi ja täida ostuks vajalikud väljad.

Teavitusi ei tule sulle seepärast, et sa oled need oma telefoni seadistustes või mobiiliäpis keelanud. Telli teavitused äpi teadete alajaotusest „Kliendi teavitused“.

Kui toimingu kinnitamisel kontrollkood ununeb või jääb märkamata, tuleks nutiseadmes koodi uuesti nägemiseks navigeerida LHV ja Smart-ID rakenduste vahel. Kontrollkoodi nägemiseks tuleb avada uuesti LHV äpp, jätta kontrollkood meelde ja teha seejärel Smart-ID äpis õige valik.

Kaardi taotlemine ja kasutamine

Pakume mitmesuguseid deebet- ja krediitkaarte. Leia endale sobiv lahendus meie erakliendi pangakaartide või ärikliendi pangakaartide hulgast.

Kõik LHV pangakaardid on viipemaksevõimalusega.

LHV pangakaarti saavad taotleda:

 • kõik LHV täisealised kliendid;
 • 7–17-aastasele (k.a) lapsele esindusõigusega lapsevanem või eestkostja, kes on LHV klient ja
 • kasutajad, kes on täitnud kliendiks registreerumise avalduse.

Kaarditaotluse saad esitada:

 • LHV internetipangas ja mobiiliäpis;
 • kliendikontorites;
 • Partner deebetkaarti ja Partner krediitkaarti, mida pakume koostöös Tallinna Kaubamaja kontserniga, saad lisaks taotleda ka Tallinna ja Tartu Kaubamaja ning Selverite infolettides.

Kaardi saad omal valikul tellida:

 • tasuta postiga koju;
 • LHV kontorisse, kus aktiveeritud kaardi kättesaamine maksab 5 eurot.

Posti teel koju tellitud kaart jõuab kohale ühe nädala jooksul (sõltub Omnivast). Turvalisuse huvides jõuavad pangakaart ja PIN-kood erinevatel päevadel.

Pangakaardiga seotud kulud leiad meie hinnakirjast.

Kõikide LHV pangakaartidega saad tasuda ka internetis. Internetiostudeks vajalik turvakood on 3-kohaline number sinu kaardi tagaküljel allkirjariba kõrval.

Veebipoes saad kaardiga tasuda, kui kaardilepingus on lubatud toimingud „Ostud internetis“. Oma kaardi kehtivaid õiguseid saad vaadata ja muuta mobiiliäpis ning internetipanga menüüpunktist „Igapäevapangandus“ ➞ „Pangakaardid“ ➞ „Kaardi andmed“.

Tehingutele, mida teed pangakaardiga (s.o sularaha väljavõtmine, kaardi-ja viipemaksed ning internetiostud), saad määrata päeva- ja kuulimiidid oma internetipangas ja mobiiliäpis.

Turvalisuse huvides soovitame hoida pangakaardi kasutamise limiidid võimalikult väikesed. Need peaksid vastama su tegelikule rahavajadusele. Lisavõimalusena saad keelata kaardi need kasutamisõigused, mida sa ei vaja.

ABU (ingl automatic billing updater) on Mastercardi teenus, mis võimaldab uuendada kliendi pangakaardi andmeid internetis teenusepakkuja juures automaatselt.

See tähendab, et kui oled hakanud pärast pangakaardi aegumist kasutama uut kaarti, edastab Mastercard Sinu uue kaardi andmed internetis nendele teenusepakkujatele (nt Spotify, Netflix), kelle juures olid oma kaardi andmed varem salvestanud.

See on Sulle mugav, sest Sa ei pea kaardiandmeid ise uuendama ja saad jätkata maksete tegemist.

Mis tingimustel ABU rakendub?

Teenus toimib ainult nende pangakaartide puhul, mille on LHV Pank kehtivusaja möödumise tõttu automaatselt uuendanud. Näiteks juhul, kui Sa peaksid oma kaardi kaotama, ei edastata Sinu turvalisuse huvides Sinu asenduskaardi andmeid teenusepakkujale.

Lisaks on kaardiandmete automaatseks uuendamiseks vajalik, et ka teenusepakkuja kasutaks seda Mastercardi teenust.

Viipemakse

Viipemakse on pangakaardiga makse, mille tegemiseks piisab makseterminali kohal kaardi viipamisest, et tehingut sooritada. Eestis saab viipega maksta kuni 50-eurose ostu eest. Viipemakse jaoks kasutatakse maailmas juba laialt levinud kontaktivaba tehingu tehnoloogiat (ingl near field communication, NFC).

Viipemakse võimalust saad kasutama hakata siis, kui oled peale kaardi aktiveerimist teinud makseterminalis ühe tehingu, mille kinnitad PIN-koodiga.

Viipemakse võimalust saad kasutama hakata siis, kui oled peale kaardi aktiveerimist teinud makseterminalis ühe tehingu, mille kinnitad PIN-koodiga. Soovi korral saad viipemakse limiite muuta ning teenust sisse või välja lülitada mobiiliäpis ja internetipangas.

Viipemakse võimalusega kaardimakseterminalid tunned ära märgistuse nfc-icon järgi.

Pangakaardiga saad viipemakseid teha siis, kui see on kaardil lubatud ning kui kaardi päeva- ja kuulimiit on piisav. Lisaks on kaardimakseterminalides kehtestatud maksimaalse kontaktivaba tehingu piirang. Igas riigis, kus viipemaksed on lubatud, on kehtestatud tehingutele riigisisene limiit ja see on riigiti erinev. Eestis on see limiit 50 eurot. Välisriikide viipemaksete limiidid leiad siit (info on inglisekeelne). Juhul kui ostusumma ületab tehingu limiidi, pead sisestama PIN-koodi. Sõltuvalt makseterminalist võib olla vajalik ka kaardi sisestamine terminali.

Iga viipemaksetehing on kaitstud unikaalse krüptogrammiga. See tagab, et tehing tehakse üksnes juhul, kui kaupmees on selle algatanud ning kaart on makseterminali vahetus läheduses (kuni 2 cm kaugusel).

Aeg-ajalt võib terminal viipemakse korral küsida PIN-koodiga kinnitust. Viipemakselimiite saad ise mobiiliäpis ja internetipangas seada või viipemakse soovi korral hoopis välja lülitada. Viipemakse väljalülitamise korral tuleb muudatuse jõustumiseks teha veel üks PIN-koodiga kinnitatud tehing.

Kui Su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe internetipangas või mobiiliäpis. Kui juhtud oma kaardi ise leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi internetipangas või mobiiliäpis uuesti aktiveerida. Kui Sa ei leia kaarti või ei saa seda ise blokeerida, võta ühendust meie klienditoega telefonil 6 800 400.

Lisaks on sul võimalik keelata mobiiliäpis ja internetipangas viipemaksevõimalus või seadistada väiksed limiidid nii päevas kui ka kuus tehtavatele maksetele.

Jah, oma kaardi kehtivaid õiguseid saad vaadata ja muuta mobiiliäpi ning internetipanga menüüpunktist „Igapäevapangandus“ ➞ „Pangakaardid“ ➞ „Kaardi andmed“. Lisaks soovitame turvalisuse huvides hoida limiidid võimalikult väiksed. Viipemakse väljalülitamise korral tuleb muudatuse jõustumiseks teha veel PIN-koodiga kinnitatud tehing.

Kõikidel LHV uutel kaartidel on viipemaksevõimalus. Leia endale sobiv lahendus meie erakliendi pangakaartide või ärikliendi pangakaartide hulgast.

Apple Pay

Apple Pay makseid loetakse viipemakseteks ning nad mõjutavad viipemaksete limiiti. Kui soovid makset suuremas summas teha, pead olema veendunud, et viipemaksete limiit seda lubab. Viipemaksete limiiti saad kontrollida internetipangas või mobiiliäpis.

Makstes LHV Partnerkaardiga, lisapunkte teenida ei saa kuna süsteem ei erista makstava kaardi numbreid. Mikroinvesteerimine toimib.

Kassapidaja saab seadme kontonumbri alusel leida su ostu ja vormistada tagastuse samamoodi nagu tavalise krediit- ja deebetkaardi makse korral.

Kui vaatad Walletis kaarditeavet, kuvatakse sulle iga krediit- ja deebetkaardi hiljutiste tehingute loend.

Apple Pay on turvalisem kui füüsiline krediit- ja deebetkaart, sest iga su iPhone’is, iPadis või Macis tehtud tehing on vaja kinnitada FaceID, Touch ID või parooliga.

Su Apple Watchi kaitseb parool, mida tead ainult sina. Selle parooli pead sisestama iga kord, kui seadme käe peale paned või Apple Pay abil maksad.

Su kaardi numbrit ega identiteeti ei edastata kaupmeestele. Su tegelikke kaardinumbreid ei salvestata ei sinu seadmesse ega Apple’i serveritesse.

Kui maksad poes, ei saada ei Apple ega su seade kaupmehele su kaardi numbrit.

Kui teed makse äpis või Safari veebibrauseris, saadetakse kaupmehele ainult need andmed, mida oled oma tehingu täitmiseks lubanud jagada (näiteks nimi, meiliaadress, arve aadress ja tarneaadress).

Apple Pay säilitab anonüümseid makseandmeid, näiteks ligikaudseid ostusummasid. Seda teavet ei saa sinuga seostada ja see ei sisalda kunagi teavet ostetud toodete kohta.

Apple Payd kasutavatel äppidel peab olema privaatsuseeskiri, mida saad vaadata ja mis seab reeglid su andmete kasutamiseks.

Loe lähemalt Apple Pay turvalisuse ja privaatsuse kohta.

Apple Pays pead iga ostu Face ID, Touch ID või oma parooliga kinnitama. See aitab vältida olukorda, et keegi teine saab kasutada Apple Payd su iPhone’is, iPadis, Apple Watchis või Macis.

Kui soovid peatada või jäädavalt lõpetada oma seadmega Apple Pays tasumise võimaluse, ava oma Apple ID konto leht või kasuta äppi Find My iPhone (Leia Minu iPhone) oma iPhone’il või iPadil. Sellega su kaardid peatatakse Apple Pays või eemaldatakse sellest isegi siis, kui su seade on parasjagu võrgust väljas ega ole ühendatud mobiilside- või wifivõrku.

Võta ühendust ka LHV klienditoega numbril 6 800 400, et peatada kaardid Apple Pays või eemaldada need sealt.

Lisateave selle kohta, mida teha, kui su iPhone on kadunud või varastatud.

Kui peatad Walletis kaarte või eemaldad need sealt, peatatakse ka su seadme kontonumber (Device Account Number) või eemaldatakse see. Füüsilist kaarti võid edasi kasutada.

Virtuaalne ISIC üliõpilaspilet

Virtuaalse ISIC üliõpilaspileti saad endale tellida, kui õpid Eestis kõrghariduslikul õppekaval ja seda nii täis- või osakoormusel kui ka erinevates õppevormides (st päevaõpe, kaugõpe, tsükliõpe jm). Kaardi taotlemisel võid olla ka akadeemilisel puhkusel.

Eksternid, internid ja residendid ei ole ülikooliseaduse mõistes üliõpilased, seega ei ole neil võimalik virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit taotleda. Samuti ei ole LHV mobiiliäpi kaudu võimalik taotleda virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit välistudengitel, kellel puudub Eesti isikukood.

LHV mobiiliäpis saad endale virtuaalse ISIC üliõpilaspileti tellida, kui õpid kõrghariduslikul õppekaval ühes järgnevatest ülikoolides:

 • EELK Usuteaduse Instituut
 • Eesti EKB Liit Kõrgem Usuteaduslik Seminar
 • Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
 • Eesti Kunstiakadeemia
 • Eesti Lennuakadeemia
 • Eesti Maaülikool
 • Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar
 • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
 • Estonian Business School
 • Kaitseväe Akadeemia
 • Kõrgem Kunstikool Pallas
 • Sisekaitseakadeemia
 • Tallinna Tehnikaülikool
 • Tallinna Tehnikakõrgkool
 • Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
 • Tallinna Ülikool
 • Tartu Tervishoiu Kõrgkool
 • Tartu Ülikool

Ei saa. LHV mobiiliäpis on võimalik virtuaalne ISIC üliõpilaspilet tellida ja kuvada vaid juhul, kui õpid kõrghariduslikul õppekaval Eestis. Välismaale õppima asudes saad virtuaalse ISIC üliõpilaspileti taotluse esitada Minu Kooli keskkonna kaudu või kui Sinu soovitud kool puudub nimekirjas, on võimalik saata akadeemilist staatust kinnitav tõend e-postile info@minukool.ee. LHV mobiiliäpis ei saa välisülikoolide virtuaalseid ISIC üliõpilaspileteid kuvada.

Virtuaalse ISIC üliõpilaspileti fotonõuded on esitatud Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) poolt. Pildi üle teostab kontrolli ning kinnitab samuti EÜL. Selleks, et LHV mobiiliäpis lisatud virtuaalse ISIC üliõpilaspileti taotlusel oleks nõuetele vastav foto, tuleb kinni pidada järgmistest nõuetest:

 • Nägu peab olema otsevaates ja moodustama 70-80% pildi kõrgusest
 • Pilt peab olema tehtud vähem kui kolm aastat tagasi
 • Sinu nägu peab olema muust taustast eristuv (nägu ei tohi olla varjus, ei tohi olla ka osaliselt kaetud päikseprillide, peakatte, käe või muu esemega)

Virtuaalse ISIC üliõpilaspiletiga, nagu ka tavakaardina ISIC üliõpilaspiletiga, saad tõendada oma tudengistaatust ja kasutada tuhandeid rahvusvahelisi soodustusi Eestis ning välismaal.

Tutvu soodustustega lähemalt

Virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit ei saa kasutada ühistranspordi sõidukaardina. Samuti ei toimi virtuaalne üliõpilaspilet ukse võtmekaardina ega oma pangakaardi funktsiooni. Virtuaalse ISIC üliõpilaspiletiga saad tõendada oma tudengistaatust ja kasutada sellega kaasnevaid rahvusvahelisi soodustusi.

Virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit saad sulgeda Minu Kool veebilehel:

 1. Sisene ID-kaardi või pangalingi abil Minu Kool veebikeskkonda
 2. Vali „Kaardid“ vaade
 3. Vajuta kehtiva kaardi numbrile
 4. Vali “Deaktiveeri”

Ajutiselt või lõplikult suletud virtuaalseid ISIC üliõpilaspileteid näidatakse LHV mobiiliäpis 30 päeva.

Sularahaga seonduv

LHV pangakaardiga saad LHV automaatidest arvelduskontolt sularaha välja võtta tasuta. Suurte summade (alates 2000 eurot) puhul vaata hinnakirja.

Teiste pankade automaatidest Eestis ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides on arvelduskontolt sularaha väljavõtmise tasu 1 euro. Teiste pankade automaatidest muus välisriigis 2 eurot + 2,5% summast.

Krediidikontolt sularaha väljavõtmise tasu on alati 2 eurot + 2,5% summast.

LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

LHV deebetkaardiga saad sularaha välja võtta ka poekassast koos ostu sooritamisega. Tutvu lähemalt poekassast sularaha väljavõtmise tingimustega.

Jah, LHV deebetkaardiga saad sularaha välja võtta ka poekassast koos ostu sooritamisega. Seda teenust pakuvad näiteks Coopi grupi kauplused, Grossi poed ja Olerexi täisteenindusjaamad. Raha väljavõtu soovist tuleb enne ostutehingut kindlasti kassapidajale teada anda. Teenuse eelduseks on vähemalt 1-eurone ost, millele kaupmees lisab soovitud sularaha summa. Ühe ostuga saab sularaha välja võtta 5-100 eurot (täissummades ja 5-euroste sammudega).

Kaupluses sularaha väljavõtmise tasu on kehtestatud kaupmehe poolt, LHV eraldi tasu selle eest ei võta. Näiteks Coopi kauplustes on teenustasu 0,69 euro, Grossi poodides 0,36 eurot ja Olerexis 0,32 eurot. Sularaha on võimalik välja võtta ka kauplustes välismaal, mis seda teenust (ingl k cash-back) pakuvad. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata sealsetele tingimustele ja teenustasudele.

Sularaha saad arvelduskontole sisse maksta LHV automaatides. Sissemaksete tegemine on lubatud ainult deebetkaartidega. LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

LHV kontorites sularahatoiminguid ei tehta.

Turvalised kaardimaksed internetis

Jah, kõik LHV pangakaardid on liidetud turvaliste kaardimaksete teenusega internetis (3D Secure). See tähendab, et LHV pangakaardiga tehtud internetiostudel on lisakaitse võimalike kaardipettuste vastu. Peale kaardiandmete sisestamist tuleb lisatuvastuseks siseneda LHV internetipanka või kasutada mobiiltelefonile sõnumiga saadetud turvakoodi.

Juhul, kui teed ostu internetipoes, mis ei ole ühinenud turvaliste kaardimaksete teenusega internetis, siis täiendavat lisatuvastust ei küsita.

Internetipoes, mis on liitunud turvaliste kaardimaksete teenusega, saad LHV pangakaardiga oste tehes valida kahe tuvastamisviisi vahel:

Internetipanga kaudu tuvastamine
Avaneb internetipanka sisenemise lehekülg. Kasuta sisenemiseks ID-kaarti, Smart-ID või Mobiil-ID lahendust. Peale isikutuvastust suunatakse sind tagasi kaupmehe juurde.

SMS-iga saadetud kinnituskoodiga tuvastamine
Seda saad kasutada juhul, kui su telefoninumber on LHV internetipangas või mobiiliäpis internetiostude juurde salvestatud. Sel juhul ei ole ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga täiendav kinnitus vajalik, mis teeb selle eriti mugavaks näiteks reisil olles.

Vaata täpsemalt, kuidas lisada oma telefoninumber turvaliste internetiostude juurde mobiiliäpis või internetipangas.

① Ava mobiiliäpis kaartide vaade ja kliki ikoonil kaardi toimingud ja limiidid.② Kaardi toimingud ja limiidid vaates kliki lingil "Salvesta mobiilinumber".③ Sisesta oma mobiilinumber kujul +37255555555Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

① Ava mobiiliäpis kaartide vaade ja kliki ikoonil kaardi toimingud ja limiidid.

② Kaardi toimingud ja limiidid vaates kliki lingil "Salvesta mobiilinumber".

③ Sisesta oma mobiilinumber kujul +37255555555.

Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

① Sisene internetipanka. Mine Pangakaartide lehele ja kliki nupul "Kaardi andmed ja limiidid"

② "Kaardi toimingud ja limiidid" vaates kliki nupul "Muuda kaardi limiite".

③ "Kaardi toimingud ja limiidid" muutmise vaates märgi lisatuvastus SMS-iga lubatuks. Seejärel saad sisestada telefoninumbri.

Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

Krediitkaardi taotlemine ja tagasimakse

Krediitkaardi taotlusele saad vastuse viie tööpäeva jooksul.

Intressi tuleb tasuda kasutatud krediidilimiidi eest vastavalt lepingus kokku lepitud intressimäärale (intressi suurus protsentides aasta kohta). Intressi arvestamisel lähtutakse tegelikust päevade arvust kuus ja 360-päevasest aastast. Intress hakkab kogunema siis, kui intressivaba periood lõppeb.

Maksepäev on iga kuu 10. kuupäev. Sel päeval võetakse su LHV arvelduskontolt maha intress, mis on kogunenud eelmise kuu lõpuni kasutatud krediidilimiidi eest.

Vaata ka: Krediidi kulukuse määra näited kaartidel

Krediidilimiidi automaatne tagasimakse on summa, mille ulatuses soovid igal kuul pangale krediiti tagasi maksta. LHV pangakaardile, millel on krediidilimiit (nt Partner krediitkaart, Erakliendi krediitkaart, Kuld-krediitkaart, Ärikliendi krediitkaart), saad valida igakuise automaatse tagasimakse suurusega 0–100% krediidilimiidist. Tagasimakse suurust vahemikus 0–100% saad igal ajal internetipangas ise muuta.

Valides 100% tagasimakse, saad kasutada kaarti intressivabalt igapäevase maksevahendina.

Valides 0% tagasimakse, võid tagastada kasutatud limiidi endale sobivates summades ja endale meelepärasel ajal.

Kui 10. kuupäeval ei ole su arvelduskontol piisavalt raha kogu automaatse tagasimakse jaoks, võetakse kontolt maha olemasolev summa. Soovi korral saad puuduoleva summa kanda ise krediidikontole. Tagasi maksmata jäänud osa hakkab koguma krediidikontol intressi.

Erakliendi krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 19,15% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 22 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1093,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Partner krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 18,70% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 26 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1093,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Kuld-krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 15,34% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud) intressivaba periood 36 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1081,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Platinum-krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 11,85% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 5000 €, intress 14% aastas (fikseeritud), intressivaba periood 35 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 5316,62 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

PIN-kood

Kaardi PIN-koodi saad vaadata LHV mobiiliäpis. Loe lähemalt, kuidas

PIN-koodi saavad vaadata nii era- kui ärikliendid. Kui konto omanik ja kaardi valdaja on erinevad, siis PIN-koodi näeb kaardi valdaja, kui tal on ligipääs enda kaardi andmete vaatamiseks ja muutmiseks.

Kui mäletad oma PIN-koodi ja Sinu PIN läks lukku kaarditerminalis kiibiga makset tehes (st pangakaart oli sisestatud terminali), siis saad selle avada kõikides sularahaautomaatides, kui teed ühe toimingu õige PIN-koodiga (nt vaatad oma kontojääki). Kui teed seda muus automaadis kui LHV, pead kindlasti arvestama ka tehtud toimingu teenustasuga.

Kui PIN-kood läks lukku kaarditerminalis viipemakset tehes või sularahaautomaadis, saab PIN-koodi blokeeringust avada vaid pank. Selleks palun võta ühendust meie klienditoega info@lhv.ee või numbril 6 800 400.

LHV pangakaardi PIN-koodi saad muuta LHV automaatides. LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

Uuendatud pangakaardil jääb kehtima eelmise kaardi PIN-kood.

Turvalisus ja kaarditehingute vaidlustamine

Et kasutada pangakaarti turvaliselt, soovitame käituda järgmiselt.

 • Kui maksad kaardiga kaupluses või teenindusasutuses, kontrolli enne makse kinnitamist kindlasti makseterminalis kuvatavat summat. PIN-koodi sisestades jälgi, et see ei oleks teistele nähtav, vajaduse korral varja klaviatuuri käega.

 • Kui maksad kaardiga internetis, ära sisesta oma kaardi numbrit ega kaardil olevat turvakoodi ühelegi internetilehele, mis ei näi usaldusväärne.

  • Enne ostu tegemist uuri kaupmehe tausta.
  • Väldi avaliku arvuti kasutamist internetiostudeks.
  • Ära jaga pangakaardiga seotud numbreid mitte kellegagi faksi, posti ega e-posti teel.
  • LHV internetipangas ja mobiiliäpis saad igal ajal keelata või lubada oma kaardiga internetiostude tegemise. Soovitame anda makse tegemise loa vahetult enne ostu ja keelata makse uuesti kohe pärast seda.
  • Et kaitsta end võimalikest kaardipettustest tulenevate kahjude eest, soovitame hoida päeva ja kuu makselimiidi võimalikult väikese.
 • Pangakaart on sinu elektrooniline raha – hoia seda sama hoolikalt kui oma sularaha. Kaarti võid kasutada ainult Sina. Ära anna seda mitte kunagi kellegi teise kätte.

 • Õpi oma PIN-kood pähe. Ära kanna PIN-koodi kaasas ega hoia pangakaardi juures.

 • Kui Su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe internetipangas või mobiiliäpis. Kui juhtud oma kaardi ise leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi internetipangas või mobiiliäpis uuesti aktiveerida. Kui Sa ei leia kaarti või ei saa seda ise blokeerida, võta ühendust meie klienditoega telefonil 6 800 400.

Kui su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe internetipangas või mobiiliäpis. Kui juhtud oma kaardi üles leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi internetipangas või mobiiliäpis uuesti aktiveerida.

 • Kui sa ei leia kaarti üles või ei saa seda ise blokeerida, teata juhtunust klienditeeninduse telefonile 6 800 400.
 • Kui kaart kaob või varastatakse välismaal, helista MasterCardi abikeskuse numbrile 001 636 722 7111.
 • MasterCardi abikeskuse kaudu on võimalik tellida hädaabiks asenduskaart või sularaha. Need toimetatakse sinuni tavaliselt kolme tööpäeva jooksul, kuid täpse saabumisaja ütleb abikeskuse klienditeenindaja. Hädaabina saadetud kaardi või sularaha kasutamisel tuleb tasuda nende väljastamise kulud (maksimaalne summa 150 eurot).

Kui märkad oma konto väljavõttel tehinguid, mida sa ei ole teinud, blokeeri või sulge kaart kohe mobiiliäpis või internetipangas või helista meie klienditoe telefonile 6 800 400. Kaardi sulgemise või blokeerimise põhjuseks märgi „Kaardipettuse kahtlus“.

Kui kaardiga on tehtud sinu hinnangul vale tehing, on sul õigus see vaidlustada. Täida esimesel võimalusel kaarditehingute vaidlustamise avaldus LHV mobiiliäpis või internetipangas. Selleks leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Kui sul pole võimalik vaidlustust mobiiläpis või internetipangas esitada, siis saad avaldust esitada ka meie kliendikontoris.

Kaarditehingu vaidlustus on sul õigus esitada pangale 13 kuu jooksul alates tehingu toimumisest juhul, kui seda tehingut ei teinud sina ega isik, keda sa olid volitanud.

Kui selgub, et sa tegid selle tehingu ikkagi ise, siis alusetu vaidlustuse eest tuleb sul maksta teenustasu hinnakirja alusel.

Pangakaarti kasutades võib tulla ette olukordi, kus näiteks:

 • su ostu eest on tasutud topelt või tehingu summa ei ole õige,
 • sa ei ole tellitud kaupa või teenust kätte saanud,
 • tellitud kaup või teenus ei vastanud kirjeldusele,
 • tagastatud kauba või tühistatud teenuse eest ei ole sulle raha tagasi kantud,
 • su pangakaardi andmeid on kuritarvitatud.

Kui ilmneb selline probleem, pöördu esmalt otse kaupmehe või teenusepakkuja poole.

Kui sel viisil erimeelsusele lahendust ei leia, siis esita kaarditehingu vaidlustamise avaldus 3 kuu jooksul pärast probleemse tehingu kuupäeva. Avalduse esitamiseks sisene LHV mobiiliäppi või internetipanka ning leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Eesti-sisese tehingu vaidlustamine võib kesta ligikaudu kuu aega ja välisriigiga tehtud tehingute korral umbes kaks kuud. Erandjuhul võib vaidlustamine võtta aega ka kauem – sellest anname Sulle jooksvalt teada.

Täida kaarditehingute vaidlustamise avaldus LHV mobiiliäpis või internetipangas, kui:

-sa ei saanud soovitud summat automaadist kätte;
-tegid oma kontole sularaha sissemakse, aga raha kontole ei jõudnud või jõudis osaliselt.

Leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Kui sul pole võimalik vaidlustust mobiiliäpis või internetipangas esitada, siis saad avaldust esitada ka meie kliendikontoris.

Sularahatehingu vaidlustamine võtab aega üldjuhul paar tööpäeva, keerulisematel juhtudel kuni 10 pangapäeva.

Eriolukorraga seotud kaarditehingute vaidlustamine

Koroonaviiruse ning kehtestatud piirangute tõttu on paljude kaupade ja teenuste soetamine olnud häiritud. Üha enam võib tekkida vajadus vaidlustada kaarditehing, kui:

 • teenust või kaupa ei saadud lubatud kuupäevaks;
 • tellitud kaup või teenus ei vastanud kirjeldusele;
 • tagastatud kauba või tühistatud teenuse eest ei ole sulle raha tagasi kantud;
 • teenust pakkuv kaupmees on välja kuulutanud pankroti.

Tühistatud teenuste ja piletite hüvitamise küsimustes palun pöördu esmalt kaupmehe poole. Vaid teenusepakkujatel on võimalik ostutehing tühistada ning sel juhul ei tule pangas kaarditehingu vaidlustust esitada. Lisaks on mõned kaupmehed valmis pakkuma alternatiivseid lahendusi (nt kinkekaardid või vautšerid).

Kui kaupmehega on saavutatud kokkulepe, et kaarditehing tühistatakse, siis palun anna kaupmehele 15 päeva aega tehingu tühistamiseks. Praeguses olukorras on tühistatavate tehingute mahud erakordselt suured ja seetõttu läheb kaupmeestel tavapärasest rohkem aega.

Kui otsustasid reisile mitte minna, siis lennu- või hotellibroneeringutega seotud kaarditehingud paraku hüvitamisele ei kuulu. Kaupmees on tehinguga seotud kohustused täitnud ning sul ei ole kahjuks võimalik raha tagasi saada, kui otsustasid teenusest loobuda. See kehtib nii lennufirmade, hotellide kui ka teiste ettevõtete puhul, kes on täitnud oma kohustused erinevate teenuste osutamisel.

Sul on kaardimakse vaidlustamise õigus juhul, kui oled broneeringu tühistanud tingimustel, mis olid sulle ostmise hetkel teada, kuid tagasimakset ei ole 15 päeva jooksul tehtud.

Kui eriolukorra piirangute tõttu ei saa kaupmehe pakutavaid teenuseid kasutada, siis sul ei ole kahjuks õigust kaarditehingut vaidlustada, sest kaupmees on tehinguga seotud kohustused täitnud.

Sul on kaardimakse vaidlustamise õigus juhul, kui oled broneeringu tühistanud tingimustel, mis olid sulle ostmise hetkel teada, kuid tagasimakset ei ole 15 päeva jooksul tehtud.

Trahvi ei ole kahjuks võimalik vaidlustada, kui hotell oli avatud ja teenus kättesaadav. Hotelli broneeringu saad tühistada vastavalt hotelli tühistamistingimustele või proovid saavutada hotelliga eraldi kokkuleppe.

Kahjuks ei ole sul õigust kasutamata teenusega seotud kaarditehingut vaidlustada, kui kaupmees ei ole seda ostmise hetkel lubanud.

Kui kaupu või teenuseid enam ei pakuta, on sul õigus tehingu summa tagasi saada. See kehtib ka juhul, kui kaupmees tühistab tehingu valitsuse piirangute, maksejõuetuse või muude erandlike asjaolude tõttu.

Kaarditehingu vaidlustamise õigus puudub, kui tehing on kindlustuse poolt kaetud.

Jah, sellist kaarditehingut saab vaidlustada. Teenuste muutmisel või edasilükkamisel on sul õigus tehingu summa tagastuseks, kui ürituse uus kuupäev sulle ei sobi. Sa võid keelduda väljapakutud alternatiividest, välja arvatud juhul, kui seda nõuavad kaupmehe tingimused, mis olid sulle teenuse ostmise ajal nõuetekohaselt esitatud.

Ostetud reisipaketi korral palun tutvu konkreetse reisipaketi tingimustega, mis olid sulle teenuse ostmise ajal nõuetekohaselt esitatud. Sealt selgub, kas vaidlustada saab osaliselt või kogu tehingusummat.

Kui broneerisid iga teenuse eraldi (koostasid nö ise omale reisipaketi), siis toimub iga teenuse tühistamine vastavalt kaupmehe poolt määratud tühistamise tingimustele.

Jah, sellist kaarditehingut saab vaidlustada. Teenuse tühistamisel on sul õigus tehingu summa tagastuseks, kui kaupmehe poolt pakutud alternatiivne lahendus ei sobi, välja arvatud juhul, kui kaupmehel on õigus pakkuda selliseid alternatiive ja kaupmees on sellest ostu sooritamise hetkel teada andnud.

Tühistatud teenustega seotud lisakulutusi ega muid rahalisi kahjusid tagasinõude hulka kahjuks ei arvata.

Jah, sellist kaarditehingut saab vaidlustada. Kaupmees vastutab selle eest, et kaubad jõuaksid kliendini lubatud tähtajaks.

Reisikindlustus

Kuld- või Platinum-kaardiga saad kaasa Ifi laia kattega reisikindlustuse sinule ja sinuga koos reisivatele pereliikmetele olenemata sellest, kuidas reisi eest tasutud.

Kindlustus katab näiteks meditsiiniabi, pagasikahju, reisi ärajäämise ja katkemise ning väljasõidule hilinemise. Kuldkaardiga kaasneb ka rendiauto omavastutuse kaitse ja Platinum-kaardiga rendiauto kaskokindlustus.

Tutvu kindlasti Kuldkaardi või Platinum-kaardi kindlustustingimustega, sest seal on lisaks kaitsetele kirjas ka välistused.

Reisikindlustuse andmed leiad mugavalt pangakaardi detailvaatelt, kui oled sisenenud LHV mobiiliäppi või internetipanka. Eraldi poliisinumbrit kindlustusel ei ole ning piisab kui märgid kahjuteate poliisi numbri lahtrisse „LHV“.

Reisikahju korral aitab sind If Kindlustus. Teavita kahjujuhtumist esimesel võimalusel ning If annab täpsemaid juhiseid edasiseks käitumiseks.

If P&C Insurance AS
tel +372 777 1211 (24/7)
info@if.ee

Täida If Kindlustuse reisikahju teade ja kindlustuspoliisi numbri väljale kirjuta kindlasti „LHV“.

Kui vajad kehtiva reisikindlustuskaitse kohta kinnitust, siis võta ühendust LHV klienditoega ning saadame sulle reisikindlustuse sertifikaadi e-posti teel.

LHV pangakaartidele pakub reisikindlustust If Kindlustus. Kui reis jääb ära epideemia tõttu, siis reisikindlustuse tingimuste kohaselt kahjud hüvitamisele ei kuulu. Tühistatud lennu- või laevareisi piletite vahetamise või hüvitamise küsimuses soovitame seetõttu pöörduda vastava lennu- või laevafirma poole, lahendamaks ära jäänud reisi võimaliku edasilükkamise või piletite hüvitamise küsimust.

Olles juba välisriigis hetkel, kui reisi sihtkohas või teel läbitavas piirkonnas kuulutatakse välja epideemiapuhang või sellega seotud eriolukord, hüvitab If reisitõrke kindlustuse alt (Reisi poolelijäämine evakueerimise tõttu) täiendavad lisakulud transpordile ja majutusele Eestisse tagasi pöördumiseks.

Vastuseid oma küsimustele saab Ifi kodulehelt www.if.ee, helistades kindlustustelefonil +372 777 1211 või kirjutades info@if.ee.

Nutikellaga maksmine

LHV viipemaksete tegemiseks nutikellaga vajad LHV pangakaarti ning viipemakseid toetavat nutikella:

Nutikellaga maksmine on lihtne, kontaktivaba ja kiire. Võimalik on maksta igal pool, kus võetakse vastu viipemakseid. Maksetele kehtivad tavapärased viipemaksete limiidid, mis on seadmega seotud pangakaardil.

Kui soovid ostu eest tasuda:

 • Apple Watchiga, siis tee topeltklõps kella külgnupul ning hoia nutikella kaupluses terminali kohal.
 • Garmin või Fitbit kellaga maksmiseks vajuta nutikella keskset tegevusnuppu või menüüd, hoia seda all ja puudutada rahakoti (Wallet) ikooni. Seejärel vali kaart, millega soovid ostu teha ja hoia nutikella kaupluses terminali kohal.

Garmin Pay kasutamisel saad ostude eest tasuda samade LHV kaartidega, mida iga päev kasutad.

Uue makseviisi seadistamiseks tee nii:

 • Lae oma telefoni Garmin Connect äpp ja seo oma nutikell sellega.
 • Nõustu Garmin Pay kasutustingimustega ja määra 4 numbrist koosnev parool.
 • Lisa oma LHV pangakaart Walletisse.

Fitbit Pay kasutamisel saad ostude eest tasuda samade LHV kaartidega, mida iga päev kasutad.

Uue makseviisi seadistamiseks tee nii:

 • Lae oma telefoni Fitbiti äpp ja seo oma nutikell sellega.
 • Nõustu Fitbit Pay kasutustingimustega ja määra 4 numbrist koosnev parool.
 • Lisa oma LHV pangakaart Walletisse.

Kui soovid peatada või jäädavalt lõpetada oma nutikellaga tasumise võimaluse, ava telefonis kellaga seotud äpp ning eemalda LHV pangakaart Walletist. Kui vajad abi, siis võta ühendust meie klienditoega info@lhv.ee või numbril 6 800 400.

Nutikellaga maksmine on turvaline, kuna iga ostutehingu korral kasutatakse kellaga seotud numbrit ja kordumatut tehingukoodi. Sinu kaardi andmeid ei salvestata kunagi sinu seadmesse ega teenusepakkuja serveritesse. Samuti ei edastata sinu kaardi numbrit maksmise ajal kaupmeestele. Seega, nutikellaga maksad muretult.

Eesti elanike keskmine oodatav eluiga on 77,8 aastat. Pensioniiga algab meestel 63- ja naistel 62,5-aastaselt. Tegelikult minnakse pensionile mõnikord juba varem, keskmiselt 59,6-aastasena. Enne ametlikku pensioniiga lähevad pensionile töötud, kes saavad selle võrra ka väiksemat pensioni.

Eestis on umbes 400 000 vanaduspensionäri, kellest 16,4% töötab.

Kui praegu käiakse tööl vabatahtlikult, siis tulevikus on töötamine paratamatus, sest pensioniiga nihkub järjest kaugemale. 2016. aastast alates saavad nii mehed kui ka naised pensionile jääda 63-aastaselt ja 2026. aastast alates 65-aastaselt. Teadlased prognoosivad, et pensionisüsteemi toimimiseks peaks pensioniiga aastaks 2060 tõusma 69. eluaastani.

Alates 1. jaanuarist 2018 rakendub kõikidele tuludele üldine maksuvaba tulu määr 6000 eurot aastas ehk 500 eurot kuus ja seoses sellega kaob ära täiendav maksuvaba tulu pensionidele ja töövõimetushüvitistele.

Alates 2018. aastast:

 • aastatuluga kuni 14 400 eurot on maksuvaba tulu 6000 eurot aastas,
 • aastatulu kasvades 14 400 eurolt 25 200 euroni väheneb maksuvaba tulu vastavalt valemile 6000 – 6000 ÷ 10 800 x (tulu summa – 14 400),
 • aastatuluga üle 25 200 euro on maksuvaba tulu 0 eurot.

Lisainfo maksustamise kohta on leitav Maksu- ja Tolliameti veebilehel.

III pensionisamba väljamaksed võivad olla kas maksuvabad või maksustatud 10% või 20% maksumääraga. Just väiksem maksumäär on kaalukas põhjus, miks tasub koguda pensioniraha ka III sambasse. Aastase tulu korral, mis jääb vahemikku 14 400 ja 25 200 eurot, tasub III sambast raha väljavõtmisel kaaluda, kas teha seda mitmel aastal või korraga. Viimane sõltub sellest, kas ja kuidas aastane tulu ajas muutub. Väljamaksed võiksid olla jaotatud selliselt, et nende tulemusena ei väheneks maksuvaba tulu miinimum.

Nii II kui ka III samba fondiosakud asuvad pensionikontol. Oma pensionikonto seisu saad vaadata LHV pensioniveebis www.lhv.ee/pension, mobiilirakenduses Minu Pension, endale sobivas internetipangas või Pensionikeskuses "Minu konto" rubriigis.

Samuti saad oma LHV pensioni seisu jälgida kõikides teistes internetipankades, mida igapäevaselt kasutad.

II ja III samba fondiosakute pärimise vormistamiseks pöördu endale sobivasse pangakontorisse.

Varade kindlustusest fondi või fondist kindlustusse viimist alusta kindlustusseltsi juures.

II sammas

Pensioni II samba makseid arvestatakse Eestis maksustatava tulu arvelt. Kui sul puudub sotsiaalmaksuga maksustatav tulu, II sambasse makseid ei laeku ja “võlga” ei teki. Ise, omal algatusel, II sambasse makseid teha ei ole võimalik.

Pensioniks kogumine on pikaajaline protsess, mis võib sõltuvalt koguja vanusest kesta mitukümmend aastat. Nii nagu maratoni puhul ei loe, kui kiire oled sa olnud esimestel sadadel meetritel, on ka pensioni kogumisel oluline jälgida pikaajalise tootluse näitajaid, näiteks 10 aastat või pensionisüsteemi loomisest alates. Ajutised ja lühiajalised järeleandmised tootlustes ei mõjuta suurel määral lõpptulemust.

Alates 1. augustist 2011 saab oma pensionimakseid suunata uude pensionifondi jooksvalt ning juba kogutud raha ühest fondist teise tõsta kolm korda aastas. Esitades avalduse kogutud raha üleviimiseks ehk osakute vahetamise avalduse hiljemalt:

 • 30. novembril, toimub vahetus 1. jaanuarile järgneval tööpäeval;
 • 31. märtsil, toimub vahetus 1. maile järgneval tööpäeval;
 • 31. juulil, toimub vahetus 1. septembril või sellele järgneval tööpäeval.

Ei. Varasematel aastatel jagati pensionifondiga liitumise eest kingitusi, kuid praegu on seaduses must-valgelt kirjas, et pensionifondi valikut ei või mõjutada ühegi muu hüvega. Samuti ei või pank siduda laenuintresse pensionifondi valikuga (Kogumispensionide seadus § 14 lg 5-1). Juhul kui seda tehakse, tasub enda õiguste eest seista ning teavitada olukorrast Finantsinspektsiooni.

Õigus II samba rahade kasutamiseks tekib, kui oled jõudnud vanaduspensioni ikka. Seadusest tulenevalt varem raha välja võtta ei saa. Vanaduspensioni ea ja II sambast väljamaksete saamise õiguse kohta saad lisainfot Pensionikeskuse kodulehelt.

Kui oled juba II sambaga liitunud, siis sellest loobuda ei saa.

Riik peatab alates 2020. aasta 1. juulist kuni 2021. aasta 31. augustini II sambasse sotsiaalmaksu arvelt (4%) tehtavad sissemaksed. 2020. aasta oktoobris saavad kõik II sambaga liitunud otsustada, kas loobuda oma palgalt 2% makse tegemisest. Loe lähemalt

III sammas

Fonde saad valida ja vahetada sarnaselt II samba pensionifondidega. Kui sul veel ei ole II sammast, siis tuleb III samba fondidesse kogumise alustamiseks esitada esmalt valikuavaldus. Selle avaldusega määrad, millisesse (või millistesse) III samba fondi(desse) soovid hakata sissemakseid tegema. Erinevalt II samba valikuavaldusest (millega suunatakse igakuised sissemaksed ainult ühte fondi) on III samba valikuavalduses võimalik märkida mitu fondi. Et teha III sambasse sissemakseid, sõlmi (interneti)pangas püsimakseleping või tee ühekordseid sissemakseid.

Investeerida võid endale sobival hetkel ning sobiva summa ulatuses. Võid teha ühekordse makse või näiteks püsikorralduse, mille saad soovi korral igal ajal tühistada.

III samba pensionifondi investeeritud summalt tagastab riik sulle järgmise aasta märtsis tulumaksu. Näiteks kui investeerid enne aasta lõppu LHV Täiendavasse Pensionifondi või LHV Pensionifond Indeks Pluss 100 eurot, saad riigilt järgmise aasta märtsis tulumaksutagastust 20 eurot. Tulumaksutagastuse saamiseks tuleb III samba investeering üles märkida enda tulumaksudeklaratsiooni.

Tulumaks tagastatakse summalt, mis ei ületa 15% sinu aastasest brutosissetulekust ega 6000 eurot aastas.

Sarnaselt II sambaga ei ole III samba pensionifondide teenuste kasutamine piiratud ühe kindla pangaga, teenust osutavad vastavat staatust omavad kontohaldurid: AS LHV Pank, Swedbank AS, AS SEB Pank ja Luminor Bank AS.

Oma III samba avalduste ajalooga saad tutvuda LHV pensioniveebis www.lhv.ee/et/pension/avalduste-ajalugu, mobiilirakenduses Minu Pension ja Pensionikeskuse lehel "Minu konto" rubriigis. Samuti on Pensionikeskuse lehel "Minu konto" rubriigist leitav III samba tehingute info.

Kui sa pole varasemalt III samba pensionifondidesse sissemakseid teinud, tuleb esitada III samba valikuavaldus.

Juhul kui sul ei ole veel ei II ega III sammast, toimub III samba valikuavalduse esitamisega pensionikonto avamine. Omades pensionikontot ja soovides soetada ka III samba pensionifondi osakuid, tuleb esitada valikuavaldus, millega aktiveerid pensionikonto III samba osa.

Pensionikonto avamise ja enda tuvastamise eesmärgil tehtud III samba valikuavaldust saad esitada ainult kontohalduri kaudu, s.t. pangas (AS LHV Pank, Swedbank AS, AS SEB Pank või Luminor Bank AS), kus omad kliendilepingut. LHV Panga kliendid saavad III samba valikuavaldust esitada läbi LHV internetipanga.

III samba valikuavalduse olemasolu korral ei pea rahaülekande maksekorraldusele soovitud pensionifondi ISIN-koodi lisama. Valikuavalduses võib olla märgitud ka mitu III samba fondi. Vastavalt valikuavaldusel märgitud osakaalule suunatakse maksekorraldusega laekunud raha valitud fondidesse.

III samba osakute ostmiseks tee pangaülekanne (maksekorraldus). Regulaarseteks ostudeks on mõistlik lisada internetipangas püsikorraldus. Ühe maksekorraldusega saad raha kanda korraga ka mitmesse fondi, kui oled sõlminud III samba valikuavalduse. Sellisel juhul maksekorralduse selgitusse ISIN koodi ei lisata. LHV Panga klientidel on võimalus LHV III samba pensionifondi osakuid osta läbi LHV internetipanga eeltäidetud maksevormi „III samba fondiosakute ost“.

Maksekorralduse täitmiseks on mitu võimalust vastavalt sellele, kas soovid end isikustada isikukoodiga või pensionikonto numbriga ning kas soovid kasutada valikuavaldust või mitte.

Alati tuleb maksekorralduse selgituse reale lisada pensionimaksete töötluskood 30101119828, mis tähistab III sambasse tehtavaid makseid.

• Kui kasutad enda isikustamiseks isikukoodi, siis jäta viitenumbri väli tühjaks ning selgituse väljale kirjuta järgmine info:
1) 30101119828 , 2) soovitud fondi ISIN-kood ja 3) sinu isikukood kujul "IK:XXXXXXXXXXX".

Maksekorralduse näidis:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828, EE………. , IK:Sinu isikukood
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Jäta viitenumbri väli tühjaks

• Kui kasutad enda isikustamiseks pensionikonto numbrit, siis lisa see viitenumbri väljale ning selgituse väljale jäävad:
1) 30101119828 ja 2) soovitud fondi ISIN-kood.

Maksekorralduse näidis:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828, EE……….
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Sinu pensionikonto number

• Kui soovid kasutada valikuavaldust, siis selgituse reale ei ole vaja lisada fondi ISIN koodi.

Maksekorralduse näidis isikukoodiga:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828, IK:Sinu isikukood
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Jäta viitenumbri väli tühjaks

Maksekorralduse näidis pensionikonto numbriga:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Sinu pensionikonto number

LHV Täiendava Pensionifondi ISIN kood on EE3600010294 ja LHV Pensionifond Indeks Pluss ISIN kood on EE3600109419.

Pensionikonto number on kiirelt leitav kui logid sisse Pensionikeskuse lehel "Minu konto" rubriiki.

Raha võib tulla tagasi mitmel põhjusel. Esiteks, fondi makstud summa on väiksem kehtestatud miinimumsummast, mille leiad fondi prospektist. Eriti tasub olla tähelepanelik kui kasutad maksmisel valikuavaldust, mis jagab kantud summa proportsionaalselt valitud fondide vahel ära. Teiseks põhjuseks võib olla asjaolu, et oled alles hakanud koguma III sambasse ning ei ole veel esitanud III samba valikuavaldust. III sambasse koguma hakkamisel on valikuavalduse esitamine kohustuslik.

Vahetamine vormistatakse avaldusena, mille saad esitada LHV Pensioniveebis, mobiilirakenduses Minu Pension, endale sobivas pangakontoris või Pensionikeskuse "Minu konto" rubriigis. Ühest III samba fondist saab vahetada osakuid mitmesse sihtfondi.

Kui soovid vahetada osakuid erinevate fondivalitsejate fondide vahel, pead arvestama, et fondivalitsejal on õigus võtta vastava pensionifondi tingimustes ette nähtud ulatuses osakute tagasivõtmistasu ja väljalasketasu. Tasud ei rakendu, kui teed vahetust ühe fondivalitseja fondide vahel.

Väljamakse avalduse saad esitada LHV pensioniveebis www.lhv.ee/et/pension/halda-fonde-iii, mobiilirakenduses Minu Pension, endale sobivas pangakontoris või Pensionikeskuse "Minu konto" rubriigis. Ühe avalduse peale võid märkida mitme erineva fondi müügisoovi. Müües korraga mitme pensionifondi osakuid arvesta, et summa kantakse sulle üle siis, kui kõik avaldusel olevad müügid on teostatud ning tulumaksu arvestus tehtud.

LHV Täiendava Pensionifondi ja LHV Pensionifondi Indeks Pluss osakuid saab tagasi müüa igal pangapäeval. LHV Täiendava Pensionifondi osakute tagasivõtmistasu on 1%, LHV Pensionifondi Indeks Pluss osakute tagasivõtmistasu on 0%.

Väljamaksed (mitte ainult kasum, vaid kogu väljamakse) maksustatakse kehtiva tulumaksu määraga (20%).
10%-se tulumaksu määraga maksustatakse väljamaksed: pärast osakuomaniku 55-aastaseks saamist, kuid mitte enne viie aasta möödumist vabatahtliku pensionifondi osakute esmasest omandamisest; osakuomaniku täieliku ja püsiva töövõimetuse korral.

Väljamakseid ei maksustata, kui sõlmida vabatahtlikku pensionifondi kogutud raha ulatuses elukindlustusseltsiga eluaegne regulaarselt makstav pensionileping (annuiteet).

II sambaga saavad liituda siiski ainult alates 1983. aastast sündinud Eesti maksuresidendid. Mitteresidendid ja varem sündinud inimesed II sambaga liituda ei saa.

Lapsele III samba avamise sooviga pöördu panka, kus oled avanud lapsele arveldusarve. Kui lapsel on konto LHV Pangas, siis võib vastava sooviavalduse saata LHV klienditoe meiliaadressile info@lhv.ee või külastada endale sobivat pangakontorit.

Tulumaksuarvestus on isikupõhine, mis tähendab, et lapsevanem ei saa lapse pensionikontol asuvate III samba fondiosakute ostmiseks tehtud sissemaksete eest maksutagastust.

Passiivselt juhitud fondid

Passiivselt juhitud pensionifondid investeerivad sõltumata turuolukorrast teatud indekseid järgivatesse fondidesse ja aktiivset varade juhtimist neis ei toimu. Varade koosseis passiivselt juhitud fondis on stabiilne, ta ei kohandu vastavalt muutustele (nii nagu see toimub fondijuhiga fondides). Passiivselt juhitud fondid sõidavad piltlikult öeldes pidevalt gaas põhjas. Kindlasti saab olema perioode, kus nende fondide tootlus on suurel määral negatiivne. Kui turg kukub, ei saa fondijuht midagi teha, et riske vähendada. Fondi sobivuse hindamisel on kliendil palju suurem roll, mistõttu sobivad sellised fondid varasema investeerimiskogemusega klientidele, kes oskavad fondide riske hinnata.

Kuna passiivsetel fondidel puudub aktiivne juhtimine ehk riskide aktiivne lisamine ja vähendamine vastavalt turuolukorrale, tähendab see nende fondide jaoks ka madalamaid haldustasusid.

Saame pakkuda nii madala tasuga teenust, kuna LHV fondiäri on saavutanud kriitilise mahu ning fondide administreerimisega seotud funktsioonid on välja ehitatud. Selle tasu arvelt kaetakse tavapärased kolmandate osapoolte kulud, samuti LHV administratiivsed kulud.

Teekond pensionipõlve

Remondilaenu saad kasutada oma kodu või suvemaja korda tegemiseks, aga ka näiteks kinnisvara ostuks.

Remondilaenu puhul on tegemist tagatiseta väikelaenuga, millel on seoses sihtotstarbelise kasutamisega tavapärasest soodsamad tingimused. Kui oled taotlenud remondilaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on juba koostatud remondilaenu tingimustel.

Remondilaenu saad taotleda siis, kui
- sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
- oled 18–75-aastane
- oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis
Remondilaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:
- panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
- panga kinnitusega paberväljatrükk
- LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust.
Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:
- Arve väljastaja: AS LHV Finance
- Konto number: konto, millelt soovid makse teha
- Kliendi tunnus: lepingu number
- Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
- Arve tasumine: valin automaatsed maksed
- Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
- Limiit: jäta väli tühjaks

Remondilaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Sisustuslaenu saad kasutada oma kodu või suvemaja sisustamiseks, näiteks kodumasinate või uue mööbli soetamiseks. Samuti võib laenu kasutada ka aiatehnika ja elektroonikatoodete ostmiseks.

Sisustuslaenu puhul on tegemist tagatiseta väikelaenuga, millel on seoses sihtotstarbelise kasutamisega tavapärasest soodsamad tingimused. Kui oled taotlenud sisustuslaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on juba koostatud sisustuslaenu tingimustel.

Sisustuslaenu saad taotleda siis, kui

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis

Sisustuslaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:

 • panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
 • panga kinnitusega paberväljatrükk
 • LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust.

Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Sisustuslaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Tervise- ja ilulaenu saad kasutada erinevate meditsiiniteenuste eest tasumiseks, näiteks hambaravi, silmade laseroperatsioon või esteetiline kirurgia. Samuti võib laenu kasutada ka tervise- ja ilutoodete ostmiseks.

Tervise- ja ilulaen on tagatiseta väikelaen. Kui oled taotlenud tervise- ja ilulaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on koostatud tervise- ja ilulaenu tingimustel.

Tervise- ja ilulaenu saad taotleda siis, kui

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis
  Tervise- ja ilulaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:

 • panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
 • panga kinnitusega paberväljatrükk
 • LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust.

Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Tervise- ja ilulaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

LHV Trader konto avamiseks on vaja 2500 $ või samas väärtuses eurosid. Hiljem võib see summa langeda ilma et konto peaks sulgema. USA börside poolt on kehtestatud päevakaupleja reeglid kontodele, mille tagatiseks sobivate varade väärtus on väiksem kui 25 000 $. (vt. KKK küsimust nr. 3)

Reaalajas turuinfot saab tellida Traderi platvormist tehes kauplemisaknas väärtpaberi sümbolil parem hiireklikk ning valides Launch Market Data Subscription Manager ning sealt saab valida juba vajaliku turu ja hinnainfo paketi.

LHV Traderi hinnainfo tasud leiad hinnakirja lehelt.

Loe ka artiklit hinnainfo teemal finantsportaalis.

Kui 5 pangapäeva jooksul teeb klient 4 või rohkem päevasisest tehingut (sama aktsia, optsiooni, võlakirja või üksikaktsia futuuri (SSF) ost ja müük samal börsipäeval), siis kvalifitseerub ta päevakauplejana (day-trader) ja peab kauplemise jätkamiseks hoidma kontol vähemalt 25 000 US dollari väärtuses vahendeid, selle reegli rikkumisel blokeeritakse kontol tehingute tegemine 90 päevaks. Arvesse lähevad vaid sama väärtpaberi ostud ja müügid ühel päeval, kui osta ühte väärtpaberit ja müüa teist, siis see ei kvalifitseeru päevasisese tehinguna. Antud piirang ei kehti futuuridele, kuid kehtib optsioonide ja lühikeseks müügi tehingute puhul.

Alustada tuleks kõige lihtsamate vigade kontrollimisest. Üle tuleb vaadata, kas internet töötab ja kas välislehed töötavad. Seejärel tasub arvutile teha restart (samuti modemile). Järgmise sammuna tuleks proovida sisse logida teisest arvutist (uue arvuti soetamisel ei pruugi kõik vajalikud programmid olla installeeritud). Probleem võib olla arvutisse installeeritud Java versiooni mittesobivuses Traderi programmiga. Probleemi jätkumisel võta ühendust LHV maakleritega 6 800 420 või maaklerid@lhv.ee.

Ei. Küll aga saab kanda erinevaid valuutasid ühelt kontot teisele (USD, EUR, GBP, CHF, HKD, CAD, AUD, JPY, SEK, RUB, NZD, NOK, HUF, DKK, CZK).

Rahakande ordereid saab sisestada igal ajal, kuid order teostatakse tööpäeviti kella 9.00-st kuni 17.00-ni. Riiklikel pühadel, kui välisturud on lahti, siis rahakandeid teostatakse, kuid täpsetest aegadest antakse sellisel juhul teada LHV veebilehel.

LHV Traderi seadete kustumisel või mõnel muul tehnilisel põhjusel kaotsiläinud seadeid on võimalik taastada. Selleks tuleb LHV Trader süsteemi kauplemisaknas minna: Fail ➞ Taasta seaded ➞ ning avanenud menüüst valida viimane kauplemispäev, mille seadeid soovite taastada.

Kauplemiseks eel ja järelturul tuleb orderi seadeid muuta. Vali LHV Trader programmis Globaalsete seadete menüüst Eelnevad kehtestused ning lisa linnuke kasti "Luba orderi aktiveerumine või täitmine väljaspool regulaarset kauplemisaega". Üksikute orderite lubamisel eel- või järelturule tuleb ordeririba jõusoleku aja menüüst lisada linnuke kasti "Täida väljaspool RTH".

Enamasti on orderite tühistamine ja muutmine tasuta. Erandiks on optsiooni ja futuuriorderid, kus börsid on tihti kehtestanud mõningase tasu. Enamasti on tasu 1,5 $ orderi muutmise või tühistamise korralduse kohta.

LHV Traderi kauplemissüsteemis on võimalik konverteerida enimlevinud valuutasid. Konverteerimise teostamiseks tuleks kauplemisaknas tühjal real lisada valuuta sümbol (EUR, USD, SEK), valida Sularaha (Cash) ja vastaspoole valuutapaar. Tehingu teostamine on sarnane väärtpaberite tehingule.

Valuutade kauplemisel on miinimumkonto suuruseks 2000 $, maksimaalne võimenduse määr sõltub valuutast.

LHV Trader platvorm võimaldab kasutada võimendust ehk aktsiate tagatisel raha laenata ning seda uute aktsiate ostmisel kasutada. Tagatiseks sobivad pea kõik üle dollari maksvad USA põhilistel börsidel (NYSE, AMEX, NASDAQ) kaubeldavad aktsiad. Lihtsustatult saab 10 000 eurose konto mahu puhul juurde laenata veel 10 000 eurot, päevasiseselt on võimalik kontot paisutada 40 000 euroni ehk kliendi omavahendid moodustavad 25% konto mahust. Päeva lõpul tuleb omavahendite osakaal viia taas 50% tasemele. Tuleb arvestada, et tagatise hulka ei arvestata optsioone ega vähelikviidseid aktsiaid. Futuuridega kauplemisel on vajalik kontol hoida omakorda tagatist, mis vähendab maksimaalset laenatavat summat.

Võimenduse kasutamiseks ja lühikese positsiooni soetamiseks peab kontol olema vähemalt 2000 €.

Võimenduse osakaalu saab vaadata konto lehelt Võimendus sektsioonis, kus on välja toodud võimenduse kordaja (kui see on alla ühe, siis ei ole võimendust kasutatud, kui see on üle kahe, siis on kasutatud kahekordset võimendust).

Väärtpabereid saab lühikeseks müüa müügitehingu sooritamisel, müües väärtpabereid mida sul reaalselt ei ole, laenates need väärtpaberid maakleri käest.

Väärtpaberite lühikeseks müük võimaldab kasu saada väärtpaberi hinna langusest. Väärtpabereid saab lühikeseks müüa müügitehingu sooritamisel, müües väärtpabereid mida sul reaalselt ei ole (süsteemis toimub automaatne väärtpaberite laenamine). Positsiooni saab sulgeda/katta ostutehingu sooritamisega, ostes eelnevalt lühikeseks müüdud väärtpaberid maakleri vahendusel tagasi. Lühikeseks müük on väga riskantne, kuna potentsiaalselt on kahjumid piiramatud. Kõik väärtpaberid ei ole lühikeseks müüdavad, parimaks indikaatoriks on LHV Traderis seadete alt lühikeseks müügi (shortable) veerg.

Roheline värv indikeerib lühikeseks müügi võimalust
Tumeroheline indikeerib vastaspoole leidmisel lühikeseks müügi võimalust
Tumepunase värviga aktsiaid ei ole võimalik hetkel lühikeseks müüa
Veergu saab kauplemisaknasse lisada: Seadista ➞ Globaalsed seaded ➞ Kauplemisaken ➞ Vaikimisi paigutus ➞ Shortable

2-astmelise autentimise eesmärk on välistada olukord, kus Traderi kontole pääseks ligi kolmas isik, kelle valduses on Traderi kasutajanimi ja salasõna. Aktiveerides 2-astmelise autentimise ei saa enam ligi Traderi kontole lihtsalt salasõna ja kasutajanimega, vaid on vajalik alati kasutada Handy Trader mobiiliäpi vahendusel toimuvat autentimist.

Kui seadmes on juba olemas Handy Trader äpp, siis tühjenda eelnevalt äpi vahemälu (cache). NB! Seadmes peab olema lubatud push-teavituste kuvamine.

Android
Lae telefoni Google Play Store'st Handy Trader äpp.

 1. Ava äpp.
 2. Vali äpist "Register Two-Factor"
 3. "Enable user" vaates kliki "Continue"
 4. Sisesta Traderi kasutajanimi ja salasõna, kliki "Continue"
 5. Vali kuvatud valikust oma telefoninumber (või lisa sobiv telefoninumber "Add phone number" nupule klikkides), millele saadetakse registreerimise lõpetamiseks aktiveerimiskood.
 6. Kliki "Get activation code" nupule.
 7. Valitud telefoninumbrile saadetakse aktiveerimiskood (SMS).
 8. Sisesta saadud aktiveerimiskood ja kaks korda pin koodi (4-6 tähemärki).
 9. Kliki seejärel "Activate" nupule.
 10. Äpp kuvab 2-astmelise autentimise eduka aktiveerimise infot.
 11. Kliki "Done" nupule, et väljuda registreerimise protseduurist.
 12. 2-astmelise autentimine on valmis kasutamiseks.

iOS
Eeldused:

 • Seadmel peab olema võimalus kasutada TouchID-d (sõrmejäljetuvastus) või FaceID-d (näotuvastus).
 • Operatsioonisüsteem peab olema iOS 8 või hilisem.
 • Seadmel peab olema aktiveeritud TouchID, FaceID või Passcode. TouchID või FaceID on eelistatud autentimisviisid.
 1. Lae telefoni App Store'st Handy Trader äpp.
 2. Ava äpp.
 3. Luba (vali "Allow") äpil saada teavitusi.
 4. Vali äpist "Register Two-Factor"
 5. "Enable user" vaates kliki "Continue"
 6. Sisesta Traderi kasutajanimi ja salasõna, kliki "Continue"
 7. Vali kuvatud valikust oma telefoninumber (või lisa sobiv telefoninumber "Add phone number" nupule klikkides), millele saadetakse registreerimise lõpetamiseks aktiveerimiskood.
 8. Kliki "Get activation code" nupule.
 9. Valitud telefoninumbrile saadetakse aktiveerimiskood (SMS).
 10. Sisesta saadud aktiveerimiskood.
 11. Kliki seejärel "Activate" nupule.
 12. Kasuta valitud autentimisviisi (TouchID või FaceID), et kinnitada aktiveerimist.
 13. Äpp kuvab 2-astmelise autentimise eduka aktiveerimise infot.
 14. Kliki "Done" nupule, et väljuda registreerimise protseduurist.
 15. 2-astmelise autentimine on valmis kasutamiseks.

2-astmelist autentimist saab kasutada Handy Trader äpi (Android/iOS) vahendusel. Äpi kasutamine on tasuta.

 1. Sisesta kasutajanimi ja salasõna Traderi sisselogimise aknasse.
 2. Telefonis, milles on aktiveeritud 2-astmeline autentimine (Handy Traderi äpis), kuvatakse teadet autentimisprotseduuri alustamise kohta.
 3. Ava teade ning sisesta pin kood ning kliki "Log in" nupule.
 4. Kui pin on korrektne, siis Traderisse sisselogimine õnnestub.
 1. Võta ühendust LHV maakleriga vahemikus 9.00 – 16.30 telefonil 6 800 420.
 2. LHV edastab Sulle ajutise salasõna SMS-iga. Ajutine salasõna kehtib 20 minutit.
 3. Sisene LHV Trader konto haldamise keskkonda.
 4. Logi sisse ja liigu Settings → User settings → Password vaatesse.
 5. Sisesta kasutajanimi ja ajutine salasõna ning uus salasõna.

 1. Sisesta kuvatud Challenge Code Handy Trader äppi „Authenticate“ vaates Challenge väljale.


 1. Sisesta konto haldamise keskkonnas Passcode väljale vastuskood, mida annab Handy Trader.
 2. Pärast vastuskoodi ja uue soovitud salasõna sisestamist vajuta Continue nupule ning salasõna on edukalt muudetud.
 1. Sisene LHV Trader konto haldamise keskkonda.
 2. Logi sisse ja liigu Settings → User settings → Password vaatesse.
 3. Sisesta kasutajanimi ja olemasolev salasõna ning uus salasõna.

 1. Sisesta kuvatud Challenge Code Handy Trader äppi „Authenticate“ vaates Challenge väljale.


 1. Sisesta konto haldamise keskkonnas Passcode väljale vastuskood, mida annab Handy Trader.
 2. Pärast vastuskoodi ja uue soovitud salasõna sisestamist vajuta Continue nupule ning salasõna on edukalt muudetud.

Raha kasvatamiseks pakub LHV palju võimalusi, seepärast tasub sul alustuseks leida tootefiltri abil endale nende seast kõige sobivamad. Kui otsid mõtteid ja inspiratsiooni järgmisteks sammudeks, siis soovitame osaleda LHV „Investeerimiskooli“ sarja tasuta seminaridel ning lugeda meie finantsportaalist artikleid ja foorumipostitusi. Konkreetseid väärtpabereid ei saa LHV sulle kahjuks soovitada, sest investeerimisotsused pead sa oma riskitaluvusest lähtudes vastu võtma ise.

Aktsiate ostu- või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE sisujuhi alt "Aktsiate ost-müük". Aktsiate ostu-müügi ordereid saad sisestada 24 h ööpäevas.

Mõistete tähendused:

 • Sümbol - aktsia lühinimi. Kui sa ei tea sind huvitava aktsia lühinime, siis kasuta otsingumootorit "Otsi sümbolit".
 • Kogus - aktsiate kogus, mida soovid osta või müüa.
 • Orderi tüüp - limiithinnaga order, turuhinnaga order või stopp order. Limiithinnaga ja stopp orderi puhul määra orderi kehtivusaeg.

LHV võimaldab investeerida XETRA, NYSE, NASDAQ ja teistel maailma börsidel noteeritud aktsiatesse. Kaubeldavad aktsiad oleme koondanud mugavalt ühte andmebaasi (Kaubeldavate aktsiate otsing). Kui sinu poolt soovitud aktsia ei ole andmebaasis, siis võta ühendust maaklerite telefonil 6 800 420 või saada e-kiri info@lhv.ee.

Lühikeseks saab müüa piiratud arvu USA aktsiaid. Lühikeseks müüdavate aktsiate nimekiri on pidevas muutumises ning isegi päeva sees võib tulla ette olukord, kui lühikeseks müüdavate aktsiate nimekirja kantud aktsiat ei ole võimalik enam laenata ja seega ka lühikeseks müüa. Lühikeseks müüdavate aktsiate otsing

Kauplemine eelturul algab LHV-s 5 tundi ja 30 minutit varem, kui algab regulaarne kauplemine (üldiselt avatakse USA aktsiate eelturg kell 11.00 ja regulaarne kauplemine algab 16.30). Orderi edastamisel saab kasutada ainult päeva lõpuni kehtivat limiithinnaga orderitüüpi. Järelturule antud ordereid ei edastata.

Eelturul kauplemine on regulaarsel turul kauplemisest riskantsem. Esineda võivatest riskidest saab lugeda siit .

Fondide ostmisel peab esmalt teadma, kas selle osakuid kaubeldakse börsil või mitte.

Börsil kaubeldavate fondide puhul on asi lihtne, nendega kaubeldakse nagu aktsiatega ning nende ostmine toimub alajaotuse "Aktsiate ost-müük" all.

Börsil mittekaubeldavate fondiosakute ostu- või müügisoovi korral tuleb valida RAHA KASVATAMISE menüüvaliku alt "Fondiosakute ost-müük". Sinu fonditehingule arvutab fondihaldur hinna tehingu päeva õhtul, seega täpne tehinguhind sisestatakse tehingule alles järgmisel pangapäeval.

Optsioonide ostu või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE sisujuhi alt "Optsioonide ost-müük" ning sisestada vastav optsioonisümbol, lepingute arv jne.

Teine võimalus optsiooni lõpetamiseks on optsiooni kasutamine. Kasutamiseks tuleb klikkida portfellis vastava optsiooni real nuppu "realiseerimine" või valida RAHA KASVATAMINE alajaotusest "optsiooni realiseerimine".

Turuhinnaga order - turuhinnaga orderit kasuta juhul, kui soovid orderi kindlat täitmist ning täitmise hind ei ole esmatähtis. Sisestatud order saab õige hinna alles peale orderi täitmist. Order täidetakse kogumahus ja täitmiseks võetud ootel orderit on võimalik jälgida „Ootel tehingud“ menüüvalikust. Vähem kui 1 tund enne börsi sulgemist esitatud order võidakse täita järgmise kauplemispäeva jooksul. Peale turuorderi täitmist muudetakse eeldatav orderi hind reaalselt orderi täitmisel saadud hinnaks ning tehing kajastub väärtpaberite positsioonis.

NB! Balti turgudel toimib turuhinnaga order tavapärasest veidi erinevalt. Tehingu tegemiseks broneeritakse 10% suurem summa ning sobitamisloogika kohaselt täidetakse võimalikult suur osa tellimusest hetke parima hinnaga. Järele jääv tellimuse osa tühistub hoolimata asjaolust, et tellimuse täitmist oleks võimalik jätkata vähem soodsa hinnaga.

Stopp order ehk kahjumi peatamise order on võimalus kaitsta end kahjumi eest juhul, kui väärtpaberi hind peaks langema. Stopp-order juhendab väärtpaberit müüma, kui väärtpaberi hind langeb teatud tasemele.

NB! Kuna stopp-order muutub stopp-tasemeni langedes turuhinnaga orderiks, ei saa kunagi garanteerida täpset hinda (stopp-hinda ei pruugi täpselt saada). Hetkel saab stopp-orderit kasutada LHV-s USA optsioonide ja aktsiatega kauplemisel.

Stopp-limiit order – kui määrad orderi sisestamisel nii stopp-hinna kui ka limiithinna, siis on tegemist stopp-limiit orderiga. Order toimib sarnaselt tavalisele stopp orderile, kuid stopp-hinnani jõudes muutub order limiithinnaga orderiks, mitte turuhinnaga orderiks nagu tavapärane stopp order.

Limiithinnaga order – määra koos orderi kehtivusega limiithind, kui tahad odavamalt osta või kallimalt müüa kui turuhind. Limiithinnaga orderi edastamisel tuleb arvestada võimalusega, et sobiva hinna puudumisel jääb order täitmata või see täidetakse osaliselt. NB! Ostuorderi limiithind võib turuhinnast asuda ainult allpool ja müügiorderi limiithind turuhinnast ülevalpool, muidu täidetakse order turuhinnaga. Kui orderit ei ole õnnestunud kindlaks määratud ajavahemiku jooksul täita, siis order automaatselt tühistatakse ning broneeringud vabastatakse ja raha laekub kontole tehingu valuutas.

Balti väärtpaberikonto on Eesti Väärtpaberikeskuses avatud konto Balti väärtpaberite hoidmiseks. Balti väärtpaberikonto numbrit näed, kui valid internetipangas INFO JA SEADED sisujuhist "Lepingud".

Kontol saab kaubelda börside tavakauplemise aegadel. Kui börsid on suletud, siis edastatakse order järgmisel kauplemispäeval turu avanedes. Vaata börside lahtiolekuaegasid siit: Kauplemisajad globaalsetel turgudel

Valuuta konverteerimine toimub automaatselt orderi sisestamise hetkel ning limiithinnaga orderi lõppemisel või tühistamisel laekub raha vastavas valuutas, milles order sisestati, automaatset konverteerimist tagasi algvaluutasse ei toimu.

Tühistamiseni order kehtib maksimaalselt kuni kaks kvartalit. Iga kvartali alguses tühistatakse orderid, mida ei ole õnnestunud täita ja mis on edastatud varem kui eelmise kvartali alguses.

Väärtpaberite müügist saadud raha laekub 1-6 päeva peale müügitehingu sisestamist, päevade arv sõltub konkreetsest fondist või väärtpaberiturust. Täpsem info on leitav siit. Peale märgitud aja möödumist, on võimalik laekunud raha kontolt välja kanda. Kohe peale müügitehingu kinnitamist on võimalik raha kasutada uuteks ostutehinguteks.

FondivalitsejaOrderite edastamise tähtaegTehingule hinna kinnitamineTehingu väärtuspäev
East Capital Assets Management
OstT (1) 11:30T+3 13:00T+3
MüükT 11:30T+1 15:00T+2
JPMorgan Asset Management
OstT 13:00T+1 13:00T+3
MüükT 13:00T+1 13:00T+3
AS Trigon Funds
OstT 10:30T+1 15:00T+1
MüükT 10:30T+1 15:00T+3
Swedbank Investeerimisfondid
OstT 15:00T+1 15:00T+1
MüükT 15:00T+1 15:00T+3
SEB Asset Management S.A
OstT 13:30T+3 16:00T+3
MüükT 13:30T+3 16:00T+3
AS SEB Varahaldus
OstT 15:00T+1 16:00T+1
MüükT 15:00T+1 16:00T+3
Avaron Asset Management
OstT 10:30T+1 16:00T+1
MüükT 10:30T+1 16:00T+3
LHV Varahaldus
OstT 15:00T+1 14:00T+1
MüükT 15:00T+1 14:00T+3

(1) T - tehingu päev

Muude väärtpaberite tähtajadTehingu väärtuspäev
AktsiadT+2
OptsioonidT+1
FutuuridT+1

Konto positsioon ja seis on kaks erinevat konto vaadet. Konto vaikimisi vaateks on konto positsioon.

Konto positsioon näitab seda, mis saab olema kontol siis, kui on tehingud lõpuni käsitletud. Positsioonis olevaid aktsiad saad müüa, kuid raha kontolt väljakandmiseks pead ootama reaalse tehingu toimumist. Kui oled sisestanud aktsiaorderi päeval T, siis tavaliselt toimub reaalne tehing päeval T+2.

Konto seis näitab sinu varade hetke seisu. Konto seis on oluline eelkõige siis, kui soovid sooritada rahakandeid. Sellisel juhul näed sealt raha (või väärtpaberite) reaalset laekumist kontole. Kuna LHV tuleb klientidele vastu ja lubab pärast aktsiate müümist sama rahaga koheselt uue tehingu sooritada (vastasel juhul peaksid enne järgmise tehingu sooritamist ära ootama T+2 kuupäeva), siis on kauplemise puhul olulisem jälgida konto positsiooni.

Teostamata tehinguid on võimalik näha internetipangas VARAD JA KOHUSTUSED menüüvalikus "Ootel tehingud" alt. Ootel olevaid tehinguid on võimalik tühistada, vajutades vastava tehingu rea lõpus olevale "tühista" nupule.

Väärtpabereid saad kanda oma kontole LHV Pangas kolmel viisil:

 • kontohalduri vahetusena,
 • makseta väärtpaberikandena või
 • makse vastu väärtpaberikandena.

Kõige lihtsam viis on teha makseta väärtpaberikanne: algata korraldus internetipangas, kus sisesta väärtpaber (või selle ISIN-kood) ning seejärel kogus ning hind, millega soovid väärtpabereid üle kanda. Järgmise sammuna sisesta vastaspoole nimi, väärtpaberikonto number ja kontohaldur. NB! Väärtpaberite makseta ülekande teostamiseks edasta ülekande order kindlasti ka vastaspoole kontohaldurpangale! Tehingukorraldus peab olema identne vastaspoole tehinguga.

Makse vastu väärtpaberikande tegemiseks esita pangale täidetud ja allkirjastatud korralduse vorm (vt Kuidas maksega väärtpaberikorraldust (DVPd) esitada?). Kontohalduri vahetuseks tule palun kontorisse või pöördu täpsema info saamiseks meie klienditoe poole.

Maksega väärtpaberikannet saab teha:

 • Balti börsil noteeritud või Balti keskdepositooriumis registreeritud börsiväliste (näiteks OÜ osad) väärtpaberitega, kui tehing toimub kahe Balti panga vahel,
 • Välisväärtpaberitega, kui müüja ja ostja on erinevad, aga tehing toimub LHV siseselt.

Tehingu toimumiseks peavad mõlemad tehingupooled esitama oma kontohaldurile (pangale) vastavalt
makse vastu müügi- või ostutehingu korralduse, kusjuures mõlemal korraldusel olevad andmed
peavad kattuma. LHV Pangale esitatava korralduse vorm asub siin.

Näpunäiteid vormi täitmiseks

 1. Täida enda ja tehingu vastaspoole pangakonto andmed. Kui tegemist on Balti väärtpaberiga, märgi ka mõlema osapoole Balti väärtpaberikonto numbrid.
 2. Jaotises „Tehingu liik ja andmed“ vali tehingu liigiks „Makse vastu“ ning vastavalt sinu poolele väärtpaberitehingus kas „Ost“ või „Müük“.
 3. Sisesta ülekantava väärtpaberi üksikasjad (väärtpaberi nimetus, ISIN-kood, kogus ning tehingu hind, valuuta ja kogusumma).
 4. Tehingu kuupäeva ja väärtuspäeva märkimisel arvesta järgmiste piirangutega:
  • Tehingupäev võib ulatuda maksimaalselt 1 töönädala kaugusesse minevikku,
  • Tehingupäev peab olema väärtuspäevaga võrdne või varasem,
  • Kõige varasem võimalik väärtuspäev on korralduse sisestamise päev, kui mõlemad osapooled esitavad oma korraldused enne kl 16:00.
 5. Korraldusvormi punkt 2 („Täidetakse limiitorderi korral“) jäta täitmata, lisa korraldusele digiallkiri ning saata vorm meilile info@lhv.ee.

Kui nii väärtpaberite müüja kui ka ostja poolt on tehingukorraldused esitatud õigeaegselt ja andmed kattuvad, kannab pank väärtuspäeval raha ostja arvelduskontolt müüja arvelduskontole ja väärtpaberid müüja kontolt ostja kontole.

Kui väärtuspäevaks on märgitud sama pangapäev ning tehingukorraldused on nii müüja kui ka ostja poolt esitatud enne kl 16:00, toimub tehing samal päeval.

Suurim võimalik summa sõltub kontol hoitavate tagatisvarade turuväärtusest ja LHV Panga määratud üldisest limiidist. Lihtsustatult võib arvestada, et levinud aktsiate tagatisel on võimalik saada võimenduslaenu ligikaudu 50% väärtuses kontol hoitavate aktsiate turuväärtusest. Hetkel on võimalik saada laenu meie internetipanga vahendusel ilma LHV Panga poolse täiendava heakskiiduta kuni 100 000 (ükssada tuhat) eurot või selle summa vaste välisvaluutas.

Tagatisvara suurus arvutatakse sinu kontol hoitavate väärtpaberite ja valuuta turuväärtuse tagatismääraga korrutatud summana. Nimekirja leiad siit.

Tagatisvarade piisavust oma kontol on võimalik jälgida menüüvaliku VARAD JA KOHUSTUSED all "Koondväljavõttes" kahe erineva näitaja põhjal: omavahendite osatähtsus ning vabade omavahendite suurus.

Laenu tagasimaksmine toimub automaatselt. Iga laekumine kontole vähendab kasutatud laenu summat ning samal ajal jääb laenuraha kogu aeg kättesaadavaks vabade omavahendite ulatuses. Kui laen on võetud ühes valuutas ning kontole on kantud teist valuutat, siis tuleb laenu tagastamiseks valuuta konverteerida (automaatset konverteerimist ei toimu). Intressi tuleb tasuda ainult nende päevade eest, kui oled laenu kasutanud.

Võlakirjade ostu- või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE valikust „Võlakirjade ost-müük“. Seejärel vali rippmenüüst sobiv võlakiri, sisesta kogus ja hind ning orderi kehtivusaeg.

Hinna sisestamisel on oluline teada, et kasutusel on puhashind. Puhashind tähendab seda, et tehingu teostumisel lisatakse sellele veel kogunenud intress. Seega, lõplik turuhind on puhashinna ja kogunenud intressi summa.
Puhashind + kogunenud intress = turuhind

Puhashind (clean price) on võlakirja hind, mis ei sisalda kogunenud intressi.
Turuhind (dirty price) on võlakirja hind, mis sisaldab kogunenud intressi.
Kogunenud intress (accrued interest) on võlakirja viimasest intressimaksest kogunenud intress.

Orderi sisestamisel broneeritakse kontol esialgu puhashind ja teenustasu. Orderi täitmisel sisestatakse orderile turuhind, mis sisaldab kogunenud intresse ja millele lisandub teenustasu.

Teenusest loobumiseks saada oma soov aadressil info@lhv.ee. Lepingu lõpetamise korral jooksva kuu eest tasu ei võeta. Kui lõpetad lepingu enne 15. kuupäeva, siis teenustasu ei võeta ka eelmise kuu eest. Lepingu lõpetamisel lõppeb ka ligipääs Balti Analüüside teenusele.

Igal hommikul saadab LHV lühikese ülevaate Balti ja maailma turgudel ja majanduses toimuvast e-posti teel vastava teenuse tellijatele. Teenust saab tellida internetipangas Info ja Seaded/Andmed vaates, märkides valiku "Soovin tasuta turuülevaadet e-mailile iga päev".

Lapsekontol investeerimisega alustamiseks tuleb lapsevanemal või eestkostjal sõlmida lapse nimel investeerimisteenuste leping. Selleks sisene internetipanka ja vali paremalt ülevalt oma nime alt lapse konto vaade. Seejärel vali Info ja seaded → Lepingud ning sõlmi Investeerimisteenuste leping. Kui soovid lapse kontole osta Balti börsidel kaubeldavaid väärtpabereid, siis ava lisaks ka tasuta Balti väärtpaberikonto.

Esimesed sammud investeerimises

Kui oled teinud oma lapse nimel väärtpaberitehinguid ja teeninud tulu, soovib Maksu- ja Tolliamet (MTA) sellest teada saada.

MTA on oma kodulehel teinud ülevaate isikutest, kes peavad esitama tuludeklaratsiooni.

Vaatame praktilise juhendi abil, kuidas saada LHV internetipangast deklareerimiseks vajalikud andmed.

Tavaline süsteem – maksuaruande saab avada nii laps ise kui ka lapsevanem, logides internetipanka ja valides lapse rolli. Maksuaruanne avaneb jaotises „Varad ja kohustused“ → „Maksuaruanne“. Pärast andmete kontrollimist kopeeri need lapse tuludeklaratsiooni vastavatesse tabelitesse e-maksuametis ning esita deklaratsioon seal. Tavalise süsteemi puhul võib tuludeklaratsiooni esitada ka juhul, kui väärtpaberite müügist on tekkinud kahjum ja soovid kanda selle edasi järgmisse aastasse, et tasaarveldada tulevikus tekkivat kasumit.

Investeerimiskonto süsteem – investeerimiskonto aruande saab Maksu- ja Tolliametile edastada nii laps ise kui ka lapsevanem, logides internetipanka lapse ID-kaardi või parooliga.

Lapsele saab parooli teha lapsevanem, kui ta liigub oma internetipangas lapse konto alla ning valib jaotisest „Info ja seaded“ → „Paroolid“. Kui see valik puudub, soovitame võtta ühendust LHV klienditoega, et need õigused saada. Lapse kasutajanimi asub jaotises „Info ja seaded“ → „Andmed“.

Investeerimiskonto aruande leiad lapse internetipanga jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Investeerimiskonto aruanne“. Kui kõik on õige, edasta aruanne nupu „Edasta EMTA-sse“ abil. Seejärel jätka lapse tuludeklaratsiooni täitmist e-maksuametis ning kinnita deklaratsioon seal.

Kui lapsel on ID-kaart, siis saab laps oma tuludeklaratsiooni esitada e-maksuametis ise. Juhul kui lapsel ID-kaart puudub, siis saab lapsevanem esindajana e-MTAs oma keskkonna kaudu lapse deklaratsiooni esitada.

Deklaratsiooni saad hiljem parandada kuni kolme aasta vältel. Arvesta siiski, et kui selle käigus tekib sulle maksukohustus, arvestatakse sellelt summalt tagantjärele intressi.

MTA on tulude deklareerimiseks koostanud ka juhendi.

Mõisted

Aktsia tähendab osalust ettevõttes ning õigust jagatavale kasumile dividendide kujul.

Võlakiri tähendab võlgnevust, millelt ettevõte maksab võlakirja omanikule perioodilist intressi. Võlakirja tähtaja lõppedes tagastab ettevõte võlakirja omanikule nominaalväärtuse.

Arenenud turgudeks nimetatakse väiksema kasvupotentsiaaliga, kuid stabiilsema majandusega riike (nt USA, Jaapan, Rootsi, Šveits).

Arenevateks turgudeks nimetatakse suurema kasvupotentsiaaliga, kuid ebastabiilsema majandusega riike (nt Hiina, India, Venemaa, Brasiilia).

LHV alternatiivsete investeeringute teenus kuvab internetipanka sisse logides Sinu alternatiivsete investeeringute kontode kohta viimast seisu. Ajaloolisi andmeid investeeringute kohta paraku ei ole võimalik kuvada. Teenust saavad kasutada kõik LHV Panga kliendid.

Iga liidetud konto kohta kuvame platvormist sõltuvalt erinevaid näitajaid. Allpool on täpsemalt kirjeldatud andmete taustinfo iga platvormi kohta.

Coinbase

Kogus näitab ühikute arvu antud instrumendis. Soetushind näitab ajaloolist keskmist soetushinda ühe ühiku kohta. Arvutuskäik järgib FIFO (first in, first out) meetodit, ehk esimesena ostetud ühikud müüakse esmajärjekorras. Laekunud tulude tulp ei ole kasutuses Coinbase puhul. Turuhind näitab viimast saadaolevat turuhinda ühiku kohta Coinbase andmetel. Muutus näitab kasumi suurust protsendina soetushinnast. Kasum näitab eurodes turuväärtuse erinevust soetusväärtusest.

Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust eurodes (ehk kogus x turuhind). EUR rida kuvab vaba raha jääki Coinbase platvormis.

Crowdestate

Alternatiivsete investeeringute all kuvatakse 9 suurima turuväärtusega Crowdestate’i investeeringut („Rahastatud“ staatuses), ülejäänud investeeringud on koondatud Muud positsioonid reale. Vaba raha real kuvatakse Crowdestate’i investeerimiskontol olevaid vabu rahalisi vahendeid, mida on koheselt võimalik kasutada või oma pangakontole tagasi kanda.

Kogus näitab laenulepingute arvu, Soetushind aga konkreetsesse investeerimisvõimalusse paigutatud summa suurust, arvestamata tagasimakseid. Laekunud tulud kuvab laenulepingust tehtud väljamakseid, sealhulgas intresse, viivised ja põhiosa tagasimakseid. Turuhind näitab laenulepingu põhiosa jääki. Muutus on kasumi suurus protsendina soetushinnast. Kasum näitab turuväärtuse ja laekunud kogutulude summa erinevust soetusväärtusest eurodes. Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust eurodes (ehk kogus x turuhind).

EstateGuru

Kuvame detailselt kuni 9 individuaalset investeeringut. Koondvaates kuvatakse „Kinnitatud“ staatuses laene. Kui Sul on üle 9 erineva laenu, siis kuvame 9 suurima turuväärtusega investeeringut ning ülejäänud laenud koondame kokku „Muud positsioonid“ reale. „Vaba raha“ real näed platvormis olevat raha jääki eurodes, pärast broneeringute mahaarvamist.

Kogus näitab laenulepingute arvu, igal unikaalsel laenul on koguseks 1. Soetushind näitab esialgset investeeringute konkreetsesse laenulepingusse, arvestamata tagasimakseid. Laekunud tulud näitab kõiki instrumendist tehtud väljamakseid, nt intresse, viiviseid ja põhiosamakseid. Turuhind näitab EstateGuru platvormis viimast saadaolevat põhiosa jääki. Soetushind, laekunud tulud ja turuhind väljendavad väärtusi ühe laenu kohta. Muutus näitab kasumi suurust protsendina soetushinnast. Kasum näitab turuväärtuse ja laekunud kogutulude summa erinevust soetusväärtusest eurodes. Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust eurodes (ehk kogus x turuhind).

Funderbeam

Koondvaates kuvatakse kõiki porfellis olevaid investeeringuid. Kui Sul on üle 9 erineva positsiooni, siis kuvame eraldiseisvalt 9 suurima turuväärtusega investeeringut ning ülejäänud positsioonid koondame kokku „Muud positsioonid“ reale. „Vaba raha“ real näed platvormis olevat raha jääki eurodes, enne broneeringute mahaarvamist.

Kogus näitab ühikute arvu antud instrumendis. Soetushind näitab ajaloolist kaalutud keskmist soetushinda ühe ühiku kohta. Turuhind näitab viimast Funderbeami platvormil toimunud tehingu hinda ühe ühiku kohta. Soetushind ja Turuhind kuvatakse instrumendi originaalvaluutas, nt GBP või EUR või muu. Laekunud tulud veerg pole kasutusel.Muutus näitab arvestusliku kasumi suurust protsendina soetushinnast. Kasum näitab turuväärtuse erinevust soetusväärtusest. Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust. Kasum ja Turuväärtus kuvatakse alati eurodes.

Asjatundlik klient on LHV klient, kes vastab vähemalt kahele alljärgnevale tingimusele:

 • Klient on eelneva 12 kuu jooksul teinud väärtpaberiturul vähemalt 10 olulises mahus (vähemalt 32 000 eurot) tehingut kvartalis.
 • Kliendi väärtpaberiportfelli maht ületab 500 000 eurot.
 • Klient töötab või on töötanud vähemalt ühe aasta jooksul finantssektori ametikohal, mis nõuab teadmisi väärtpaberitesse investeerimise kohta.

Asjatundlikuks kliendiks kvalifitseerumiseks on vaja saata täidetud ja digiallkirjastatud avaldus aadressile sander.pikkel@lhv.ee. Seejärel hinnatakse vastavust tingimustele. Positiivse otsuse korral on kliendil täielik ligipääs (ostu- ja müügitehingud) USA-s registreeritud börsil kaubeldavatele fondidele.

Väikelaenu otstarve ei ole piiratud. Sina ise otsustad, milleks vaba raha kasutad. Väikelaen sobib hästi näiteks reisimiseks, õpingute või ettevõtlusega seotud väljaminekute eest tasumiseks, erinevate toodete ja teenuste ostmiseks ning ootamatuteks kuludeks.

Väikelaenu saad taotleda siis, kui

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis

Väikelaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi.

Väljavõtet on kõige lihtsam esitada automaatselt Mobiil-ID või Smart-ID abil, see võtab aega vaid mõne hetke. Väljavõtte saab võtta ka internetipangast ja edastada meile e-posti teel. Saadame sulle e-kirjaga juhised, kuidas seda teha.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses võid sõlmida ühe või mitu väikelaenulepingut. Lepingu saad mugavalt sõlmida kodust lahkumata meie meie iseteeninduses. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad lepingu sõlmida ka kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma väikelaenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust. Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Väikelaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu väikelaenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu väikelaenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Kliendisuhte loomine

LHV erakliendiks saamiseks:

 • täida konto avamise ankeet mobiiliäpis või LHV internetipangas
 • tee isikutuvastus
 • sõlmi kliendileping
  • kohe, kui oled isikutuvastuse ära teinud, saad LHV internetipangas või mobiiliäpis allkirjastada kliendilepingu. Vajad selleks, kas kehtivat ID-kaarti koos ID-kaardi lugejaga, Mobiil-ID-d või Smart-ID-d.

LHV ärikliendiks saamiseks:

 • täida konto avamise ankeet, valides „Registreerun juriidilise isiku esindajana“
 • tee isikutuvastus meie kliendikontoris või lähimas tuvastuspunktis:
  • palun võta kaasa kehtiv isikut tõendav dokument;
  • kui oled isikutuvastuseks külastanud lähimat tuvastuspunkti, siis anna palun meile sellest teada info@lhv.ee või helistades 6 800 400. Seejärel saadame sulle võimalusel kliendilepingu digitaalseks allkirjastamiseks.
 • sõlmi kliendileping

Tallinna kliendikontor asub kesklinnas City Plaza büroohoones aadressil Tartu mnt 2. Autoga tulles saad mugavalt parkida otse kontori juurde. Tallinna kontori ees on Europargis meie klientidele eraldi tähistatud kohad, kus parkimine on 30 minutit tasuta.

Tartu kliendikontor asub aadressil Ülikooli 2a.

Alaealisele saab LHV arvelduskonto avada esindusõigusega lapsevanem või eestkostja. Kui oled LHV klient, saad oma lapsele avada konto mugavalt internetipangas.

Loe lähemalt

Selleks, et saaksid oma palga suunata LHV kontole, täida palga ümbersuunamise avaldus. Allkirjasta see digitaalselt ja saada oma tööandja raamatupidajale.

Samuti saad mugavalt ka oma teised sissetulekud, näiteks pensioni või lastetoetuse, suunata enda LHV kontole. Selleks täida pensioni ümbersuunamise või lastetoetuse ümbersuunamise avaldus, lisa oma digiallkiri ja saada see aadressile info@sotsiaalkindlustusamet.ee. Kui soovid pensioni või lastetoetuse avalduse välja trükkida, käsitsi täita ja allkirjastada, siis saada see Sotsiaalkindlustusametisse tavapostiga aadressile Paldiski mnt 80, Tallinn 15092.

Konto väljavõte ja muud andmed

Konto väljavõtte saad LHV internetipangast. Pärast sisenemist vali vasakult menüüst "Varad ja kohustused“ ➞ „Konto väljavõte“.
Vali konto ja periood, mille kohta väljavõtet soovid. Seejärel vajuta nupule „Uuenda väljavõtet“ ning salvesta väljavõte BDOC formaadis.

Kontaktandmeid saad muuta nii internetipangas kui ka äpis.

Internetipangas andmete muutmiseks vali vasakult menüüst „Info ja seaded“ → "Andmed".

Äpis andmete muutmiseks vajuta ekraani paremal ülanurgas olevat näoga pilti.

Üldinfo teenuste kohta

Meil on sularahata pank, seega kliendikontoris sularahaga arveldamise võimalust ei ole.

LHV pangakaardiga saad sularaha välja võtta kõikidest automaatidest nii Eestis kui välismaal. Vaata täpsemalt

Sularaha saad oma arvelduskontole sisse maksta LHV automaatides. Vaata täpsemalt

Pakume mitmesuguseid lahendusi nii era- kui ärikliendile. Täpsemalt saad erakliendi laenuvõimalustest ja ärikliendi laenuvõimalustest lugeda meie kodulehelt.

Valuuta vahetamiseks sisene internetipanka ja vali vasakult „Igapäevapangandus“ alajaotusest „Valuutavahetus“. Seejärel määra:

 • algvaluuta, st valuuta, mis sul hetkel on ja mida soovid mõneks teiseks valuutaks vahetada;
 • lõppvaluuta, st valuuta, mida soovid vahetuse tulemusena saada.

Kontovaates kasutame Euroopa Keskpanga kurssi.
Valuutavahetusel kasutame hetke turukurssi (vastavalt ostu- või müügikurss), mille leiad meie Finantsportaalist, valides "Turud ja hinnad" ning seejärel "Valuutakursid".

Kliendisuhte lõpetamine

Konto sulgemiseks tule kliendikontorisse või juhul, kui sul on digiallkirjastamise võimalus, siis saada oma soov aadressil info@lhv.ee.

Kaardi taotlemine ja kasutamine

Pakume mitmesuguseid deebet- ja krediitkaarte. Leia endale sobiv lahendus meie erakliendi pangakaartide või ärikliendi pangakaartide hulgast.

Kõik LHV pangakaardid on viipemaksevõimalusega.

LHV pangakaarti saavad taotleda:

 • kõik LHV täisealised kliendid;
 • 7–17-aastasele (k.a) lapsele esindusõigusega lapsevanem või eestkostja, kes on LHV klient ja
 • kasutajad, kes on täitnud kliendiks registreerumise avalduse.

Kaarditaotluse saad esitada:

 • LHV internetipangas ja mobiiliäpis;
 • kliendikontorites;
 • Partner deebetkaarti ja Partner krediitkaarti, mida pakume koostöös Tallinna Kaubamaja kontserniga, saad lisaks taotleda ka Tallinna ja Tartu Kaubamaja ning Selverite infolettides.

Kaardi saad omal valikul tellida:

 • tasuta postiga koju;
 • LHV kontorisse, kus aktiveeritud kaardi kättesaamine maksab 5 eurot.

Posti teel koju tellitud kaart jõuab kohale ühe nädala jooksul (sõltub Omnivast). Turvalisuse huvides jõuavad pangakaart ja PIN-kood erinevatel päevadel.

Kõikide LHV pangakaartidega saad tasuda ka internetis. Internetiostudeks vajalik turvakood on 3-kohaline number sinu kaardi tagaküljel allkirjariba kõrval.

Veebipoes saad kaardiga tasuda, kui kaardilepingus on lubatud toimingud „Ostud internetis“. Oma kaardi kehtivaid õiguseid saad vaadata ja muuta mobiiliäpis ning internetipanga menüüpunktist „Igapäevapangandus“ ➞ „Pangakaardid“ ➞ „Kaardi andmed“.

Tehingutele, mida teed pangakaardiga (s.o sularaha väljavõtmine, kaardi-ja viipemaksed ning internetiostud), saad määrata päeva- ja kuulimiidid oma internetipangas ja mobiiliäpis.

Turvalisuse huvides soovitame hoida pangakaardi kasutamise limiidid võimalikult väikesed. Need peaksid vastama su tegelikule rahavajadusele. Lisavõimalusena saad keelata kaardi need kasutamisõigused, mida sa ei vaja.

ABU (ingl automatic billing updater) on Mastercardi teenus, mis võimaldab uuendada kliendi pangakaardi andmeid internetis teenusepakkuja juures automaatselt.

See tähendab, et kui oled hakanud pärast pangakaardi aegumist kasutama uut kaarti, edastab Mastercard Sinu uue kaardi andmed internetis nendele teenusepakkujatele (nt Spotify, Netflix), kelle juures olid oma kaardi andmed varem salvestanud.

See on Sulle mugav, sest Sa ei pea kaardiandmeid ise uuendama ja saad jätkata maksete tegemist.

Mis tingimustel ABU rakendub?

Teenus toimib ainult nende pangakaartide puhul, mille on LHV Pank kehtivusaja möödumise tõttu automaatselt uuendanud. Näiteks juhul, kui Sa peaksid oma kaardi kaotama, ei edastata Sinu turvalisuse huvides Sinu asenduskaardi andmeid teenusepakkujale.

Lisaks on kaardiandmete automaatseks uuendamiseks vajalik, et ka teenusepakkuja kasutaks seda Mastercardi teenust.

Viipemakse

Viipemakse on pangakaardiga makse, mille tegemiseks piisab makseterminali kohal kaardi viipamisest, et tehingut sooritada. Eestis saab viipega maksta kuni 50-eurose ostu eest. Viipemakse jaoks kasutatakse maailmas juba laialt levinud kontaktivaba tehingu tehnoloogiat (ingl near field communication, NFC).

Viipemakse võimalust saad kasutama hakata siis, kui oled peale kaardi aktiveerimist teinud makseterminalis ühe tehingu, mille kinnitad PIN-koodiga.

Viipemakse võimalust saad kasutama hakata siis, kui oled peale kaardi aktiveerimist teinud makseterminalis ühe tehingu, mille kinnitad PIN-koodiga. Soovi korral saad viipemakse limiite muuta ning teenust sisse või välja lülitada mobiiliäpis ja internetipangas.

Viipemakse võimalusega kaardimakseterminalid tunned ära märgistuse nfc-icon järgi.

Pangakaardiga saad viipemakseid teha siis, kui see on kaardil lubatud ning kui kaardi päeva- ja kuulimiit on piisav. Lisaks on kaardimakseterminalides kehtestatud maksimaalse kontaktivaba tehingu piirang. Igas riigis, kus viipemaksed on lubatud, on kehtestatud tehingutele riigisisene limiit ja see on riigiti erinev. Eestis on see limiit 50 eurot. Välisriikide viipemaksete limiidid leiad siit (info on inglisekeelne). Juhul kui ostusumma ületab tehingu limiidi, pead sisestama PIN-koodi. Sõltuvalt makseterminalist võib olla vajalik ka kaardi sisestamine terminali.

Iga viipemaksetehing on kaitstud unikaalse krüptogrammiga. See tagab, et tehing tehakse üksnes juhul, kui kaupmees on selle algatanud ning kaart on makseterminali vahetus läheduses (kuni 2 cm kaugusel).

Aeg-ajalt võib terminal viipemakse korral küsida PIN-koodiga kinnitust. Viipemakselimiite saad ise mobiiliäpis ja internetipangas seada või viipemakse soovi korral hoopis välja lülitada. Viipemakse väljalülitamise korral tuleb muudatuse jõustumiseks teha veel üks PIN-koodiga kinnitatud tehing.

Kui Su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe internetipangas või mobiiliäpis. Kui juhtud oma kaardi ise leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi internetipangas või mobiiliäpis uuesti aktiveerida. Kui Sa ei leia kaarti või ei saa seda ise blokeerida, võta ühendust meie klienditoega telefonil 6 800 400.

Lisaks on sul võimalik keelata mobiiliäpis ja internetipangas viipemaksevõimalus või seadistada väiksed limiidid nii päevas kui ka kuus tehtavatele maksetele.

Jah, oma kaardi kehtivaid õiguseid saad vaadata ja muuta mobiiliäpi ning internetipanga menüüpunktist „Igapäevapangandus“ ➞ „Pangakaardid“ ➞ „Kaardi andmed“. Lisaks soovitame turvalisuse huvides hoida limiidid võimalikult väiksed. Viipemakse väljalülitamise korral tuleb muudatuse jõustumiseks teha veel PIN-koodiga kinnitatud tehing.

Kõikidel LHV uutel kaartidel on viipemaksevõimalus. Leia endale sobiv lahendus meie erakliendi pangakaartide või ärikliendi pangakaartide hulgast.

Apple Pay

Apple Pay makseid loetakse viipemakseteks ning nad mõjutavad viipemaksete limiiti. Kui soovid makset suuremas summas teha, pead olema veendunud, et viipemaksete limiit seda lubab. Viipemaksete limiiti saad kontrollida internetipangas või mobiiliäpis.

Makstes LHV Partnerkaardiga, lisapunkte teenida ei saa kuna süsteem ei erista makstava kaardi numbreid. Mikroinvesteerimine toimib.

Kassapidaja saab seadme kontonumbri alusel leida su ostu ja vormistada tagastuse samamoodi nagu tavalise krediit- ja deebetkaardi makse korral.

Kui vaatad Walletis kaarditeavet, kuvatakse sulle iga krediit- ja deebetkaardi hiljutiste tehingute loend.

Apple Pay on turvalisem kui füüsiline krediit- ja deebetkaart, sest iga su iPhone’is, iPadis või Macis tehtud tehing on vaja kinnitada FaceID, Touch ID või parooliga.

Su Apple Watchi kaitseb parool, mida tead ainult sina. Selle parooli pead sisestama iga kord, kui seadme käe peale paned või Apple Pay abil maksad.

Su kaardi numbrit ega identiteeti ei edastata kaupmeestele. Su tegelikke kaardinumbreid ei salvestata ei sinu seadmesse ega Apple’i serveritesse.

Kui maksad poes, ei saada ei Apple ega su seade kaupmehele su kaardi numbrit.

Kui teed makse äpis või Safari veebibrauseris, saadetakse kaupmehele ainult need andmed, mida oled oma tehingu täitmiseks lubanud jagada (näiteks nimi, meiliaadress, arve aadress ja tarneaadress).

Apple Pay säilitab anonüümseid makseandmeid, näiteks ligikaudseid ostusummasid. Seda teavet ei saa sinuga seostada ja see ei sisalda kunagi teavet ostetud toodete kohta.

Apple Payd kasutavatel äppidel peab olema privaatsuseeskiri, mida saad vaadata ja mis seab reeglid su andmete kasutamiseks.

Loe lähemalt Apple Pay turvalisuse ja privaatsuse kohta.

Apple Pays pead iga ostu Face ID, Touch ID või oma parooliga kinnitama. See aitab vältida olukorda, et keegi teine saab kasutada Apple Payd su iPhone’is, iPadis, Apple Watchis või Macis.

Kui soovid peatada või jäädavalt lõpetada oma seadmega Apple Pays tasumise võimaluse, ava oma Apple ID konto leht või kasuta äppi Find My iPhone (Leia Minu iPhone) oma iPhone’il või iPadil. Sellega su kaardid peatatakse Apple Pays või eemaldatakse sellest isegi siis, kui su seade on parasjagu võrgust väljas ega ole ühendatud mobiilside- või wifivõrku.

Võta ühendust ka LHV klienditoega numbril 6 800 400, et peatada kaardid Apple Pays või eemaldada need sealt.

Lisateave selle kohta, mida teha, kui su iPhone on kadunud või varastatud.

Kui peatad Walletis kaarte või eemaldad need sealt, peatatakse ka su seadme kontonumber (Device Account Number) või eemaldatakse see. Füüsilist kaarti võid edasi kasutada.

Virtuaalne ISIC üliõpilaspilet

Virtuaalse ISIC üliõpilaspileti saad endale tellida, kui õpid Eestis kõrghariduslikul õppekaval ja seda nii täis- või osakoormusel kui ka erinevates õppevormides (st päevaõpe, kaugõpe, tsükliõpe jm). Kaardi taotlemisel võid olla ka akadeemilisel puhkusel.

Eksternid, internid ja residendid ei ole ülikooliseaduse mõistes üliõpilased, seega ei ole neil võimalik virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit taotleda. Samuti ei ole LHV mobiiliäpi kaudu võimalik taotleda virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit välistudengitel, kellel puudub Eesti isikukood.

LHV mobiiliäpis saad endale virtuaalse ISIC üliõpilaspileti tellida, kui õpid kõrghariduslikul õppekaval ühes järgnevatest ülikoolides:

 • EELK Usuteaduse Instituut
 • Eesti EKB Liit Kõrgem Usuteaduslik Seminar
 • Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
 • Eesti Kunstiakadeemia
 • Eesti Lennuakadeemia
 • Eesti Maaülikool
 • Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar
 • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
 • Estonian Business School
 • Kaitseväe Akadeemia
 • Kõrgem Kunstikool Pallas
 • Sisekaitseakadeemia
 • Tallinna Tehnikaülikool
 • Tallinna Tehnikakõrgkool
 • Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
 • Tallinna Ülikool
 • Tartu Tervishoiu Kõrgkool
 • Tartu Ülikool

Ei saa. LHV mobiiliäpis on võimalik virtuaalne ISIC üliõpilaspilet tellida ja kuvada vaid juhul, kui õpid kõrghariduslikul õppekaval Eestis. Välismaale õppima asudes saad virtuaalse ISIC üliõpilaspileti taotluse esitada Minu Kooli keskkonna kaudu või kui Sinu soovitud kool puudub nimekirjas, on võimalik saata akadeemilist staatust kinnitav tõend e-postile info@minukool.ee. LHV mobiiliäpis ei saa välisülikoolide virtuaalseid ISIC üliõpilaspileteid kuvada.

Virtuaalse ISIC üliõpilaspileti fotonõuded on esitatud Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) poolt. Pildi üle teostab kontrolli ning kinnitab samuti EÜL. Selleks, et LHV mobiiliäpis lisatud virtuaalse ISIC üliõpilaspileti taotlusel oleks nõuetele vastav foto, tuleb kinni pidada järgmistest nõuetest:

 • Nägu peab olema otsevaates ja moodustama 70-80% pildi kõrgusest
 • Pilt peab olema tehtud vähem kui kolm aastat tagasi
 • Sinu nägu peab olema muust taustast eristuv (nägu ei tohi olla varjus, ei tohi olla ka osaliselt kaetud päikseprillide, peakatte, käe või muu esemega)

Virtuaalse ISIC üliõpilaspiletiga, nagu ka tavakaardina ISIC üliõpilaspiletiga, saad tõendada oma tudengistaatust ja kasutada tuhandeid rahvusvahelisi soodustusi Eestis ning välismaal.

Tutvu soodustustega lähemalt

Virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit ei saa kasutada ühistranspordi sõidukaardina. Samuti ei toimi virtuaalne üliõpilaspilet ukse võtmekaardina ega oma pangakaardi funktsiooni. Virtuaalse ISIC üliõpilaspiletiga saad tõendada oma tudengistaatust ja kasutada sellega kaasnevaid rahvusvahelisi soodustusi.

Virtuaalset ISIC üliõpilaspiletit saad sulgeda Minu Kool veebilehel:

 1. Sisene ID-kaardi või pangalingi abil Minu Kool veebikeskkonda
 2. Vali „Kaardid“ vaade
 3. Vajuta kehtiva kaardi numbrile
 4. Vali “Deaktiveeri”

Ajutiselt või lõplikult suletud virtuaalseid ISIC üliõpilaspileteid näidatakse LHV mobiiliäpis 30 päeva.

Sularahaga seonduv

LHV pangakaardiga saad LHV automaatidest arvelduskontolt sularaha välja võtta tasuta. Suurte summade (alates 2000 eurot) puhul vaata hinnakirja.

Teiste pankade automaatidest Eestis ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides on arvelduskontolt sularaha väljavõtmise tasu 1 euro. Teiste pankade automaatidest muus välisriigis 2 eurot + 2,5% summast.

Krediidikontolt sularaha väljavõtmise tasu on alati 2 eurot + 2,5% summast.

LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

LHV deebetkaardiga saad sularaha välja võtta ka poekassast koos ostu sooritamisega. Tutvu lähemalt poekassast sularaha väljavõtmise tingimustega.

Jah, LHV deebetkaardiga saad sularaha välja võtta ka poekassast koos ostu sooritamisega. Seda teenust pakuvad näiteks Coopi grupi kauplused, Grossi poed ja Olerexi täisteenindusjaamad. Raha väljavõtu soovist tuleb enne ostutehingut kindlasti kassapidajale teada anda. Teenuse eelduseks on vähemalt 1-eurone ost, millele kaupmees lisab soovitud sularaha summa. Ühe ostuga saab sularaha välja võtta 5-100 eurot (täissummades ja 5-euroste sammudega).

Kaupluses sularaha väljavõtmise tasu on kehtestatud kaupmehe poolt, LHV eraldi tasu selle eest ei võta. Näiteks Coopi kauplustes on teenustasu 0,69 euro, Grossi poodides 0,36 eurot ja Olerexis 0,32 eurot. Sularaha on võimalik välja võtta ka kauplustes välismaal, mis seda teenust (ingl k cash-back) pakuvad. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata sealsetele tingimustele ja teenustasudele.

Sularaha saad arvelduskontole sisse maksta LHV automaatides. Sissemaksete tegemine on lubatud ainult deebetkaartidega. LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

LHV kontorites sularahatoiminguid ei tehta.

Turvalised kaardimaksed internetis

Jah, kõik LHV pangakaardid on liidetud turvaliste kaardimaksete teenusega internetis (3D Secure). See tähendab, et LHV pangakaardiga tehtud internetiostudel on lisakaitse võimalike kaardipettuste vastu. Peale kaardiandmete sisestamist tuleb lisatuvastuseks siseneda LHV internetipanka või kasutada mobiiltelefonile sõnumiga saadetud turvakoodi.

Juhul, kui teed ostu internetipoes, mis ei ole ühinenud turvaliste kaardimaksete teenusega internetis, siis täiendavat lisatuvastust ei küsita.

Internetipoes, mis on liitunud turvaliste kaardimaksete teenusega, saad LHV pangakaardiga oste tehes valida kahe tuvastamisviisi vahel:

Internetipanga kaudu tuvastamine
Avaneb internetipanka sisenemise lehekülg. Kasuta sisenemiseks ID-kaarti, Smart-ID või Mobiil-ID lahendust. Peale isikutuvastust suunatakse sind tagasi kaupmehe juurde.

SMS-iga saadetud kinnituskoodiga tuvastamine
Seda saad kasutada juhul, kui su telefoninumber on LHV internetipangas või mobiiliäpis internetiostude juurde salvestatud. Sel juhul ei ole ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga täiendav kinnitus vajalik, mis teeb selle eriti mugavaks näiteks reisil olles.

Vaata täpsemalt, kuidas lisada oma telefoninumber turvaliste internetiostude juurde mobiiliäpis või internetipangas.

① Ava mobiiliäpis kaartide vaade ja kliki ikoonil kaardi toimingud ja limiidid.② Kaardi toimingud ja limiidid vaates kliki lingil "Salvesta mobiilinumber".③ Sisesta oma mobiilinumber kujul +37255555555Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

① Ava mobiiliäpis kaartide vaade ja kliki ikoonil kaardi toimingud ja limiidid.

② Kaardi toimingud ja limiidid vaates kliki lingil "Salvesta mobiilinumber".

③ Sisesta oma mobiilinumber kujul +37255555555.

Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

① Sisene internetipanka. Mine Pangakaartide lehele ja kliki nupul "Kaardi andmed ja limiidid"

② "Kaardi toimingud ja limiidid" vaates kliki nupul "Muuda kaardi limiite".

③ "Kaardi toimingud ja limiidid" muutmise vaates märgi lisatuvastus SMS-iga lubatuks. Seejärel saad sisestada telefoninumbri.

Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

Krediitkaardi taotlemine ja tagasimakse

Krediitkaardi taotlusele saad vastuse viie tööpäeva jooksul.

Intressi tuleb tasuda kasutatud krediidilimiidi eest vastavalt lepingus kokku lepitud intressimäärale (intressi suurus protsentides aasta kohta). Intressi arvestamisel lähtutakse tegelikust päevade arvust kuus ja 360-päevasest aastast. Intress hakkab kogunema siis, kui intressivaba periood lõppeb.

Maksepäev on iga kuu 10. kuupäev. Sel päeval võetakse su LHV arvelduskontolt maha intress, mis on kogunenud eelmise kuu lõpuni kasutatud krediidilimiidi eest.

Vaata ka: Krediidi kulukuse määra näited kaartidel

Krediidilimiidi automaatne tagasimakse on summa, mille ulatuses soovid igal kuul pangale krediiti tagasi maksta. LHV pangakaardile, millel on krediidilimiit (nt Partner krediitkaart, Erakliendi krediitkaart, Kuld-krediitkaart, Ärikliendi krediitkaart), saad valida igakuise automaatse tagasimakse suurusega 0–100% krediidilimiidist. Tagasimakse suurust vahemikus 0–100% saad igal ajal internetipangas ise muuta.

Valides 100% tagasimakse, saad kasutada kaarti intressivabalt igapäevase maksevahendina.

Valides 0% tagasimakse, võid tagastada kasutatud limiidi endale sobivates summades ja endale meelepärasel ajal.

Kui 10. kuupäeval ei ole su arvelduskontol piisavalt raha kogu automaatse tagasimakse jaoks, võetakse kontolt maha olemasolev summa. Soovi korral saad puuduoleva summa kanda ise krediidikontole. Tagasi maksmata jäänud osa hakkab koguma krediidikontol intressi.

Erakliendi krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 19,15% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 22 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1093,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Partner krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 18,70% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 26 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1093,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Kuld-krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 15,34% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud) intressivaba periood 36 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1081,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Platinum-krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 11,85% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 5000 €, intress 14% aastas (fikseeritud), intressivaba periood 35 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 5316,62 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

PIN-kood

Kaardi PIN-koodi saad vaadata LHV mobiiliäpis. Loe lähemalt, kuidas

PIN-koodi saavad vaadata nii era- kui ärikliendid. Kui konto omanik ja kaardi valdaja on erinevad, siis PIN-koodi näeb kaardi valdaja, kui tal on ligipääs enda kaardi andmete vaatamiseks ja muutmiseks.

Kui mäletad oma PIN-koodi ja Sinu PIN läks lukku kaarditerminalis kiibiga makset tehes (st pangakaart oli sisestatud terminali), siis saad selle avada kõikides sularahaautomaatides, kui teed ühe toimingu õige PIN-koodiga (nt vaatad oma kontojääki). Kui teed seda muus automaadis kui LHV, pead kindlasti arvestama ka tehtud toimingu teenustasuga.

Kui PIN-kood läks lukku kaarditerminalis viipemakset tehes või sularahaautomaadis, saab PIN-koodi blokeeringust avada vaid pank. Selleks palun võta ühendust meie klienditoega info@lhv.ee või numbril 6 800 400.

LHV pangakaardi PIN-koodi saad muuta LHV automaatides. LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

Uuendatud pangakaardil jääb kehtima eelmise kaardi PIN-kood.

Turvalisus ja kaarditehingute vaidlustamine

Et kasutada pangakaarti turvaliselt, soovitame käituda järgmiselt.

 • Kui maksad kaardiga kaupluses või teenindusasutuses, kontrolli enne makse kinnitamist kindlasti makseterminalis kuvatavat summat. PIN-koodi sisestades jälgi, et see ei oleks teistele nähtav, vajaduse korral varja klaviatuuri käega.

 • Kui maksad kaardiga internetis, ära sisesta oma kaardi numbrit ega kaardil olevat turvakoodi ühelegi internetilehele, mis ei näi usaldusväärne.

  • Enne ostu tegemist uuri kaupmehe tausta.
  • Väldi avaliku arvuti kasutamist internetiostudeks.
  • Ära jaga pangakaardiga seotud numbreid mitte kellegagi faksi, posti ega e-posti teel.
  • LHV internetipangas ja mobiiliäpis saad igal ajal keelata või lubada oma kaardiga internetiostude tegemise. Soovitame anda makse tegemise loa vahetult enne ostu ja keelata makse uuesti kohe pärast seda.
  • Et kaitsta end võimalikest kaardipettustest tulenevate kahjude eest, soovitame hoida päeva ja kuu makselimiidi võimalikult väikese.
 • Pangakaart on sinu elektrooniline raha – hoia seda sama hoolikalt kui oma sularaha. Kaarti võid kasutada ainult Sina. Ära anna seda mitte kunagi kellegi teise kätte.

 • Õpi oma PIN-kood pähe. Ära kanna PIN-koodi kaasas ega hoia pangakaardi juures.

 • Kui Su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe internetipangas või mobiiliäpis. Kui juhtud oma kaardi ise leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi internetipangas või mobiiliäpis uuesti aktiveerida. Kui Sa ei leia kaarti või ei saa seda ise blokeerida, võta ühendust meie klienditoega telefonil 6 800 400.

Kui su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe internetipangas või mobiiliäpis. Kui juhtud oma kaardi üles leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi internetipangas või mobiiliäpis uuesti aktiveerida.

 • Kui sa ei leia kaarti üles või ei saa seda ise blokeerida, teata juhtunust klienditeeninduse telefonile 6 800 400.
 • Kui kaart kaob või varastatakse välismaal, helista MasterCardi abikeskuse numbrile 001 636 722 7111.
 • MasterCardi abikeskuse kaudu on võimalik tellida hädaabiks asenduskaart või sularaha. Need toimetatakse sinuni tavaliselt kolme tööpäeva jooksul, kuid täpse saabumisaja ütleb abikeskuse klienditeenindaja. Hädaabina saadetud kaardi või sularaha kasutamisel tuleb tasuda nende väljastamise kulud (maksimaalne summa 150 eurot).

Kui märkad oma konto väljavõttel tehinguid, mida sa ei ole teinud, blokeeri või sulge kaart kohe mobiiliäpis või internetipangas või helista meie klienditoe telefonile 6 800 400. Kaardi sulgemise või blokeerimise põhjuseks märgi „Kaardipettuse kahtlus“.

Kui kaardiga on tehtud sinu hinnangul vale tehing, on sul õigus see vaidlustada. Täida esimesel võimalusel kaarditehingute vaidlustamise avaldus LHV mobiiliäpis või internetipangas. Selleks leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Kui sul pole võimalik vaidlustust mobiiläpis või internetipangas esitada, siis saad avaldust esitada ka meie kliendikontoris.

Kaarditehingu vaidlustus on sul õigus esitada pangale 13 kuu jooksul alates tehingu toimumisest juhul, kui seda tehingut ei teinud sina ega isik, keda sa olid volitanud.

Kui selgub, et sa tegid selle tehingu ikkagi ise, siis alusetu vaidlustuse eest tuleb sul maksta teenustasu hinnakirja alusel.

Pangakaarti kasutades võib tulla ette olukordi, kus näiteks:

 • su ostu eest on tasutud topelt või tehingu summa ei ole õige,
 • sa ei ole tellitud kaupa või teenust kätte saanud,
 • tellitud kaup või teenus ei vastanud kirjeldusele,
 • tagastatud kauba või tühistatud teenuse eest ei ole sulle raha tagasi kantud,
 • su pangakaardi andmeid on kuritarvitatud.

Kui ilmneb selline probleem, pöördu esmalt otse kaupmehe või teenusepakkuja poole.

Kui sel viisil erimeelsusele lahendust ei leia, siis esita kaarditehingu vaidlustamise avaldus 3 kuu jooksul pärast probleemse tehingu kuupäeva. Avalduse esitamiseks sisene LHV mobiiliäppi või internetipanka ning leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Eesti-sisese tehingu vaidlustamine võib kesta ligikaudu kuu aega ja välisriigiga tehtud tehingute korral umbes kaks kuud. Erandjuhul võib vaidlustamine võtta aega ka kauem – sellest anname Sulle jooksvalt teada.

Täida kaarditehingute vaidlustamise avaldus LHV mobiiliäpis või internetipangas, kui:

-sa ei saanud soovitud summat automaadist kätte;
-tegid oma kontole sularaha sissemakse, aga raha kontole ei jõudnud või jõudis osaliselt.

Leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Kui sul pole võimalik vaidlustust mobiiliäpis või internetipangas esitada, siis saad avaldust esitada ka meie kliendikontoris.

Sularahatehingu vaidlustamine võtab aega üldjuhul paar tööpäeva, keerulisematel juhtudel kuni 10 pangapäeva.

Eriolukorraga seotud kaarditehingute vaidlustamine

Koroonaviiruse ning kehtestatud piirangute tõttu on paljude kaupade ja teenuste soetamine olnud häiritud. Üha enam võib tekkida vajadus vaidlustada kaarditehing, kui:

 • teenust või kaupa ei saadud lubatud kuupäevaks;
 • tellitud kaup või teenus ei vastanud kirjeldusele;
 • tagastatud kauba või tühistatud teenuse eest ei ole sulle raha tagasi kantud;
 • teenust pakkuv kaupmees on välja kuulutanud pankroti.

Tühistatud teenuste ja piletite hüvitamise küsimustes palun pöördu esmalt kaupmehe poole. Vaid teenusepakkujatel on võimalik ostutehing tühistada ning sel juhul ei tule pangas kaarditehingu vaidlustust esitada. Lisaks on mõned kaupmehed valmis pakkuma alternatiivseid lahendusi (nt kinkekaardid või vautšerid).

Kui kaupmehega on saavutatud kokkulepe, et kaarditehing tühistatakse, siis palun anna kaupmehele 15 päeva aega tehingu tühistamiseks. Praeguses olukorras on tühistatavate tehingute mahud erakordselt suured ja seetõttu läheb kaupmeestel tavapärasest rohkem aega.

Kui otsustasid reisile mitte minna, siis lennu- või hotellibroneeringutega seotud kaarditehingud paraku hüvitamisele ei kuulu. Kaupmees on tehinguga seotud kohustused täitnud ning sul ei ole kahjuks võimalik raha tagasi saada, kui otsustasid teenusest loobuda. See kehtib nii lennufirmade, hotellide kui ka teiste ettevõtete puhul, kes on täitnud oma kohustused erinevate teenuste osutamisel.

Sul on kaardimakse vaidlustamise õigus juhul, kui oled broneeringu tühistanud tingimustel, mis olid sulle ostmise hetkel teada, kuid tagasimakset ei ole 15 päeva jooksul tehtud.

Kui eriolukorra piirangute tõttu ei saa kaupmehe pakutavaid teenuseid kasutada, siis sul ei ole kahjuks õigust kaarditehingut vaidlustada, sest kaupmees on tehinguga seotud kohustused täitnud.

Sul on kaardimakse vaidlustamise õigus juhul, kui oled broneeringu tühistanud tingimustel, mis olid sulle ostmise hetkel teada, kuid tagasimakset ei ole 15 päeva jooksul tehtud.

Trahvi ei ole kahjuks võimalik vaidlustada, kui hotell oli avatud ja teenus kättesaadav. Hotelli broneeringu saad tühistada vastavalt hotelli tühistamistingimustele või proovid saavutada hotelliga eraldi kokkuleppe.

Kahjuks ei ole sul õigust kasutamata teenusega seotud kaarditehingut vaidlustada, kui kaupmees ei ole seda ostmise hetkel lubanud.

Kui kaupu või teenuseid enam ei pakuta, on sul õigus tehingu summa tagasi saada. See kehtib ka juhul, kui kaupmees tühistab tehingu valitsuse piirangute, maksejõuetuse või muude erandlike asjaolude tõttu.

Kaarditehingu vaidlustamise õigus puudub, kui tehing on kindlustuse poolt kaetud.

Jah, sellist kaarditehingut saab vaidlustada. Teenuste muutmisel või edasilükkamisel on sul õigus tehingu summa tagastuseks, kui ürituse uus kuupäev sulle ei sobi. Sa võid keelduda väljapakutud alternatiividest, välja arvatud juhul, kui seda nõuavad kaupmehe tingimused, mis olid sulle teenuse ostmise ajal nõuetekohaselt esitatud.

Ostetud reisipaketi korral palun tutvu konkreetse reisipaketi tingimustega, mis olid sulle teenuse ostmise ajal nõuetekohaselt esitatud. Sealt selgub, kas vaidlustada saab osaliselt või kogu tehingusummat.

Kui broneerisid iga teenuse eraldi (koostasid nö ise omale reisipaketi), siis toimub iga teenuse tühistamine vastavalt kaupmehe poolt määratud tühistamise tingimustele.

Jah, sellist kaarditehingut saab vaidlustada. Teenuse tühistamisel on sul õigus tehingu summa tagastuseks, kui kaupmehe poolt pakutud alternatiivne lahendus ei sobi, välja arvatud juhul, kui kaupmehel on õigus pakkuda selliseid alternatiive ja kaupmees on sellest ostu sooritamise hetkel teada andnud.

Tühistatud teenustega seotud lisakulutusi ega muid rahalisi kahjusid tagasinõude hulka kahjuks ei arvata.

Jah, sellist kaarditehingut saab vaidlustada. Kaupmees vastutab selle eest, et kaubad jõuaksid kliendini lubatud tähtajaks.

Reisikindlustus

Kuld- või Platinum-kaardiga saad kaasa Ifi laia kattega reisikindlustuse sinule ja sinuga koos reisivatele pereliikmetele olenemata sellest, kuidas reisi eest tasutud.

Kindlustus katab näiteks meditsiiniabi, pagasikahju, reisi ärajäämise ja katkemise ning väljasõidule hilinemise. Kuldkaardiga kaasneb ka rendiauto omavastutuse kaitse ja Platinum-kaardiga rendiauto kaskokindlustus.

Tutvu kindlasti Kuldkaardi või Platinum-kaardi kindlustustingimustega, sest seal on lisaks kaitsetele kirjas ka välistused.

Reisikindlustuse andmed leiad mugavalt pangakaardi detailvaatelt, kui oled sisenenud LHV mobiiliäppi või internetipanka. Eraldi poliisinumbrit kindlustusel ei ole ning piisab kui märgid kahjuteate poliisi numbri lahtrisse „LHV“.

Reisikahju korral aitab sind If Kindlustus. Teavita kahjujuhtumist esimesel võimalusel ning If annab täpsemaid juhiseid edasiseks käitumiseks.

If P&C Insurance AS
tel +372 777 1211 (24/7)
info@if.ee

Täida If Kindlustuse reisikahju teade ja kindlustuspoliisi numbri väljale kirjuta kindlasti „LHV“.

Kui vajad kehtiva reisikindlustuskaitse kohta kinnitust, siis võta ühendust LHV klienditoega ning saadame sulle reisikindlustuse sertifikaadi e-posti teel.

LHV pangakaartidele pakub reisikindlustust If Kindlustus. Kui reis jääb ära epideemia tõttu, siis reisikindlustuse tingimuste kohaselt kahjud hüvitamisele ei kuulu. Tühistatud lennu- või laevareisi piletite vahetamise või hüvitamise küsimuses soovitame seetõttu pöörduda vastava lennu- või laevafirma poole, lahendamaks ära jäänud reisi võimaliku edasilükkamise või piletite hüvitamise küsimust.

Olles juba välisriigis hetkel, kui reisi sihtkohas või teel läbitavas piirkonnas kuulutatakse välja epideemiapuhang või sellega seotud eriolukord, hüvitab If reisitõrke kindlustuse alt (Reisi poolelijäämine evakueerimise tõttu) täiendavad lisakulud transpordile ja majutusele Eestisse tagasi pöördumiseks.

Vastuseid oma küsimustele saab Ifi kodulehelt www.if.ee, helistades kindlustustelefonil +372 777 1211 või kirjutades info@if.ee.

Nutikellaga maksmine

LHV viipemaksete tegemiseks nutikellaga vajad LHV pangakaarti ning viipemakseid toetavat nutikella:

Nutikellaga maksmine on lihtne, kontaktivaba ja kiire. Võimalik on maksta igal pool, kus võetakse vastu viipemakseid. Maksetele kehtivad tavapärased viipemaksete limiidid, mis on seadmega seotud pangakaardil.

Kui soovid ostu eest tasuda:

 • Apple Watchiga, siis tee topeltklõps kella külgnupul ning hoia nutikella kaupluses terminali kohal.
 • Garmin või Fitbit kellaga maksmiseks vajuta nutikella keskset tegevusnuppu või menüüd, hoia seda all ja puudutada rahakoti (Wallet) ikooni. Seejärel vali kaart, millega soovid ostu teha ja hoia nutikella kaupluses terminali kohal.

Garmin Pay kasutamisel saad ostude eest tasuda samade LHV kaartidega, mida iga päev kasutad.

Uue makseviisi seadistamiseks tee nii:

 • Lae oma telefoni Garmin Connect äpp ja seo oma nutikell sellega.
 • Nõustu Garmin Pay kasutustingimustega ja määra 4 numbrist koosnev parool.
 • Lisa oma LHV pangakaart Walletisse.

Fitbit Pay kasutamisel saad ostude eest tasuda samade LHV kaartidega, mida iga päev kasutad.

Uue makseviisi seadistamiseks tee nii:

 • Lae oma telefoni Fitbiti äpp ja seo oma nutikell sellega.
 • Nõustu Fitbit Pay kasutustingimustega ja määra 4 numbrist koosnev parool.
 • Lisa oma LHV pangakaart Walletisse.

Kui soovid peatada või jäädavalt lõpetada oma nutikellaga tasumise võimaluse, ava telefonis kellaga seotud äpp ning eemalda LHV pangakaart Walletist. Kui vajad abi, siis võta ühendust meie klienditoega info@lhv.ee või numbril 6 800 400.

Nutikellaga maksmine on turvaline, kuna iga ostutehingu korral kasutatakse kellaga seotud numbrit ja kordumatut tehingukoodi. Sinu kaardi andmeid ei salvestata kunagi sinu seadmesse ega teenusepakkuja serveritesse. Samuti ei edastata sinu kaardi numbrit maksmise ajal kaupmeestele. Seega, nutikellaga maksad muretult.