Internetipank

LHV Panga kontole on võimalik siseneda parooli, ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või LHV Panga poolt väljastatud PIN-kalkulaatoriga. Oluline on teada, et parooliga sisenedes ei ole võimalik lepinguid sõlmida, ega ka tehinguid kinnitada. Parooliga sisenedes on sul võimalik vaadata kontoseisu ja tehingute väljavõtet ning kasutada virtuaalkontot.

LHV Panka on võimalik siseneda parooli, ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või LHV Panga poolt väljastatud PIN-kalkulaatoriga. Parooli on võimalik määrata kontoris kliendilepingu sõlmimisel (ID-kaardi ja ID-kaardi PIN-koodide olemasolul) või internetipangas. Selleks sisene ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaatoriga oma kontole ning vali seadete alt menüüvalikust "Paroolid". Oluline on teada, et määratud parool kehtib pool aastat. Parooli on võimalik uuendada ainult internetipangas ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaatoriga.

Kasutajanimi on välja toodud kliendilepingus. Kiire info saamiseks pöördu klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kasutajanime ei saa internetipangas ise muuta, pöördu palun klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kui kasutad veebilehitsejat Firefox või Internet Explorer aitab ID-kaardi laienduste lubamine. Selleks saad kasutada järgmiseid mooduseid:

 • Veebilehitseja Firefox: Ava menüüst Firefox – Lisad – Laiendused (inglise keeles Firefox – Add-ons – Extensions). Leia loetelust Estonian ID Card authentication ja kontrolli, et laiendus oleks lubatud. Sulge kõik veebilehitseja aknad. Ava veebilehitseja uuesti ja proovi sisse logida.
 • Veebilehitseja Internet Explorer: Ava seadete menüüst Lisamoodulite haldamine – Tööriistad ja laiendid (inglise keeles Manage Add-ons – Toolbars and Extensions). Leia loetelust "EstEIDIEPluginBHO Class“, vali see ja kontrolli, et laiendus oleks lubatud. Sulge kõik veebilehitseja aknad. Ava veebilehitseja uuesti ja proovi sisse logida.

Probleemi jätkumisel uuenda ID-kaardi sertifikaate.

Edasiste probleemide korral pöördu palun klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kui veebilehitsejas Google Chrome 42 maksete kinnitamine või digiallkirjastamine ebaõnnestub, tuleb kindlasti uuendada ID-kaardi tarkvara. Seoses Chrome'i automaatse versiooniuuendusega võib probleeme esineda ka varem tõrgeteta toiminud olukordades.
Selleks, et allkirjastamise võimalus taastada

 • sulge kõik veebilehitseja aknad (mitte ainult aken, kus avatud LHV internetipank);
 • paigalda uus ID-kaardi tarkvara aadressilt installer.id.ee;
 • taaskäivita veebilehitseja.

Vaata ka juhiseid Sertifitseerimiskeskuse lehelt →
Kasutades Google Chrome'i Windows XP või Vista operatioonisüsteemiga, tuleb täiendavalt lubada ka NPAPI pistikprogrammide kasutamine.
Loe täpseid juhiseid Sertifitseerimiskeskuse lehelt →

Selline viga võib olla põhjustatud mitmete asjaolude kokkulangemisest ja ühte kindlat põhjust on raske välja tuua. Kõige sagedamini aitab ID kaardi baastarkvara uuendamine. Vaata lähemalt installer.id.ee.
Täiendavalt võib probleeme tekitada EstEID plug-in-i kasutamise keelamine. Plug-in-i lubamiseks toimi järgnevalt:

 • Veebilehitseja Google Chrome: Veebilehitseja Google Chrome: alates versioonist 32 lisandunud turvanõuete tõttu on ID-kaardi allkirjastamise plug-in algselt keelatud. Allkirjastamise lehel ilmub brauseri aadressiribale hoiatusteade ja -ikoon „Plug-in blocked“. Ikoonil klikkides saad seadistada, millised plug-in-e ei blokeerita. Vali seadistustest, et EstEID plug-in oleks alati lubatud ning peale seda vajuta allkirjastamise vormil nuppu „Tagasi“, sest allkirjastamise protsess on juba ebaõnnestunud. Kui oled plug-in-i juba varem keelanud ja hoiatusteadet ei ilmu, ava veebilehitseja aknas chrome://plugins, leia plug-in EstEID ja tähista märkeruut „Alati lubatud/ Always allowed“
 • Veebilehitseja Internet Explorer: vali veebilehitseja menüüst Seaded (hammasratta ikoon) > Manage add-ons. Leia tabelist plug-in nimega „EstEIDIEPluginBHO Class“ ja kontrolli, et staatus oleks „Enabled“. Staatuse muutmiseks klõpsa real parema hiireklahviga ja vali avanevast lisamenüüst „Enable“.
 • Veebilehitseja Firefox: vali veebilehitseja menüüst Firefox > Add-ons ja kontrolli, et EstEID (või Estonian ID Card) plug-in oleks lubatud.
 • Veebilehitseja Edge: ID-kaardiga saab internetipanka sisse logida, kuid ei ole võimalik kinnitada makseid ega allkirjastada lepinguid. Selleks tuleb kasutada teisi veebilehitsejaid. Kui Edge kuvab veateate, et ID-kaardiga allkirjastamine ei ole võimalik, saab sama lehe avada Internet Exploreris, kui valida ülevalt ribamenüüst (kõige parempoolsem kolme punktiga ikoon) „Ava Internet Exploreriga / Open with Internet Explorer".

Loe lähemalt ka Sertifitseerimiskeskuse lehelt: Digitaalse allkirjastamise lisamoodulite haldamine

Kõige kiirem võimalus on kalkulaator kätte saada meie kliendikontorist. Kui sul ei ole võimalust kontorist läbi käia, siis pöördu klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

 1. Laadi alla tasuta Smart-ID rakendus.
 2. Registreeri konto ja isikusta see oma ID-kaardi või Mobiil-ID-ga.
 3. Loo endale PIN1- ja PIN2-kood ning õpi need pähe. PIN1 on vajalik e-teenuste keskkonda sisenemiseks ja PIN2 tegevuste kinnitamiseks.
 1. Kui sinu telefoni SIM-kaart ei ole Mobiil-ID toega, tuleb oma telefonioperaatori esinduses taotleda Mobiil-ID toega SIM-kaart. Isikut tõendava dokumendina võta kaasa oma ID-kaart, digi-ID korral Eesti Vabariigi pass.
 2. Aktiveeri Mobiil-ID sertifikaadid Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel kehtiva ID-kaardi või digi-ID-ga. Selleks vajad oma ID-kaardi PIN-1 ja PIN2-koodi.
 3. Kui logid mobiilipanka sisse, küsib telefon PIN1-koodi ja makse kinnitamiseks PIN2-koodi.

Mobiil-ID-d saad kasutada nii Eestis kui ka välismaal
Mobiil-ID kuutasu on ligikaudu 1 euro.

LHV Pank kasutab Sertifitseerimiskeskuse www.sk.ee pakutavat teenust, mis saadab isikukoodi alusel sõnumi õigele mobiilile. Sisesta oma kasutajatunnus, mis juhatab isikukoodi juurde ja sealt edasi toimubki identifitseerimine.

LHV Pank kasutab Sertifitseerimiskeskuse www.sk.ee pakutavat teenust, mis saadab isikukoodi alusel päringu õigele isikule. Sisesta oma kasutajatunnus, mis juhatab isikukoodi juurde ja sealt edasi toimubki identifitseerimine.

Kõik KKK teemad