LHV blogi
Pangandus

3 asja, mida LHV praktika on õpetanud meie talendijuhtimise praktikandile

11. juuli 2025LHV

Kertu-Grete Tamkõrv õpib EBS-is ettevõtlust ja ärijuhtimist ning on sel suvel praktikal LHV talendijuhtimise tiimis. Tema sõnul ei ole praktikale kandideerimisel kõige olulisem varasem haridustee või kogemus, vaid eelkõige siiras huvi, avatud hoiak ja soov õppida. Tema kogemus näitab, et kui julged proovida, katsetada ja lubad endal mugavustsoonist välja astuda, siis annad endale ka inimesena arenemiseks parima võimaluse.

„Teadsin, et tahan tutvuda HR-maailmaga ja kui avanes võimalus proovida kätt just selles valdkonnas Eesti ühe parima tööandja juures, siis tundus, et seda võimalust ei tohiks käest lasta ning tuleb kindlasti oma parim anda,“ ütleb Kertu-Grete. „Kui kandideerisin LHV praktikaprogrammi, lootsin saada uusi teadmisi ja aimu, kuidas tööelu tegelikult toimib. Tegelikkus on juba esimese kuu jooksul olnud aga palju enamat – olen kogenud, mida tähendab usaldus, tiimitunne ja õppimine läbi päris töö.“

Siin on kolm tähelepanekut, mis on talle esimeste nädalatega kõige eredamalt meelde jäänud:

1. Sisseelamine algab inimestest, mitte ülesannetest
Uude töökeskkonda tulles võib sageli eeldada kohest infotulva ja kiiret ülesannetesse sukeldumist. LHV-s kogeb Kertu-Grete, et kõige olulisem on just see, et ta tunneb end oodatuna ning julgeb vabalt küsida.
„Esimesed päevad kulgesid mõnusas tempos – sain rahulikult ümbrusega tutvuda, osaleda koosolekutel ja vaikselt sisse elada. Sisseelamist hõlbustas kindlasti ka toetav tiim ja teised praktikandid, kellega sai lõunapausidel muljetada ja rääkida niisama elust-olust. See kõik aitas tekitada turvalise tunde ja oma koha,“ räägib Kertu-Grete.

2. Praktikant ei ole „lihtsalt praktikant“
Levinud hirm praktikakohtadega seoses on, et töö piirdub kõrvaltvaatamise või abistamisega. LHV-s on kogemus olnud aga teine – praktikant saab järk-järgult võimaluse panustada ning õppimise kõrvalt kasvab ka vastutus.
„Juba esimeste nädalate jooksul, mil sain osaleda koosolekutel ja olla kasvõi väikestviisi abiks, tekkis tunne, et olen osa tiimist. Mind ei nähta pelgalt praktikandina – minu mõtteid kuulatakse, ja kui tekib idee või küsimus, siis arutame seda koos. See annab palju julgust ja tekitab soovi ise veel rohkem juurde õppida ja panustada.“

3. Paindlikkus võib olla professionaalsuse osa
Tulles suurde ja kiiresti arenevasse organisatsiooni, eeldas Kertu-Grete alguses rohkem rangust ja kindlaid reegleid. Tegelikkuses on üllatanud teda aga LHV paindlikkus ja usaldus.
„Mind hämmastas, kui palju on ruumi iseseisvuseks. Näiteks on võimalus teha teatud päevadel ka kodukontorit – usaldatakse, et oskad ise oma töökorralduse paika panna. Samasugune paindlikkus kehtib suhtumises – siin ei vaadata sind kui ajutist abitööjõudu, vaid kui päris inimest, kelle ideedel ja tegemistel on kaal.“

Praktika LHV-s on olnud Kertu-Grete sõnul midagi palju enamat kui lihtsalt sissevaade pangandusse. See on olnud võimalus kasvada, katsetada, eksida, õppida, küsida ja kuuluda. Ta ütleb: „Kui oled ise huvitatud, julged proovida ja lased end ka vahel mugavustsoonist välja lükata, siis annad endale inimesena arenemiseks parima võimaluse.“