LHV „Alustava investori baaskursuse“ seminaridel osaleb enam kui 2000 huvilist

13.09.2022

Täna alguse saavale kuuest tasuta seminarist koosnevale „Alustava investori baaskursusele“ on registreerunud juba 2022 huvilist. LHV korraldatava veebikursuse edukad läbijad saavad diplomi ja vajalikud põhiteadmised investeerimisega alustamiseks.

LHV maakleritegevuse juhi Sander Pikkeli sõnul on huvi kursuse vastu olnud ootamatult suur ning see näitab, et investeerimisbuum ei ole kaugeltki veel läbi saanud. „Kutsume kursusele osalema nii neid, kes alles investeerimisega alustamist plaanivad, kui ka neid, kes juba oma esimesed investeeringud teinud on,“ ütles Pikkel. „Eesti investorkogukond on viimastel aastatel mitmekordselt kasvanud. Investeerimisteenuste turuliidrina näeme, et alustavad investorid keskenduvad sageli liialt päevakajalistele aktsiatele, jättes laiema pildi tähelepanuta. Suur huvi näitab, et kuuest veebiseminarist koosneva kursuse kokkupanek oli õige otsus – vajadus on olemas, et pakkuda huvilistele vastuseid olulistele küsimustele, anda ülevaade investeerimisvõimalustest ja selgitada börside toimimisloogikat. Loodetavasti õnnestub kursusega sisendada investoritele edasiseks enesekindlust,“ kirjeldab Pikkel.

Lisaks saab iga kursuse läbinu ja eksami edukalt sooritanu ka midagi käegakatsutavat – diplomi. „Tahtsime, et osalejatele jääks ka füüsiline mälestus ja tõestus sellest, et nad on kursuse edukalt läbinud. Diplom ei taga küll edukaid investeeringuid ega hoia ära võimalikke langusi, kuid aitab vältida nii mõndagi algajate poolt tehtavat viga. Lõpueksam põhineb seminarides räägitul ja seda saab teha vaid üks kord,“ selgitab Pikkel.

„Alustava investori baaskursus“ viiakse läbi vaid eesti keeles. Kursusel osalemine on kõigile tasuta ning selleks ei pea olema LHV klient. Seminarid toimuvad veebikeskkonnas alates 13. septembrist kuuel järjestikusel teisipäeval ning on soovi korral ka järelevaadatavad- ja kuulatavad. See annab võimaluse osaleda kõigil asukohast ja kellaajast sõltumata.

Kursuse avaseminar „Investeerimise ABC“ leiab aset juba täna, 13. septembril kell 15.30. Selles antakse vastused küsimustele mis on investeerimine, kuidas investeerimisega alustada, millesse üldse saab investeerida ning tuuakse ka praktilisi näiteid.

LHV on huvilistele investeerimisalaseid seminare korraldanud juba rohkem kui 20 aastat. Kokku on aastate jooksul seminaridel osalenud pea 50 000 inimest. Lisainfot saab vaadata aadressil https://www.lhv.ee/kursus. Registreerimine kursusele aadressil https://fp.lhv.ee/academy/756.

Kursuse kava:
13. september „Investeerimise ABC“
27. september „Kuidas investeerida Balti turgudel?“
4. oktoober „Kuidas kaubelda USA aktsiatega?“
11. oktoober „Analüüsi alused – kuidas valida aktsiaid?“
18. oktoober „Võlakirjainvesteering kui alternatiiv aktsiatele“
25. oktoober „Makromajanduslike näitajate tutvustus“

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus ja LHV Kindlustus. Grupi ettevõtetes töötab üle 820 inimese. LHV pangateenuseid kasutab augusti seisuga 359 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 132 000 aktiivset klienti ja LHV Kindlustusega on kaitstud 149 000 klienti. LHV Ühendkuningriigi filiaal pakub panganduse taristut enam kui 200 rahvusvahelisele finantsteenuste ettevõttele, mille kaudu jõuavad LHV makseteenused klientideni üle terve maailma.

Vaata kõiki uudiseid