LHV blogi
Roheline

Rohelised laenud on kasulikud nii kliendile kui loodusele

20. juuni 2020Marthi Lepik

Sarnaselt mitmetele juhtivatele pankadele maailmas on ka LHV võtnud selge sihi kliimamuutuste vastu võitlemisel.

Keskkonnasõbralikud laenud annavad ka klientidele võimaluse teha rohelisi valikuid, millest võidavad nii nemad kui loodus.

Igal LHV kliendil võimalus teha igapäevases tarbimises nii endale kui keskkonnale kasulikke valikuid.

Nii saab LHV-s taotleda soodsatel tingimustel rohelist kodulaenu energiatõhusa kodu rajamiseks, rohelist liisingut täiselektrilise sõiduki soetamiseks ja rohelist järelmaksu energiasäästlikele seadmetele.

Roheline kodulaen

Inimeste üks suurimaid tarbimisotsuseid on eluasemega seotu, seda nii rahalise kulu kui ka keskkonnale tekitatava mõju poolest. Keskmise Eesti elaniku aastasest CO2 jalajäljest on tervelt kolmandik seotud tema koduga, täpsemalt eelkõige küttest ja elektrikasutusest tulenevate heidetega.

Esimesena Eestis pakub LHV kõige energiatõhusamate ehk A-energiaklassiga kodude soetamiseks mõeldud rohelist kodulaenu.

Passiivmajad ehk energiasäästlikuks projekteeritud majad on üha suuremat populaarsust kogumas ja pole ka ime, sest vastavalt Euroopa Komisjoni otsusele peavad ka Eestis kõik uued ehitatavad hooned edaspidi vastama A-energiaklassile.

See ei tähenda pelgalt madalamaid küttekulusid, vaid kogu hoone tõhusamat energiakasutust. Kodu soetamine on pika perspektiiviga otsus ja energiatõhususele suunatud investeering igas mõttes kasulik. LHV pakub rohelist kodulaenu A-energiaklassiga kodudele intressiga 2,1% + 6 kuu euribor.

Roheline liising

Aastast 2026 loetakse Euroopa Liidus keskkonnasäästlikuks ainult need autod, millel pole ühtegi grammi CO2 heidet kilomeetri kohta – selle tingimuse täidavad üksnes elektri- ja vesiniksõidukid.

Elektriautod on meie linnaruumis muutumas üha igapäevasemaks ja on näha, et ka autotootjad suunavad aina rohkem ressurssi elektri jõul liikumisse. Eesti teedel ja tänavatel liigub juba ligi 1500 elektriautot ning nende arv on kiiresti kasvamas.

Nagu enamike tulevikku vaatavate investeeringute puhul, on ka elektriauto soetamisel ühekordne väljaminek omaniku jaoks suurem, kuid arvestada tuleks, et saadavad väärtused realiseeruvad pikema aja jooksul.

Madalamad ülalpidamiskulud ja keskkonnasõbralikumad sõidud on vaid üksikud näited realiseeruvatest väärtustest.

LHV soovib astuda tulevikku juba praegu ning seetõttu pakutaksegi soodsatel tingimustel rohelist liisingut uutele tavakastusse soetatavatele täiselektrilistele sõidukitele: sissemakse alates 10% sõiduki hinnast, liisinguperiood kuni 84 kuud ja intressimäär 2,29% + 6 kuu euribor.

Roheline järelmaks

Ka taastuvate energiaallikate kasutamine on kindel investeering tulevikku.

Näiteks päikesepaneelide kasutamine elektri tootmiseks, maasoojusenergia kasutamine kodu ja tarbevee soojendamiseks ning lühikeste autosõitude asemel elektrilise ühe- või kaherattalise kasutamine on päris kindlasti keskkonnasõbralikumad valikud.

Kui kavatsed soetada kütte- või kliimaseadmeid, elektrilist liikumisvahendit või päikesepaneele, pakub LHV oma partnerite juurest valitud seadmetele soodsatel tingimustel ka rohelist järelmaksu.

Ühiskonnale olulise sektorina mõjutavad pangad nii otseselt kui ka kaudselt oma tegevusega ümbritsevat keskkonda.

Kõige ulatuslikumat mõju avaldab pankade investeerimis- ja finantseerimistegevus, mistõttu on LHV otsustanud oma rahavooge teadlikumalt suunama asuda. Nii võib iga LHV klient arvestada, et tema rahaasjade juhtimisel võetakse keskkonna tervis olulise tegurina arvesse

Loe roheliste laenude kohta lähemalt!