Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Koroonaviiruse levikuga seotud info

Eestis on laialdane koroonaviiruse levik. Elutähtsa teenuse pakkujana teeme LHV-s tööd, et saaksid pangateenuseid ka praegusel ajal mugavalt kasutada.

LHV kliendina saad pea kõiki pangatoiminguid teha kodust lahkumata mobiiliäpis või internetipangas, nii vähendad kontaktide hulka ja aitad viiruse levikut piirata.

Igapäevapangandus

Nii Tallinna kui Tartu kontor töötavad tavapäraselt, kuid palume kontorit külastada vaid hädavajadusel ja tervena, et hoida nii enda kui ka teenindajate tervist. Palume igapäevaseks asjaajamiseks kasutada elektroonilisi teeninduskanaleid. Klienditoe e‑posti aadress on info@lhv.ee ja telefoninumber 6 800 400. Lisaks saad meiega ühendust kasutades reaalajas vestluskanalit.

Kõik klienditoe kontaktid leiad meie kodulehelt

Teenindame kliente eeskätt telefoni ja e-kirja teel. Klienditoe telefonile 6 800 400 vastame ööpäevaringselt ja oleme sulle hea meelega abiks. Ära muretse, kui sinu kõne kohe vastu ei võeta, helistame sulle tagasi või võtame sinuga e-kirja teel ühendust. Kontaktidele vastamise aeg võib olla tavapärasest pikem.

Kõik pangakaardid töötavad tavapäraselt.

Pangakaardiga maksmine toimib tavapäraselt. Kõige ohutum on makseterminali mitte puudutada, vaid kasuta viipemakse võimalust. Viipemakse limiit on 50€, see tähendab, et kuni selle summani kaardiga viibates PIN-i sisestama ei pea. Kui siiski PIN-koodi sisestamine on vältimatu, soovitame pärast käed esimesel võimalusel puhastada.

Pangakaardi saad tellida mobiiliäpist või internetipangast. Praegusel ajal palume eelistada pangakaardi tellimist oma kodusele aadressile.

LHV sularahaautomaadid töötavad tavapäraselt, kuid ajutiselt võib olla piiratud ligipääs mõnele kaubanduskeskuses asuvale automaadile. Samas soovitame sul maksta pigem elektrooniliste maksevahenditega.

Sularahaautomaatide asukohad

Kuigi automaate puhastatakse regulaarselt, ei ole seda võimalik teha pärast iga kliendi teenindamist. Seetõttu soovitame pärast pangaautomaadi kasutamist ja sularaha käsitsemist käsi pesta või desinfitseerida. Viiruse leviku ohtu vähendab kinnaste kasutamine.

Kõik maksed töötavad tavapäraselt. Soovitame kindlasti maksekorralduste edastamiseks kasutada elektroonilisi kanaleid – mobiiliäppi või internetipanka. Kui tekib vajadus, siis makselimiite saad muuta internetipangas. Välkmaksega jõuab raha/ülekanne teise panka (Swedbank, SEB, Coop) koheselt.

LHV börsimaaklerid töötavad tavapäraselt turgude lahtiolekuaegadel 9.00 kuni 23.00. Kõik internetipanga või kliendikontori vahendusel tehtud tehingukorraldused võetakse töösse ajalises järjekorras ning teatud turusündmuste korral peaks siiski arvestama, et viimasel hetkel sisestatud tehingud võivad samal kauplemispäeval jääda täitmata.

LHV Trader ja LHV Broker rahakandeid tehakse tavapäraselt ehk kord tunnis kuni kella 17.00-ni.

Laenud, liising ja järelmaks

Koroonaviiruse mõju majandusele võib panna ettevõtteid ja eraisikuid keeruliste majanduslike valikute ette. Nagu tavapäraseltki, võimaldab LHV nii eraklientidele kui ka ettevõtetest laenuklientidele maksepuhkust. Tähtis on murede tekkimisel tegeleda nendega kohe, enne kui on tekkinud võlgnevus.

Juhul, kui vajad maksepuhkust, palun esita meile taotlus. Oluline on, et maksepuhkuse avaldus jõuaks meieni enne, kui on tekkinud võlgnevus. Juba kehtiva maksepuhkuse pikendamiseks konsulteeri oma kliendihalduriga või kirjuta laenutugi@lhv.ee.

Ka ettevõttele saab taotleda maksepuhkust. Kui su ettevõte vajab maksepuhkust, võta palun ühendust oma laenuhalduriga.

Mikrolaenu klientidel palume täita maksepuhkuse taotlus või saata avaldus vabas vormis aadressile mikrolaen@lhv.ee.

Oluline on, et maksepuhkuse avaldus jõuaks meieni enne, kui on tekkinud võlgnevus. Juba kehtiva maksepuhkuse pikendamiseks konsulteeri oma kliendihalduriga või kirjuta laenutugi@lhv.ee.

Kõiki juhtumeid käsitletakse lähtudes kehtivatest tingimustest. Kindlustusjuhtumiks loeme, kui tegemist on soovimatu töökoha kaotusega või haiguslehega, mis kestab üle 30 päeva. Kuid näiteks sundpuhkus või töölepingu peatamine, samuti hooldusleht, ei ole kindlustusjuhtum. Täpsema info saamiseks või võimaliku kindlustusjuhtumi registreerimiseks kirjuta aadressil finance@lhv.ee.

Pension

Oleme pensionireformi puudutava info koondanud LHV kodulehele pensionireformi rubriiki.

Pensionireform jõustus 1. jaanuaril, kuid erinevate otsuste langetamisega ei ole kiiret. Soovitame oma valikutega tutvuda ja teha kaalutletud otsus.

LHV Pangas saab alates 1. jaanuarist sõlmida lepingut pensioni investeerimiskonto (ehk PIK-i) avamiseks. Tegemist on isikliku eriotstarbelise pangakontoga, kuhu saab suunata oma pensioniinvesteeringud, et neid iseseisvalt juhtida.

PIK-i lepinguid saab sõlmida igal ajal LHV kodulehel lhv.ee/pik kaudu.

Ajavahemikul jaanuarist juuli lõpuni tehtud lepingute puhul saab hakata PIK-i kasutama septembris 2021.

Alates 1. jaanuarist 2021 on võimalik esitada avaldust II samba maksete peatamiseks või II pensionisambast väljumiseks. Loe lähemalt Pensionireformi lehelt.

Neid avaldusi on võimalik elektrooniliselt esitada Pensionikeskuse lehel. Selleks, et kogumispensioni muudatused toimuksid septembris 2021, saab avaldusi teostada kuni 31. märtsini. Seega otsustamisega aega on ja kiirustada pole tarvis.

Pea meeles! Kui peatad sissemaksed ja/või võtad kogutud raha välja, siis uuesti saad II samba süsteemiga liituda alles 10 aasta pärast.

Ei pea. Sellisel juhul jätkub kõik nii, nagu seni. Kes on II sambaga liitunud, koguvad oma pensionifondis raha edasi nagu seni. Avaldus tuleb esitada neil, kes soovivad midagi muuta.

Ka II pensionisambaga liituda on võimalik mugavalt kodust lahkumata. II pensionisamba saad avada ja fondi valida LHV kodulehel pensioni rubriigis.

Reisikindlustus

LHV pangakaartidele pakub reisikindlustust If Kindlustus. Kui reis jääb ära epideemia tõttu, siis reisikindlustuse tingimuste kohaselt kahjud hüvitamisele ei kuulu. Tühistatud lennu- või laevareisi piletite vahetamise või hüvitamise küsimuses soovitame seetõttu pöörduda vastava lennu- või laevafirma poole, lahendamaks ära jäänud reisi võimaliku edasilükkamise või piletite hüvitamise küsimust.

Olles juba välisriigis hetkel, kui reisi sihtkohas või teel läbitavas piirkonnas kuulutatakse välja epideemiapuhang või sellega seotud eriolukord, hüvitab If reisitõrke kindlustuse alt (Reisi poolelijäämine evakueerimise tõttu) täiendavad lisakulud transpordile ja majutusele Eestisse tagasi pöördumiseks.

Vastuseid oma küsimustele saab Ifi kodulehelt www.if.ee, helistades kindlustustelefonil +372 777 1211 või kirjutades info@if.ee.

Turvalisus

Ka koroonaviiruse teise laine ajal levivad petukirjad ja kelmide telefonikõned oluliselt aktiivsemalt, mistõttu tuleks internetis pangatoiminguid tehes või ootamatu telefonikõne saamisel olla eriti tähelepanelik ja teha kõik endast olenev petuskeemide äratundmiseks.

LHV ei edasta oma klientidele kunagi viiteid kodulehele mobiiltelefoni lühisõnumi teel. Kui oled saanud mobiilile petusõnumi või kahtlase e-kirja või telefonikõne, teavita sellest meid aadressil info@lhv.ee või security@lhv.ee.

Internetipanka sisse logides veendu alati, et see on LHV ametlik pangakanal. Sellele viitab veebilehe korrektne aadress, toimivate linkidega ja korrektne lehekülg ning veebilehitseja aadressireal olev väike roheline tabaluku sümbol. LHV internetipanga kodulehe aadressi alguses on alati https://www.lhv.ee/ või https://api.lhv.eu/psd2..

Pea meeles, et Smart-ID ja mobiil-ID PIN2-koodiga allkirjastatakse üksnes lepinguid ning kinnitatakse makseid. Internetipanka sisenemiseks ei küsi LHV mitte kunagi sinult PIN2-koodi. Samuti ei küsita PIN-koode kunagi telefoni teel.

Vaata järele, kas oled määranud oma internetipanga limiidid asjakohaselt. Ära hoia neid limiite liiga suurena, sest saad nende suurust vajaduse korral alati muuta.

Teata petulehest

Loe lähemalt turvalisusest pangateenuste kasutamisel

Taotle maksepuhkust


Laenu maksepuhkuse taotlemiseks, palun tee isikutuvastus.

Laadi LHV äpp telefoni, et saaksid oma rahaasjadele ligi igal pool ja igal ajal

Kinnitan, et kaaslaenusaaja on nõus ja avaldanud soovi käesoleva avalduse esitamiseks.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon