enru

Väärtpaberitehingud

Tulemusi ei leitud. Palun proovi teist otsingusõna.

LHV pangaautomaatide asukohad ja avamisajad leiad meie kodulehelt ja mobiiliäpist.

Raha välja

Ühe korraga saad välja võtta kuni 1000 eurot.

Väljavõetava summa suurus sõltub ka pangakaardi sularaha väljavõtu limiidist. Kui limiit ja kontojääk võimaldavad, kuid siiski ei saanud soovitud summat välja võtta, võib põhjus olla selles, et pangaautomaadis ei olnud piisavalt sobivaid kupüüre.

Piirangud tulenevad konto omaniku ja/või kaardikasutaja enda poolt seatud piirangutest (nt konto jääk või kaardiga sularaha väljavõtu limiit). Lisaks tuleb suurte summade puhul tasuda teenustasu, mille leiad kehtivast hinnakirjast.

See võib olla takistatud, kui konto omanik ja/või kaardi kasutaja on kaardile vastava piirangu seadnud. Piirangut saab muuta internetipanka sisse logides ning valides Igapäevapangandus ➞ Pangakaardid.

Raha sisse

Ühe korraga saad sisse panna kuni 200 kupüüri, sealjuures summalist piirangut ei ole.

Automaati saad sisestada kõiki eurokupüüre, st 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500.

Ei saa, raha saad panna ainult arvelduskontole. Seejärel saad soovi korral teha ülekande oma arvelduskontolt krediidikontole.

Muud toimingud automaadis

LHV sularahaautomaadis saab vahetada PIN-koodi kõikidel LHV Panga pangakaartidel.

Autolaenu saad kasutada erinevate sõidukite ostuks või remondiks. Selle alla kuuluvad nii autod, mootorrattad, ATV-d kui ka veesõidukid.
Sõiduki saad vormistada kohe enda nimele. Pea meeles, et pärast autolaenulepingu sõlmimist saada koopia või pilt oma sõiduki registreerimistunnistusest aadressile finance@lhv.ee.

Autolaenu puhul on tegemist tagatiseta väikelaenuga, millel on seoses sihtotstarbelise kasutamisega tavapärasest soodsamad tingimused. Kui oled taotlenud autolaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on juba koostatud autolaenu tingimustel.

Autolaenu saad taotleda siis, kui
- sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
- oled 18–75-aastane
- oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis
Autolaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:
- panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
- panga kinnitusega paberväljatrükk
- LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust. Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:
- Arve väljastaja: AS LHV Finance
- Konto number: konto, millelt soovid makse teha
- Kliendi tunnus: lepingu number
- Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
- Arve tasumine: valin automaatsed maksed
- Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
- Limiit: jäta väli tühjaks

Autolaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Ei. Maksudeklaratsioonis on küll automaatselt vastav kirje olemas, kuid kuna väärtpaberite enda ühelt kontolt teisele kandmisel ei ole tegu väärtpaberite müügiga, siis võib vastava rea deklaratsioonist kustutada.

Nimetatud makseid käsitletakse kasumi jaotamisena ning sellest lähtuvalt maksustatakse äriühingu tasandil tulumaksuga. Lisaks võib see väljamakse olla maksustatud füüsilise isiku tasemel. Sellest lähtuvalt oleks kindlasti vajalik saada kinnitus emitendilt, kas tulumaks on tasutud või mitte. Antud tüüpi väljamakse kohta leiate selgituse MTA kodulehelt

Internetipangas saate edastada Investeerimiskonto aruande, mida saate teha valiku all Varad ja Kohustused ➞ Investeerimiskonto aruanne ➞ Saada MTA-sse. Andmeid saab saata 15.02-31.03 Andmed jõuavad kohale hiljemalt järgmisel päeval (enamasti tunni jooksul peale edastamist). Andmed jõuavad MTA-sse eelinfona ning need tuleb nupulevajutusega edastada oma maksudeklaratsioonile.

LHV Pank Teie eest maksuametile andmeid ei edasta. Vastavalt kasutuses olevale süsteemile on Teil võimalik LHV internetipangast võtta maksuraporti aruande väljavõte. Peale väljavõtte korrektsuses veendumist, peate raporti põhjal deklaratsioonile andmed ise käsitsi lisama. EVK-s teostatud tehingute kohta on maksuametil info olemas ning maksudeklaratsioonile on kantud tehingute müügiväärtus. Soetusväärtus ja tehingutasud tuleb deklaratsionile ise lisada.

Investeerimiskontona saab MTA-le deklareerida kõiki LHV kontotüüpe: investeerimislepinguga konto, Kasvukonto, portfellihalduse konto, LHV Traderi konto ja LHV Brokeri konto.

Investeerimiskonto süsteemis saab Investeerimiskonto raportit automaatselt MTA-sse saata, kui alaealine oma internetipanga kontole sisse logib (ehk seaduslik esindaja logib sisse alaealise kontole alaealise kasutajatunnustega). Tavalises süsteemis saab seaduslik esindaja vajaliku maksuraporti LHV internetipangast ning selle alusel täita alaealise tuludeklaratsiooni MTA esinduses.

Kui vanemad omandavad väärtpaberituru seaduse § 2 lõike 1 punktides 1–5 ja 7 nimetatud väärtpabereid alaealise nimel, kuid enda vahendite arvel, ei ole nende väärtpaberite omandamiseks ja võõrandamiseks vaja kohtu nõusolekut tingimusel, et müügist saadu jääb alaealise omandisse. Eelpool mainitut kohaldatakse ka edasistele väärtpaberitehingutele müügist saadu arvel, mis on tehtud esimeses lauses nimetatud väärtpaberitega.

Soovitame vaadata Maksuameti foorumisse foorum.emta.ee ning finantsportaali maksufoorumitesse fp.lhv.ee Investeerimiskonto kohta saab lugeda siit Rahandusministeeriumi investeerimiskonto juhendit . Lisainfo saamiseks pöörduge palun Maksu- ja Tolliameti poole, telefonil 1811.

E-arve

E-arve on internetipanka saadetav elektrooniline arve, mis asendab paberkandjal arvet. E-arveid saad tellida ettevõttelt, mis osutab sulle teenust ja pakub oma klientidele e-arve väljastamise võimalust.

Kui oled tellinud e-arve, siis meie koostame e-arve alusel eeltäidetud maksekorralduse, mida saad LHV internetipangas üle vaadata ja maksmiseks kinnitada.

E-arve püsimakse teenusega saad oma arveid automaatselt tasuda. Selleks piisab e-arve tellimisest ja automaatse makse seadistamisest. Püsimakse teenus on mugav, sest siis ei pea sa regulaarseid arveid igakordselt kinnitama.

E-arve püsimakse lepingu sõlmimine ja püsimakse on sulle LHVs tasuta.

E-arve maksepäevaks saad valida e-arve panka saabumise päeva või e-arve maksetähtpäeva, mille on paika pannud e-arve väljastanud ettevõte. Mõned ettevõtted pakuvad võimalust valida e-arve maksepäevaks kuupäev ettevõtte pakutud vahemikust.

LHV kliendile on teenus tasuta. Me ei võta sinult tasu ka arvete maksmise eest.

E-arve tellimust on kõige lihtsam teha internetipangas. Selleks vali Igapäevapangandus → E-arved → Telli uus.

E-arve põhjal koostatakse eeltäidetud maksekorraldus, mille pead kinnitama e-arve lipikul „Maksa“ nuppu vajutades. Arve tasumisel on võimalik koheselt sõlmida ka e-arve püsimakse leping. Sõlmitud e-arve püsimakse leping hakkab kehtima järgmisest sissetulevast arvest.

E-arve püsimakse lepingut on võimalik sõlmida koheselt, kui vormistad e-arve tellimust. Selleks vali internetipangas Igapäevapangandus → E-arved → Telli uus.

Kui e-arve tellimus on vormistatud, siis vali internetipangas E-arvete menüüst e-arve, millele soovid sõlmida püsimakse lepingut. Selleks vali Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Arve tasumine → Muuda.

Sõlmitud e-arve püsimakse leping hakkab kehtima järgmisest sissetulevast arvest.

Vali internetipangas E-arvete menüüst e-arve, mille püsimakse lepingut soovid muuta: Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Arve tasumine → Muuda.

Lepingu muudatus hakkab kehtima järgmisest sissetulevast arvest.

Kui lõpetad e-arve püsimakselepingu, aga juba on sissetulnud e-arve, siis sellele sissetulnud e-arvele lepingu lõpetamine ei rakendu ja e-arve tasutakse automaatselt panga poolt.

Automaatse makse saab internetipangas tühistada. Siin selgitatakse, kuidas seda teha.

Kui ettevõte, mis e-arve väljastab lubab e-arve tellimust pangas lõpetada, siis vali internetipangas E-arvete menüüst e-arve, mille tellimust soovid lõpetada. Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Lõpeta.

Kui ettevõte, mis e-arvet väljastab ei luba e-arve tellimust pangas lõpetada, siis võta ühendust otse selle ettevõttega.

Kui sina ei ole e-arve tellija vaid ainult maksja, siis saab e-arve tellimust lõpetada ainult isik, kelle nimel on e-arve väljastanud ettevõttega leping.

Palun teavita probleemist ettevõtet, mis e-arveid väljastab.

Kui sinu poolt valitud maksepäeval ei ole kontol piisavalt raha e-arve tasumiseks, siis pank proovib e-arvet tasuda kuni e-arvel näidatud maksetähtpäevani.

Kui e-arve maksetähtajaks ei ole kontol piisavalt raha, jääb makse paraku tegemata. Sel juhul tuleb sul arve tasuda seekord nö käsitsi.

Kui sul on sõlmitud e-arve püsimakse teenuse leping, millele oled seadnud ka eraldi limiidi, siis e-arve jäi tasumata liiga väikese limiidi tõttu.

Kontrolli e-arve püsimakse lepingu limiiti oma internetipangas: Igapäevapangandus → E-arved → Vali e-arve → Tellimuse andmed ja muutmine → Arve tasumine → Limiit.

Kui sul on sõlmitud e-arve püsimakse leping, siis e-arve osaline tasumine LHV-s ei ole võimalik.

Ilma e-arve püsimakse lepinguta võid e-arvet osaliselt tasuda. Selliselt tasudes pea meeles, et paljusid teenuseid ei pikendata enne, kui arve on täielikult tasutud (näiteks ajalehe tellimus, spordiklubi kuukaart, kindlustusleping jne).

Pangas e-arvet tasuma ei pea, sest e-arve ei ole kohustus panga ees. E-arve on kohustus ettevõtte ees, mis selle väljastas. Kui e-arve pangas ei ole tasutud, peab jälgima, et ei tekiks võlga e-arve väljastanud ettevõtte juures.

Kui oled sõlminud e-arve lepinguga seotud püsimakse lepingu ning soovid, et pank ühekordselt ei tasuks e-arvet automaatselt, pead panga koostatud makse tühistama. Saad seda ise teha mugavalt oma internetipangas: Igapäevapangandus ➞ Maksed ➞ Ootel maksed ➞ Vali makse, mida tühistada ➞ Tühista valitud ➞ Tühista makse.

Kui sa oled sõlminud e-arve lepinguga seotud püsimakse lepingu ning soovid edaspidi ise e-arved käsitsi maksta, siis lõpeta e-arve automaatne tasumine. Saad seda mugavalt teha oma internetipangas: Igapäevapangandus ➞ E-arved ➞ Vali e-arve ➞ Tellimuse andmed ja muutmine ➞ Arve tasumine ➞ Muuda ➞ Vali teen makseid ise ➞ Kinnitan.

Enne e-arve tellimuse vormistamist pangas, edasta tegeliku maksja andmed ettevõttele, mis e-arve väljastab. Edaspidi saadab ettevõte e-arve tegelikule maksjale, kuid ilma täpsema ostetud toote kirjelduseta. Sinule saadab ettevõte e-arve, mida maksta ei saa, kuid sealt näeb ostetud teenuste nimekirja.

Mitme ühelt ettevõtjalt tellitud e-arve eristamiseks saad internetipangas mugavalt kõikidele e-arvetele lisada tellimuse nime. Näiteks kindlustuse e-arvetel saad nimes täpsustada, kas tegemist on sinu kodu- või autokindlustuse või hoopis elukindlustusega.

Tellimuse nime võid sisestada kohe e-arve lepingu sõlmimisel, kuid see ei ole kohustuslik. Internetipangas võib tellimuse nimesid muuta või uusi lisada igal ajal.

Kui püsimakselepingus valitud maksepäev (näiteks 18. kuupäev) on hiljem e-arve maksetähtpäevast (näiteks 10. kuupäev), siis tasutakse sinu e-arve automaatselt e-arve maksetähtpäeval (10. kuupäeval).

Alltoodud tabel kirjeldab e-arve tasumise protsessi erinevate maksepäevade ja maksetähtpäevadega.

E-arve maksetähtaegE-arve püsimakselepingu tähtpäevMillal makse teostatakse?Valitud päeval makse teostamine polnud võimalik. Kaua üritatakse e-arvet tasuda?
10. kuupäev18. kuupäev10. kuupäeval18. kuupäevani
10. kuupäev7. kuupäev7. kuupäeval10. kuupäevani
10. kuupäev10. kuupäev10. kuupäevalE-arve jääb automaatselt tasumata.

Kui e-arve tasutakse pärast maksetähtaega arvesta võimalusega, et e-arve väljastanud ettevõte arvestab viiviseid.

Kui hakkad laenu taotlema, ei pea Sa veel olema LHV klient. Laenu saab taotleda inimene, kelle sissetulek (töötasu, dividendid ja/või renditulu) on pärast igapäevakulude katmist piisav, et tasuda laenumakseid.

Eralaenu sihtotstarve on lai. Seda võid taotleda kinnisvara ostuks või renoveerimiseks, kodu sisustamiseks, investeeringute rahastamiseks või muuks suuremaks väljaminekuks.

Selleks täida kõigepealt meie kodulehel laenutaotlus. Kui Su töötasu või muud sissetulekud ei laeku praegu LHV Panka, saada palun aadressile eralaen@lhv.ee ka oma viimase 6 kuu konto väljavõte (digitaalselt allkirjastatuna, bdoc-formaadis ja kindlasti filtreerimata kujul) ning tagatisvara hindamise akt (selle võid saata ka hiljem). Kui Sa saad oma sissetuleku Sulle kuuluvast ettevõttest, siis saada palun meile oma ettevõtte viimase majandusaasta aruanne ning jooksva perioodi finantsnäitajate andmed (bilanss ja kasumiaruanne), mis ei ole vanemad kui 2 kuud.

Laenu tagatis võib olla Sulle või Su lähedasele kuuluv likviidne ja heas seisukorras kinnisvara. Lisaks sobivad eralaenu tagatiseks tähtajaline hoius ja väärtpaberid.

Väiksem laenusumma on 30 000 eurot ja suurim sõltub Sinu kui taotleja krediidivõimekusest. Me analüüsime Su eelmiste laenude tagasimakseid ja eralaenu tagatisi ning arvutame välja laenusumma, mille tagastamine on Sulle jõukohane. Laenude ja liisingute tagasimaksed võivad moodustada kuni 50% sissetulekust, aga see määr sõltub ka Sinu ülalpeetavate arvust. Laenu kuumakse arvestame 6% intressiga, lähtudes Eesti Panga määrusest.
Oma suurima võimaliku laenusumma saad arvutada ka ise kalkulaatori abil.

Eralaenu tagasimakse tähtaeg saab olla kuni kümme aastat. Tagasimakse graafik on võimalik koostada selliselt, et kogu laen saab kümne aastaga tasutud, ent Sul on ka võimalik kujundada oma tagasimaksed endale sobivaks bullet-graafiku abil.

Bullet-graafiku puhul arvutame kuumakse suuruse kuni 30-aastase laenulepingu maksegraafiku järgi, ehkki laenulepingu pikkus on kuni kümme aastat. Kümnenda aasta viimane kuumakse on laenu kõigi veel maksmata põhiosa tagasimaksete summa (ingl bullet). Kui kümme aastat on möödas, vaatame Su lepingu ja laenutingimused üle. Üldjuhul sõlmime siis lepingujäägile uue lepingu järgmiseks kümneaastaseks perioodiks.

Jah. Kui Sa taotled eralaenu ja ei ole veel LHV klient, siis enne laenulepingu sõlmimist tuleb Sul sõlmida meie kontoris või internetipangas kliendileping.

Jah. Eralaenu lepingu saad lõpetada enne tähtaega tasuta, kui teavitad oma laenuhaldurit sellest vähemalt 3 kuud ette. Kui soovid tagastada laenu enne tähtaega kohe, pead tasuma 3 kuu intressid.

Kui Sa soovid saada maksepuhkust, võta ühendust oma laenuhalduriga ja anna talle sellest teada. Maksepuhkust saad korraga taotleda kuni 12 kuuks.

Jah. Nii nagu Sina oleme ka meie pangas huvitatud sellest, et kui tagatiseks seatud kinnisvara saab kahjustada, hüvitaks kindlustus tekkinud kahju. Seepärast tuleb see kinnisvara kindlustada.

Kindlustuslepingut sõlmides vali selline kaitse, mis katab kõik levinuimad riskid. Igal juhul peab kindlustus katma tule-, vee- ja loodusõnnetuste ning vandalismiriski. Tagatiseks seatud kinnisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel. Soodustatud isikuks märgi LHV Pank.

LHV pakub kodukindlustust koostöös Compensaga. Soovi korral küsi kindlustuspakkumist oma laenuhaldurilt.

Oma tulust on Sul õigus maha arvata selle laenu intressid, mille oled võetud elamu või korteri soetamiseks. Intressid võid tulust maha arvata ka siis, kui oled laenu võtnud ehitusloa või -projekti alusel ehitise rajamiseks, laiendamiseks, rekonstrueerimiseks, samuti ehitise tehnosüsteemide asendamiseks, muutmiseks, ehitise ruumijaotuse muutmiseks ning ehitise tehnoloogilise ümberseadistamisega seotud ehitus- ja paigaldustööde tegemiseks. Remondi tegemiseks võetud laenu intresse ei saa tulust maha arvata.

Vajuta LHV internetipanga esilehe menüüs „Laenud ja liising“ nuppu „Laenuintresside info MTA-sse“. Avaneval lehel näed tasutud intresside summat ja võimalust edastada see info automaatselt Maksu- ja Tolliametile. Edastatud info jõuab kohe Su tuludeklaratsioonile.

Soovitame tuludeklaratsiooni enne esitamist kindlasti kontrollida ja vajaduse korral teha seal parandused. Kui deklaratsioonis ei ole tasutud intresside summat või ei ole see korrektne, tasub pidada nõu Maksu- ja Tolliameti eraklientide nõustajatega telefonil 880 0811. Ühendust saad võtta ka Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Kui Sa olid juba asunud deklaratsiooni täitma, kuid jätsid selle pooleli, siis on soovitatav deklaratsiooni uuendada ja alustada selle täitmist uuesti Maksu- ja Tolliameti andmetega.

Ka juhul, kui Sa deklareerid selle laenu intresse esimest korda, tuleb see teave lisada deklaratsioonile käsitsi. Edaspidi on see info alati pärast andmete edastamist automaatselt deklaratsioonil olemas.

Kui Sinu internetipanga vaates ei ole intressiinfo edastamise võimalust, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Maksustatavast tulust võib maha arvata ainult ühe laenu intressid. Kui Sa oled võtnud mitu laenu, siis tuludeklaratsioonil kuvatakse selle laenu intresse, mille kohta edastasid Maksu- ja Tolliametile info viimasena.

Kui eluase on ühis- või kaasomandis (st sellel on kaks omanikku) ja laenulepingu järgi on need kaks inimest kohustatud laenu tasuma, on mõlemal õigus deklareerida eluasemelaenu intresse ning arvata need tulust maha.

Mahaarvamise õigus on proportsionaalne omandi osaga. Kui kummalegi kuulub näiteks 50% eluasemest, võib kumbki märkida deklaratsioonile 50% tasutud intresside summast.

Kui üks laenusaaja on juba edastanud internetipangast info Maksu- ja Tolliametile, kajastub see info tuludeklaratsioonil ka teisel laenusaajal. Kui peaks juhtuma, et see info pole siiski deklaratsioonile jõudnud, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Kui deklareerid oma laenu intresse esimest korda, pead esitama Maksu- ja Tolliametile ka vara ostulepingu ja laenulepingu. Neid dokumente ei saa edastada internetipanga kaudu.

Et kontrollida, kas kasutad laenu sihipäraselt, võib Maksu- ja Tolliamet nõuda lisatõendite esitamist. Ehitustööde puhul tõendab eluasemelaenu intresside mahaarvamise õigust ehitusloa või -projekti koopia. Seepärast soovitame kõik laenuga seotud dokumendid alles hoida.

 1. aasta tuludeklaratsiooni info leiad siit. Eraisikuna saad Maksu- ja Tolliametist maksunõu telefonil 880 0811, Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Ettevõtluskonto saavad avada kõik eraisikud, kellel on Eesti isikukood (sh e-residendid). Lepingu sõlmimiseks peab eraisik olema eelnevalt LHV Panga klient.

Ettevõtluskontot kasutades ei saa olla käibemaksukohustuslane ega tegutseda füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE) samal või sarnasel tegevusalal.

Kui klient on parasjagu Töötukassas töötuna arvel ja avab meie juures Ettevõtluskonto, siis see info jõuab ka Töötukassale ja kliendi töötuna arvel olek lõpetatakse olenemata sellest, kas tema Ettevõtluskontole on midagi laekunud või mitte.

Ettevõtluskonto on kasulik inimesele, kes osutab teistele eraisikutele teenuseid tegevusaladel, mille tarbeks ei ole vaja enne teha suuri kulusid. Näiteks: lapsehoidja, koduabiline või aiahoolduse ning remondi- või ehitustööde teenused, millega ei kaasne suuri ettevõtluskulusid. Mõne sellise teenuse kulud kannab tellija: näiteks remondi- või ehitusteenuse tellija ostab ise remondivahendid ja -materjalid.

Ettevõtluskonto on kasulik ka neile, kes müüvad omavalmistatud kaupa nii füüsilistele kui ka juriidilistele isikutele juhul, kui toor- või lähtematerjali kulu maksumus ei ole võrreldes kauba müügihinnaga suur. Sellised tegevusalad on näiteks käsitöö ja kunst ning omakasvatatud või -valmistatud toidu müümine.

Ettevõtluskonto kasutajal ei ole võimalust kulusid maha arvata. Seepärast ei sobi Ettevõtluskonto neile, kelle põhitegevus on mujalt ostetud kaupade vahendamine või kelle jaoks moodustab kaupade valmistamiseks või teenuste osutamiseks vajaliku materjali kulu suure osa müügihinnast.

Tegevusaladel, millega kaasnevad otsesed sisendkulud, on niisiis kasulikum tegutseda füüsilisest isikust ettevõtjana või äriühingu kaudu.

Kui tulu on kuni 25 000 € kalendriaastas, on maksumäär 20% Ettevõtluskontole laekunud summast.

Kui kalendriaasta tulu ületab 25 000 €, maksustatakse seda ületav summa 40% maksumääraga.

Kui Ettevõtluskontole laekunud tasu ületab 40 000 € kalendriaastas, on sellel inimesel kohustus registreerida end äriregistris ettevõtjana (FIE, OÜ) ning Maksu- ja Tolliametis käibemaksukohustuslasena. Registreeritud ettevõtja on kohustatud pidama raamatupidamis- ja maksuarvestust.

Ettevõtluskonto kasutajal on õigus ravikindlustusele juhul, kui kalendrikuus MTA-le tasutud sotsiaalmaks on vähemalt nii suur kui kohustuslik minimaalne sotsiaalmaks.

Vastavalt Tööturuteenuste ja -toetuste seadusele ei võeta isikut töötuna arvele, kui ta osutab teenust või müüb kaupa ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse tähenduses, seega Ettevõtluskonto lepingu sõlmimine lõpetab töötuna arvel oleku.

Ettevõtluskontole kehtivad laias laastus samad reeglid nagu tavalisele arvelduskontole. Näiteks saab konto omanik tellida sellega seotud pangakaardi ja kaardimakseterminali.

Erand on investeerimisteenused: Ettevõtluskontol ei ole lubatud teha väärtpaberitehinguid.

Ettevõtluskontoga mitteseotud igapäevatoimingute jaoks on soovitatav kasutada teist arvelduskontot, et vältida ekslikku maksukoormust tekitavate kannete tegemist MTA-le.

Kui Ettevõtluskontole on mingi summa laekunud ekslikult ning see on maksustatud ettevõtlustulu maksuga, tuleb Ettevõtluskonto kasutajal esitada MTA-le kirjalik taotlus koos tõenditega. Nendes selgitab ta, miks ei tule kõnealust summat maksustada ettevõtlustulu maksuga. Kui tõendid on piisavad, tagastab amet ekslikult tasutud maksu inimese ettemaksukontole.

Hoiused

LHV Pank pakub tähtajalist ja nõudmiseni hoiust.

Nõudmiseni hoiuse ehk kontol oleva raha eest arvestatakse intressi 0,01% aastas, intressi arvestatakse igapäevaselt ja kantakse kontole iga kuu alguses. Intressi arvestatakse kõikidel kontodel oleva raha eest peale Trader-konto.

Hoiuse lõppemisel vabaneb raha hoiuse lõpukuupäeva hommikuks.

Hoiustamiseks peab sul olema konto LHV Pangas. Hoiuse saad avada nii internetipangas kui ka kliendikontoris. Kuna LHV kontorid sularaha vastu ei võta, saad hoiustatava summa lisada oma kontole tehes LHV pangakaardiga sularaha sissemakse LHV automaadis. Samuti on võimalik teha ülekanne teisest pangast LHV kontole.

Tähtaegset hoiust on kõige lihtsam lõpetada internetipangas. Samuti võid pöörduda oma kliendihalduri poole või saata sooviavalduse aadressil info@lhv.ee. Hoiuse ennetähtaegsel lõpetamisel kaotad teenitud intressid ja hoiustatud raha vabaneb samal päeval.

Hoiuseintressi tulumaksustamine

Alates 2018. aastast maksustab riik eraisiku hoiustelt teenitud intresse, mis makstakse välja 2018. aastal või hiljem.
Kui hoiustad raha oma investeerimiskontol ja soovid tulumaksu tasumise edasi lükata, teavita sellest panka esimesel võimalusel internetipangas. Intressimäärad on näidatud makse arvestamata.

Hoiuseintressi pealt peavad tulumaksu maksma ainult need eraisikud, kes on Eesti maksuresidendid ja kes ei ole panka teavitanud sellest, et nende konto, millele laekub intress, on investeerimiskonto.

Eesti maksuresident on isik, kelle alaline elukoht on Eestis või kes on viibinud Eestis vähemalt 183 päeva aastas. Maksuresidentsust saab internetipangas kontrollida („Info ja seaded“ ➞ „Andmed“).

Investeerimiskonto võimaldab aktiivsel investoril tulumaksukohustuse edasi lükata ja teenitud kasumi reinvesteerida ilma vahepeal tulumaksu tasumata.

Tasub hoolega mõelda, millised kontod liigitada investeerimiskontodeks. Kindlasti ei ole mõistlik teha seda oma igapäevase arvelduskontoga, sest selle deklareerimine muutub hiljem äärmiselt tülikaks.

Investeerimiskonto valiku saab teha internetipangas: „Info ja seaded“ ➞ „Kontod ja limiidid“ ➞ „Aktiivsed kontod“. Vali konto ja salvesta valik. Hiljem deklareeri see konto investeerimiskontona ka tuludeklaratsioonis.

 1. aasta alguses jõustunud muudatus puudutab nii nõudmiseni kui ka tähtajalise hoiuse intressi. Seejuures pole vahet, millal on hoiuseleping sõlmitud või mis perioodi eest intressi makstakse, sest maksustamissüsteem on üles ehitatud nn kassapõhiselt. See tähendab, et on oluline, millal intress kliendile välja makstakse.

Intresse ei pea sa ise deklareerima ega tasuma. Pank peab neilt tulumaksu kinni ning deklareerib ja tasub selle sinu eest.

Kliendid, kellele makstav hoiuseintress on tulumaksuga maksustatav, näevad edaspidi oma konto väljavõttel kahte kannet: intressi- ja tulumaksukannet. Tulumaksu arvestamisel lähtutakse tavalistest ümardamisreeglitest.

Näide: kui sõlmid 12-kuulise (365-päevase) hoiuse lepingu summas 500 eurot ja intressimääraga 0,30%, kannab pank hoiuperioodi lõppedes sinu kontole 1,52 eurot intressi ja võtab su kontolt maha 30 senti tulumaksu.

Kõik intressimäärad, mida pank kuvab, on brutosummad. See tähendab, et intressimääradelt ei ole makse maha arvestatud.

Osa kliente (näiteks ettevõtted, mitteresidendid, investeerimiskonto süsteemi kasutajad) ei pea hoiuseintressilt tulumaksu tasuma. Seepärast ei ole keerukat maksusüsteemi silmas pidades mõistlik kuvada intressimäärasid koos maksudega ja ilma nendeta.

Pangahoiuselt teenitud intresside andmed hakkavad su eeltäidetud tuludeklaratsioonil automaatselt kajastuma alates 2019. aastast.

Kui valid automaatse pikenemisega hoiuse (koos intressiga), ei lükka see tulumaksu tasumist edasi. Nimelt kanname sinu hoiuperioodi lõppedes sinu kontole hoiuse põhisumma koos intressiga, võtame maha tulumaksu ja avame uue hoiuse XXXX.

LHV Panga kontole on võimalik siseneda parooli, ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või LHV Panga poolt väljastatud PIN-kalkulaatoriga. Oluline on teada, et parooliga sisenedes ei ole võimalik lepinguid sõlmida, ega ka tehinguid kinnitada. Parooliga sisenedes on sul võimalik vaadata kontoseisu.

LHV Panka on võimalik siseneda parooli, ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või LHV Panga poolt väljastatud PIN-kalkulaatoriga. Parooli on võimalik määrata kontoris kliendilepingu sõlmimisel (ID-kaardi ja ID-kaardi PIN-koodide olemasolul) või internetipangas. Selleks sisene ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaatoriga oma kontole ning vali seadete alt menüüvalikust "Paroolid". Oluline on teada, et määratud parool kehtib pool aastat. Parooli on võimalik uuendada ainult internetipangas ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaatoriga.

Kasutajanimi on välja toodud kliendilepingus. Kiire info saamiseks pöördu klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kasutajanime ei saa internetipangas ise muuta, pöördu palun klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kui kasutad veebilehitsejat Firefox või Internet Explorer aitab ID-kaardi laienduste lubamine. Selleks saad kasutada järgmiseid mooduseid:

 • Veebilehitseja Firefox: Ava menüüst Firefox – Lisad – Laiendused (inglise keeles Firefox – Add-ons – Extensions). Leia loetelust Estonian ID Card authentication ja kontrolli, et laiendus oleks lubatud. Sulge kõik veebilehitseja aknad. Ava veebilehitseja uuesti ja proovi sisse logida.
 • Veebilehitseja Internet Explorer: Ava seadete menüüst Lisamoodulite haldamine – Tööriistad ja laiendid (inglise keeles Manage Add-ons – Toolbars and Extensions). Leia loetelust "EstEIDIEPluginBHO Class“, vali see ja kontrolli, et laiendus oleks lubatud. Sulge kõik veebilehitseja aknad. Ava veebilehitseja uuesti ja proovi sisse logida.

Probleemi jätkumisel uuenda ID-kaardi sertifikaate.

Edasiste probleemide korral pöördu palun klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

Kui veebilehitsejas Google Chrome 42 maksete kinnitamine või digiallkirjastamine ebaõnnestub, tuleb kindlasti uuendada ID-kaardi tarkvara. Seoses Chrome'i automaatse versiooniuuendusega võib probleeme esineda ka varem tõrgeteta toiminud olukordades.
Selleks, et allkirjastamise võimalus taastada

 • sulge kõik veebilehitseja aknad (mitte ainult aken, kus avatud LHV internetipank);
 • paigalda uus ID-kaardi tarkvara aadressilt installer.id.ee;
 • taaskäivita veebilehitseja.

Vaata ka juhiseid Sertifitseerimiskeskuse lehelt →
Kasutades Google Chrome'i Windows XP või Vista operatioonisüsteemiga, tuleb täiendavalt lubada ka NPAPI pistikprogrammide kasutamine.
Loe täpseid juhiseid Sertifitseerimiskeskuse lehelt →

Selline viga võib olla põhjustatud mitmete asjaolude kokkulangemisest ja ühte kindlat põhjust on raske välja tuua. Kõige sagedamini aitab ID kaardi baastarkvara uuendamine. Vaata lähemalt installer.id.ee.
Täiendavalt võib probleeme tekitada EstEID plug-in-i kasutamise keelamine. Plug-in-i lubamiseks toimi järgnevalt:

 • Veebilehitseja Google Chrome: Veebilehitseja Google Chrome: alates versioonist 32 lisandunud turvanõuete tõttu on ID-kaardi allkirjastamise plug-in algselt keelatud. Allkirjastamise lehel ilmub brauseri aadressiribale hoiatusteade ja -ikoon „Plug-in blocked“. Ikoonil klikkides saad seadistada, millised plug-in-e ei blokeerita. Vali seadistustest, et EstEID plug-in oleks alati lubatud ning peale seda vajuta allkirjastamise vormil nuppu „Tagasi“, sest allkirjastamise protsess on juba ebaõnnestunud. Kui oled plug-in-i juba varem keelanud ja hoiatusteadet ei ilmu, ava veebilehitseja aknas chrome://plugins, leia plug-in EstEID ja tähista märkeruut „Alati lubatud/ Always allowed“
 • Veebilehitseja Internet Explorer: vali veebilehitseja menüüst Seaded (hammasratta ikoon) > Manage add-ons. Leia tabelist plug-in nimega „EstEIDIEPluginBHO Class“ ja kontrolli, et staatus oleks „Enabled“. Staatuse muutmiseks klõpsa real parema hiireklahviga ja vali avanevast lisamenüüst „Enable“.
 • Veebilehitseja Firefox: vali veebilehitseja menüüst Firefox > Add-ons ja kontrolli, et EstEID (või Estonian ID Card) plug-in oleks lubatud.
 • Veebilehitseja Edge: ID-kaardiga saab internetipanka sisse logida, kuid ei ole võimalik kinnitada makseid ega allkirjastada lepinguid. Selleks tuleb kasutada teisi veebilehitsejaid. Kui Edge kuvab veateate, et ID-kaardiga allkirjastamine ei ole võimalik, saab sama lehe avada Internet Exploreris, kui valida ülevalt ribamenüüst (kõige parempoolsem kolme punktiga ikoon) „Ava Internet Exploreriga / Open with Internet Explorer".

Loe lähemalt ka Sertifitseerimiskeskuse lehelt: Digitaalse allkirjastamise lisamoodulite haldamine

Kõige kiirem võimalus on kalkulaator kätte saada meie kliendikontorist. Kui sul ei ole võimalust kontorist läbi käia, siis pöördu klienditoe poole tel 6 800 400 või e-post info@lhv.ee.

 1. Laadi alla tasuta Smart-ID rakendus.
 2. Registreeri konto ja isikusta see oma ID-kaardi või Mobiil-ID-ga.
 3. Loo endale PIN1- ja PIN2-kood ning õpi need pähe. PIN1 on vajalik e-teenuste keskkonda sisenemiseks ja PIN2 tegevuste kinnitamiseks.
 1. Kui sinu telefoni SIM-kaart ei ole Mobiil-ID toega, tuleb oma telefonioperaatori esinduses taotleda Mobiil-ID toega SIM-kaart. Isikut tõendava dokumendina võta kaasa oma ID-kaart, digi-ID korral Eesti Vabariigi pass.
 2. Aktiveeri Mobiil-ID sertifikaadid Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel kehtiva ID-kaardi või digi-ID-ga. Selleks vajad oma ID-kaardi PIN-1 ja PIN2-koodi.
 3. Kui logid interneti- või mobiilipanka sisse, küsib telefon PIN1-koodi ja makse kinnitamiseks PIN2-koodi.

Mobiil-ID-d saad kasutada nii Eestis kui ka välismaal
Mobiil-ID kuutasu on ligikaudu 1 euro.

Kaitsmaks sinu pangakontot lubamatute sisenemiste ja väärkasutuse eest, blokeeritakse ajutiselt sinu autentimisvahend olukordades, kus seda on korduvalt ebaõnnestunult kasutada üritatud. Blokeering seatakse ainult konkreetsele autentimisvahendile, s.t kui PIN-kalkulaatoriga sisenemine ei ole ajutiselt võimalik, saad endiselt kasutada Smart-ID või salasõnaga sisenemist. Blokeering eemaldatakse automaatselt teatud aja möödudes.

Kui oled veendunud, et sina ei ole oma kasutajatunnuse ja/või salasõna sisestamisel eksinud, võta kindlasti ühendust LHV klienditoega.

Soovitame avada LHV Pangas kaks kontot ning teostada kõik igapäevased maksed ühelt kontolt ja investeeringuid tuleks teostada teiselt kontolt, mis tuleks järgmisel aastal deklareerida investeerimiskontona. Investeerimiskontot saab deklareerida iga-aastases tuludeklaratsioonis tagantjärgi eelmise aasta kohta (näiteks 2016. aastal sai deklareerida 2015. aastal investeerimiskontona kasutusele võetud kontot).

Investeerimiskonto süsteem on soodne ka vähem aktiivsele investorile ning soovitame ka sellisel juhul avada kaks kontot, ühelt teostatakse edaspidi igapäevaseid makseid ning teiselt kontolt teostatakse väärtpaberitehinguid.

Ei pea, investoril võib olla nii pangasiseselt kui ka erinevates pankades mitu investeerimiskontot. Kuid arvestama peab sellega, et iga konto kohta tuleb eraldi maksuametile aru anda.

Kasvukonto saab samuti deklareerida investeerimiskontona ning kindlasti soovitame see märkida järgmisel aastal maksudeklaratsioonis.

Jah. Antud konto puhul tuleb tähelepanelikult jälgida finantsvara definitsiooni, et tehingute tegemisel saaksid sisse- ja väljamaksed korrektselt kajastatud.

Investeerimiskontol on lühikeseks müük lubatud. Laenu võtmine on lubatud ainult teatud piires, so raha võib kasutada kohustuste tagatisena, mis on otseselt seotud finantsvara soetamisega. Finantsvara ennast võib kasutada tagatisena või seda pantida. Samas tuleb arvestada, et selliseid tehinguid on investeerimiskonto süsteemis väga keeruline deklareerida.

Väljamaksetena tuleb deklareerida kõik väärtpaberite ostu ja müügiga otseselt mitteseotud tasud nagu haldustasud, intressimaksed, infotasud, aga ka kõik raha väljakanded. Investeerimiskonto osas enam väärtpaberite ostu ja müügitehinguid tuludeklaratsioonis deklareerima ei pea.

Ei, selline võimalus oli ainult 2012. aasta deklaratsioonis ning edaspidi sellist kahju sissemaksena deklareerida ei saa.

Ei, selline võimalus oli ainult 2012. aasta deklaratsioonis ning edaspidi väärtpabereid sissemaksena deklareerida ei saa. Erandiks on pärandi või kinke teel saadud väärtpaberid, sellisel juhul soetusmaksumus deklareerida investeerimiskonto sissemaksena. Arvestada tuleb, et soetamismaksumuse all peetakse silmas soetamismaksumust pärandi või kinke saaja jaoks, mis on enamasti null.

LHV Groupi uute aktsiate avalik märkimine toimub ajavahemikul 2.05.–16.05. Aktsiate märkimiseks on vajalik investeerimisteenuste lepingu ja Balti väärtpaberikonto olemasolu. LHV Aktsiaid saab märkida kõigi pankade kaudu, kes on Balti väärtpaberikonto haldurid: LHV Pank, Swedbank, SEB Pank, Nordea Bank, Danske Bank, Eesti Krediidipank, Tallinna Äripank, Citadele banka, Versobank.

Märkimisavalduse esitamiseks saab kasutada kontohalduri võimaldatavaid kanaleid, lihtsaim on aktsiaid märkida internetipangas.

LHV Pangas on LHV aktsiate hoidmine ja märkimine tasuta.

Vaata lähemalt prospektist.

Aktsiaemissioon on avalik ja suunatud eelkõige Eesti jaeinvestoreile. Aktsiaid saavad märkida kõik Eesti eraisikud ja ettevõtted. Vaata lähemalt prospektist.

LHV Groupil on plaanis emiteerida 2 000 000 uut aktsiat. LHV aktsia märkimishind on 6,95 eurot. Märkimishind on ligikaudu kahekordne LHV raamatupidamislik väärtus peale emissiooni. Sarnaselt hinnatasemelt oleme teinud ka varasemad LHV aktsiate suunatud emissioonid. Kaasatavat kapitali kasutame LHV olemasolevate äride kasvatamiseks. Vaata lähemalt prospektist.

Märkimiseks vajalik rahasumma peab olema märkimiskorralduse edastamise hetkel kontol. Märkimisel summa broneeritakse kuni aktsiate jaotamiseni. Vaata lähemalt prospektist.

Emissioonil ei ole kehtestatud märkimisele piirsummasid. Kõige vähem saab märkida ühe aktsia, kuid märkida ei saa rohkem kui emissiooni maht ehk 2 000 000 aktsiat. Täpsem info prospektis.

Ülemärkimise korral toimub kõikide märkimisavalduste põhjal aktsiate jaotus. Aktsiate jaotamisel lähtume eesmärgist kujundada LHV-st börsiettevõte, millel on võimalikult suur omanikering. Jaotatavate aktsiate koguse puhul on meil õigus eelistada märkijaid, kes olid LHV Panga kliendid enne 2. mail algavat märkimisperioodi või LHV Varahalduse kliendid enne 20. aprillil toimunud aktsionäride üldkoosolekut. Emissiooni tulemused ja jaotus selguvad 18. mail. Täpsem info prospektis.

Kui soovid sõlmida investeerimisteenuste lepingu LHV Pangaga, siis vali LHV internetipangas vasakpoolsest menüüst INFO JA SEADED> „Lepingud“ ja sõlmi leping Investeerimistehingute teostamiseks.

Kui sul puudub Balti väärtpaberikonto ja soovid LHV Panka enda kontohalduriks, siis vali LHV internetipangas vasakpoolsest menüüst INFO JA SEADED> „Lepingud“ ja sõlmi Balti väärtpaberikonto leping.

LHV Pangas on investeerimisteenuste lepingu ja Balti väärtpaberikonto lepingu sõlmimine tasuta. Balti väärtpaberite hoidmise eest me tasu ei võta.

Lisainfo saamiseks vaata lehele investor.lhv.ee või tutvu kohe prospektiga.

Järelmaksulepingu sõlmimiseks esita esmalt taotlus. Seda saad teha meie koostööpartneri müügikohas või meie kodulehel. Pärast taotluse läbivaatamist anname sulle limiidi, mille ulatuses võid sõlmida ühe või soovi korral ka mitu järelmaksulepingut. Samuti on sul võimalus kanda limiit väikelaenuna oma pangakontole.

Järelmaksu saad taotleda siis, kui:

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:

 • panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
 • panga kinnitusega paberväljatrükk
 • LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Selle limiidi ulatuses võid sõlmida ühe või mitu järelmaksulepingut.

 1. Vali meie koostööpartnerite hulgast välja kaupmees, kelle juurest soovid kaupa või teenust osta.
 2. Anna kaupmehele teada, et soovid osta LHV järelmaksuga.
 3. Vali kaupmehega koos endale sobivad lepingu tingimused ja tutvu lepinguga.
 4. Allkirjasta leping.

LHV järelmaksuga saad osta ka veebipoest. Sellisel juhul tutvustab kaupmees sulle lepingutingimusi ning saadab seejärel sulle lepingu digitaalseks allkirjastamiseks.

Osades veebipoodides on olemas LHV järelmaksulink. See toimib nagu pangalink: kui valid selle makseviisi, saad kohe interneti teel limiiti taotleda ja lepingu allkirjastada.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma järelmaksulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust. Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Järelmaksulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu järelmaksusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu järelmaksusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

LEI (Legal Entity Identifier) on juriidilise isiku ülemaailmne tunnus, mis koosneb 20-kohalisest tähtnumbrilisest koodist. LEI-kood on kordumatu, see määratakse ühekordselt kindlale ettevõttele ja sama koodi ei saa määrata enam teisele ettevõttele. LEI-kood ei asenda Eesti äriregistri registrikoodi.

LEI-kood seob juriidilise isiku peamise teabega, mille abil on võimalik ülemaailmsetel finantsturgudel osalevaid äriühinguid tuvastada selgelt ja kordumatult.

LEI-koode kasutatakse juba EMIR tuletisväärtpaberite tehingute vastaspoolte tuvastamiseks ja. seoses rakendusmääruse EL/2017/105 kohaldamisega ei tohi alates 1. novembrist 2017 tuletisväärtpaberitega tehtud tehingutest teatamisel kasutada muid alternatiivseid koode.

LEI-koodi hakatakse tulenevalt MiFID II ja MiFIR regulatsioonist raporteerimiseks kasutama alates 3. jaanuarist 2018, Tehinguraporteid kasutatakse muu hulgas ka turukuritarvituste uurimisel. Tehinguraportite vormi kehtestab Euroopa komisjoni rakendusmäärus.

Äriühingud, millele on antud investeerimisteenuste osutamise õigus, peavad juriidilisest isikust kliendi väärtpaberitega tehtud tehingutest järelevalveasutustele raporteerima kasutades LEI-koodi. Juhul kui juriidilisest isikust kliendil ei ole LEI-koodi, ei ole võimalik täita raporteerimiskohustust ja sellest tulenevalt ei ole võimalik täita ka selliste juriidiliste isikute tehingukorraldusi.

Juriidilistel isikutel on kohustus esitada LEI kood LHV Brokeri, LHV Traderi, LHV portfellihalduse teenuse ning noteeritud väärtpaberite ostu ja müügi soovi korral. Lisaks on vajalik LEI kood noteeritud väärtpaberite FOP ja DVP tehingu korral kui muutub väärtpaberite omanik (näiteks kantakse aktsiad juriidilise isiku kontolt eraisiku kontole).
LEI koodi ei ole vaja noteerimata aktsiate ja osaühingute osade, noteerimata võlakirjade ning traditsiooniliste fondioskute tehingute korral.
Ilma LEI koodita ei ole võimalik LHV Pangal tehinguid korrektselt järelvalveasutustele raporteerida, mistõttu ei ole vastavaid tehinguid enam võimalik sooritada. Tehingupiirangud hakkavad kehtima hiljemalt 03.01.2018.

LEI-koodi on võimalik taotleda selleks eraldi volitatud asutustelt, kelle kohta leiab infot Global Legal Entity Identifier Foundation kodulehelt. Võimalusi on mitmeid ja valiku tegemine on vaba, LHV-l on olnud näiteks sujuv ja kiire koostöö järgmistega: Bloomberg LEI, Slovenian Central Securities Clearing Corporation ja WM Datenservice.

Eestis ei ole kahjuks ühtegi asutust, kes väljastab LEI-koodi. Kuna LEI-kood on unikaalne, siis kehtib mujal väljastatud kood ka Eestis.

LEI-koodi väljastatakse tasu eest ja sellega kaasneb iga-aastane hooldustasu.

Tasub tähele panna, et hind võib teenuse pakkujast tulenevalt oluliselt erineda.

Raporteerimiskohustuse korrektseks täitmiseks peab juriidilisest isikust LEI-koodi olema kehtiv. Enne tehingu täitmist kontrollib investeerimisteenust osutav äriühing koodi olemasolu.

Investeerimisteenuse pakkuja peab nõudma juriidilisest isikust kliendilt kogu teavet, mis on vajalik järelevalveasutusele tehingute kohta info esitamiseks. Selliseks teabeks on ka LEI-kood.

Kui juriidilisest isikust klient ei esita investeerimisteenuse pakkuja väärtpaberitehingu tegemiseks kogu vajalikku teavet, muuhulgas LEI-koodi, ei ole teenusepakkujal võimalik täita seadusest tulenevat raporteerimiskohustust. Sellisel juhul ei ole võimalik täita ka selliste juriidiliste isikute tehingukorraldusi alates 3. jaanuarist 2018.

Lisage LEI-kood oma ettevõtte internetipanga andmetesse, järgides teekonda „Info ja seaded" → „Andmed" → „LEI-kood".
Ettevõttele väljastatud LEI-kood jõuab LEI üleilmsesse andmebaasi u 24 tunni jooksul pärast selle väljastamist. Seetõttu soovitame oma klientidel oodata pärast LEI-koodi väljastamist üks ööpäev, enne kui nad lisavad selle oma internetipanka - kui kood ei ole veel LEI andmebaasis, võib selle lisamine LHV internetipanka ebaõnnestuda.

Teenustasu, mida pank võtab, koosneb mitmest osast:

 • panga teenustasu ehk LHV marginaal
 • vahendustasu ehk kliendi kaardi väljastanud panga teenustasu kaarditehingult
 • töötlemistasu – sisaldab tehingu töötleja ja rahvusvaheliste kaardiorganisatsiooni tasusid

Kuna komponentide dünaamika on erinev, koostame igale kaupmehele eraldi pakkumise. Vahenduse ja töötlemistasude hinnad olenevad kaardimaksja pangakaardi tüübist ja väljastusmaast ning mille indikatiivsed tasud on välja toodud siin.

Terminali renditasu sõltub sellest, millist terminali soovite. Igakuine renditasu on kuni 20 eurot (lisandub käibemaks).

Kaardimaksed laekuvad kaupmehe kontole iga päev tehingule järgneva päeva lõunaks. Kui seda ei ole toimunud, siis teostage oma terminali juhendi alusel tehingute saatmine ning raha jõuab teie kontole järgmisel päeval.

Sellisel juhul palume edastada kõnealuse päeva tšekkide koopiad koos päeva tehingute saateraporti koopiaga e-posti aadressile info@lhv.ee.

Makseterminale müügitšekke peab säilitama kuus kuud alates tehingu kuupäevast.

Ettevõtte müügikohtade arv ei ole piiratud. Samuti ei ole piiratud terminalide arv ühes müügikohas.

-Kontrollige, kas terminal on levis. Kui see ei ole levis, liikuge levipiirkonda.
-Seejärel vajab terminal taaskäivitust. Teile on selles abiks kasutusjuhend.
-Kui taaskäivitus ei aidanud, võtke ühendust töötlejaga telefonil 671 1444.

Pakume esmaklassilist Eestis kasutusel olevat standardset e-kaubanduse lahendust, mille integratsioon on sarnane pangalingi omaga.

Meie pakutav e-kaubanduse lahendus vastab kõigile PCI-DSS nõuetele. Pettuste vähendamiseks kasutame 3D-Secure-kaardikasutaja autentimist.

Jah, me küll pakume selliseid terminale, aga kuna need on riskitoode, siis valime suure hoolega kaupmehi, kellele neid terminale väljastame.

Kui kaupmees lõpetab kaardimakseteenuse kasutamise ja kasutas LHV renditerminali, peab ta selle terminali ise tagastama selle väljastajale Nets Estonia AS-ile. Selleks on kaks võimalust.

 1. Kaupmees viib terminali ise Nets Estonia AS-i aadressile Tartu mnt 63, 10115 Tallinn tööpäeval vahemikus kell 9–17 (tel 6711 477).
 2. Kaupmees tellib Nets Estonia AS-i aadressile terminali tagastamiseks Jetpaki kulleriteenuse vastuvõtja kulul. Kulleri saab tellida veebiaadressilt Kuller.ee ja telefonil 646 322.

Laenu taotlemisel ei pea veel LHV klient olema. Laenu saab taotleda inimene, kellel sissetulek (töötasu, dividendid, renditulud) on pärast igapäevakulude katmist piisav, et tasuda laenumakseid. Kui oled varem võtnud mõnest finantsasutusest laenu, ei tohiks sul olla seal tekkinud tagasimaksetega probleeme.

Kodulaen on abiks kodu ostmise või ehitamise rahastamisel.

Laenu saamiseks palun täida kodulaenu taotlus. Laenutaotluse leiad LHV kodulaenu kodulehelt. Kui su palk ei laeku praegu LHV panka, saada aadressile kodulaen@lhv.ee ka oma viimase 6 kuu konto väljavõte filtreerimata kujul bdoc-formaadis, võimalusel digitaalselt allkirjastatuna.

Kodulaenu tagatiseks sobib see korter või eramu, mida plaanid osta. Omafinantseeringut saab asendada lisatagatisega, milleks sobib sinu enda või sinu perekonnaliikmele kuuluv muu heas seisukorras kinnisvara. Tagatise aktsepteerimise määr võib olla kuni 85% tagatise turuväärtusest. Aktsepteerimismäär sõltub sellest, kus tagatis asub, mis tüüpi tagatisega on tegu ja millises seisukorras see on.

See sõltub sinu kui laenutaotleja krediidivõimekusest. Me analüüsime su varasemate laenude tagasimakseid ja kodulaenu tagatisi ning arvutame välja laenusumma, mille tagastamine on sulle jõukohane.

Laenude ja liisingute tagasimaksed võivad moodustada kuni 50% sissetulekust, aga see määr sõltub ka sinu ülalpeetavate arvust. Laenu kuumakse arvestame 6% intressiga, lähtudes Eesti Panga määrusest.

Oma suurima võimaliku laenusumma saad arvutada kalkulaatori abil.

Sul on valida annuiteetgraafiku ja võrdsete põhiosamaksetega graafiku vahel.

Annuiteetgraafiku järgi on laenumakse igas kuus ühesuurune kuni laenuperioodi lõpuni. Laenu algusperioodil koosneb see suuremas osas intressist, ent iga järgmise kuumaksega kasvab põhiosa osakaal. Intressi arvutame laenujäägilt.

Võrdsete põhiosamaksetega graafikus on laenu põhiosa jagatud võrdseteks osadeks, millele lisandub intress. Et intressi arvutame laenujäägilt, muutub su tagasimakse tänu sellele iga kuuga väiksemaks.

Seega on annuiteetgraafiku eripära ühesuurused maksed kogu laenuperioodil ja kokkuvõttes suurem intressisumma. Fikseeritud põhiosamaksetega graafiku alusel on tagasimaksed laenuperioodi alguses suuremad, aga need vähenevad pidevalt ja kokkuvõttes tasud väiksema summa intresse.

See sõltub soetatava kinnisvara seisukorrast. Uue, väga heas seisukorras kinnisvara puhul peab omafinantseering olema vähemalt 15% ja vanema kinnisvara puhul vähemalt 20%. Nõutava omafinantseeringu täpne suurus sõltub tagatise seisukorrast, asukohast ja sinu maksevõimest.

Kui soovid, võid omafinantseeringu asendada lisatagatisega. Selleks sobib sinu enda või sinu pereliikme muu kinnisvara, mis on heas seisukorras.

Pakume võimalust soetada kodu KredExi käendusega – sellisel juhul algab omafinantseeringu määr 10%-st. Vaata täpsemat infot KredExi kodulehelt.

Ehitusprojekti puhul lähtume kogu projekti maksumusest. Omafinantseeringu tasud alati esimesena ja kodulaenu abiga peab hoone seejärel valmis saama. Ka majaehituse puhul on võimalik kasutada KredExi käendust. Kui soovid saada kodulaenu pakkumist maja ehituseks, esita meile laenutaotlus ning saada ehitusprojekt, ehituseelarve ja ehitusluba aadressile kodulaen@lhv.ee. Lisaks saada meile oma tulevase maja hindamisakt, kus on määratud selle nii praegune kui ka võimalik tuleviku turuväärtus.

Kodulaenu võtmist kavandades arvesta, et tasuda tuleb omafinantseeringu summa, lepingutasu ja kinnisvara hindamise tasu. KredExi käenduse puhul pead tasuma laenulepingu sõlmimisel käendustasu 3% käenduse summalt.

Lisaks tasud tagatislepingu sõlmimisel notaritasu ja riigilõivu. See summa sõltub tehingu sisust ning laenu ja hüpoteegi summast. Notaritasu saad arvutada kalkulaatori abiga.

Et tagatiseks olev kinnisvara peab olema kogu laenuperioodi vältel kindlustatud, arvesta ka kindlustuskuludega.

Selleks et saada KredExi käendust, pead sa pangale tõendama, et kuulud ühte KredExi käenduse sihtrühmadest.

Täpsema info leiad KredExi kodulehelt.

SihtrühmDokument, mis on vaja pangale esitada
Noor pereRiigiportaali eesti.ee väljavõte (Minu andmed → Mina ja mu pere → Mina ja mu alaealised lapsed)
Noor spetsialistRiigiportaali eesti.ee väljavõte (Minu andmed → Haridus → Andmed Eesti hariduse info süsteemist). Kui oled õppinud välismaal, siis ENIC/NARIC-tõend
Tagastatud eluruumis elav üürnikÜürileping või rahvastikuregistri tõend
Kaitseväe või Kaitseliidu veteranKaitseväe toetusteenuste keskuse tõend
Energiatõhusa eluaseme omandaja või rekonstrueerijaEnergiatõhususe arvutus või energiamärgise klassi tõendav kehtiv energiamärgis

Jah. Kui sa taotled kodulaenu ja ei ole veel LHV klient, siis enne lepingu sõlmimist täida konto avamise ankeet, tee isikutuvastus ja seejärel sõlmi kliendileping.

Isikutuvastuse saad teha lähimas tuvastuspunktis, võta palun kaasa kehtiv isikut tõendav dokument. Peale tuvastamist saad kliendilepingu sõlmida mugavalt internetipangas.

Laenutaotluses saad ise määrata, millisel kuupäeval soovid hakata igal kuul laenumakseid tasuma. Laenulepingu alusel koostame laenugraafiku, kus on näha kõik tagasimakse kuupäevad ja summad.

Sinu ülesanne on hoolitseda selle eest, et su LHV panga kontol oleks iga kuu makse kuupäeval vajalik summa. See võetakse automaatselt su kontolt maha ja eraldi arvet sulle ei saadeta.

Jah, see on võimalik. Kui soovid tagastada kogu laenusumma või osa sellest enne tähtaega, saad seda LHV pangas teha tasuta. Selleks saada oma laenuhaldurile sellekohane e-kiri.

Et lõpetada laenuleping enne tähtaega, tuleb sul kanda kokkulepitud kuupäevaks oma laenuga seotud LHV panga kontole summa, mis katab selleks kuupäevaks kogunenud intressid ja laenu maksmata põhiosa.

Nii nagu sina oleme ka meie pangas huvitatud sellest, et kui tagatiseks seatud kinnisvara saab kahjustada, hüvitaks kindlustus tekkinud kahjud.

Kindlustuslepingut sõlmides vali selline kaitse, mis katab kõik levinumad riskid. Igal juhul peab kindlustus katma tule-, vee-, loodusõnnetuste- ja vandalismiriski.

Tagatiseks seatud kinnisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel. Soodustatud isikuks märgi LHV pank.

Kui sa soovid saada maksepuhkust, võta ühendust oma laenuhalduriga ja anna talle sellest teada.

Hüpoteek tähendab sinu jaoks seda, et kui laenu tagasi ei maksta, siis on pangal õigus nõuda sulle kuuluva korteri või maja (koos maaga) müümist.

Enne kui annad hüpoteegi seadmiseks nõusoleku

 • kaalu hoolega, kas oled valmis riskima ja loobuma endale kuuluvast korterist või majast, kui laenu tagastamisega tekivad probleemid.
 • otsusta kelle ja milliste kohustuste täitmist oled valmis tagama.
 • on sul õigus nõuda nii notarilt kui pangalt sõlmitavate lepingute projekte ning nende saamisel tutvu hoolikalt lepingute sisuga.
 • võta julgesti ühendust nii panga kui notaribürooga, et leida vastuseid tekkinud küsimustele.

Vajadusel kasuta õigusabi.

Kui hakkad allkirjastama notariaalset lepingut

 • kuula väga tähelepanekult notari selgitusi.
 • ära karda küsida, kui midagi jääb arusaamatuks.
 • kontrolli, et lepingusse saaks kirja just see, milles oled nii laenusaaja kui ka pangaga kokku leppinud.

Kui lepingud on alla kirjutatud

 • ole ise aktiivne ja tunne huvi, kuidas toimub laenulepingu täitmine.

Kui laenusaaja sinu küsimustele ei vasta, pöördu kindlasti panka.

 • anna alati teada oma kontaktandmete (aadress, telefoni number, eposti aadress) muutumisest. Ainult nii saad olla kindel, et vajalik info jõuab sinuni.
 • tutvu hoolikalt panga poolt saadetud teadetega ning mine kindlasti järele tähitud kirjadele.

Kui laenusaaja ei täida oma kohustusi pöördub pank sinu poole ja annab sulle võimaluse kohustus täita.

Laenusaaja kohustuse täitmisega on sul võimalik ära hoida panditud korteri või maja müük, samuti vältida täiendavate kulude tekkimist ning kohtuvaidlusi.

Sul on õigus nõuda laenusaajalt sinu poolt tema eest tasutud summade hüvitamist.

Oma tulust on Sul õigus maha arvata selle laenu intressid, mille oled võetud elamu või korteri soetamiseks. Intressid võid tulust maha arvata ka siis, kui oled laenu võtnud ehitusloa või -projekti alusel ehitise rajamiseks, laiendamiseks, rekonstrueerimiseks, samuti ehitise tehnosüsteemide asendamiseks, muutmiseks, ehitise ruumijaotuse muutmiseks ning ehitise tehnoloogilise ümberseadistamisega seotud ehitus- ja paigaldustööde tegemiseks. Remondi tegemiseks võetud laenu intresse ei saa tulust maha arvata.

Vajuta LHV internetipanga esilehe menüüs „Laenud ja liising“ nuppu „Laenuintresside info MTA-sse“. Avaneval lehel näed tasutud intresside summat ja võimalust edastada see info automaatselt Maksu- ja Tolliametile. Edastatud info jõuab kohe Su tuludeklaratsioonile.

Soovitame tuludeklaratsiooni enne esitamist kindlasti kontrollida ja vajaduse korral teha seal parandused. Kui deklaratsioonis ei ole tasutud intresside summat või ei ole see korrektne, tasub pidada nõu Maksu- ja Tolliameti eraklientide nõustajatega telefonil 880 0811. Ühendust saad võtta ka Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Kui Sa olid juba asunud deklaratsiooni täitma, kuid jätsid selle pooleli, siis on soovitatav deklaratsiooni uuendada ja alustada selle täitmist uuesti Maksu- ja Tolliameti andmetega.

Ka juhul, kui Sa deklareerid selle laenu intresse esimest korda, tuleb see teave lisada deklaratsioonile käsitsi. Edaspidi on see info alati pärast andmete edastamist automaatselt deklaratsioonil olemas.

Kui Sinu internetipanga vaates ei ole intressiinfo edastamise võimalust, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Maksustatavast tulust võib maha arvata ainult ühe laenu intressid. Kui Sa oled võtnud mitu laenu, siis tuludeklaratsioonil kuvatakse selle laenu intresse, mille kohta edastasid Maksu- ja Tolliametile info viimasena.

Kui eluase on ühis- või kaasomandis (st sellel on kaks omanikku) ja laenulepingu järgi on need kaks inimest kohustatud laenu tasuma, on mõlemal õigus deklareerida eluasemelaenu intresse ning arvata need tulust maha.

Mahaarvamise õigus on proportsionaalne omandi osaga. Kui kummalegi kuulub näiteks 50% eluasemest, võib kumbki märkida deklaratsioonile 50% tasutud intresside summast.

Kui üks laenusaaja on juba edastanud internetipangast info Maksu- ja Tolliametile, kajastub see info tuludeklaratsioonil ka teisel laenusaajal. Kui peaks juhtuma, et see info pole siiski deklaratsioonile jõudnud, anna sellest palun märku e-posti aadressil laenutugi@lhv.ee või telefonil 699 9111.

Kui deklareerid oma laenu intresse esimest korda, pead esitama Maksu- ja Tolliametile ka vara ostulepingu ja laenulepingu. Neid dokumente ei saa edastada internetipanga kaudu.

Et kontrollida, kas kasutad laenu sihipäraselt, võib Maksu- ja Tolliamet nõuda lisatõendite esitamist. Ehitustööde puhul tõendab eluasemelaenu intresside mahaarvamise õigust ehitusloa või -projekti koopia. Seepärast soovitame kõik laenuga seotud dokumendid alles hoida.

2018. aasta tuludeklaratsiooni info leiad siit. Eraisikuna saad Maksu- ja Tolliametist maksunõu telefonil 880 0811, Skype’i teel (mta.eesti) ja e-posti aadressil eraklient@emta.ee.

Liisingut saab taotleda sõiduautodele, kaubikutele, väikebussidele, mootorratastele, veesõidukitele, kommertssõidukitele, rasketehnikale ja muudele seadmetele.

Ei pea. Kliendistaatus teeb su elu siiski lihtsamaks, sest sa näed liisinguteavet internetipangast, saad teha makseid ja sõlmida püsikorralduslepingu.

Siis peaksid otsima endale võimalikult sobiva auto müügikuulutuse ja küsima liisingupakkumist selle alusel. Sel juhul ei saa me siiski tagada, et teeme mõne sinu järgmise valiku kohta täpselt samasuguse otsuse – kui valid hiljem välja näiteks vanema auto, võib liisinguperiood lüheneda.

Sellisel juhul on võimalik taotleda liisingut koos inimesega, kes annab oma sissetuleku või varaga lisatagatise ja kellega ühiselt sa vastad nõutud tingimustele. Kui liisingulepingusse lisatakse käendaja, siis on temalt vaja samu dokumente ja andmeid kui taotlejalt. Minimaalne korrapärane tõendatud netosissetulek peab käendajaga kahepeale olema 900 eurot kuus.

Sõltuvalt sellest, kas soovid sõiduki liisinguga välja osta või seda ainult kasutada, sobib sulle kas kapitali- või kasutusrent. Kapitalirendi korral tasud liisinguperioodi jooksul kogu sõiduki hinna koos intressidega ja saad lepingu lõppedes selle omanikuks. Kasutusrent sobib sulle siis, kui soovid sõidukit kasutada, aga ei tea veel, kas oled huvitatud selle omanikuks saamisest või mitte. Kasutusrendi korral ei maksa sa kogu sõiduki hinda, vaid me lepime liisingulepingu sõlmimisel kokku, milline on liisinguperioodi lõpus sõiduki jääkväärtus – see osa sõiduki hinnast, mida sa rendimaksetega ei tasu. Liisinguperioodi lõppedes on sul võimalus sõiduk jääkväärtusega välja osta, aga kui sa seda teha ei soovi, pead sõiduki pangale tagastama. Ka kapitalirendi korral on võimalik jätta varale jääkväärtus, kuid siis pead arvestama, et jääkväärtus tuleb sul tasuda koos viimase kuumaksega või taotleda lepingu muutmist selliselt, et saaksid selle tasumise ajatada pikemale perioodile.

Pakume küll, aga nimetame seda kapitalirendiks. Auto järelmaks on kapitalirendi vorm, mida kasutatakse juhul, kui sõiduki hinnale ei lisandu käibemaksu, st sõiduki müüb eraisik või muu mittekäibemaksukohustuslane.

Seda tehakse kord kuus lepingus kindlaks määratud päeval. Pank saadab sulle arve 10 päeva enne maksetähtaega, mille alusel saad teha ülekande. Soovi korral saad endale tellida liisingu arve ka e-arvena ning oma kodupanga internetipangas vormistada selle automaatseks tasumiseks püsimaksekorralduse.

Jah. Mittekäibemaksukohustuslasele rahastab pank sõiduki hinda käibemaksuga. Et käibemaksukohustuslane saab käibemaksu riigilt tagasi küsida, siis maksukohustuslasi soovime üldjuhul rahastada käibemaksuta summa ulatuses. Käibemaksu tagasiküsimine riigilt võtab üks-kaks kuud aega, seniks pakume käibemaksu osa tasumise ajatamise võimalust kuni kolmeks kuuks.

Kui soovid maksepäeva mingil põhjusel muuta, tuleb muuta lepingut. Selleks täida palun vorm ja saada see digitaalselt allkirjastatuna aadressile info@lhv.ee. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Kui soovid makset muuta, tuleb muuta lepingut. Selleks täida palun vorm ja saada see digitaalselt allkirjastatuna aadressile info@lhv.ee. Muudatus nõuab uut krediidiotsust, mille tegemine võtab aega 3−7 päeva. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Kui soovid liisinguperioodi lühendada, tuleb muuta lepingut. Selleks täida palun vorm ja saada see digitaalselt allkirjastatuna aadressile info@lhv.ee. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Kui soovid liisinguperioodi pikendada, tuleb muuta lepingut. Selleks täida palun vorm ja saada see digitaalselt allkirjastatuna aadressile info@lhv.ee. Muudatus nõuab uut krediidiotsust, mille tegemine võtab aega 3−7 päeva. Muudatuste tegemise eest tuleb maksta tasu vastavalt hinnakirjale.

Võta meiega ühendust, koos leiame lahenduse.

Maksepuhkuse taotlemiseks täida palun vorm ja saada see digitaalselt allkirjastatuna aadressile info@lhv.ee. Eraisikust klient peab esitama ka kontoväljavõtte, juriidilisest isikust klient finantsaruanded. Nende dokumentide põhjal otsustatakse, kas sul on võimalik saada maksepuhkust.

Igast kindlustusjuhtumist peab liisinguandjat teavitama. Ka kahjujuhtumi korral pead sa maksete tasumist jätkama, isegi kui autot ei ole võimalik edasi kasutada. Kui kahju on nii suur, et auto läheb mahakandmisele, lõpeb maksete tasumise kohustus pärast seda, kui kindlustusfirma maksab pangale hüvitise. Sellega lõpetatakse ka liisinguleping. Sama kehtib auto varguse puhul.

Üldiselt ei saa autot liisinguperioodi vältel tagastada. Liisingulepingut on võimalik enne tähtaega lõpetada auto väljaostmise või müümise teel. Kui tegemist on püsivate makseraskustega, on mõistlik sõiduk müüki panna.

Ennetähtaegne lõpetamine on üldjuhul võimalik üksnes juhul, kui sa ostad auto ise välja või leiad sellele ostja. Sõiduki eest saadav summa peab katma graafikujärgse jääkväärtuse või olema sellest suurem. Kõige mugavam on seda teha läbi iseteeninduse, tellides väljaostukalkulatsiooni interneti- või mobiilipangas lepingu detailandmete jaotusest. Teine võimalus on oma soovist teada anda kirjutades aadressile liising@lhv.ee, misjärel saadame sulle väljaostukalkulatsiooni. Kui sina või auto ostja olete arve tasunud, väljastame kahe tööpäeva jooksul lepingu lõpetamise dokumendid.

Sisuliselt tähendab müük ikkagi uue liisingulepingu sõlmimist uue liisinguvõtjaga ja selleks peab ostja (st ülevõtja) esitama liisingutaotluse koos ettenähtud lisadokumentidega. Kui ülevõtja taotluse alusel tehakse positiivne krediidiotsus, on vaja veel üleandja avaldust lepingu lõpetamiseks. Selleks täida palun vorm ja saada see digitaalselt allkirjastatuna aadressile info@lhv.ee.

Auto vahetamine tähendab olemasoleva lepingu lõpetamist ja uue sõlmimist. Seega on kõigepealt vaja, et sa müüksid vana auto maha. Vana auto võib välja osta ka uue auto müüja. Uue auto kohta tuleb sul täita uus liisingutaotlus ja esitada selle juurde kuuluvad lisadokumendid. Sul on võimalus liisida uus auto ka nii, et vana liisinguleping kehtib edasi, ja panna oma vana auto müüki.

Liisingumakseid tuleb edasi tasuda ka siis, kui auto on müügis. Makseraskuste korral võib taotleda maksepuhkust. Vabastuse võib saada kaskokindlustusmaksete tasumisest, kuid üksnes juhul, kui viid auto müüki LHV koostööpartneri juurde, kellel on sobiv kindlustuskate. Kui auto on müügil mujal, siis vabastust ei saa. Liikluskindlustusmaksete tasumisest vabastust ei anta.

Auto registreerimistunnistusele kantud kasutaja ei vaja Euroopa riikides sõitmiseks volikirja. Lihtkirjalikku volikirja on vaja juhul, kui mõnda Euroopa riiki sõidab registreerimistunnistusele kandmata isik, keda ei soovitagi sinna kasutajaks märkida. Notariaalne volikiri on tarvilik Venemaale või mõnda teise SRÜ riiki või Aasiasse sõitmisel. Volikiri väljastatakse siis, kui sul ei ole võlgu (ei selle ega ühegi teise lepingu järgi) ja kui kindlustuskaitse kehtib selles riigis, kuhu sõita soovid.

Igaks Maanteeameti liiklusregistri (ARK) toiminguks (kasutajate muutmine registreerimistunnistusel, registreerimistunnistuse või numbrimärkide duplikaatide saamine jm) on sul vaja LHV volikirja. Volikirja saamiseks esita LHV-le taotlus.

Volikirja saamiseks esita LHV-le taotlus. Volikirja väljastame üldiselt ainult juhul, kui sul ei ole võlgu ei selle ega ühegi teise lepingu kohaselt (võib esineda ka erandeid, sel juhul teeb otsuse liisinguhaldur). Kui sul võlgu ei ole ja kindlustuskattega on kõik korras, saad volikirja ühe tööpäeva pärast. Kui sul on võlgu või kindlustuskate ei ole piisav, väljastamine viibib. Volikirja eest tuleb tasuda vastavalt hinnakirjale.

Volikirja võib vaja minna näiteks esindusest autole lisavõtmete tellimiseks.

Nii nagu sina oleme ka meie huvitatud sellest, et liisitud sõidukiga seotud võimalikud kahjud saaksid hüvitatud. Liisitaval sõidukil peab olema peale kohustusliku liikluskindlustuse ka kaskokindlustus, mis maandab peamisi sõiduki kahjustumise ja hävimisega seotud riske. Näiteks saab kaskokindlustusega hüvitada sinu sõidukile tekkinud kahju ka siis, kui oled õnnetuses ise süüdi. Kui auto on kindlustamata, tuleb kahju hüvitada sul endal. Et olla täiesti kindel, et kindlustuskaitse hetkekski ei katke (näiteks mõne makse unustamise korral), tuleb sõiduk kindlustada aastaseks perioodiks ja tasuda selle eest ühekorraga. Et aasta eest korraga tasumine on kahtlemata suur väljaminek, pakume sulle mugavat ja soodsat võimalust kindlustada liisitav vara LHV kaasabil ning maksta selle eest osade kaupa koos liisingumaksetega. Kindlustusseltsi saad ise valida – meie kindlustusmaakler saadab sulle pakkumuse, kus on kirjas mitme seltsi hindade ja tingimuste võrdlus.

Kui soovid teha oma autole muudatusi, siis võta LHV-ga ühendust ja küsi nõusolekut. Seda ei ole tarvis küsida juhul, kui soovid sõiduki juures midagi parandada, mõne varuosa uue vastu välja vahetada või siis, kui plaanid sõidukile lisada midagi, mille saab liisingulepingu lõppemise järel sõidukit kahjustamata eemaldada. Küll aga kaasneb näiteks gaasiseadme paigaldamisega auto ümberehitus, mis vajab panga kooskõlastust.

Liisinguvõtjana vastutad sa sõiduki tehnilise hoolduse eest ning pead hoidma korras ka tehnilised ja garantiidokumendid. Lisaks pead tagama sõidukile antud garantii säilimise. Kui sul peaks selle kohta lisaküsimusi tekkima, pöördu LHV või automüüja poole. Sõiduk tuleb liisingulepingu lõppemise korral tagastada LHV-le samas seisundis, kui see oli siis, kui sõiduk sulle üle anti. Seejuures arvestame küll loomulikku kulumist, kuid katkised varuosad tuleb enne sõiduki tagastamist sul uute vastu välja vahetada.

Liisingulepingu üldtingimuste kohaselt tuleb sul lepingu lõpetamisel tasuda iga ületatud kilomeetri eest 16 senti.

Esmalt soovitame sul mitu korda järele mõelda enne, kui selle otsuse teed. Oluline on endale aru anda, et kuigi rendilepinguga võid kõik liisingulepingust tulenevad kohustused oma rentnikule üle anda, siis LHV ees jääd vastutajaks ikka sina ise. Kui oled kindel, et soovid rendile andmisega edasi minna, siis tuleb sul taotleda selleks LHV nõusolekut. Selleks esita meile sooviavaldus koos allrentniku nime ja isiku- või registrikoodiga. Ühtlasi arvesta, et allrendile andmise nõusoleku andmiseks võib LHV soovida muuta lepingu tingimusi, sest tehingu riskiprofiil muutub.

Liisingulepingu tingimuste kohaselt tuleb tõesti vara kindlustamisel maksta aastase poliisi eest ühes osas. Soovime seda, sest nii saame olla kindlad, et kindlustuskaitse ei katke osamakse tegemise ununemise või tasumata jätmise tõttu. Ka LHV kaudu kindlustades toimub poliisi eest tasumine ühes osas, sest pank tasub poliisi kogumaksumuse seltsile vara kindlustamisel. Soovi korral aga võimaldame sulle kindlustuspoliisi finantseerimist, mis juhul jagame maksumuse 12 osaks ja lisame need maksed sinu igakuisele arvele. Oluline on siin märkida, et poliiside finantseerimisel sisaldavad kindlustuse kuumaksed ka intressikulu. Kindlustuspoliisidele kohaldatava intressimäära kohta leiad infot meie hinnakirjast ning sulle edastatud kindlustuspakkumuselt.

Vali endale sobiv hindaja siit valikust. Nii OÜ ValueExpert kui OÜ Roheline Laine hindavad sõiduki sulle sobivas asukohas.

Selline nõue meil tõepoolest on. Me soovime, et liiklusregister kontrolliks vara omandi korrektset üleminekut. Samuti soovime olla veendunud, et vara registreerimisega ei teki takistusi. Lisaks kohustavad riiklikud õigusaktid sõiduki esmakordsel Eestis kasutusele võtmisel või omandi üleminekul tegema selle kohta liiklusregistris kande viie tööpäeva jooksul.

Üldine

IBAN ehk International Bank Account Number on arvelduskonto number, mida kasutatakse nii riigisiseste kui ka piiriüleste maksete puhul.

Oma isikliku konto IBAN numbri leiad:

 • LHV kliendilepingu esilehelt,
 • LHV internetipangast, kui sisenedes valid vasakult „Koondväljavõte“ või
 • kui sul on LHV pangakaart, siis kaardi tagaküljelt.

Ülekannete limiite saad näha:

 • LHV internetipangas, valides pärast sisenemist vasakult menüüst „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“. Seal näed aktiivseid kontosid, konto(de)le ligipääsu õigusi ning päeva- ja kuulimiite.
 • Oma internetipanga lepingust (paberkandjal või digikonteineris).
 • LHV mobiili äppist.

Ülekannete limiitide muutmiseks on järgmised võimalused:

 • Kõige mugavamalt saad limiitide muutmise sooviavalduse edastada LHV internetipangas. Pärast sisenemist vali vasakult menüüst „Info ja seaded“ → „Kontod ja limiidid“. Seal näed aktiivseid kontosid, konto(de)le ligipääsu õigusi ning päeva- ja kuulimiite. Kasutades nuppu „Muuda“, saad märkida, milliseid limiite ja kasutajaõigusi soovid internetipanga kasutajale edaspidi anda ning seejärel saad oma sooviavalduse mugavalt meile edastada. Vaatame sooviavalduse üle ja võtame sinuga (konto omanikuga) ühendust esimesel võimalusel, et limiidid kinnitada.
 • Kui sul internetipanga kasutamise võimalus puudub, saame limiite muuta ka digiallkirjastamise teel. Selleks edasta oma soov vabas vormis avaldusena aadressile info@lhv.ee. Seejärel võtame sinuga ühendust, et vajadusel infot täpsustada ning saata sulle digiallkirjastamiseks uus internetipanga leping.
 • Kui sul puudub nii internetipanga kui ka digiallkirjastamise võimalus, saad ülekannete limiite muuta LHV kliendikontoris. Vaata meie kontorite lahtiolekuaegu siin.

Konto väljavõtte saad LHV internetipangast. Pärast sisenemist vali vasakult menüüst "Varad ja kohustused“ → „Konto väljavõte“.
Vali konto ja periood, mille kohta väljavõtet soovid. Seejärel vajuta nupule „Uuenda väljavõtet“ ning salvesta väljavõte BDOC formaadis.

Meil kehtib kõikidele klientidele üks hinnakiri

Kui sul on vaja raha üle kanda millalgi tulevikus, saad oma internetipangas maksekorralduse ette ära täita. Päeval, mil makset sisestad, ei pea kontol olema makseks vajalikku summat. Küll aga veendu, et vajalik summa on maksepäeval kontol olemas ja sinu konto ülekande limiit võimaldab makset sooritada.

Tulevikukuupäevaga makseid näed oma internetipangas valides Igapäevapangandus → Maksed → Ootel maksed.

Ootel maksete all näed veel sooritamata makseid, mis on:

 • hetkel töötluses,
 • ettevalmistatud, kuid ootavad sinu täiendavat kinnitust,
 • tuleviku kuupäevaga,
 • vigased või
 • tühistatud sinu või LHV poolt. Sinu poolt tühistatud makseid näed 10 päeva.

Maksetähtpäeval toimub kontol raha ja ülekande limiitide kontroll kuus korda päevas (kell 06.45, 09.30, 12.00, 14.00, 16.30 ja 18.00).

Kui viimaseks kontrolliks ei ole raha laekunud või ülekande limiite makse jaoks piisavalt suurendatud, siis tühistame makse ja sul tuleb sisestada uus maksekorraldus.

Kuvame veateate kui:

 • viitenumbri väli peaks olema täidetud, aga on tühi;
 • viitenumbri väli on täidetud, aga ei vasta standardile.

LHV maksevormile kirjutatud viitenumber peab vastama Eesti Viitenumbri või rahvusvahelise viitenumbri standardile.

Kui oled üle kontrollinud, et arvel on täpselt sama viitenumber, mille kirjutasid maksevormile, siis järelikult teenusepakkuja ei ole viitenumbri genereerimisel arvestanud viitenumbri standardiga.

Sellisel juhul kirjuta viitenumber „Selgituse“ väljale.

Piirang kehtib ainult eraklientidele, kes kasutavad Paypali. Äriklientidel on võimalik seadistada oma konto, nii et väljamaksed toimuvad Eestis avatud kontole või ärikliendi pangakaardile, mille on väljastanud Mastercard.

Eraklientidel on võimalik maksed suunata MasterCardi poolt väljastatud pangakaardile.

Euroopa makse

Euroopa makse on makse eurodes teise Eesti panka või SEPA piirkonda.

SEPA piirkond on ühtne euromaksete piirkond, kuhu kuuluvad 28 Euroopa Liidu riiki: Eesti, Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania,Holland, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti,Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari, Ühendkuningriik ning lisaks Island, Norra, Liechtenstein, Šveits, Monaco ja San Marino.

Euroopa makse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp → Euroopa makse.

Internetipangas on LHV kliendile Euroopa maksed tasuta.

Võimalusel teeme Euroopa makse alati välkmaksena. Kui välkmakset teha ei ole võimalik, siis makse kohale jõudmine võtab kauem aega, vaata makse laekumise aegu.

Võimalusel teeme Euroopa makse alati välkmaksena, mis laekub saajale poole minuti jooksul.

Kui välkmakse ebaõnnestub, siis SEPA piirkonna pankade vahel toimub arveldus viis korda päevas. Selleks, et LHV kliendi makse jõuaks teise panka samal päeval, tuleb see teha hiljemalt kell 16:30. Täpsemad laekumise ajavahemikud on:

Kliendi kontolt on makse summa maha võetudRaha laekub saajale teises Eesti pangas
00.00-07.0008.45-10.00
07.00-09.3011.00-12.30
09.30-12.0013.30-15.00
12.00-14.3016.00-17.30
14.30-16.3017.30-18.00
16.30-00.00järgmisel tööpäeval 08.45-10.00

Nädalavahetusel algatatud Euroopa makse laekub saaja kontole esmaspäeval 08.45-10.00.

Kui maksja pank on liitunud välkmakse arveldussüsteemiga, siis LHV Panga kliendile laekub raha poole minuti jooksul ööpäevaringselt.

Kui maksja pank ei ole liitunud välkmakse arveldussüsteemiga, siis võtab summa saaja kontole jõudmine kauem aega. Laekumiste ajad:

Teises pangas on makse tehtud vahemikus*Raha laekub LHV kliendile
16.30 - 7.0008.45-10.00
07.00-09.3011.00-12.30
09.30-12.0013.30-15.00
12.00-14.3016.00-17.30
14.30-16.3017.30-18.00

* Kellaajad on pankade lõikes erinevad. Täpse info saab makse teostanud pangast.

Nädalavahetusel algatatud Euroopa makse laekub saaja kontole esmaspäeval 08.45-10.00.

Välkmakse

Välkmakse on kuni 15 000 euro suurune Euroopa makse teise välkmakse arveldussüsteemiga liitunud Eesti või SEPA piirkonna panka.

Eurodes makse, mis liigub ühest pangast teise poole minutiga, ööpäev läbi igal nädalapäeval.

Kui välkmakset pole tehnilistel põhjustel võimalik teha, teeme makse Euroopa maksena, mille laekumise ajad leiat siit.

Välkmakse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp → Euroopa makse.

Kui makse õnnestus, kuvatakse sulle interneti- või mobiilipangas teavitus selle kohta, millise maksena see tehti.

Kui välkmakse mingil põhjusel ebaõnnestus, saad selle kohta mobiiliteavituse või e-kirja. Kui põhjus oli tehniline, siis teeme makse sinu eest Euroopa maksena

Välkmakseid teevad omavahel need SEPA piirkonna pangad, kes on liitunud välkmakse arveldussüsteemiga Eestis on sellised pangad LHV, SEB, Swedbank ja Coop Pank.

Pangasisene makse

Pangasisese makse korral on nii maksja kui ka saaja pangakontod LHV-s. Makse võib olla kõikides valuutades, mida LHV vahendab ning makse jõuab saajani kohe.

Pangasisese makse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp →Euroopa makse.

Kui sa kasutad LHV Traderit, siis enne kella 17.00 sisestatud Trader-kontoga seotud makse jõuab kohale tunni jooksul, hilisem järgmise tööpäeva hommikul.

LHV TransferWise'i makse

TransferWise’i makse on valuutavahetusega makse, mis koosneb kahest tehingust: valuutavahetusest ja maksest.

Makset valitud valuutas saad teha riiki, kus see valuuta on käibel (nt inglise naeltes makset saad teha Suurbritanniasse, USA dollarites makset USA-sse jne).

Makse tehakse LHV internetipangas ja mobiilipangas kasutades TransferWise’i tehnoloogilist lahendust.

Tegemist on TransferWise´i maksega, mille saab teha LHV internetipangas või mobiilipanga rakenduses.

LHV e-kanalis tehtava TransferWise’i makse olulisemad tingimused on:

 • TransferWise´i makset saab teha nii internetipangas kui ka mobiilipangas.
 • Sinu LHV arvelduskontol peab olema piisav rahasumma eurodes nii makse kui teenustasude jaoks.
 • Makse valuuta saab olla GBP, USD, SEK, INR või AUD.
 • Makse tegemiseks peab sul lisaks LHV arvelduskontole olema ka aktiivne TransferWise’i konto.

Kuna makse teenusepakkujaks on TransferWise, on makseteenuse kasutamiseks vajalik ka aktiivne TransferWise’i konto. Selle avamisega sulle mingeid kohustusi ei kaasne. Kui oled konto avanud, saad TransferWise’i veebilehel sisse logides mugavalt infot nii töös olevate kui ka minevikus tehtud maksete kohta.

Kui teed TransferWise´i makse LHV internetipangas või mobiilipangas, siis pärast makse valuuta valikut suuname sind TransferWise´i kontot avama.

Konto avamise leht on inglise keelne ning järgida tuleb kuvatud juhiseid.

Ei pea. Kui sa teed esimest korda TransferWise´i makset LHV internetipangas või mobiilipangas, siis palume sul siduda oma olemasolev TransferWise´i konto LHV kontoga.

Kohe kui oled maksevormil valinud valuuta, milles soovid makset teha, suuname sind TransferWise´i lehele, kus saad oma TransferWise´i kontole sisse logida.

Makse tegemiseks ava LHV mobiili äpp ja seejärel:

 • Kirjuta makse saaja nimi;
 • kirjuta makse saaja kontonumber;
 • vali valuuta, milles soovid makset teha;
 • kirjuta soovitud valuutas summa;
 • ekraanil näed vahetuskurssi ja makse teenustasu (teenustasu on juba euro summa sees);
 • vajuta nupule „Alusta sidumist“ või „Jätka“
 • esmakordsel kasutamisel jõuad vaatesse, kus sa saad ühendada oma olemasoleva TransferWise’i konto LHV kontoga või kui sul kontot ei ole, siis saad avada uue konto;
 • seejärel sisesta makse saaja andmed
  • saaja panga andmed
  • saaja e-post
  • selgitus saajale
 • kinnita maksekorraldus ja TransferWise´i kontole kantakse maksekorraldusel näidatud summa eurodes.

Makse tegemiseks ava LHV internetipank. TransferWise´i maksevormi leiad: Igapäevapangandus → Maksed → Uus makse → Maksetüüp- → vali rippmenüüst TransferWise makse

 • Kirjuta makse saaja nimi
 • vali valuuta, milles soovid makset teha;
 • kirjuta soovitud valuutas summa;
 • ekraanil näed vahetuskurssi ja makse teenustasu (teenustasu on juba euro summa sees);
 • vajuta nupule „Alusta sidumist“ või „Jätka“
 • esmakordsel kasutamisel jõuad vaatesse, kus sa saad ühendada oma olemasoleva TransferWise’i konto LHV kontoga või kui sul kontot ei ole, siis saad avada uue konto;
 • seejärel sisesta makse saaja andmed
  • saaja panga andmed
  • saaja e-post
  • selgitus saajale
 • kinnita maksekorraldus ja TransferWise´i kontole kantakse maksekorraldusel näidatud summa eurodes.

LHV ei võta makse eest teenustasu ja maksta tuleb vaid TransferWise´i teenustasu. Teenustasude kogusummat näed maksekorraldusel ja see summa võetakse eurodes sinu LHV arvelduskontolt kohe pärast makse kinnitamist maha.

Detailsema info TransferWise´i teenustasude ja arvutusreeglite kohta (inglise keeles) leiad TransferWise’i veebilehelt.

Makse laekub 1-4 tööpäeva jooksul.

Maksekorraldusel näed makse eeldatavat laekumise tähtaega. TransferWise hoiab sind makse liikumisega kursis e-kirja teel senikaua kuni makse on laekunud saaja kontole.

Suunanumbri väljale tuleb kirjutada ACH ABA number. USAs tegutseval pangal võib olla kaks suunanumbrit, üks ACH ja teine Domestic Wire arveldussüsteemi jaoks.

ACH ABA number on 9-kohaline (sama pikk on ka Domestic Wire ABA number) ning pangad kasutavad erinevaid nimetusi, nt Routing number", "Electronic ABA routing number", "ACH routing number"
või "Routing/Transit number".

Pane tähele, et suunanumber 026009593 on Wire suunanumber ning ei tööta Bank of America ACH maksetega. Õige Bank of America ABA on sel juhul 121000358.

Loe selle kohta rohkem TransferWise lehelt (tekst on inglise keeles, keeleseadistustes vali English (US).

Alati võid helistada või kirjutada LHV klienditoele. Kui maksega on probleem, siis TransferWise võtab sinuga ühendust

Välismaksed

Välismakse on ülekanne:

 • välisvaluutas (ka siis, kui saaja pank asub Eestis);
 • eurodes, aga makse saaja pank asub väljaspool SEPA piirkonda.

Välismakse tegemiseks vali internetipangas Igapäevapangandus → Maksed → Makse tüüp → Välismakse.

Vaata Välismakse teenustasusid

Välismakse vormi täitmisel on oluline teada:

 • Saaja kontonumbrit ja saaja panga BIC-koodi; BICi puudumisel täida väljad “Saaja panga nimi” ja “Saaja panga aadress”. Teades saaja panga pangakoodi (näiteks USA puhul ABA, Saksamaa puhul BLZ, Suurbritannia puhul Sort Code jm) kirjuta see väljale “Saaja panga nimi” nime ette.
 • Korrespondentpanga nime võib märkida juhul, kui see info on saaja poolt edastatud (kohustuslik ei ole).

Kui teed välismakset, saad valida, kas makse teenustasu maksad täies ulatuses ise või jagad teenustasu maksmist antud makse saajaga. Vaata lähemalt teenustasusid

Välismakse laekumisele kulub sõltuvalt valitud makse kiirusest 1-5 pangapäeva, seega jälgi, et makse saaks õigeaegselt edastatud ja vali makse edastamiseks sobiv kiirus. Vaata täpsemalt maksete laekumise tähtaegu

Kui teed välismakset, saad valida, kas makse teenustasu maksad täies ulatuses ise või jagad teenustasu maksmist makse saajaga.

Jagatud teenustasu tähendab, et maksja tasub maksja panga teenustasud ja saaja tasub saaja panga teenustasud.

Kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas (EEA) ja valuuta on EEA valuuta, siis saab teha makseid ainult jagatud kuludega. Kui makse tehakse väljaspoole EEA piirkonda võib olla makse summast mahaarvamisi.

Kui teenustasu tasub maksja, siis maksja tasub nii maksja, saaja kui ka teiste makseahelas osalevate pankade teenustasud. Saajale laekub makse täissummas ehk saaja saab kätte täpselt selle summa, mille maksja üle kandis.

Selle teenustasu valikul tasub maksja LHV-le teenustasude katteks 20 eurot, mis reeglina katab kõikide makseahelas osalevate pankade teenustasud.

Teenustasu tasub maksja saab valida ainult juhul kui saaja pank asub väljaspool EEA piirkonda.

Rubla maksete korral aktsepteerivad Venemaa pangad ainult tasub maksja teenustasu valikut.

Enne makse kinnitamist veendu, et sul on kontol piisavalt eurosid teenustasu tasumiseks. LHV välismaksete teenustasud arvutatakse eurodes.

Makse tüüp - väljuvad maksedTeenustasu
Välismakse tavamaksena (teenustasu: jagatud)5 €
Välismakse tavamaksena (teenustasu: tasub maksja)5 + 20 = 25 €
Välismakse kiirmaksena (teenustasu: jagatud)7*/15 €
Välismakse kiirmaksena (teenustasu: tasub maksja)15 + 20 = 35 €
Välismakse ekspressmaksena (teenustasu: jagatud)30 €
Välismakse ekspressmaksena (teenustasu: tasub maksja)30 + 20 = 50 €

*Teenustasu 7€ tasutakse juhul kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas ja maksevaluutaks on Euroopa Majanduspiirkonnas käibel olev valuuta.

Välismakse laekumine sõltub valitud makse kiirusest:

Makse tüüpMaksekorralduse edastamine LHV PankaMakse laekumine korrespondentpanka või saaja panka või saaja kontole
Välismakse tavamaksena*Kõik valuutad enne 17:002—5 pangapäeva
Välismakse kiirmaksenaEUR, CHF, GBP, NOK, SEK, HUF, DKK - enne 17:00
AUD, CZK, HKD, JPY, PLN, RON - enne 14:30
RUB, CAD - enne 10:30
HRK - enne 15:30
1—2 pangapäeva
Välismakse ekspressmaksena**CHF - enne 12:30
DKK, NOK, SEK, HUF - enne 14:30
GBP, EUR - enne 16:00
Maksepäev

*Kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas ja maksevaluutaks on Euroopa Majanduspiirkonnas käibel olev valuuta ei saa makset teha tavamaksena
**Ekspressmakse valuutad on CHF, DKK, NOK, SEK, HUF, GBP, EUR

Välismakse laekumine sõltub valitud makse kiirusest:

Makse tüüpMaksekorralduse edastamine LHV Panka
Välismakse tavamaksena*Kõik valuutad enne 17:00
Välismakse kiirmaksenaEUR, CHF, GBP, NOK, SEK, HUF, DKK - enne 17:00
AUD, CZK, HKD, JPY, PLN, RON - enne 14:30
RUB, CAD - enne 10:30
HRK - enne 15:30
Välismakse ekspressmaksena**CHF - enne 12:30
DKK, NOK, SEK, HUF - enne 14:30
GBP, EUR - enne 16:00

*Kui saaja pank asub Euroopa Majanduspiirkonnas ja maksevaluutaks on Euroopa Majanduspiirkonnas käibel olev valuuta ei saa makset teha tavamaksena
**Ekspressmakse valuutad on CHF, DKK, NOK, SEK, HUF, GBP, EUR

Edasta maksjale:

 • Oma arvelduskonto IBAN, mille leiad internetipangast (Eesti IBAN on 20-kohaline, näiteks: EE901010123456789012)
 • LHV Panga BIC (ehk SWIFT) kood: LHVBEE22
 • LHV Panga aadress: Tartu mnt 2, Tallinn, Estonia

Rublades makse tegemise juhend

Rubla makse laekumiseks edasta maksjale:

 • Oma arvelduskonto IBAN, mille leiad internetipangast (Eesti IBAN on 20-kohaline, näiteks: EE901010123456789012)
 • LHV Panga BIC (ehk SWIFT) kood: LHVBEE22
 • LHV Panga korrespondentpank: SEB Pank, SWIFT: EEUHEE2X
 • LHV panga korrespondentpanga konto:
  • Sberbank of Russia
  • SWIFT: SABRRUMM012
  • Sberbank’s INN: 7707083893
  • Sberbank’s BIK: 044525225
  • Sberbank’s account with CBRF: 30101810400000000225
  • SEB Pank´s account with Sberbank: 30111810100000000333

LHV pangast on võimalik USA dollarites välismakset teha ainult siis kui saaja konto asub USA pangas. Makset saab teha nii mobiili- kui ka internetipangas.
Mobiilipangas makse algatamiseks vali USD valuuta, internetipangas vali makse tüübiks TransferWise makse. Loe rohkem TransferWise´i makse kohta

Juhul kui saaja konto ei asu USA pangas, siis TransferWise’i makset teha ei ole võimalik.

Maksete tühistamine, tagasikutsumine ja muutmine

Välkmakse

Kui välkmakse ebaõnnestus, tehakse makse Euroopa maksena. Sellisel juhul saab selle kindla ajavahemiku jooksul interneti- või mobiilipangas ise tühistada. Internetipangas vali selleks rubriik „Igapäevapangandus“ → „Maksed“ → „Ootel maksed“.

Muud maksed

Kui makse pole veel töötlusse võetud, saab selle ise internetipangas tühistada. Selleks vali rubriik „Igapäevapangandus“ → Maksed“ → „Ootel maksed“.

Juba töötlusesse võetud maksekorraldust ise tühistada ei saa. Selleks saada koheselt vabas vormis avaldus klienditoele info@lhv.ee.

Kui makse on pangast välja saadetud, siis seda enam tühistada ei saa. Selle asemel tuleb makse tagasi kutsuda.

Selleks saada vabas vormis avaldus aadressile info@lhv.ee. Avaldust ootame samalt e-posti aadressilt, mille oled esitanud meile oma kontaktandmetes.

Esita avalduses makse kohta võimalikult palju infot: pangaviide; konto, millelt makse tegid; summa ja saaja nimi.

Enne avalduse esitamist tutvu ka teenustasudega (vt allolevaid punkte 3–5).

Kanname makse summa su kontole tagasi juhul, kui makse saaja on andnud selleks nõusoleku. Ilma tema nõusolekuta ei saa me makset paraku tagastada.

Kui oleme Euroopa makse juba töötlusse võtnud, siis ei ole seda enam võimalik muuta.

Tühistada saab makse juhul, kui see ei ole veel pangast välja saadetud. Tühistamine on tasuta.

Kui makse on pangast välja saadetud, siis saad kümne pangapäeva jooksul makse tagasi kutsuda ilma LHV teenustasuta. Arvestada tuleb, et tagastatud summast võib olla arvatud maha saaja panga teenustasu.

Kui makse pangast väljasaatmisest on möödas üle kümne pangapäeva, siis on makse tagasikutsumine tasuline. Lisaks võidakse arvata makse summast maha saaja panga teenustasu.

Kanname makse summa su kontole tagasi juhul, kui makse saaja on andnud selleks nõusoleku. Ilma tema nõusolekuta ei saa me makset paraku tagastada.

Pangasisest makset ei ole võimalik muuta ega tühistada.

Pangasisese makse saab tagasi kutsuda tasuta.

Kanname makse summa su kontole tagasi juhul, kui makse saaja on andnud selleks nõusoleku. Ilma tema nõusolekuta ei saa me makset paraku tagastada.

Kui välismakse ei ole veel pangast välja saadetud, on selle tühistamine ja muutmine tasuta.

Kui välismakse on juba pangast välja saadetud, on selle muutmine, tühistamine ja tagasikutsumine tasuline. LHV teenustasule lisandub saaja panga, maksevahendaja või korrespondentpanga teenustasu.

Kui makse on juba laekunud saaja kontole, sõltub selle tagasikutsumise võimalikkus saaja otsusest. Kui makse tagastatakse saaja nõusolekul, siis võib sellest olla maha arvatud saaja panga teenustasu ja maksevahendajate teenustasud.

Kui makset pole veel töötlusesse võetud ja see on ootel, siis saab seda ise internetipangas muuta. Selleks vali rubriik „Igapäevapangandus“ → „Maksed“ → „Ootel maksed“ → „Muuda“.

Juba töötlusesse võetud maksekorraldust saab muuta vaid välismaksel. Muutmiseks saada koheselt vabas vormis avaldus klienditoele info@lhv.ee.

Püsikorraldus

Püsikorraldus LHV-s tähendab seda, et LHV teeb vajalikud ülekanded lepingus määratud kuupäeval sinu eest. LHVs on võimalik püsikorralduse lepingut sõlmida pangasisesele ja Euroopa maksele.

Püsikorralduse jaoks saad määrata:

 • makse saaja ja summa,
 • makse tegemise kuupäev ja ajavahemiku, mille järel makse kordub (nt nädal, kuu, aasta) ning
 • raha ülekandmise viisi ja summa.

Võimalik on valida kolme raha ülekandmise viisi vahel:

 • Maksepäeval võtame sinu kontolt määratud summa ja kanname selle makse saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime maksepäeval ja sellele järgneval kahel päeval.
 • Maksepäeval kanname kogu sinu konto vaba jäägi saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime ainult maksepäeval.
 • Sa määrad summa, mis peab maksepäeval sinu kontole jääma - ülejäänud vabad vahendid kanname makse saajale. Makse tegemiseks vajaliku raha olemasolu kontrollime ainult maksepäeval.

Maksepäeval tuleb hoolitseda vaid selle eest, et õigel päeval on vajalik summa kontol olemas ja konto ülekande limiidid piisavalt suured. Kui sel ajal ei ole kontol piisavalt raha või ülekannete limiit ei ole püsikorralduse makse jaoks piisav, jääb püsikorraldus seekord paraku täitmata.

Püsikorralduse leping jääb kehtima ning edaspidiseid makseid see ei takista (s.o eeldusel, et järgmise püsikorralduse makse ajaks on kontol piisavalt raha ja piisavalt ülekande limiiti).

Püsikorraldust saad kõige mugavamalt sõlmida LHV internetipangas, pangakontoris või digitaalselt allkirjastatud lepinguga. Huvi korral võta palun ühendust LHV klienditoega.

Püsikorralduse lepingut on võimalik muuta internetipangas valiku all Igapäevapangandus - Püsikorraldused, muudatused tuleb kinnitada PIN2 koodiga. Muutmine internetipangas on tasuta. Püsikorraldust on võimalik muuta ka kliendikontoris esitades vabas vormis vastavasisulise avalduse või saates selle aadressile info@lhv.ee digitaalselt allkirjastatult. Muutmine on tasuline vastavalt hinnakirjale. Kui vajad abi, võta palun ühendust LHV klienditoega.

Arveldusteenuste üleviimine

Arveldusteenuste üleviimine tähendab arvelduskonto sulgemist praeguses pangas ja uue arvelduskonto avamist uues pangas.

Arvelduskonto number üleviimisel muutub.

Arveldusteenuste üleviimisel saad valida, kas soovid uude panka üle viia oma kõik püsikorraldused ja e-arve püsimakse lepingud või ainult osad neist.

Saada digiallkirjastatud avaldus info@lhv.ee või too paberil allkirjastatud avaldus meie kontorisse. Arveldusteenuste üleviimise avaldus.

Tutvu arveldusteenuste ületoomise infolehega.

Arveldusteenuste ületoomine ei ole võimalik, kui:

 • sinu arvelduskonto on arestitud;
 • sul on võlgnevus praeguse panga ees;
 • sul on sõlmitud üks järgnevatest lepingutest:
  • krediidileping;
  • väärtpaberikonto haldamise leping;
  • tähtajalise hoiuse, investeerimishoiuse, säästu- või kasutushoiuse või muu investeerimisteenuse leping.
 • E-arve väljastaja ei saada e-arveid LHV-sse

Kõikide üleviimise teenusega kaasnevate euro- ja valuutaülekannete ning konverteerimistehingute eest tuleb tasuda vastavalt pankade (praegune ja uus) hinnakirjale.

Jah, vastav sooviavaldus tuleb esitada kirjalikus vormis oma elukohajärgsele Sotsiaalkindlustusameti büroole. Avalduse saad vormistada büroos kohapeal, saata posti teel või digitaalselt allkirjastatuna elektronposti kaudu. Pensioni, peretoetuse või vanemahüvitise enda pangakontole kandmise avalduse vormi leiab Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt. Muudatus jõustub järgneva kuu esimesest kuupäevast juhul, kui avaldus on esitatud enne jooksva kuu 20. kuupäeva.

Jah, kindlasti, kuna tööandja teeb sinu kontole palgakandeid. Selleks täida meie poolt ettevalmistatud avaldus ning digiallkirjasta ja saada see e-mailiga oma tööandja raamatupidajale või prindi välja ja vii otse raamatupidaja kätte.
Sissetuleku ümbersuunamise avaldus

Open Banking ehk avatud pangandus

Avatud pangandus tähendab, et pangandusteenuseid nagu maksete algatamine või kontoinfo kuvamine saavad edaspidi lisaks pankadele pakkuda ka teised teenusepakkujad, nt finantstehnoloogia ettevõtted, ja maksevahendajad. Kontrollitud taustaga ettevõtted ehk teenusepakkujad saavad spetsiaalsete programmiliideste (API-de) abil ja klientide nõusolekul senisest lihtsama ligipääsu klientide pangakontodele. See võimaldab neil arendada uusi rakendusi, mis on klientide jaoks senistest palju mugavamad ja kiiremad. Samuti avab see ukse täiesti uutele võimalustele ja ärimudelitele. Tegu on hulga standardiseeritud komponentidega, mille seas on nii tehnilised programmiliidesed kui ka lõppkasutajale mõeldud kasutajaliidesed, millega ta saab anda loa pääseda ligi tema kontole ja teha makseid.

Nagu internetipanga puhul nii võivad kurjategijad üritada ka Open Banking liidese aknaid jäljendada, et saada enda valdusesse kliendi andmeid, teha nende nimel makseid või muid toiminguid, mida klient tegelikult ei soovi. Selle vältimiseks on oluline olla kindel, et tegu on tõesti LHV akende ja liidesega. Tuleks kontrollida järgmist:

 • Aadress – LHV avatud panganduse kõigi akende ja vormide aadress brauseris algab nii: https://api.lhv.eu/psd2... Aadressi lõpp oleneb aknast ja teenusest.
 • Sertifikaat – aadressi juures kontrollige lehe sertifikaati, see peab olema väljastatud LHV Pangale.


LHV Open Banking lehe näited

Kasutaja esmane tuvastamine. See aken on vajalik, et nii teenusepakkuja kui ka pank saaksid aru, kes on kontode omanik ja süsteemiga suhtleb. Olenevalt teenusepakkujast võib rakendus jätta selle info meelde 90 päevaks, mistõttu iga kord seda akent ei kuvata.

Kontodele ligipääsu lubamine. See aken on vajalik, et klient saaks anda teenusepakkujale ja pangale teada, millised kontod tal on. Eraldi saab lubada ligipääsu kontojäägi, konto väljavõtete või mõlema pärimiseks. Kas ja kuidas teenusepakkuja neid andmeid kasutab, sõltub temast. Näiteks makseteenuse osutajale on see aken vajalik eelkõige kliendi kontode nimekirja pärimiseks, et ta teaks, millistelt kontodelt on võimalik makseid teha. Makse kinnitamise ja tegemise aken kuvatakse eraldi.

Makse kinnitamine. Selles aknas annab klient kinnituse maksele, mida teenusepakkuja ja klient on soovinud algatada. Kõik parameetrid (kliendi konto, saaja konto, summa ja selgitus) tulevad teenusepakkuja süsteemist ning LHV aknas saab klient sellega kas nõustuda või mitte.

Open Banking ökosüsteemi ja PSD2 raames tegutsevad teenusepakkujad on saanud selleks loa Eesti Finantsinspektsioonilt. Neile väljastatakse selle kohta ka ühendussertifikaadid, mis võimaldavad kasutada Open Banking programmiliidest.

Ta võib pakkuda oma klientidele väga erinevaid teenuseid, mille jaoks ühel või teisel kombel kasutatakse Open Banking raames liikuvaid andmeid. Uusi teenuseid ja ärimudeleid tuleb selles vallas aina juurde. Tähtis on, et teenusepakkuja oleks kliendile piisavalt selgitanud, milleks klient talle loa annab.

Open Banking raames antud loa saate tagasi võtta teenusepakkuja süsteemis – panga süsteemides seda reeglite järgi vahetult teha ei saa. Alles siis, kui teil tekib teenusepakkujaga suhtlemisel probleeme või kahtlusi, kas kõik on õiguspärane, võtke ühendust ka pangaga. Sama kehtib maksete kohta: kui makse on tehtud vales summas või valele saajale või sellega on muid probleeme, proovige vaidlus lahendada esmalt teenusepakkujaga. Alles siis, kui see ei õnnestu, pöörduge palun panka.

Taotluse saab esitada ettevõte:

 1. mis on registreeritud ja tegutseb Eestis ning mille käive ja/või bilansimaht on kuni 2 miljonit eurot aastas
 2. mis pakub tööd kuni 9 inimesele (k.a)
 3. mille ettevõtjal, omanikel ja juhatuse liikmetel puuduvad viimase kahe aasta jooksul tähtaega ületanud ajatamata võlgnevused

Palume esitada mikrolaenu taotlus ja saata majandusaasta aruanne ning kuni 6 kuud vanad bilanss ja kasumiaruanne e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

 • Ettevõtte omakapital peab olema üle 25% bilansimahust
 • Ettevõte ei tohi olla kahjumis.
 • Ettevõtte laenu maksevõimekus (DSCR) peab olema suurem kui 1,2. Selle näitaja arvutamiseks liidetakse ettevõtte perioodi ärikasumile sama perioodi kulum (saadud tulemust nimetatakse EBITDA-ks) ning saadud vaba rahavoog jagatakse sama perioodi laenumaksetega. Näitaja väärtus alla 1,2 viitab rahavoo puudujäägile (rahavoog ei kataks laenumakseid ära) ja väärtus 1,2 väljendab seda, et ettevõtte vaba rahavoog katab täpselt ära jooksvate laenukohustuste maksed, kuid puudub võimalike riskistsenaariumite puhver. Väärtus üle 1,2 näitab, et ettevõtte vaba rahavoog katab ära jooksvad laenukohustused ja sisaldab ka puhvrit võimalikeks riskistsenaariumiteks (nt väärtus 1,4 tähendab, et vaba rahavoog ületab laenumakseid 40% ulatuses).

Mikrolaenu periood on 12 kuni 60 kuud.

Meie saadame sinu e-posti aadressile eeltäidetud laenulepingu. Palume esindusõigust omaval isikul leping digitaalselt allkirjastada ja see meile tagasi saata.

Jah, mikrolaenu ennetähtaegne tagastamine on võimalik. Juhul kui teavitate laenu tagastamise soovist ette 3 kuud, siis ennetähtaegse tagastamise tasu ei ole. Juhul kui soovite tagastada laenu enne 3 kuulist etteteatamise tähtaega, siis ennetähtaegse tagastamise tasu on 3% ennetähtaegselt tagastatud summast. Soovi korral tuleb saata vabas vormis avaldus e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

Jah, mikrolaenu perioodi on võimalik pikendada. Soovi korral tuleb saata vabas vormis avaldus e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

Maksepuhkust mikrolaenule paraku ei anta.

Mikrolaenu intress algab tasemest 6% ja sellele lisandub 6 kuu Euribor. Intress sõltub ettevõtte profiilist, riskitasemest ja laenu teenindamise võimekusest. Euribor muutub iga 6 kuu järel, mistõttu muutub ka mikrolaenu intress ja sellega seoses laenumakse.

Lepingutasu on 1,5% võetavast laenusummast, kuid mitte üle 300 euro.

Kui ettevõtte taotlus ja vajalikud finantsandmed on meieni jõudnud, teavitame taotlejat laenuotsusest tavaliselt järgmisel tööpäeval.

Mikrolaen laekub ettevõtte kontole üldjuhul laenulepingu ja käenduslepingu(te) allkirjastamisele järgneval tööpäeval.

Ei ole. See laen on mõeldud kõikvõimalikeks ettevõttega seotud arendustegevusteks.

Esmalt koostame ettevõttele laenu tagasimakse graafiku. Igakuiseid laenumakseid tuleb tasuda graafikus märgitud kuupäevadel ja summas. See tähendab, et maksepäeval võtame ettevõtte kontolt maha graafikus näidatud summa. Eraldi arvet me selle kohta ei saada.

Mikrolaenu on võimalik taotleda kuni 25 000 eurot.

Tagatisena aktsepteerime eraisiku või ettevõtte käendust.

Tavapäraselt on käendajaks ettevõtte omanik(ud) või juhatuse liige. Käendajaks sobib ka teine ettevõtte. Oluline on, et käendajal ei oleks viimase 2 aasta jooksul maksevõlgasid esinenud.

Mikrolaenu saab taotleda mitmel korral, kuid kogusumma ei saa ületada 25 000 eurot.

Jah, mikrolaenu maksetähtaega on võimalik muuta. Soovi korral tuleb saata selleks vabas vormis avaldus e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee. Laenulepingu muutmise tasu on 100 eurot.

Kui laenumakse ei ole maksepäevaks tasutud, saadame kirja teel meeldetuletuse. Et makse hilinemise korral tuleb tasuda ka viivis, soovitame meid makseraskustest kohe teavitada. Koos saame leida parima lahenduse.

Info äriklientide teenuste kohta leiad meie kodulehelt aadressil lhv.ee. Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust numbril 684 6118 või kirjuta e-posti aadressile mikrolaen@lhv.ee.

Ei pea. Kui ettevõtte laenutaotlus rahuldatakse, tuleb ettevõttel avada LHV Pangas konto.

iOS – vajuta ekraani paremal allnurgas olevat kolme täppi.

Android – vajuta ekraani vasakul ülanurgas olevat kolme kriipsuga ikooni.

Vajuta ekraani paremal ülanurgas olevat näoga pilti.

Suhtluskeelt saad muuta mobiiliäpi seadetest.

iOS – vajuta ekraani paremal allnurgas olevale menüünupule ja edasi hammasratta ikoonile.

Android – vali menüüst „Seaded“, kus avaneb keele muutmise võimalus.

Liigu mobiiliäpi seadete alajaotusse „Kliendi teavitused“.

Seda saad teha mobiiliäppi sisenedes. Mobiiliäpp jätab meelde, millise autentimisvahendiga (mobiil-ID, Smart-ID või PIN-kalkulaator) sa sisse logisid, ja kasutab automaatselt seda vahendit tehingute allkirjastamiseks. Kui soovid vahendit muuta, logi mobiiliäpist välja ja sisene uuesti, kasutades sulle meelepärast teist autentimisviisi.

Ekraani ülaosas on sinu nime juures nooleke. Vajuta sellele ja näed kõiki kontosid, millele sul on ligipääs.

Mobiiliäppi sisenedes näed kohe oma kontojääki ja viimaseid tehinguid. Kui soovid näha täielikku konto väljavõtet, vajuta nuppu „Näita kõiki tehinguid …“.

Mobiiliäpis ei ole võimalik ülekandelimiite muuta. Selleks sisene LHV internetipanka, kasutades mobiilset veebilehitsejat. Loe lähemalt.

Kui sa ei ole varem sellele saajale ülekannet teinud, siis vajuta lehe vasakul allservas olevale nupule „Alusta makset“. Seejärel vali „Uus saaja“ ja sisesta vajalikud andmed.

Kui sa aga oled sellele saajale varem mõne ülekande teinud, piisab tema andmete leidmiseks nime esitähtede kirjutamisest.

Selleks vali menüüst „Ootel maksed“.

Selleks vajuta oma kontonumbrile. Seejärel vali, kas soovid numbri kopeerida või edastada SMS-iga.

Kui soovid edastada oma kontonumbri selleks, et küsida kelleltki kindlat rahasummat, võid kasutada teenust „Küsi raha“ . Maksevormi saad juba ette täita ja edastada sulle sobiva kanali (SMS, Messenger, e-post, Viber, WhatsApp vm) kaudu.

Kui soovid küsida kelleltki kindlat rahasummat, võid kasutada teenust „Küsi raha“. Selle kirjaga nupp asub konto ülevaate lehe allosas. Maksevormi saad juba ette täita ja edastada sulle sobiva kanali (SMS, Messenger, e-post, Viber, WhatsApp vm) kaudu.

Mobiiliäpis saad teha välismakse ainult Transferwise’i maksena. Loe lähemalt.

Kui soovid teha siiski tavalise välismakse, sisene LHV internetipanka.

Vali mobiiliäpi menüüst „E-arved“.

Vajuta ekraani allosas pangakaartide ikoonile. Seejärel vajuta ekraani ülaosas „+“-märgile ja vali, kas soovid tellida deebet- või krediitkaarti.

Vajuta ekraani allosas pangakaartide ikoonile. Nüüd vali aktiveerimata kaart ja vajuta rohelisele lukumärgile

Sisesta oma kaardi neli viimast numbrit ja aktiveeri kaart.

Vajuta ekraani allosas pangakaartide ikoonile. Seejärel vali kaart, mille limiite soovid muuta, ja vajuta kolme kriipsuga ikoonile.

Uues aknas saad määrata pangakaardi sularaha väljavõtu, kaardimaksete ja internetiostude limiidid nii päeva kui ka kuu kohta. Veel saad seadistada võimaluse vaadata sularahaautomaadist saldopäringut ja kontoväljavõtet.

Vajuta ekraani allosas kõige parempoolsemale lepinguga ikoonile. Sealt vali, millise lepingu infot soovid näha.

Vajuta ekraani allosas graafikuga ikoonile.

 • Olemasolevate väärtpaberite juurdeostmiseks või müümiseks vajuta väärtpaberi nimetusele. Seejärel näed väärtpaberiga seotud infot (sh soetushinda, turuhinda). Soovi järgi vajuta nupule „MÜÜ“ või „OSTA“ ning täida vajalikud väljad.

 • Uute väärtpaberite ostmiseks vajuta ekraani ülaosas parempoolsele „+“-märgile. Seejärel otsi väärtpaberit nime järgi ja täida ostuks vajalikud väljad.

Teavitusi ei tule sulle seepärast, et sa oled need oma telefoni seadistustes või mobiiliäpis keelanud. Telli teavitused äpi teadete alajaotusest „Kliendi teavitused“.

Kui toimingu kinnitamisel kontrollkood ununeb või jääb märkamata, tuleks nutiseadmes koodi uuesti nägemiseks navigeerida LHV ja Smart-ID rakenduste vahel. Kontrollkoodi nägemiseks tuleb avada uuesti LHV äpp, jätta kontrollkood meelde ja teha seejärel Smart-ID äpis õige valik.

Kaardi taotlemine ja kasutamine

Pakume mitmesuguseid deebet- ja krediitkaarte. Leia endale sobiv lahendus meie erakliendi pangakaartide või ärikliendi pangakaartide hulgast.

Kõik LHV pangakaardid on viipemaksevõimalusega.

LHV pangakaarti saavad taotleda:

Kaarditaotluse saad esitada:

 • LHV interneti- ja mobiilipangas;
 • kliendikontorites;
 • Partner deebetkaarti ja Partner krediitkaarti, mida pakume koostöös Tallinna Kaubamaja kontserniga, saad lisaks taotleda ka Tallinna ja Tartu Kaubamaja ning Selverite infolettides.

Kaardi saad omal valikul tellida:

 • tasuta postiga koju;
 • LHV kontorisse, kus aktiveeritud kaardi kättesaamine maksab 5 eurot.

Posti teel koju tellitud kaart jõuab kohale ühe nädala jooksul (sõltub Omnivast). Turvalisuse huvides jõuavad pangakaart ja PIN-kood erinevatel päevadel.

Kõikide LHV pangakaartidega saad tasuda ka internetis. Internetiostudeks vajalik turvakood on 3-kohaline number sinu kaardi tagaküljel allkirjariba kõrval.

Veebipoes saad kaardiga tasuda, kui kaardilepingus on lubatud toimingud „Ostud internetis“. Oma kaardi kehtivaid õiguseid saad vaadata ja muuta mobiilipangas ning internetipanga menüüpunktist „Igapäevapangandus“ ➞ „Pangakaardid“ ➞ „Kaardi andmed“.

Tehingutele, mida teed pangakaardiga (s.o sularaha väljavõtmine, kaardi-ja viipemaksed ning internetiostud), saad määrata päeva- ja kuulimiidid oma internetipangas ja mobiilipangas.

Turvalisuse huvides soovitame hoida pangakaardi kasutamise limiidid võimalikult väikesed. Need peaksid vastama su tegelikule rahavajadusele. Lisavõimalusena saad keelata kaardi need kasutamisõigused, mida sa ei vaja.

ABU (ingl automatic billing updater) on Mastercardi teenus, mis võimaldab uuendada kliendi pangakaardi andmeid internetis teenusepakkuja juures automaatselt.

See tähendab, et kui oled hakanud pärast pangakaardi aegumist kasutama uut kaarti, edastab Mastercard Sinu uue kaardi andmed internetis nendele teenusepakkujatele (nt Spotify, Netflix), kelle juures olid oma kaardi andmed varem salvestanud.

See on Sulle mugav, sest Sa ei pea kaardiandmeid ise uuendama ja saad jätkata maksete tegemist.

Mis tingimustel ABU rakendub?

Teenus toimib ainult nende pangakaartide puhul, mille on LHV Pank kehtivusaja möödumise tõttu automaatselt uuendanud. Näiteks juhul, kui Sa peaksid oma kaardi kaotama, ei edastata Sinu turvalisuse huvides Sinu asenduskaardi andmeid teenusepakkujale.

Lisaks on kaardiandmete automaatseks uuendamiseks vajalik, et ka teenusepakkuja kasutaks seda Mastercardi teenust.

Viipemakse

Viipemakse on pangakaardiga makse, mille tegemiseks piisab makseterminali kohal kaardi viipamisest, et tehingut sooritada. Eestis saab viipega maksta kuni 25-eurose ostu eest. Viipemakse jaoks kasutatakse maailmas juba laialt levinud kontaktivaba tehingu tehnoloogiat (ingl near field communication, NFC).

Viipemakse võimalust saad kasutama hakata siis, kui oled peale kaardi aktiveerimist teinud makseterminalis ühe tehingu, mille kinnitad PIN-koodiga.

Viipemakse võimalust saad kasutama hakata siis, kui oled peale kaardi aktiveerimist teinud makseterminalis ühe tehingu, mille kinnitad PIN-koodiga. Soovi korral saad viipemakse limiite muuta ning teenust sisse või välja lülitada mobiili- ja internetipangas.

Viipemakse võimalusega kaardimakseterminalid tunned ära märgistuse nfc-icon järgi.

Pangakaardiga saad viipemakseid teha siis, kui see on kaardil lubatud ning kui kaardi päeva- ja kuulimiit on piisav. Lisaks on kaardimakseterminalides kehtestatud maksimaalse kontaktivaba tehingu piirang. Igas riigis, kus viipemaksed on lubatud, on kehtestatud tehingutele riigisisene limiit ja see on riigiti erinev. Eestis on see limiit 25 eurot. Välisriikide viipemaksete limiidid leiad siit (info on inglisekeelne). Juhul kui ostusumma ületab tehingu limiidi, pead sisestama PIN-koodi. Sõltuvalt makseterminalist võib olla vajalik ka kaardi sisestamine terminali.

Iga viipemaksetehing on kaitstud unikaalse krüptogrammiga. See tagab, et tehing tehakse üksnes juhul, kui kaupmees on selle algatanud ning kaart on makseterminali vahetus läheduses (kuni 2 cm kaugusel).

Aeg-ajalt võib terminal viipemakse korral küsida PIN-koodiga kinnitust. Viipemakselimiite saad ise mobiili- ja internetipangas seada või viipemakse soovi korral hoopis välja lülitada. Viipemakse väljalülitamise korral tuleb muudatuse jõustumiseks teha veel üks PIN-koodiga kinnitatud tehing.

Kui Su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe interneti- või mobiilipangas. Kui juhtud oma kaardi ise leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi interneti- või mobiilipangas uuesti aktiveerida. Kui Sa ei leia kaarti või ei saa seda ise blokeerida, võta ühendust meie klienditoega telefonil 6 800 400.

Lisaks on sul võimalik keelata mobiili- ja internetipangas viipemaksevõimalus või seadistada väiksed limiidid nii päevas kui ka kuus tehtavatele maksetele.

Jah, oma kaardi kehtivaid õiguseid saad vaadata ja muuta mobiili- ning internetipanga menüüpunktist „Igapäevapangandus“ ➞ „Pangakaardid“ ➞ „Kaardi andmed“. Lisaks soovitame turvalisuse huvides hoida limiidid võimalikult väiksed. Viipemakse väljalülitamise korral tuleb muudatuse jõustumiseks teha veel PIN-koodiga kinnitatud tehing.

Kõikidel LHV uutel kaartidel on viipemaksevõimalus. Leia endale sobiv lahendus meie erakliendi pangakaartide või ärikliendi pangakaartide hulgast.

Sularahaga seonduv

LHV pangakaardiga saad LHV automaatidest arvelduskontolt sularaha välja võtta tasuta. Suurte summade (alates 3000 eurot) puhul vaata hinnakirja.

Teiste pankade automaatidest Eestis ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides on arvelduskontolt sularaha väljavõtmise tasu 1 euro. Teiste pankade automaatidest muus välisriigis 2 eurot + 2,5% summast.

Krediidikontolt sularaha väljavõtmise tasu on alati 2 eurot + 2,5% summast.

LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

LHV deebetkaardiga saad sularaha välja võtta ka poekassast koos ostu sooritamisega. Tutvu lähemalt poekassast sularaha väljavõtmise tingimustega.

Jah, LHV deebetkaardiga saad sularaha välja võtta ka poekassast koos ostu sooritamisega. Seda teenust pakuvad näiteks Coopi grupi kauplused, Grossi poed ja Olerexi täisteenindusjaamad. Raha väljavõtu soovist tuleb enne ostutehingut kindlasti kassapidajale teada anda. Teenuse eelduseks on vähemalt 1-eurone ost, millele kaupmees lisab soovitud sularaha summa. Ühe ostuga saab sularaha välja võtta 5-100 eurot (täissummades ja 5-euroste sammudega).

Kaupluses sularaha väljavõtmise tasu on kehtestatud kaupmehe poolt, LHV eraldi tasu selle eest ei võta. Näiteks Coopi kauplustes on teenustasu 0,69 euro, Grossi poodides 0,36 eurot ja Olerexis 0,32 eurot. Sularaha on võimalik välja võtta ka kauplustes välismaal, mis seda teenust (ingl k cash-back) pakuvad. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata sealsetele tingimustele ja teenustasudele.

Sularaha saad arvelduskontole sisse maksta LHV automaatides. Sissemaksete tegemine on lubatud ainult deebetkaartidega. LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

LHV kontorites sularahatoiminguid ei tehta.

Turvalised kaardimaksed internetis

Jah, kõik LHV pangakaardid on liidetud turvaliste kaardimaksete teenusega internetis (3D Secure). See tähendab, et LHV pangakaardiga tehtud internetiostudel on lisakaitse võimalike kaardipettuste vastu. Peale kaardiandmete sisestamist tuleb lisatuvastuseks siseneda LHV internetipanka või kasutada mobiiltelefonile sõnumiga saadetud turvakoodi.

Juhul, kui teed ostu internetipoes, mis ei ole ühinenud turvaliste kaardimaksete teenusega internetis, siis täiendavat lisatuvastust ei küsita.

Internetipoes, mis on liitunud turvaliste kaardimaksete teenusega, saad LHV pangakaardiga oste tehes valida kahe tuvastamisviisi vahel:

Internetipanga kaudu tuvastamine
Seda saad kasutada juhul, kui su telefoninumber on LHV interneti- või mobiilipangas internetiostude juurde salvestatud. Sel juhul ei ole ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga täiendav kinnitus vajalik, mis teeb selle eriti mugav näiteks reisil olles.

SMS-iga saadetud kinnituskoodiga tuvastamine
Seda saad kasutada juhul, kui su telefoninumber on LHV interneti- või mobiilipangas internetiostude juurde salvestatud. Sel juhul ei ole ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga täiendav kinnitus vajalik, mis teeb selle eriti mugavaks näiteks reisil olles.

Vaata täpsemalt, kuidas lisada oma telefoninumber turvaliste internetiostude juurde mobiiilipangas või internetipangas.

① Ava mobiiliäpis kaartide vaade ja kliki ikoonil kaardi toimingud ja limiidid.② Kaardi toimingud ja limiidid vaates kliki lingil "Salvesta mobiilinumber".③ Sisesta oma mobiilinumber kujul +37255555555Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

① Ava mobiiliäpis kaartide vaade ja kliki ikoonil kaardi toimingud ja limiidid.

② Kaardi toimingud ja limiidid vaates kliki lingil "Salvesta mobiilinumber".

③ Sisesta oma mobiilinumber kujul +37255555555.

Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

① Sisene internetipanka. Mine Pangakaartide lehele ja kliki nupul "Kaardi andmed ja limiidid"

② "Kaardi toimingud ja limiidid" vaates kliki nupul "Muuda kaardi limiite".

③ "Kaardi toimingud ja limiidid" muutmise vaates märgi lisatuvastus SMS-iga lubatuks. Seejärel saad sisestada telefoninumbri.

Tuvastamiseks SMS-iga aktiveeritakse telefoninumber tunni aja jooksul tööpäeviti 9-21. Nädalavahetusel salvestatud telefoninumber aktiveeritakse esmaspäeval. Seni saad internetioste teha valides tuvastamise läbi internetipanga.

Krediitkaardi taotlemine ja tagasimakse

Krediitkaardi taotlusele saad vastuse viie tööpäeva jooksul.

Intressi tuleb tasuda kasutatud krediidilimiidi eest vastavalt lepingus kokku lepitud intressimäärale (intressi suurus protsentides aasta kohta). Intressi arvestamisel lähtutakse tegelikust päevade arvust kuus ja 360-päevasest aastast. Intress hakkab kogunema siis, kui intressivaba periood lõppeb.

Maksepäev on iga kuu 10. kuupäev. Sel päeval võetakse su LHV arvelduskontolt maha intress, mis on kogunenud eelmise kuu lõpuni kasutatud krediidilimiidi eest.

Vaata ka: Krediidi kulukuse määra näited kaartidel

Krediidilimiidi automaatne tagasimakse on summa, mille ulatuses soovid igal kuul pangale krediiti tagasi maksta. LHV pangakaardile, millel on krediidilimiit (nt Partner Pangakaart, Erakliendi kaart, LHV krediitkaart, Ärikliendi krediitkaart), saad valida igakuise automaatse tagasimakse suurusega 0–100% krediidilimiidist. Tagasimakse suurust vahemikus 0–100% saad igal ajal internetipangas ise muuta.

Valides 100% tagasimakse, saad kasutada kaarti intressivabalt igapäevase maksevahendina.

Valides 0% tagasimakse, võid tagastada kasutatud limiidi endale sobivates summades ja endale meelepärasel ajal.

Kui 10. kuupäeval ei ole su arvelduskontol piisavalt raha kogu automaatse tagasimakse jaoks, võetakse kontolt maha olemasolev summa. Soovi korral saad puuduoleva summa kanda ise krediidikontole. Tagasi maksmata jäänud osa hakkab koguma krediidikontol intressi.

Erakliendi krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 19,15% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 22 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1093,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Partner krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 18,70% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 26 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1093,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Kuld-krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 15,34% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 €, intress 18% aastas (fikseeritud) intressivaba periood 36 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 1081,42 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Platinum krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 11,85% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 5000 €, intress 14% aastas (fikseeritud), intressivaba periood 35 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 5316,62 € ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

PIN-kood

Kui oled PIN-koodi unustanud, tuleb tellida uus pangakaart. Kaarditaotluse saad esitada LHV interneti- või mobiilipangas, aga ka kliendikontorites või helistades meie klienditoe telefonil 6 800 400.

Enne kaardi tellimist tutvu teenustasudega.

Kui mäletad oma PIN-koodi ja Sinu PIN läks lukku kaardiga makstes, saad selle avada, kui teed ükskõik mis panga sularahaautomaadis ühe toimingu õige PIN-koodiga. Näiteks vaatad oma kontojääki või võtad välja sularaha. Kui teed seda muus automaadis kui LHV, pead kindlasti arvestama ka tehtud toimingu teenustasuga.

Kui sisestasid PIN-koodi kolm korda valesti sularahaautomaadis, saab PIN-koodi blokeeringust avada vaid pank. Selleks palun võta ühendust meie klienditoega info@lhv.ee või numbril 6 800 400.

LHV pangakaardi PIN-koodi saad muuta LHV automaatides. LHV pangaautomaatide asukohad leiad meie kodulehelt.

Uuendatud pangakaardil jääb kehtima eelmise kaardi PIN-kood.

Turvalisus ja kaarditehingute vaidlustamine

Et kasutada pangakaarti turvaliselt, soovitame käituda järgmiselt.

 • Kui maksad kaardiga kaupluses või teenindusasutuses, kontrolli enne makse kinnitamist kindlasti makseterminalis kuvatavat summat. PIN-koodi sisestades jälgi, et see ei oleks teistele nähtav, vajaduse korral varja klaviatuuri käega.

 • Kui maksad kaardiga internetis, ära sisesta oma kaardi numbrit ega kaardil olevat turvakoodi ühelegi internetilehele, mis ei näi usaldusväärne.

  • Enne ostu tegemist uuri kaupmehe tausta.
  • Väldi avaliku arvuti kasutamist internetiostudeks.
  • Ära jaga pangakaardiga seotud numbreid mitte kellegagi faksi, posti ega e-posti teel.
  • LHV interneti- ja mobiilipangas saad igal ajal keelata või lubada oma kaardiga internetiostude tegemise. Soovitame anda makse tegemise loa vahetult enne ostu ja keelata makse uuesti kohe pärast seda.
  • Et kaitsta end võimalikest kaardipettustest tulenevate kahjude eest, soovitame hoida päeva ja kuu makselimiidi võimalikult väikese.
 • Pangakaart on sinu elektrooniline raha – hoia seda sama hoolikalt kui oma sularaha. Kaarti võid kasutada ainult Sina. Ära anna seda mitte kunagi kellegi teise kätte.

 • Õpi oma PIN-kood pähe. Ära kanna PIN-koodi kaasas ega hoia pangakaardi juures.

 • Kui Su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe interneti- või mobiilipangas. Kui juhtud oma kaardi ise leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi interneti- või mobiilipangas uuesti aktiveerida. Kui Sa ei leia kaarti või ei saa seda ise blokeerida, võta ühendust meie klienditoega telefonil 6 800 400.

Kui su pangakaart kaob või varastatakse, blokeeri see kohe interneti- või mobiilipangas. Kui juhtud oma kaardi üles leidma ja oled veendunud, et keegi teine ei ole sellele vahepeal ligi pääsenud, võid kaardi interneti- või mobiilipangas uuesti aktiveerida.

 • Kui sa ei leia kaarti üles või ei saa seda ise blokeerida, teata juhtunust klienditeeninduse telefonile 6 800 400.
 • Kui kaart kaob või varastatakse välismaal, helista MasterCardi abikeskuse numbrile 001 636 722 7111.
 • MasterCardi abikeskuse kaudu on võimalik tellida hädaabiks asenduskaart või sularaha. Need toimetatakse sinuni tavaliselt kolme tööpäeva jooksul, kuid täpse saabumisaja ütleb abikeskuse klienditeenindaja. Hädaabina saadetud kaardi või sularaha kasutamisel tuleb tasuda nende väljastamise kulud (maksimaalne summa 150 eurot).

Kui märkad oma konto väljavõttel tehinguid, mida sa ei ole teinud, blokeeri või sulge kaart kohe mobiili- või internetipangas või helista meie klienditoe telefonile 6 800 400. Kaardi sulgemise või blokeerimise põhjuseks märgi „Kaardipettuse kahtlus“.

Kui kaardiga on tehtud sinu hinnangul vale tehing, on sul õigus see vaidlustada. Täida esimesel võimalusel kaarditehingute vaidlustamise avaldus LHV mobiili- või internetipangas. Selleks leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Kui sul pole võimalik vaidlustust mobiili- või internetipangas esitada, siis saad avaldust esitada ka meie kliendikontoris.

Kaarditehingu vaidlustus on sul õigus esitada pangale 13 kuu jooksul alates tehingu toimumisest juhul, kui seda tehingut ei teinud sina ega isik, keda sa olid volitanud.

Kui selgub, et sa tegid selle tehingu ikkagi ise, siis alusetu vaidlustuse eest tuleb sul maksta teenustasu hinnakirja alusel.

Pangakaarti kasutades võib tulla ette olukordi, kus näiteks:

 • su ostu eest on tasutud topelt või tehingu summa ei ole õige,
 • sa ei ole tellitud kaupa või teenust kätte saanud,
 • tellitud kaup või teenus ei vastanud kirjeldusele,
 • tagastatud kauba või tühistatud teenuse eest ei ole sulle raha tagasi kantud,
 • su pangakaardi andmeid on kuritarvitatud.

Kui ilmneb selline probleem, pöördu esmalt otse kaupmehe või teenusepakkuja poole.

Kui sel viisil erimeelsusele lahendust ei leia, siis esita kaarditehingu vaidlustamise avaldus 3 kuu jooksul pärast probleemse tehingu kuupäeva. Avalduse esitamiseks sisene LHV mobiili- või internetipanka ning leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Eesti-sisese tehingu vaidlustamine võib kesta ligikaudu kuu aega ja välisriigiga tehtud tehingute korral umbes kaks kuud. Erandjuhul võib vaidlustamine võtta aega ka kauem – sellest anname Sulle jooksvalt teada.

Täida kaarditehingute vaidlustamise avaldus LHV mobiili- või internetipangas, kui:

-sa ei saanud soovitud summat automaadist kätte;
-tegid oma kontole sularaha sissemakse, aga raha kontole ei jõudnud või jõudis osaliselt.

Leia konto väljavõttelt üles kaarditehing, mida soovid vaidlustada. Ava kaarditehingu detailvaade ning avalduse esitamiseks vajuta nupule „Vaidlusta“.

Kui sul pole võimalik vaidlustust mobiili- või internetipangas esitada, siis saad avaldust esitada ka meie kliendikontoris.

Reisikindlustus

Kuld- või Platinum kaardiga saad kaasa Ifi laia kattega reisikindlustuse sinule ja sinuga koos reisivatele pereliikmetele olenemata sellest, kuidas reisi eest tasutud.

Kindlustus katab näiteks meditsiiniabi, pagasikahju, reisi ärajäämise ja katkemise ning väljasõidule hilinemise, samuti ka rendiauto omavastutuse. Rendiauto omavastutuse kaitse kehtib juhul, kui autorendi eest on tasutud 100% ulatuses Kuld- või Platinum kaardiga.

Tutvu kindlasti Kuldkaardi või Platinum kaardi kindlustustingimustega, sest seal on lisaks kaitsetele kirjas ka välistused.

Reisikindlustuse andmed leiad mugavalt pangakaardi detailvaatelt, kui oled sisenenud LHV mobiili- või internetipanka. Eraldi poliisinumbrit kindlustusel ei ole ning piisab kui märgid kahjuteate poliisi numbri lahtrisse „LHV“.

Reisikahju korral aitab sind If Kindlustus. Teavita kahjujuhtumist esimesel võimalusel ning If annab täpsemaid juhiseid edasiseks käitumiseks.

If P&C Insurance AS
tel +372 777 1211 (24/7)
info@if.ee

Täida If Kindlustuse reisikahju teade ja kindlustuspoliisi numbri väljale kirjuta kindlasti „LHV“.

Kui vajad kehtiva reisikindlustuskaitse kohta kinnitust, siis võta ühendust LHV klienditoega ning saadame sulle reisikindlustuse sertifikaadi e-posti teel.

Alates 1. jaanuarist 2018 rakendub kõikidele tuludele üldine maksuvaba tulu määr 6000 eurot aastas ehk 500 eurot kuus ja seoses sellega kaob ära täiendav maksuvaba tulu pensionidele ja töövõimetushüvitistele.

 1. aastal:
 • aastatuluga kuni 14 400 eurot on maksuvaba tulu 6000 eurot aastas,
 • aastatulu kasvades 14 400 eurolt 25 200 euroni väheneb maksuvaba tulu vastavalt valemile 6000 – 6000 ÷ 10 800 x (tulu summa – 14 400),
 • aastatuluga üle 25 200 euro on maksuvaba tulu 0 eurot.

Lisainfo maksustamise kohta on leitav Maksu- ja Tolliameti veebilehel.

III pensionisamba väljamaksed võivad olla kas maksuvabad või maksustatud 10% või 20% maksumääraga. Just väiksem maksumäär on kaalukas põhjus, miks tasub koguda pensioniraha ka III sambasse. Aastase tulu korral, mis jääb vahemikku 14 400 ja 25 200 eurot, tasub III sambast raha väljavõtmisel kaaluda, kas teha seda mitmel aastal või korraga. Viimane sõltub sellest, kas ja kuidas aastane tulu ajas muutub. Väljamaksed võiksid olla jaotatud selliselt, et nende tulemusena ei väheneks maksuvaba tulu miinimum.

Eesti elanike keskmine oodatav eluiga on 77,8 aastat. Pensioniiga algab meestel 63- ja naistel 62,5-aastaselt. Tegelikult minnakse pensionile mõnikord juba varem, keskmiselt 59,6-aastasena. Enne ametlikku pensioniiga lähevad pensionile töötud, kes saavad selle võrra ka väiksemat pensioni.

Eestis on umbes 400 000 vanaduspensionäri, kellest 16,4% töötab.

Kui praegu käiakse tööl vabatahtlikult, siis tulevikus on töötamine paratamatus, sest pensioniiga nihkub järjest kaugemale. 2016. aastast alates saavad nii mehed kui ka naised pensionile jääda 63-aastaselt ja 2026. aastast alates 65-aastaselt. Teadlased prognoosivad, et pensionisüsteemi toimimiseks peaks pensioniiga aastaks 2060 tõusma 69. eluaastani.

II sammas

Pensioni II samba makseid arvestatakse Eestis maksustatava tulu arvelt. Kui sul puudub sotsiaalmaksuga maksustatav tulu, II sambasse makseid ei laeku ja “võlga” ei teki. Ise, omal algatusel, II sambasse makseid teha ei ole võimalik.

Pensioniks kogumine on pikaajaline protsess, mis võib sõltuvalt koguja vanusest kesta mitukümmend aastat. Nii nagu maratoni puhul ei loe, kui kiire oled sa olnud esimestel sadadel meetritel, on ka pensioni kogumisel oluline jälgida pikaajalise tootluse näitajaid, näiteks 10 aastat või pensionisüsteemi loomisest alates. Ajutised ja lühiajalised järeleandmised tootlustes ei mõjuta suurel määral lõpptulemust.

Alates 1. augustist 2011 saab oma pensionimakseid suunata uude pensionifondi jooksvalt ning juba kogutud raha ühest fondist teise tõsta kolm korda aastas. Esitades avalduse kogutud raha üleviimiseks ehk osakute vahetamise avalduse hiljemalt:

 • 30. novembril, toimub vahetus 1. jaanuarile järgneval tööpäeval;
 • 31. märtsil, toimub vahetus 1. maile järgneval tööpäeval;
 • 31. juulil, toimub vahetus 1. septembril või sellele järgneval tööpäeval.

Ei. Varasematel aastatel jagati pensionifondiga liitumise eest kingitusi, kuid praegu on seaduses must-valgelt kirjas, et pensionifondi valikut ei või mõjutada ühegi muu hüvega. Samuti ei või pank siduda laenuintresse pensionifondi valikuga (Kogumispensionide seadus § 14 lg 5-1). Juhul kui seda tehakse, tasub enda õiguste eest seista ning teavitada olukorrast Finantsinspektsiooni.

Õigus II samba rahade kasutamiseks tekib, kui oled jõudnud vanaduspensioni ikka. Seadusest tulenevalt varem raha välja võtta ei saa. Vanaduspensioni ea ja II sambast väljamaksete saamise õiguse kohta saad lisainfot Pensionikeskuse kodulehelt.

Kui oled juba II sambaga liitunud, siis sellest loobuda ei saa.

III sammas

Fonde saad valida ja vahetada sarnaselt II samba pensionifondidega. Kui sul veel ei ole II sammast, siis tuleb III samba fondidesse kogumise alustamiseks esitada esmalt valikuavaldus. Selle avaldusega määrad, millisesse (või millistesse) III samba fondi(desse) soovid hakata sissemakseid tegema. Erinevalt II samba valikuavaldusest (millega suunatakse igakuised sissemaksed ainult ühte fondi) on III samba valikuavalduses võimalik märkida mitu fondi. Et teha III sambasse sissemakseid, sõlmi (interneti)pangas püsimakseleping või tee ühekordseid sissemakseid.

Investeerida võid endale sobival hetkel ning sobiva summa ulatuses. Võid teha ühekordse makse või näiteks püsikorralduse, mille saad soovi korral tühistada.

III samba pensionifondi investeeritud summalt tagastab riik sulle järgmise aasta märtsis tulumaksu. Näiteks kui investeerid enne aasta lõppu LHV Täiendavasse Pensionifondi või LHV Pensionifond Indeks Pluss 100 eurot, saad riigilt järgmise aasta märtsis tulumaksutagastust 20 eurot. Tulumaksutagastuse saamiseks tuleb III samba investeering üles märkida enda tulumaksudeklaratsiooni.

Tulumaks tagastatakse summalt, mis ei ületa 15% sinu aastasest brutosissetulekust ega 6000 eurot aastas.

Sarnaselt II sambaga ei ole III samba pensionifondide teenuste kasutamine piiratud ühe kindla pangaga, teenust osutavad vastavat staatust omavad kontohaldurid: AS LHV Pank, Swedbank AS, AS SEB Pank ja Luminor Bank AS.

III samba fondiosakud asuvad pensionikontol. Oma pensionikonto seisu saad vaadata LHV pensioniveebis www.lhv.ee/pension, mobiilirakenduses Minu Pension, endale sobivas internetipangas või Pensionikeskuses "Minu konto" rubriigis.

Oma III samba avalduste ajalooga saad tutvuda LHV pensioniveebis www.lhv.ee/et/pension/avalduste-ajalugu ja Pensionikeskuse lehel "Minu konto" rubriigis. Samuti on Pensionikeskuse lehel "Minu konto" rubriigist leitav III samba tehingute info.

Kui sa pole varasemalt III samba pensionifondidesse sissemakseid teinud, tuleb esitada III samba valikuavaldus.

Juhul kui sul ei ole veel ei II ega III sammast, toimub III samba valikuavalduse esitamisega pensionikonto avamine. Omades pensionikontot ja soovides soetada ka III samba pensionifondi osakuid, tuleb esitada valikuavaldus, millega aktiveerid pensionikonto III samba osa.

Pensionikonto avamise ja enda tuvastamise eesmärgil tehtud III samba valikuavaldust saad esitada ainult kontohaldurikaudu, s.t. pangas (AS LHV Pank, Swedbank AS, AS SEB Pank või Luminor Bank AS), kus omad kliendilepingut. LHV Panga kliendid saavad III samba valikuavaldust esitada läbi LHV internetipanga.

III samba valikuavalduse olemasolu korral ei pea rahaülekande maksekorraldusele soovitud pensionifondi ISIN-koodi lisama. Valikuavalduses võib olla märgitud ka mitu III samba fondi. Vastavalt valikuavaldusel märgitud osakaalule suunatakse laekunud raha valitud fondidesse.

III samba osakute ostmiseks tee pangaülekanne (maksekorraldus). Regulaarseteks ostudeks on mõistlik lisada internetipangas püsimakse. Ühe maksekorraldusega saad raha kanda korraga ka mitmesse fondi, kui oled sõlminud III samba valikuavalduse. Sellisel juhul maksekorralduse selgitusse ISIN koodi ei lisata. LHV Panga klientidel on võimalus LHV III samba pensionifondi osakuid osta läbi LHV internetipanga eeltäidetud maksevormi „III samba fondiosakute ost“.

Maksekorralduse täitmiseks on mitu võimalust vastavalt sellele, kas soovid end isikustada isikukoodiga või pensionikonto numbriga ning kas soovid kasutada valikuavaldust või mitte.

Alati tuleb maksekorralduse selgituse reale lisada pensionimaksete töötluskood 30101119828, mis tähistab III sambasse tehtavaid makseid.

• Kui kasutad enda isikustamiseks isikukoodi, siis jäta viitenumbri väli tühjaks ning selgituse väljale kirjuta järgmine info:
1) 30101119828 , 2) soovitud fondi ISIN-kood ja 3) sinu isikukood kujul "IK: XXXXXXXXXXX".

Maksekorralduse näidis:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828, EE………. , IK: Sinu isikukood
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Jäta viitenumbri väli tühjaks

• Kui kasutad enda isikustamiseks pensionikonto numbrit, siis lisa see viitenumbri väljale ning selgituse väljale jäävad:
1) 30101119828 ja 2) soovitud fondi ISIN-kood.

Maksekorralduse näidis:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828, EE……….
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Sinu pensionikonto number

• Kui soovid kasutada valikuavaldust, siis selgituse reale ei ole vaja lisada fondi ISIN koodi.

Maksekorralduse näidis isikukoodiga:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828, IK: Sinu isikukood
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Jäta viitenumbri väli tühjaks

Maksekorralduse näidis pensionikonto numbriga:
Saaja
AS Pensionikeskus
Konto
EE141010220263146225 - SEB Pank AS
EE362200221067235244 - Swedbank AS
EE961700017004379157 - Luminor Bank AS
Selgitus
30101119828
Summa
Investeeritav summa eurodes
Viitenumber
Sinu pensionikonto number

LHV Täiendava Pensionifondi ISIN kood on EE3600010294 ja LHV Pensionifond Indeks Pluss ISIN kood on EE3600109419.

Pensionikonto number on kiirelt leitav kui logid sisse Pensionikeskuse lehel "Minu konto" rubriiki.

Raha võib tulla tagasi mitmel põhjusel. Esiteks, fondi makstud summa on väiksem kehtestatud miinimumsummast, mille leiad fondi prospektist. Eriti tasub olla tähelepanelik kui kasutad maksmisel valikuavaldust, mis jagab kantud summa proportsionaalselt valitud fondide vahel ära. Teiseks põhjuseks võib olla asjaolu, et oled alles hakanud koguma III sambasse ning ei ole veel esitanud III samba valikuavaldust. III sambasse koguma hakkamisel on valikuavalduse esitamine kohustuslik.

Vahetamine vormistatakse avaldusena, mille saad esitada pangakontoris või Pensionikeskuse "Minu konto" rubriigis. Ühest III samba fondist saab vahetada osakuid mitmesse sihtfondi.

Kui soovid vahetada osakuid erinevate fondivalitsejate fondide vahel, pead arvestama, et fondivalitsejal on õigus võtta vastava pensionifondi tingimustes ette nähtud ulatuses osakute tagasivõtmistasu ja väljalasketasu. Tasud ei rakendu, kui teed vahetust ühe fondivalitseja fondide vahel.

Väljamakse avalduse saad esitada LHV pensioniveebis www.lhv.ee/et/pension/halda-fonde-iii, endale sobivas pangakontoris või Pensionikeskuse "Minu konto" rubriigis. Ühe avalduse peale võid märkida mitme erineva fondi müügisoovi. Müües korraga mitme pensionifondi osakuid arvesta, et summa kantakse sulle üle siis, kui kõik avaldusel olevad müügid on teostatud ning tulumaksu arvestus tehtud.

LHV Täiendava Pensionifondi ja LHV Pensionifondi Indeks Pluss osakuid saab tagasi müüa igal pangapäeval (avalduse esitamiseks võta ühendust LHV klienditoega). LHV Täiendava Pensionifondi osakute tagasivõtmistasu on 1%, LHV Pensionifondi Indeks Pluss osakute tagasivõtmistasu on 0%.

Väljamaksed (mitte ainult kasum, vaid kogu väljamakse) maksustatakse kehtiva tulumaksu määraga (20%).
10%-se tulumaksu määraga maksustatakse väljamaksed: pärast osakuomaniku 55-aastaseks saamist, kuid mitte enne viie aasta möödumist vabatahtliku pensionifondi osakute esmasest omandamisest; osakuomaniku täieliku ja püsiva töövõimetuse korral.
Väljamakseid ei maksustata, kui sõlmida vabatahtlikku pensionifondi kogutud raha ulatuses elukindlustusseltsiga eluaegne regulaarselt makstav pensionileping (annuiteet).

Varade kindlustusest fondi või fondist kindlustusse viimist alusta kindlustusseltsi juures.

II ja III samba fondiosakute pärimise vormistamiseks pöördu endale sobivasse pangakontorisse.

II sambaga saavad liituda siiski ainult alates 1983. aastast sündinud Eesti maksuresidendid. Mitteresidendid ja varem sündinud inimesed II sambaga liituda ei saa.

Passiivselt juhitud fondid

Passiivselt juhitud pensionifondid investeerivad sõltumata turuolukorrast teatud indekseid järgivatesse fondidesse ja aktiivset varade juhtimist neis ei toimu. Varade koosseis passiivselt juhitud fondis on stabiilne, ta ei kohandu vastavalt muutustele (nii nagu see toimub fondijuhiga fondides). Passiivselt juhitud fondid sõidavad piltlikult öeldes pidevalt gaas põhjas. Kindlasti saab olema perioode, kus nende fondide tootlus on suurel määral negatiivne. Kui turg kukub, ei saa fondijuht midagi teha, et riske vähendada. Fondi sobivuse hindamisel on kliendil palju suurem roll, mistõttu sobivad sellised fondid varasema investeerimiskogemusega klientidele, kes oskavad fondide riske hinnata.

Kuna passiivsetel fondidel puudub aktiivne juhtimine ehk riskide aktiivne lisamine ja vähendamine vastavalt turuolukorrale, tähendab see nende fondide jaoks ka madalamaid haldustasusid.

Saame pakkuda nii madala tasuga teenust, kuna LHV fondiäri on saavutanud kriitilise mahu ning fondide administreerimisega seotud funktsioonid on välja ehitatud. Selle tasu arvelt kaetakse tavapärased kolmandate osapoolte kulud, samuti LHV administratiivsed kulud.

Teekond pensionipõlve

Remondilaenu saad kasutada oma kodu või suvemaja korda tegemiseks, aga ka näiteks kinnisvara ostuks.

Remondilaenu puhul on tegemist tagatiseta väikelaenuga, millel on seoses sihtotstarbelise kasutamisega tavapärasest soodsamad tingimused. Kui oled taotlenud remondilaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on juba koostatud remondilaenu tingimustel.

Remondilaenu saad taotleda siis, kui
- sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
- oled 18–75-aastane
- oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis
Remondilaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:
- panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
- panga kinnitusega paberväljatrükk
- LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust.
Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:
- Arve väljastaja: AS LHV Finance
- Konto number: konto, millelt soovid makse teha
- Kliendi tunnus: lepingu number
- Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
- Arve tasumine: valin automaatsed maksed
- Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
- Limiit: jäta väli tühjaks

Remondilaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Sisustuslaenu saad kasutada oma kodu või suvemaja sisustamiseks, näiteks kodumasinate või uue mööbli soetamiseks. Samuti võib laenu kasutada ka aiatehnika ja elektroonikatoodete ostmiseks.

Sisustuslaenu puhul on tegemist tagatiseta väikelaenuga, millel on seoses sihtotstarbelise kasutamisega tavapärasest soodsamad tingimused. Kui oled taotlenud sisustuslaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on juba koostatud sisustuslaenu tingimustel.

Sisustuslaenu saad taotleda siis, kui

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis

Sisustuslaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:

 • panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
 • panga kinnitusega paberväljatrükk
 • LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust.

Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Sisustuslaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Tervise- ja ilulaenu saad kasutada erinevate meditsiiniteenuste eest tasumiseks, näiteks hambaravi, silmade laseroperatsioon või esteetiline kirurgia. Samuti võib laenu kasutada ka tervise- ja ilutoodete ostmiseks.

Tervise- ja ilulaen on tagatiseta väikelaen. Kui oled taotlenud tervise- ja ilulaenu, allkirjastad väikelaenulepingu, mis on koostatud tervise- ja ilulaenu tingimustel.

Tervise- ja ilulaenu saad taotleda siis, kui

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis
  Tervise- ja ilulaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi. Kuue kuu konto väljavõtte esitamisel vali ise sobiv formaat:

 • panga digitaalse kinnitusega väljavõte (nn digidoc-formaat)
 • panga kinnitusega paberväljatrükk
 • LHV Panga kontoris välja prinditud väljavõte

Kui su pank ei võimalda väljatrükki muul kujul, sobib ka PDF-fail.

Väljavõte saada e-posti aadressil finance@lhv.ee või too LHV pangakontorisse.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses saad sõlmida laenulepingu, mida saad mugavalt teha kodust lahkumata meie iseteeninduskeskkonnas. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad seda teha paberil kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma laenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust.

Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Tervise- ja ilulaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu laenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu laenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

LHV Trader konto avamiseks on vaja 5000 $ või samas väärtuses eurosid. Hiljem võib see summa langeda ilma et konto peaks sulgema. USA börside poolt on kehtestatud päevakaupleja reeglid kontodele, mille tagatiseks sobivate varade väärtus on väiksem kui 25 000 $. (vt. KKK küsimust nr. 3)

Reaalajas turuinfot saab tellida Traderi platvormist tehes kauplemisaknas väärtpaberi sümbolil parem hiireklikk ning valides Launch Market Data Subscription Manager ning sealt saab valida juba vajaliku turu ja hinnainfo paketi.

LHV Traderi hinnainfo tasud leiad hinnakirja lehelt.

Loe ka artiklit hinnainfo teemal finantsportaalis.

Kui 5 pangapäeva jooksul teeb klient 4 või rohkem päevasisest tehingut (sama aktsia, optsiooni, võlakirja või üksikaktsia futuuri (SSF) ost ja müük samal börsipäeval), siis kvalifitseerub ta päevakauplejana (day-trader) ja peab kauplemise jätkamiseks hoidma kontol vähemalt 25 000 US dollari väärtuses vahendeid, selle reegli rikkumisel blokeeritakse kontol tehingute tegemine 90 päevaks. Arvesse lähevad vaid sama väärtpaberi ostud ja müügid ühel päeval, kui osta ühte väärtpaberit ja müüa teist, siis see ei kvalifitseeru päevasisese tehinguna. Antud piirang ei kehti futuuridele, kuid kehtib optsioonide ja lühikeseks müügi tehingute puhul.

Alustada tuleks kõige lihtsamate vigade kontrollimisest. Üle tuleb vaadata, kas internet töötab ja kas välislehed töötavad. Seejärel tasub arvutile teha restart (samuti modemile). Järgmise sammuna tuleks proovida sisse logida teisest arvutist (uue arvuti soetamisel ei pruugi kõik vajalikud programmid olla installeeritud). Probleem võib olla arvutisse installeeritud Java versiooni mittesobivuses Traderi programmiga. Probleemi jätkumisel võta ühendust LHV maakleritega 6 800 420 või maaklerid@lhv.ee.

Ei. Küll aga saab kanda erinevaid valuutasid ühelt kontot teisele (USD, EUR, GBP, CHF, HKD, CAD, AUD, JPY, SEK, RUB, NZD, NOK, HUF, DKK, CZK).

Rahakande ordereid saab sisestada igal ajal, kuid order teostatakse tööpäeviti kella 9.00-st kuni 17.00-ni. Riiklikel pühadel, kui välisturud on lahti, siis rahakandeid teostatakse, kuid täpsetest aegadest antakse sellisel juhul teada LHV veebilehel.

LHV Traderi seadete kustumisel või mõnel muul tehnilisel põhjusel kaotsiläinud seadeid on võimalik taastada. Selleks tuleb LHV Trader süsteemi kauplemisaknas minna: Fail ➞ Taasta seaded ➞ ning avanenud menüüst valida viimane kauplemispäev, mille seadeid soovite taastada.

Kauplemiseks eel ja järelturul tuleb orderi seadeid muuta. Vali LHV Trader programmis Globaalsete seadete menüüst Eelnevad kehtestused ning lisa linnuke kasti "Luba orderi aktiveerumine või täitmine väljaspool regulaarset kauplemisaega". Üksikute orderite lubamisel eel- või järelturule tuleb ordeririba jõusoleku aja menüüst lisada linnuke kasti "Täida väljaspool RTH".

Enamasti on orderite tühistamine ja muutmine tasuta. Erandiks on optsiooni ja futuuriorderid, kus börsid on tihti kehtestanud mõningase tasu. Enamasti on tasu 1,5 $ orderi muutmise või tühistamise korralduse kohta.

LHV Traderi kauplemissüsteemis on võimalik konverteerida enimlevinud valuutasid. Konverteerimise teostamiseks tuleks kauplemisaknas tühjal real lisada valuuta sümbol (EUR, USD, SEK), valida Sularaha (Cash) ja vastaspoole valuutapaar. Tehingu teostamine on sarnane väärtpaberite tehingule.

Valuutade kauplemisel on miinimumkonto suuruseks 2000 $, maksimaalne võimenduse määr sõltub valuutast.

LHV Trader platvorm võimaldab kasutada võimendust ehk aktsiate tagatisel raha laenata ning seda uute aktsiate ostmisel kasutada. Tagatiseks sobivad pea kõik üle dollari maksvad USA põhilistel börsidel (NYSE, AMEX, NASDAQ) kaubeldavad aktsiad. Lihtsustatult saab 10 000 eurose konto mahu puhul juurde laenata veel 10 000 eurot, päevasiseselt on võimalik kontot paisutada 40 000 euroni ehk kliendi omavahendid moodustavad 25% konto mahust. Päeva lõpul tuleb omavahendite osakaal viia taas 50% tasemele. Tuleb arvestada, et tagatise hulka ei arvestata optsioone ega vähelikviidseid aktsiaid. Futuuridega kauplemisel on vajalik kontol hoida omakorda tagatist, mis vähendab maksimaalset laenatavat summat.

Võimenduse kasutamiseks ja lühikese positsiooni soetamiseks peab kontol olema vähemalt 2000 €.

Võimenduse osakaalu saab vaadata konto lehelt Võimendus sektsioonis, kus on välja toodud võimenduse kordaja (kui see on alla ühe, siis ei ole võimendust kasutatud, kui see on üle kahe, siis on kasutatud kahekordset võimendust).

Väärtpabereid saab lühikeseks müüa müügitehingu sooritamisel, müües väärtpabereid mida sul reaalselt ei ole, laenates need väärtpaberid maakleri käest.

Väärtpaberite lühikeseks müük võimaldab kasu saada väärtpaberi hinna langusest. Väärtpabereid saab lühikeseks müüa müügitehingu sooritamisel, müües väärtpabereid mida sul reaalselt ei ole (süsteemis toimub automaatne väärtpaberite laenamine). Positsiooni saab sulgeda/katta ostutehingu sooritamisega, ostes eelnevalt lühikeseks müüdud väärtpaberid maakleri vahendusel tagasi. Lühikeseks müük on väga riskantne, kuna potentsiaalselt on kahjumid piiramatud. Kõik väärtpaberid ei ole lühikeseks müüdavad, parimaks indikaatoriks on LHV Traderis seadete alt lühikeseks müügi (shortable) veerg.

Roheline värv indikeerib lühikeseks müügi võimalust
Tumeroheline indikeerib vastaspoole leidmisel lühikeseks müügi võimalust
Tumepunase värviga aktsiaid ei ole võimalik hetkel lühikeseks müüa
Veergu saab kauplemisaknasse lisada: Seadista ➞ Globaalsed seaded ➞ Kauplemisaken ➞ Vaikimisi paigutus ➞ Shortable

2-astmelise autentimise eesmärk on välistada olukord, kus Traderi kontole pääseks ligi kolmas isik, kelle valduses on Traderi kasutajanimi ja salasõna. Aktiveerides 2-astmelise autentimise ei saa enam ligi Traderi kontole lihtsalt salasõna ja kasutajanimega, vaid on vajalik alati kasutada Handy Trader mobiiliäpi vahendusel toimuvat autentimist.

Kui seadmes on juba olemas Handy Trader äpp, siis tühjenda eelnevalt äpi vahemälu (cache). NB! Seadmes peab olema lubatud push-teavituste kuvamine.

Android
Lae telefoni Google Play Store'st Handy Trader äpp.

 1. Ava äpp.
 2. Vali äpist "Register Two-Factor"
 3. "Enable user" vaates kliki "Continue"
 4. Sisesta Traderi kasutajanimi ja salasõna, kliki "Continue"
 5. Vali kuvatud valikust oma telefoninumber (või lisa sobiv telefoninumber "Add phone number" nupule klikkides), millele saadetakse registreerimise lõpetamiseks aktiveerimiskood.
 6. Kliki "Get activation code" nupule.
 7. Valitud telefoninumbrile saadetakse aktiveerimiskood (SMS).
 8. Sisesta saadud aktiveerimiskood ja kaks korda pin koodi (4-6 tähemärki).
 9. Kliki seejärel "Activate" nupule.
 10. Äpp kuvab 2-astmelise autentimise eduka aktiveerimise infot.
 11. Kliki "Done" nupule, et väljuda registreerimise protseduurist.
 12. 2-astmelise autentimine on valmis kasutamiseks.

iOS
Eeldused:

 • Seadmel peab olema võimalus kasutada TouchID-d (sõrmejäljetuvastus) või FaceID-d (näotuvastus).
 • Operatsioonisüsteem peab olema iOS 8 või hilisem.
 • Seadmel peab olema aktiveeritud TouchID, FaceID või Passcode. TouchID või FaceID on eelistatud autentimisviisid.
 1. Lae telefoni App Store'st Handy Trader äpp.
 2. Ava äpp.
 3. Luba (vali "Allow") äpil saada teavitusi.
 4. Vali äpist "Register Two-Factor"
 5. "Enable user" vaates kliki "Continue"
 6. Sisesta Traderi kasutajanimi ja salasõna, kliki "Continue"
 7. Vali kuvatud valikust oma telefoninumber (või lisa sobiv telefoninumber "Add phone number" nupule klikkides), millele saadetakse registreerimise lõpetamiseks aktiveerimiskood.
 8. Kliki "Get activation code" nupule.
 9. Valitud telefoninumbrile saadetakse aktiveerimiskood (SMS).
 10. Sisesta saadud aktiveerimiskood.
 11. Kliki seejärel "Activate" nupule.
 12. Kasuta valitud autentimisviisi (TouchID või FaceID), et kinnitada aktiveerimist.
 13. Äpp kuvab 2-astmelise autentimise eduka aktiveerimise infot.
 14. Kliki "Done" nupule, et väljuda registreerimise protseduurist.
 15. 2-astmelise autentimine on valmis kasutamiseks.

2-astmelist autentimist saab kasutada Handy Trader äpi (Android/iOS) vahendusel. Äpi kasutamine on tasuta.

 1. Sisesta kasutajanimi ja salasõna Traderi sisselogimise aknasse.
 2. Telefonis, milles on aktiveeritud 2-astmeline autentimine (Handy Traderi äpis), kuvatakse teadet autentimisprotseduuri alustamise kohta.
 3. Ava teade ning sisesta pin kood ning kliki "Log in" nupule.
 4. Kui pin on korrektne, siis Traderisse sisselogimine õnnestub.
 1. Võta ühendust LHV maakleriga vahemikus 9.00 – 16.30 telefonil 6 800 420.
 2. LHV edastab Sulle ajutise salasõna SMS-iga. Ajutine salasõna kehtib 20 minutit.
 3. Sisene LHV Trader konto haldamise keskkonda.
 4. Logi sisse ja liigu Settings → User settings → Password vaatesse.
 5. Sisesta kasutajanimi ja ajutine salasõna ning uus salasõna.

 1. Sisesta kuvatud Challenge Code Handy Trader äppi „Authenticate“ vaates Challenge väljale.


 1. Sisesta konto haldamise keskkonnas Passcode väljale vastuskood, mida annab Handy Trader.
 2. Pärast vastuskoodi ja uue soovitud salasõna sisestamist vajuta Continue nupule ning salasõna on edukalt muudetud.
 1. Sisene LHV Trader konto haldamise keskkonda.
 2. Logi sisse ja liigu Settings → User settings → Password vaatesse.
 3. Sisesta kasutajanimi ja olemasolev salasõna ning uus salasõna.

 1. Sisesta kuvatud Challenge Code Handy Trader äppi „Authenticate“ vaates Challenge väljale.


 1. Sisesta konto haldamise keskkonnas Passcode väljale vastuskood, mida annab Handy Trader.
 2. Pärast vastuskoodi ja uue soovitud salasõna sisestamist vajuta Continue nupule ning salasõna on edukalt muudetud.

Sellele küsimusele saame kõige paremini vastata, kui tuled LHV Panka tasuta konsultatsioonile Tallinnas Tartu mnt 2 või Tartus Ülikooli 2a. Üheskoos leiame kindlasti parima viisi, kuidas saad oma raha teenima panna. Arvesta siiski sellega, et konkreetseid instrumente LHV sulle soovitada ei saa ning lõpliku investeerimisotsuse pead lähtuvalt oma riskitaluvusest vastu võtma ise.

Registreeru investeerimiskonsultatsioonile

Aktsiate ostu- või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE sisujuhi alt "Aktsiate ost-müük". Aktsiate ostu-müügi ordereid saad sisestada 24 h ööpäevas.

Mõistete tähendused:

 • Sümbol - aktsia lühinimi. Kui sa ei tea sind huvitava aktsia lühinime, siis kasuta otsingumootorit "Otsi sümbolit".
 • Kogus - aktsiate kogus, mida soovid osta või müüa.
 • Orderi tüüp - limiithinnaga order, turuhinnaga order või stopp order. Limiithinnaga ja stopp orderi puhul määra orderi kehtivusaeg.

LHV võimaldab investeerida XETRA, NYSE, NASDAQ ja teistel maailma börsidel noteeritud aktsiatesse. Kaubeldavad aktsiad oleme koondanud mugavalt ühte andmebaasi (Kaubeldavate aktsiate otsing). Kui sinu poolt soovitud aktsia ei ole andmebaasis, siis võta ühendust maaklerite telefonil 6 800 420 või saada e-kiri info@lhv.ee.

Lühikeseks saab müüa piiratud arvu USA aktsiaid. Lühikeseks müüdavate aktsiate nimekiri on pidevas muutumises ning isegi päeva sees võib tulla ette olukord, kui lühikeseks müüdavate aktsiate nimekirja kantud aktsiat ei ole võimalik enam laenata ja seega ka lühikeseks müüa. Lühikeseks müüdavate aktsiate otsing

Kauplemine eelturul algab LHV-s 5 tundi ja 30 minutit varem, kui algab regulaarne kauplemine (üldiselt avatakse USA aktsiate eelturg kell 11.00 ja regulaarne kauplemine algab 16.30). Orderi edastamisel saab kasutada ainult päeva lõpuni kehtivat limiithinnaga orderitüüpi. Järelturule antud ordereid ei edastata.

Eelturul kauplemine on regulaarsel turul kauplemisest riskantsem. Esineda võivatest riskidest saab lugeda siit .

Fondide ostmisel peab esmalt teadma, kas selle osakuid kaubeldakse börsil või mitte.

Börsil kaubeldavate fondide puhul on asi lihtne, nendega kaubeldakse nagu aktsiatega ning nende ostmine toimub alajaotuse "Aktsiate ost-müük" all.

Börsil mittekaubeldavate fondiosakute ostu- või müügisoovi korral tuleb valida RAHA KASVATAMISE menüüvaliku alt "Fondiosakute ost-müük". Sinu fonditehingule arvutab fondihaldur hinna tehingu päeva õhtul, seega täpne tehinguhind sisestatakse tehingule alles järgmisel pangapäeval.

Optsioonide ostu või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE sisujuhi alt "Optsioonide ost-müük" ning sisestada vastav optsioonisümbol, lepingute arv jne.

Teine võimalus optsiooni lõpetamiseks on optsiooni kasutamine. Kasutamiseks tuleb klikkida portfellis vastava optsiooni real nuppu "realiseerimine" või valida RAHA KASVATAMINE alajaotusest "optsiooni realiseerimine".

Turuhinnaga order - turuhinnaga orderit kasuta juhul, kui soovid orderi kindlat täitmist ning täitmise hind ei ole esmatähtis. Sisestatud order saab õige hinna alles peale orderi täitmist. Order täidetakse kogumahus ja täitmiseks võetud ootel orderit on võimalik jälgida „Ootel tehingud“ menüüvalikust. Vähem kui 1 tund enne börsi sulgemist esitatud order võidakse täita järgmise kauplemispäeva jooksul. Peale turuorderi täitmist muudetakse eeldatav orderi hind reaalselt orderi täitmisel saadud hinnaks ning tehing kajastub väärtpaberite positsioonis.

NB! Balti turgudel toimib turuhinnaga order tavapärasest veidi erinevalt. Tehingu tegemiseks broneeritakse 10% suurem summa ning sobitamisloogika kohaselt täidetakse võimalikult suur osa tellimusest hetke parima hinnaga. Järele jääv tellimuse osa tühistub hoolimata asjaolust, et tellimuse täitmist oleks võimalik jätkata vähem soodsa hinnaga.

Stopp order ehk kahjumi peatamise order on võimalus kaitsta end kahjumi eest juhul, kui väärtpaberi hind peaks langema. Stopp-order juhendab väärtpaberit müüma, kui väärtpaberi hind langeb teatud tasemele.

NB! Kuna stopp-order muutub stopp-tasemeni langedes turuhinnaga orderiks, ei saa kunagi garanteerida täpset hinda (stopp-hinda ei pruugi täpselt saada). Hetkel saab stopp-orderit kasutada LHV-s USA optsioonide ja aktsiatega kauplemisel.

Limiithinnaga order – määra koos orderi kehtivusega limiithind, kui tahad odavamalt osta või kallimalt müüa kui turuhind. Limiithinnaga orderi edastamisel tuleb arvestada võimalusega, et sobiva hinna puudumisel jääb order täitmata või see täidetakse osaliselt. NB! Ostuorderi limiithind võib turuhinnast asuda ainult allpool ja müügiorderi limiithind turuhinnast ülevalpool, muidu täidetakse order turuhinnaga. Kui orderit ei ole õnnestunud kindlaks määratud ajavahemiku jooksul täita, siis order automaatselt tühistatakse ning broneeringud vabastatakse ja raha laekub kontole tehingu valuutas.

Balti väärtpaberikonto on Eesti Väärtpaberikeskuses avatud konto Balti väärtpaberite hoidmiseks. Balti väärtpaberikonto numbrit näed, kui valid internetipangas INFO JA SEADED sisujuhist "Lepingud".

Kontol saab kaubelda börside tavakauplemise aegadel. Kui börsid on suletud, siis edastatakse order järgmisel kauplemispäeval turu avanedes. Vaata börside lahtiolekuaegasid siit: Kauplemisajad globaalsetel turgudel

Valuuta konverteerimine toimub automaatselt orderi sisestamise hetkel ning limiithinnaga orderi lõppemisel või tühistamisel laekub raha vastavas valuutas, milles order sisestati, automaatset konverteerimist tagasi algvaluutasse ei toimu.

Tühistamiseni order kehtib maksimaalselt kuni kaks kvartalit. Iga kvartali alguses tühistatakse orderid, mida ei ole õnnestunud täita ja mis on edastatud varem kui eelmise kvartali alguses.

Väärtpaberite müügist saadud raha laekub 1-6 päeva peale müügitehingu sisestamist, päevade arv sõltub konkreetsest fondist või väärtpaberiturust. Täpsem info on leitav siit. Peale märgitud aja möödumist, on võimalik laekunud raha kontolt välja kanda. Kohe peale müügitehingu kinnitamist on võimalik raha kasutada uuteks ostutehinguteks.

FondivalitsejaOrderite edastamise tähtaegTehingule hinna kinnitamineTehingu väärtuspäev
East Capital Assets Management
OstT (1) 11:30T+3 13:00T+3
MüükT 11:30T+1 15:00T+2
JPMorgan Asset Management
OstT 13:00T+1 13:00T+3
MüükT 13:00T+1 13:00T+3
AS Trigon Funds
OstT 10:30T+1 15:00T+1
MüükT 10:30T+1 15:00T+3
Swedbank Investeerimisfondid
OstT 15:00T+1 15:00T+1
MüükT 15:00T+1 15:00T+3
SEB Asset Management S.A
OstT 13:30T+3 16:00T+3
MüükT 13:30T+3 16:00T+3
AS SEB Varahaldus
OstT 15:00T+1 16:00T+1
MüükT 15:00T+1 16:00T+3
Avaron Asset Management
OstT 10:30T+1 16:00T+1
MüükT 10:30T+1 16:00T+3
LHV Varahaldus
OstT 15:00T+1 14:00T+1
MüükT 15:00T+1 14:00T+3

(1) T - tehingu päev

Muude väärtpaberite tähtajadTehingu väärtuspäev
AktsiadT+2
OptsioonidT+1
FutuuridT+1

Konto positsioon ja seis on kaks erinevat konto vaadet. Konto vaikimisi vaateks on konto positsioon.

Konto positsioon näitab seda, mis saab olema kontol siis, kui on tehingud lõpuni käsitletud. Positsioonis olevaid aktsiad saad müüa, kuid raha kontolt väljakandmiseks pead ootama reaalse tehingu toimumist. Kui oled sisestanud aktsiaorderi päeval T, siis tavaliselt toimub reaalne tehing päeval T+2.

Konto seis näitab sinu varade hetke seisu. Konto seis on oluline eelkõige siis, kui soovid sooritada rahakandeid. Sellisel juhul näed sealt raha (või väärtpaberite) reaalset laekumist kontole. Kuna LHV tuleb klientidele vastu ja lubab pärast aktsiate müümist sama rahaga koheselt uue tehingu sooritada (vastasel juhul peaksid enne järgmise tehingu sooritamist ära ootama T+2 kuupäeva), siis on kauplemise puhul olulisem jälgida konto positsiooni.

Teostamata tehinguid on võimalik näha internetipangas VARAD JA KOHUSTUSED menüüvalikus "Ootel tehingud" alt. Ootel olevaid tehinguid on võimalik tühistada, vajutades vastava tehingu rea lõpus olevale "tühista" nupule.

Väärtpabereid saad kanda oma kontole LHV Pangas kolmel viisil:

 • kontohalduri vahetusena,
 • makseta väärtpaberikandena või
 • makse vastu väärtpaberikandena.

Kõige lihtsam viis on teha makseta väärtpaberikanne: algata korraldus internetipangas, kus sisesta väärtpaber (või selle ISIN-kood) ning seejärel kogus ning hind, millega soovid väärtpabereid üle kanda. Järgmise sammuna sisesta vastaspoole nimi, väärtpaberikonto number ja kontohaldur. NB! Väärtpaberite makseta ülekande teostamiseks edasta ülekande order kindlasti ka vastaspoole kontohaldurpangale! Tehingukorraldus peab olema identne vastaspoole tehinguga.

Kontohalduri vahetuseks või makse vastu väärtpaberikande tegemiseks tule palun kontorisse või pöördu täpsema info saamiseks meie klienditoe poole.

Suurim võimalik summa sõltub kontol hoitavate tagatisvarade turuväärtusest ja LHV Panga määratud üldisest limiidist. Lihtsustatult võib arvestada, et levinud aktsiate tagatisel on võimalik saada Võimenduslaenu ligikaudu 50% väärtuses kontol hoitavate aktsiate turuväärtusest. Hetkel on võimalik saada laenu meie internetipanga vahendusel ilma LHV Panga poolse täiendava heakskiiduta kuni 100 000 (ükssada tuhat) eurot või selle summa vaste välisvaluutas.

Tagatisvara suurus arvutatakse sinu kontol hoitavate väärtpaberite ja valuuta turuväärtuse tagatismääraga korrutatud summana. Nimekirja leiad siit.

Tagatisvarade piisavust oma kontol on võimalik jälgida menüüvaliku VARAD JA KOHUSTUSED all "Koondväljavõttes" kahe erineva näitaja põhjal: omavahendite osatähtsus ning vabade omavahendite suurus.

Laenu tagasimaksmine toimub automaatselt. Iga laekumine kontole vähendab kasutatud laenu summat ning samal ajal jääb laenuraha kogu aeg kättesaadavaks vabade omavahendite ulatuses. Kui laen on võetud ühes valuutas ning kontole on kantud teist valuutat, siis tuleb laenu tagastamiseks valuuta konverteerida (automaatset konverteerimist ei toimu). Intressi tuleb tasuda ainult nende päevade eest, kui oled laenu kasutanud.

Võlakirjade ostu- või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE valikust „Võlakirjade ost-müük“. Seejärel vali rippmenüüst sobiv võlakiri, sisesta kogus ja hind ning orderi kehtivusaeg.

Hinna sisestamisel on oluline teada, et kasutusel on puhashind. Puhashind tähendab seda, et tehingu teostumisel lisatakse sellele veel kogunenud intress. Seega, lõplik turuhind on puhashinna ja kogunenud intressi summa.
Puhashind + kogunenud intress = turuhind

Puhashind (clean price) on võlakirja hind, mis ei sisalda kogunenud intressi.
Turuhind (dirty price) on võlakirja hind, mis sisaldab kogunenud intressi.
Kogunenud intress (accrued interest) on võlakirja viimasest intressimaksest kogunenud intress.

Orderi sisestamisel broneeritakse kontol esialgu puhashind ja teenustasu. Orderi täitmisel sisestatakse orderile turuhind, mis sisaldab kogunenud intresse ja millele lisandub teenustasu.

Alatest 1. juulist 2016 pole võimalik teha USA dollarites pankadevahelisi makseid, kuid väärtpaberivahendust muudatus ei mõjuta. LHV kontolt saate tavapäraselt osta ja müüa dollarites noteeritud väärtpabereid, dividendid laekuvad endiselt dollarites Teie kontole. Samuti on endiselt võimalik valuutavahetus.

Teenusest loobumiseks saada oma soov aadressil info@lhv.ee.

Loobumise korral saad Balti analüüside teenust kasutada veel jooksva kuu lõpuni, sest teenustasu võtame terve kuu eest. Viimane teenustasu kajastub järgmise kuu 15. kuupäeval koostatud arvel.

Igal hommikul saadab LHV lühikese ülevaate Balti ja maailma turgudel ja majanduses toimuvast e-posti teel vastava teenuse tellijatele. Teenust saab tellida internetipangas Info ja Seaded/Andmed vaates, märkides valiku "Soovin tasuta turuülevaadet e-mailile iga päev".

Lapsekontol investeerimisega alustamiseks tuleb lapsevanemal või eestkostjal sõlmida lapse nimel investeerimisteenuste leping. Selleks sisene internetipanka ja vali paremalt ülevalt oma nime alt lapse konto vaade. Seejärel vali Info ja seaded → Lepingud ning sõlmi Investeerimisteenuste leping. Kui soovid lapse kontole osta Balti börsidel kaubeldavaid väärtpabereid, siis ava lisaks ka tasuta Balti väärtpaberikonto.

Esimesed sammud investeerimises

Kui oled teinud oma lapse nimel väärtpaberitehinguid ja teeninud tulu, soovib Maksu- ja Tolliamet (MTA) sellest teada saada.

MTA on oma kodulehel teinud ülevaate isikutest, kes peavad esitama tuludeklaratsiooni.
Vaatame praktilise juhendi abil, kuidas saada LHV internetipangast deklareerimiseks vajalikud andmed.

Tavaline süsteem – maksuaruande saab kätte nii laps ise kui ka lapsevanem. Nii on see juhul, kui lapsevanem on loginud internetipangas sisse oma kontole ja valib seal lapse rolli. Maksuaruanne avaneb jaotises „Varad ja kohustused“ → „Maksuaruanne“. Tavalise süsteemi puhul võib tuludeklaratsiooni esitada ka juhul, kui väärtpaberite müügist on tekkinud kahjum ja soovid kanda selle edasi järgmisse aastasse, et tasaarveldada tulevikus tekkivat kasumit.

Investeerimiskonto süsteem – investeerimiskonto aruande saab edastada ainult laps. Lapsevanemale tähendab see vajadust siseneda internetipanka lapse ID-kaardi või parooliga. Lapsele saab parooli teha lapsevanem jaotises „Info ja seaded“ → „Paroolid“. Kui see valik puudub, soovitame võtta ühendust LHV klienditoega, et need õigused saada. Lapse kasutajanimi asub jaotises „Info ja seaded“ → „Andmed“.

Investeerimiskonto aruande leiad lapse internetipanga jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Investeerimiskonto aruanne“. Kui kõik on õige, edasta aruanne nupu „Edasta EMTA-sse“ abil.

Kui lapsel on ID-kaart, saad esitada MTA-s deklaratsiooni elektrooniliselt. Juhul kui lapsel ID-kaart puudub, on võimalik MTA-st küsida e-maksuameti leping ja volitus lapse esindamiseks. Seda saab teha e-maksuametis teadete jaotises.

Muul juhul tuleb deklaratsioon esitada paberil. Oma elu lihtsustamiseks saad selle ise välja printida ja ära täita. Nii tuleb MTA-s kohapeal ainult paberid üle anda.

Deklaratsiooni saad hiljem parandada kuni kolme aasta vältel. Arvesta siiski, et kui selle käigus tekib sulle maksukohustus, arvestatakse sellelt summalt tagantjärele intressi.

MTA on tulude deklareerimiseks koostanud ka juhendi

Paberdeklaratsioon printimiseks

Mõisted

Aktsia tähendab osalust ettevõttes ning õigust jagatavale kasumile dividendide kujul.

Võlakiri tähendab võlgnevust, millelt ettevõte maksab võlakirja omanikule perioodilist intressi. Võlakirja tähtaja lõppedes tagastab ettevõte võlakirja omanikule nominaalväärtuse.

Arenenud turgudeks nimetatakse väiksema kasvupotentsiaaliga, kuid stabiilsema majandusega riike (nt USA, Jaapan, Rootsi, Šveits).

Arenevateks turgudeks nimetatakse suurema kasvupotentsiaaliga, kuid ebastabiilsema majandusega riike (nt Hiina, India, Venemaa, Brasiilia).

LHV alternatiivsete investeeringute teenus kuvab internetipanka sisse logides Sinu alternatiivsete investeeringute kontode kohta viimast seisu. Ajaloolisi andmeid investeeringute kohta paraku ei ole võimalik kuvada. Teenust saavad kasutada kõik LHV Panga eraisikust kliendid.

Iga liidetud konto kohta kuvame platvormist sõltuvalt erinevaid näitajaid. Allpool on täpsemalt kirjeldatud andmete taustinfo iga platvormi kohta.

Coinbase

Kogus näitab ühikute arvu antud instrumendis. Soetushind näitab ajaloolist keskmist soetushinda ühe ühiku kohta. Arvutuskäik järgib FIFO (first in, first out) meetodit, ehk esimesena ostetud ühikud müüakse esmajärjekorras. Laekunud tulude tulp ei ole kasutuses Coinbase puhul. Turuhind näitab viimast saadaolevat turuhinda ühiku kohta Coinbase andmetel. Muutus näitab kasumi suurust protsendina soetushinnast. Kasum näitab eurodes turuväärtuse erinevust soetusväärtusest.

Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust eurodes (ehk kogus x turuhind). EUR rida kuvab vaba raha jääki Coinbase platvormis.

Estateguru

Kuvame detailselt kuni 9 individuaalset investeeringut. Koondvaates kuvatakse „Kinnitatud“ staatuses laene. Kui Sul on üle 9 erineva laenu, siis kuvame 9 suurima turuväärtusega investeeringut ning ülejäänud laenud koondame kokku „Muud positsioonid“ reale. „Vaba raha“ real näed platvormis olevat raha jääki eurodes, pärast broneeringute mahaarvamist.

Kogus näitab laenulepingute arvu, igal unikaalsel laenul on koguseks 1. Soetushind näitab esialgset investeeringute konkreetsesse laenulepingusse, arvestamata tagasimakseid. Laekunud tulud näitab kõiki instrumendist tehtud väljamakseid, nt intresse, viiviseid ja põhiosamakseid. Turuhind näitab EstateGuru platvormis viimast saadaolevat põhiosa jääki. Soetushind, laekunud tulud ja turuhind väljendavad väärtusi ühe laenu kohta. Muutus näitab kasumi suurust protsendina soetushinnast. Kasum näitab turuväärtuse ja laekunud kogutulude summa erinevust soetusväärtusest eurodes. Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust eurodes (ehk kogus x turuhind).

Asjatundlik klient on LHV klient, kes vastab vähemalt kahele alljärgnevale tingimusele:

 • Klient on eelneva 12 kuu jooksul teinud väärtpaberiturul vähemalt 10 olulises mahus (vähemalt 32 000 eurot) tehingut kvartalis.
 • Kliendi väärtpaberiportfelli maht ületab 500 000 eurot.
 • Klient töötab või on töötanud vähemalt ühe aasta jooksul finantssektori ametikohal, mis nõuab teadmisi väärtpaberitesse investeerimise kohta.

Asjatundlikuks kliendiks kvalifitseerumiseks on vaja saata täidetud ja digiallkirjastatud avaldus aadressile sander.pikkel@lhv.ee. Seejärel hinnatakse vastavust tingimustele. Positiivse otsuse korral on kliendil täielik ligipääs (ostu- ja müügitehingud) USA-s registreeritud börsil kaubeldavatele fondidele.

Väikelaenu otstarve ei ole piiratud. Sina ise otsustad, milleks vaba raha kasutad. Väikelaen sobib hästi näiteks reisimiseks, õpingute või ettevõtlusega seotud väljaminekute eest tasumiseks, erinevate toodete ja teenuste ostmiseks ning ootamatuteks kuludeks.

Väikelaenu saad taotleda siis, kui

 • sinu kuusissetulek on vähemalt 250 eurot
 • oled 18–75-aastane
 • oled Eesti Vabariigi kodanik, Vene Föderatsiooni kodanik või halli passi omanik, kellel on elamisluba ja kes elab Eestis

Väikelaenu taotlemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

Konto väljavõte on vaja esitada ainult juhul, kui seda palub sinult LHV Finance’i klienditugi.

Väljavõtet on kõige lihtsam esitada automaatselt Mobiil-ID või Smart-ID abil, see võtab aega vaid mõne hetke. Väljavõtte saab võtta ka internetipangast ja edastada meile e-posti teel. Saadame sulle e-kirjaga juhised, kuidas seda teha.

Pärast taotluse esitamist anname sulle limiidi, mis kehtib 90 päeva. Limiidi otsuse kohta saadame sulle e-kirja. Selle limiidi ulatuses võid sõlmida ühe või mitu väikelaenulepingut. Lepingu saad mugavalt sõlmida kodust lahkumata meie meie iseteeninduses. Kui sul pole võimalik lepingut digitaalselt allkirjastada, siis saad lepingu sõlmida ka kõikides Euronicsi kauplustes.

Info esimese makse suuruse ja tähtpäeva kohta edastame sulle peale lepingu sõlmimist e-posti teel. Osamakse suurus ja maksetähtpäev on kirjas ka su lepingu juures olevas maksegraafikus. Kui sul ei õnnestu vajalikku infot leida, helista palun meie klienditoele telefonil 699 9111 või kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Arve saadame sulle igal kuul viis päeva enne maksetähtpäeva e-posti või tavaposti teel. Kui oled tellinud ka e-arve, saadame selle sinu valitud internetipanka.

Osamaksed tasu ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897. Viitenumbriks märgi oma väikelaenulepingu number.

Kõige mugavam on tasuda kuumakseid automaatselt, kasutades e-arve püsimakseteenust. Püsimakselepingu saad sõlmida sama panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda.

Osamakse tasumiseks ei pea sa ootama arve saabumist. Kui sa pole arvet saanud, vaata täpset summat lepingu maksegraafikust. See summa kanna ASi LHV Finance kontole EE707700771001062897.

Osamakse peab ASi LHV Finance kontole laekuma hiljemalt lepingus kokkulepitud maksetähtpäeval. Seega soovitame teha ülekande hiljemalt maksetähtpäevale eelneval tööpäeval enne kella 16. Nii on kindel, et osamakse laekub meile õigeks ajaks.

Et arve saaks tasutud automaatselt, sõlmi e-arve püsimakseleping selle panga internetipangas, kust soovid igakuiseid makseid tasuda. Edaspidi ei pea sa muretsema, kas arve sai õigel ajal tasutud. Oluline on jälgida ainult seda, et maksepäeval oleks pangakontol piisavalt vaba raha osamakse tasumiseks.

Andmed, mida võib vaja minna e-arve tellimiseks ja püsimakselepingu sõlmimiseks:

 • Arve väljastaja: AS LHV Finance
 • Konto number: konto, millelt soovid makse teha
 • Kliendi tunnus: lepingu number
 • Tellimuse lõpp: jäta väli tühjaks
 • Arve tasumine: valin automaatsed maksed
 • Püsimakse kuupäev: arve saabumise kuupäev
 • Limiit: jäta väli tühjaks

Väikelaenulepingut on lihtne muuta. Piisab, kui annad oma soovist meile teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee. Vajaduse korral saad võtta maksepuhkust, muuta maksepäeva või kuumakse suurust. Lepingu muutmine maksab 10 eurot. Selle summa lisame su järgmisele arvele. Kui tasud kogu väikelaenusumma enne tähtaega, siis see on teenustasuta.

Kogu väikelaenusumma ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Anna meile oma soovist teada e-posti teel aadressil finance@lhv.ee.

Infot saad meie klienditoelt telefonil 699 9111 ja kirjutades aadressil finance@lhv.ee. Klienditugi töötab E-R 9-17.

Kliendisuhte loomine

LHV erakliendiks saamiseks:

 • täida konto avamise ankeet LHV internetipangas või mobiilipangas
 • tee isikutuvastus
 • sõlmi kliendileping
  • kohe, kui oled isikutuvastuse ära teinud, saad LHV interneti- või mobiilipangas allkirjastada kliendilepingu. Vajad selleks, kas kehtivat ID-kaarti koos ID-kaardi lugejaga, Mobiil-ID-d või Smart-ID-d.

LHV ärikliendiks saamiseks:

 • täida konto avamise ankeet, valides „Registreerun juriidilise isiku esindajana“
 • tee isikutuvastus meie kliendikontoris või lähimas tuvastuspunktis:
  • palun võta kaasa kehtiv isikut tõendav dokument;
  • kui oled isikutuvastuseks külastanud lähimat tuvastuspunkti, siis anna palun meile sellest teada info@lhv.ee või helistades 6 800 400. Seejärel saadame sulle võimalusel kliendilepingu digitaalseks allkirjastamiseks.
 • sõlmi kliendileping

Tallinna kliendikontor asub kesklinnas City Plaza büroohoones aadressil Tartu mnt 2. Autoga tulles saad mugavalt parkida otse kontori juurde. Tallinna kontori ees on Europargis meie klientidele eraldi tähistatud kohad, kus parkimine on 30 minutit tasuta.

Tartu kliendikontor asub aadressil Ülikooli 2a.

Alaealisele saab LHV arvelduskonto avada esindusõigusega lapsevanem või eestkostja. Kui oled LHV klient, saad oma lapsele avada konto mugavalt internetipangas.

Loe lähemalt

Konto väljavõte ja muud andmed

Konto väljavõtte saad LHV internetipangast. Pärast sisenemist vali vasakult menüüst "Varad ja kohustused“ ➞ „Konto väljavõte“.
Vali konto ja periood, mille kohta väljavõtet soovid. Seejärel vajuta nupule „Uuenda väljavõtet“ ning salvesta väljavõte BDOC formaadis.

Kontaktandmete muutmiseks sisene internetipanka. Vali vasakult „Info ja seaded“ alajaotusest "Andmed" ning seejärel saad teha vajalikud muudatused.

Üldinfo teenuste kohta

Meil on sularahata pank, seega kliendikontoris sularahaga arveldamise võimalust ei ole.

LHV pangakaardiga saad sularaha välja võtta kõikidest automaatidest nii Eestis kui välismaal. Vaata täpsemalt

Sularaha saad oma arvelduskontole sisse maksta LHV automaatides. Vaata täpsemalt

Pakume mitmesuguseid lahendusi nii era- kui ärikliendile. Täpsemalt saad erakliendi laenuvõimalustest ja ärikliendi laenuvõimalustest lugeda meie kodulehelt.

Kõige põhjalikuma ülevaate oma LHV pensioni seisu kohta saad LHV internetipangast. Sisene internetipanka

Samuti saad oma LHV pensioni seisu jälgida kõikides teistes internetipankades, mida igapäevaselt kasutad.

Valuuta vahetamiseks sisene internetipanka ja vali vasakult „Igapäevapangandus“ alajaotusest „Valuutavahetus“. Seejärel määra:

 • algvaluuta, st valuuta, mis sul hetkel on ja mida soovid mõneks teiseks valuutaks vahetada;
 • lõppvaluuta, st valuuta, mida soovid vahetuse tulemusena saada.

Kontovaates kasutame Euroopa Keskpanga kurssi.
Valuutavahetusel kasutame hetke turukurssi (vastavalt ostu- või müügikurss), mille leiad meie Finantsportaalist, valides "Turud ja hinnad" ning seejärel "Valuutakursid".

Kliendisuhte lõpetamine

Konto sulgemiseks tule kliendikontorisse või juhul, kui sul on digiallkirjastamise võimalus, siis saada oma soov aadressil info@lhv.ee.

Sellele küsimusele saame kõige paremini vastata, kui tuled LHV Panka tasuta konsultatsioonile Tallinnas Tartu mnt 2 või Tartus Ülikooli 2a. Üheskoos leiame kindlasti parima viisi, kuidas saad oma raha teenima panna. Arvesta siiski sellega, et konkreetseid instrumente LHV sulle soovitada ei saa ning lõpliku investeerimisotsuse pead lähtuvalt oma riskitaluvusest vastu võtma ise.

Registreeru investeerimiskonsultatsioonile

Aktsiate ostu- või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE sisujuhi alt "Aktsiate ost-müük". Aktsiate ostu-müügi ordereid saad sisestada 24 h ööpäevas.

Mõistete tähendused:

 • Sümbol - aktsia lühinimi. Kui sa ei tea sind huvitava aktsia lühinime, siis kasuta otsingumootorit "Otsi sümbolit".
 • Kogus - aktsiate kogus, mida soovid osta või müüa.
 • Orderi tüüp - limiithinnaga order, turuhinnaga order või stopp order. Limiithinnaga ja stopp orderi puhul määra orderi kehtivusaeg.

LHV võimaldab investeerida XETRA, NYSE, NASDAQ ja teistel maailma börsidel noteeritud aktsiatesse. Kaubeldavad aktsiad oleme koondanud mugavalt ühte andmebaasi (Kaubeldavate aktsiate otsing). Kui sinu poolt soovitud aktsia ei ole andmebaasis, siis võta ühendust maaklerite telefonil 6 800 420 või saada e-kiri info@lhv.ee.

Lühikeseks saab müüa piiratud arvu USA aktsiaid. Lühikeseks müüdavate aktsiate nimekiri on pidevas muutumises ning isegi päeva sees võib tulla ette olukord, kui lühikeseks müüdavate aktsiate nimekirja kantud aktsiat ei ole võimalik enam laenata ja seega ka lühikeseks müüa. Lühikeseks müüdavate aktsiate otsing

Kauplemine eelturul algab LHV-s 5 tundi ja 30 minutit varem, kui algab regulaarne kauplemine (üldiselt avatakse USA aktsiate eelturg kell 11.00 ja regulaarne kauplemine algab 16.30). Orderi edastamisel saab kasutada ainult päeva lõpuni kehtivat limiithinnaga orderitüüpi. Järelturule antud ordereid ei edastata.

Eelturul kauplemine on regulaarsel turul kauplemisest riskantsem. Esineda võivatest riskidest saab lugeda siit .

Fondide ostmisel peab esmalt teadma, kas selle osakuid kaubeldakse börsil või mitte.

Börsil kaubeldavate fondide puhul on asi lihtne, nendega kaubeldakse nagu aktsiatega ning nende ostmine toimub alajaotuse "Aktsiate ost-müük" all.

Börsil mittekaubeldavate fondiosakute ostu- või müügisoovi korral tuleb valida RAHA KASVATAMISE menüüvaliku alt "Fondiosakute ost-müük". Sinu fonditehingule arvutab fondihaldur hinna tehingu päeva õhtul, seega täpne tehinguhind sisestatakse tehingule alles järgmisel pangapäeval.

Optsioonide ostu või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE sisujuhi alt "Optsioonide ost-müük" ning sisestada vastav optsioonisümbol, lepingute arv jne.

Teine võimalus optsiooni lõpetamiseks on optsiooni kasutamine. Kasutamiseks tuleb klikkida portfellis vastava optsiooni real nuppu "realiseerimine" või valida RAHA KASVATAMINE alajaotusest "optsiooni realiseerimine".

Turuhinnaga order - turuhinnaga orderit kasuta juhul, kui soovid orderi kindlat täitmist ning täitmise hind ei ole esmatähtis. Sisestatud order saab õige hinna alles peale orderi täitmist. Order täidetakse kogumahus ja täitmiseks võetud ootel orderit on võimalik jälgida „Ootel tehingud“ menüüvalikust. Vähem kui 1 tund enne börsi sulgemist esitatud order võidakse täita järgmise kauplemispäeva jooksul. Peale turuorderi täitmist muudetakse eeldatav orderi hind reaalselt orderi täitmisel saadud hinnaks ning tehing kajastub väärtpaberite positsioonis.

NB! Balti turgudel toimib turuhinnaga order tavapärasest veidi erinevalt. Tehingu tegemiseks broneeritakse 10% suurem summa ning sobitamisloogika kohaselt täidetakse võimalikult suur osa tellimusest hetke parima hinnaga. Järele jääv tellimuse osa tühistub hoolimata asjaolust, et tellimuse täitmist oleks võimalik jätkata vähem soodsa hinnaga.

Stopp order ehk kahjumi peatamise order on võimalus kaitsta end kahjumi eest juhul, kui väärtpaberi hind peaks langema. Stopp-order juhendab väärtpaberit müüma, kui väärtpaberi hind langeb teatud tasemele.

NB! Kuna stopp-order muutub stopp-tasemeni langedes turuhinnaga orderiks, ei saa kunagi garanteerida täpset hinda (stopp-hinda ei pruugi täpselt saada). Hetkel saab stopp-orderit kasutada LHV-s USA optsioonide ja aktsiatega kauplemisel.

Limiithinnaga order – määra koos orderi kehtivusega limiithind, kui tahad odavamalt osta või kallimalt müüa kui turuhind. Limiithinnaga orderi edastamisel tuleb arvestada võimalusega, et sobiva hinna puudumisel jääb order täitmata või see täidetakse osaliselt. NB! Ostuorderi limiithind võib turuhinnast asuda ainult allpool ja müügiorderi limiithind turuhinnast ülevalpool, muidu täidetakse order turuhinnaga. Kui orderit ei ole õnnestunud kindlaks määratud ajavahemiku jooksul täita, siis order automaatselt tühistatakse ning broneeringud vabastatakse ja raha laekub kontole tehingu valuutas.

Balti väärtpaberikonto on Eesti Väärtpaberikeskuses avatud konto Balti väärtpaberite hoidmiseks. Balti väärtpaberikonto numbrit näed, kui valid internetipangas INFO JA SEADED sisujuhist "Lepingud".

Kontol saab kaubelda börside tavakauplemise aegadel. Kui börsid on suletud, siis edastatakse order järgmisel kauplemispäeval turu avanedes. Vaata börside lahtiolekuaegasid siit: Kauplemisajad globaalsetel turgudel

Valuuta konverteerimine toimub automaatselt orderi sisestamise hetkel ning limiithinnaga orderi lõppemisel või tühistamisel laekub raha vastavas valuutas, milles order sisestati, automaatset konverteerimist tagasi algvaluutasse ei toimu.

Tühistamiseni order kehtib maksimaalselt kuni kaks kvartalit. Iga kvartali alguses tühistatakse orderid, mida ei ole õnnestunud täita ja mis on edastatud varem kui eelmise kvartali alguses.

Väärtpaberite müügist saadud raha laekub 1-6 päeva peale müügitehingu sisestamist, päevade arv sõltub konkreetsest fondist või väärtpaberiturust. Täpsem info on leitav siit. Peale märgitud aja möödumist, on võimalik laekunud raha kontolt välja kanda. Kohe peale müügitehingu kinnitamist on võimalik raha kasutada uuteks ostutehinguteks.

FondivalitsejaOrderite edastamise tähtaegTehingule hinna kinnitamineTehingu väärtuspäev
East Capital Assets Management
OstT (1) 11:30T+3 13:00T+3
MüükT 11:30T+1 15:00T+2
JPMorgan Asset Management
OstT 13:00T+1 13:00T+3
MüükT 13:00T+1 13:00T+3
AS Trigon Funds
OstT 10:30T+1 15:00T+1
MüükT 10:30T+1 15:00T+3
Swedbank Investeerimisfondid
OstT 15:00T+1 15:00T+1
MüükT 15:00T+1 15:00T+3
SEB Asset Management S.A
OstT 13:30T+3 16:00T+3
MüükT 13:30T+3 16:00T+3
AS SEB Varahaldus
OstT 15:00T+1 16:00T+1
MüükT 15:00T+1 16:00T+3
Avaron Asset Management
OstT 10:30T+1 16:00T+1
MüükT 10:30T+1 16:00T+3
LHV Varahaldus
OstT 15:00T+1 14:00T+1
MüükT 15:00T+1 14:00T+3

(1) T - tehingu päev

Muude väärtpaberite tähtajadTehingu väärtuspäev
AktsiadT+2
OptsioonidT+1
FutuuridT+1

Konto positsioon ja seis on kaks erinevat konto vaadet. Konto vaikimisi vaateks on konto positsioon.

Konto positsioon näitab seda, mis saab olema kontol siis, kui on tehingud lõpuni käsitletud. Positsioonis olevaid aktsiad saad müüa, kuid raha kontolt väljakandmiseks pead ootama reaalse tehingu toimumist. Kui oled sisestanud aktsiaorderi päeval T, siis tavaliselt toimub reaalne tehing päeval T+2.

Konto seis näitab sinu varade hetke seisu. Konto seis on oluline eelkõige siis, kui soovid sooritada rahakandeid. Sellisel juhul näed sealt raha (või väärtpaberite) reaalset laekumist kontole. Kuna LHV tuleb klientidele vastu ja lubab pärast aktsiate müümist sama rahaga koheselt uue tehingu sooritada (vastasel juhul peaksid enne järgmise tehingu sooritamist ära ootama T+2 kuupäeva), siis on kauplemise puhul olulisem jälgida konto positsiooni.

Teostamata tehinguid on võimalik näha internetipangas VARAD JA KOHUSTUSED menüüvalikus "Ootel tehingud" alt. Ootel olevaid tehinguid on võimalik tühistada, vajutades vastava tehingu rea lõpus olevale "tühista" nupule.

Väärtpabereid saad kanda oma kontole LHV Pangas kolmel viisil:

 • kontohalduri vahetusena,
 • makseta väärtpaberikandena või
 • makse vastu väärtpaberikandena.

Kõige lihtsam viis on teha makseta väärtpaberikanne: algata korraldus internetipangas, kus sisesta väärtpaber (või selle ISIN-kood) ning seejärel kogus ning hind, millega soovid väärtpabereid üle kanda. Järgmise sammuna sisesta vastaspoole nimi, väärtpaberikonto number ja kontohaldur. NB! Väärtpaberite makseta ülekande teostamiseks edasta ülekande order kindlasti ka vastaspoole kontohaldurpangale! Tehingukorraldus peab olema identne vastaspoole tehinguga.

Kontohalduri vahetuseks või makse vastu väärtpaberikande tegemiseks tule palun kontorisse või pöördu täpsema info saamiseks meie klienditoe poole.

Suurim võimalik summa sõltub kontol hoitavate tagatisvarade turuväärtusest ja LHV Panga määratud üldisest limiidist. Lihtsustatult võib arvestada, et levinud aktsiate tagatisel on võimalik saada Võimenduslaenu ligikaudu 50% väärtuses kontol hoitavate aktsiate turuväärtusest. Hetkel on võimalik saada laenu meie internetipanga vahendusel ilma LHV Panga poolse täiendava heakskiiduta kuni 100 000 (ükssada tuhat) eurot või selle summa vaste välisvaluutas.

Tagatisvara suurus arvutatakse sinu kontol hoitavate väärtpaberite ja valuuta turuväärtuse tagatismääraga korrutatud summana. Nimekirja leiad siit.

Tagatisvarade piisavust oma kontol on võimalik jälgida menüüvaliku VARAD JA KOHUSTUSED all "Koondväljavõttes" kahe erineva näitaja põhjal: omavahendite osatähtsus ning vabade omavahendite suurus.

Laenu tagasimaksmine toimub automaatselt. Iga laekumine kontole vähendab kasutatud laenu summat ning samal ajal jääb laenuraha kogu aeg kättesaadavaks vabade omavahendite ulatuses. Kui laen on võetud ühes valuutas ning kontole on kantud teist valuutat, siis tuleb laenu tagastamiseks valuuta konverteerida (automaatset konverteerimist ei toimu). Intressi tuleb tasuda ainult nende päevade eest, kui oled laenu kasutanud.

Võlakirjade ostu- või müügisoovi korral vali internetipangas RAHA KASVATAMINE valikust „Võlakirjade ost-müük“. Seejärel vali rippmenüüst sobiv võlakiri, sisesta kogus ja hind ning orderi kehtivusaeg.

Hinna sisestamisel on oluline teada, et kasutusel on puhashind. Puhashind tähendab seda, et tehingu teostumisel lisatakse sellele veel kogunenud intress. Seega, lõplik turuhind on puhashinna ja kogunenud intressi summa.
Puhashind + kogunenud intress = turuhind

Puhashind (clean price) on võlakirja hind, mis ei sisalda kogunenud intressi.
Turuhind (dirty price) on võlakirja hind, mis sisaldab kogunenud intressi.
Kogunenud intress (accrued interest) on võlakirja viimasest intressimaksest kogunenud intress.

Orderi sisestamisel broneeritakse kontol esialgu puhashind ja teenustasu. Orderi täitmisel sisestatakse orderile turuhind, mis sisaldab kogunenud intresse ja millele lisandub teenustasu.

Alatest 1. juulist 2016 pole võimalik teha USA dollarites pankadevahelisi makseid, kuid väärtpaberivahendust muudatus ei mõjuta. LHV kontolt saate tavapäraselt osta ja müüa dollarites noteeritud väärtpabereid, dividendid laekuvad endiselt dollarites Teie kontole. Samuti on endiselt võimalik valuutavahetus.

Teenusest loobumiseks saada oma soov aadressil info@lhv.ee.

Loobumise korral saad Balti analüüside teenust kasutada veel jooksva kuu lõpuni, sest teenustasu võtame terve kuu eest. Viimane teenustasu kajastub järgmise kuu 15. kuupäeval koostatud arvel.

Igal hommikul saadab LHV lühikese ülevaate Balti ja maailma turgudel ja majanduses toimuvast e-posti teel vastava teenuse tellijatele. Teenust saab tellida internetipangas Info ja Seaded/Andmed vaates, märkides valiku "Soovin tasuta turuülevaadet e-mailile iga päev".

Lapsekontol investeerimisega alustamiseks tuleb lapsevanemal või eestkostjal sõlmida lapse nimel investeerimisteenuste leping. Selleks sisene internetipanka ja vali paremalt ülevalt oma nime alt lapse konto vaade. Seejärel vali Info ja seaded → Lepingud ning sõlmi Investeerimisteenuste leping. Kui soovid lapse kontole osta Balti börsidel kaubeldavaid väärtpabereid, siis ava lisaks ka tasuta Balti väärtpaberikonto.

Esimesed sammud investeerimises

Kui oled teinud oma lapse nimel väärtpaberitehinguid ja teeninud tulu, soovib Maksu- ja Tolliamet (MTA) sellest teada saada.

MTA on oma kodulehel teinud ülevaate isikutest, kes peavad esitama tuludeklaratsiooni.
Vaatame praktilise juhendi abil, kuidas saada LHV internetipangast deklareerimiseks vajalikud andmed.

Tavaline süsteem – maksuaruande saab kätte nii laps ise kui ka lapsevanem. Nii on see juhul, kui lapsevanem on loginud internetipangas sisse oma kontole ja valib seal lapse rolli. Maksuaruanne avaneb jaotises „Varad ja kohustused“ → „Maksuaruanne“. Tavalise süsteemi puhul võib tuludeklaratsiooni esitada ka juhul, kui väärtpaberite müügist on tekkinud kahjum ja soovid kanda selle edasi järgmisse aastasse, et tasaarveldada tulevikus tekkivat kasumit.

Investeerimiskonto süsteem – investeerimiskonto aruande saab edastada ainult laps. Lapsevanemale tähendab see vajadust siseneda internetipanka lapse ID-kaardi või parooliga. Lapsele saab parooli teha lapsevanem jaotises „Info ja seaded“ → „Paroolid“. Kui see valik puudub, soovitame võtta ühendust LHV klienditoega, et need õigused saada. Lapse kasutajanimi asub jaotises „Info ja seaded“ → „Andmed“.

Investeerimiskonto aruande leiad lapse internetipanga jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Investeerimiskonto aruanne“. Kui kõik on õige, edasta aruanne nupu „Edasta EMTA-sse“ abil.

Kui lapsel on ID-kaart, saad esitada MTA-s deklaratsiooni elektrooniliselt. Juhul kui lapsel ID-kaart puudub, on võimalik MTA-st küsida e-maksuameti leping ja volitus lapse esindamiseks. Seda saab teha e-maksuametis teadete jaotises.

Muul juhul tuleb deklaratsioon esitada paberil. Oma elu lihtsustamiseks saad selle ise välja printida ja ära täita. Nii tuleb MTA-s kohapeal ainult paberid üle anda.

Deklaratsiooni saad hiljem parandada kuni kolme aasta vältel. Arvesta siiski, et kui selle käigus tekib sulle maksukohustus, arvestatakse sellelt summalt tagantjärele intressi.

MTA on tulude deklareerimiseks koostanud ka juhendi

Paberdeklaratsioon printimiseks

Mõisted

Aktsia tähendab osalust ettevõttes ning õigust jagatavale kasumile dividendide kujul.

Võlakiri tähendab võlgnevust, millelt ettevõte maksab võlakirja omanikule perioodilist intressi. Võlakirja tähtaja lõppedes tagastab ettevõte võlakirja omanikule nominaalväärtuse.

Arenenud turgudeks nimetatakse väiksema kasvupotentsiaaliga, kuid stabiilsema majandusega riike (nt USA, Jaapan, Rootsi, Šveits).

Arenevateks turgudeks nimetatakse suurema kasvupotentsiaaliga, kuid ebastabiilsema majandusega riike (nt Hiina, India, Venemaa, Brasiilia).

LHV alternatiivsete investeeringute teenus kuvab internetipanka sisse logides Sinu alternatiivsete investeeringute kontode kohta viimast seisu. Ajaloolisi andmeid investeeringute kohta paraku ei ole võimalik kuvada. Teenust saavad kasutada kõik LHV Panga eraisikust kliendid.

Iga liidetud konto kohta kuvame platvormist sõltuvalt erinevaid näitajaid. Allpool on täpsemalt kirjeldatud andmete taustinfo iga platvormi kohta.

Coinbase

Kogus näitab ühikute arvu antud instrumendis. Soetushind näitab ajaloolist keskmist soetushinda ühe ühiku kohta. Arvutuskäik järgib FIFO (first in, first out) meetodit, ehk esimesena ostetud ühikud müüakse esmajärjekorras. Laekunud tulude tulp ei ole kasutuses Coinbase puhul. Turuhind näitab viimast saadaolevat turuhinda ühiku kohta Coinbase andmetel. Muutus näitab kasumi suurust protsendina soetushinnast. Kasum näitab eurodes turuväärtuse erinevust soetusväärtusest.

Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust eurodes (ehk kogus x turuhind). EUR rida kuvab vaba raha jääki Coinbase platvormis.

Estateguru

Kuvame detailselt kuni 9 individuaalset investeeringut. Koondvaates kuvatakse „Kinnitatud“ staatuses laene. Kui Sul on üle 9 erineva laenu, siis kuvame 9 suurima turuväärtusega investeeringut ning ülejäänud laenud koondame kokku „Muud positsioonid“ reale. „Vaba raha“ real näed platvormis olevat raha jääki eurodes, pärast broneeringute mahaarvamist.

Kogus näitab laenulepingute arvu, igal unikaalsel laenul on koguseks 1. Soetushind näitab esialgset investeeringute konkreetsesse laenulepingusse, arvestamata tagasimakseid. Laekunud tulud näitab kõiki instrumendist tehtud väljamakseid, nt intresse, viiviseid ja põhiosamakseid. Turuhind näitab EstateGuru platvormis viimast saadaolevat põhiosa jääki. Soetushind, laekunud tulud ja turuhind väljendavad väärtusi ühe laenu kohta. Muutus näitab kasumi suurust protsendina soetushinnast. Kasum näitab turuväärtuse ja laekunud kogutulude summa erinevust soetusväärtusest eurodes. Turuväärtus kuvab kogu positsiooni väärtust eurodes (ehk kogus x turuhind).

Asjatundlik klient on LHV klient, kes vastab vähemalt kahele alljärgnevale tingimusele:

 • Klient on eelneva 12 kuu jooksul teinud väärtpaberiturul vähemalt 10 olulises mahus (vähemalt 32 000 eurot) tehingut kvartalis.
 • Kliendi väärtpaberiportfelli maht ületab 500 000 eurot.
 • Klient töötab või on töötanud vähemalt ühe aasta jooksul finantssektori ametikohal, mis nõuab teadmisi väärtpaberitesse investeerimise kohta.

Asjatundlikuks kliendiks kvalifitseerumiseks on vaja saata täidetud ja digiallkirjastatud avaldus aadressile sander.pikkel@lhv.ee. Seejärel hinnatakse vastavust tingimustele. Positiivse otsuse korral on kliendil täielik ligipääs (ostu- ja müügitehingud) USA-s registreeritud börsil kaubeldavatele fondidele.