LHV pensionifondid aitasid rahastada Eesti veterinaartoodete hulgimüüjal kahe Läti ettevõtte ostmist

09.02.2024

Võlakirja vormis toimunud investeeringu abil omandas veterinaarravimite, looma-, kalakasvatus- ning lemmikloomatoodete hulgimüüja Dimedium Group OÜ Lätis kaks ettevõtet – Kurzeme CMAS käitised ja Latgale CMAS. Ettevõtted tegelevad veiste ja sigade aretusmaterjali tootmise ja müügiga, seemendusteenuse pakkumisega ning piimaproovide analüüsimisega.

Tehingu tulemusena tegelevad Dimedium Group'i tütarettevõtted nüüd Eestis, Lätis ja Leedus veiste geneetika ja taastootmisega, pakkudes lahendusi maailma parimatelt aretusfirmadelt. Saavutatud positsioon võimaldab klientidele pakkuda parimal tasemel tooteid ja teenuseid ning ilmestab ettevõtte kasvuambitsioone ja võimekust turul.

Investeering hakkab kajastuma pensionifondide LHV L ja LHV M portfellides. “Avanevate investeerimisvõimaluste ära kasutamise oskus on eduka ettevõtte tugevaim tunnus. Kuigi täna oleme pensionifondidena otsinud paindlikke investeerimisvõimalusi eelkõige mujalt maailmast, siis sellised tugeva kasvuambitsiooniga Eesti ettevõtted, nagu Dimedium on jätkuvalt väärtuslik lisa pensionifondide investeerimisportfellis,“ sõnas LHV pensionifondide võlakirja investeeringute eest vastutav fondijuht Romet Enok.

Kurzeme CMAS tegevus ja meeskond on liidetud AS Dimedium Latvijaga ning kahte piimalaborit omav Latgale CMAS jätkab tegevust eraldi ettevõttena.

Dimedium on loomakasvatus-, veterinaaria-, taimekasvatus-, kalakasvatus- ning lemmikloomatoodete hulgimüüja. Ettevõte tegutseb deviisi “Terve looma nimel” all. Dimedium Groupi käive oli 2023. aastal ca 22 miljoni eurot, millest ca 60% Eestis ja ülejäänud Lätis ja Leedus.

LHV pensionifonde haldav AS LHV Varahaldus on suurima kodumaise finantskontserni ja kapitali pakkuja LHV Groupi tütarettevõte. LHV fondidel on ligi 121 000 II samba ja ligi 35 000 III samba klienti, valitsetavate varade maht on ligi 1,4 miljardit eurot.

Vaata kõiki uudiseid