LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Võrdlus: raha II sambast või laen

Soovid võrrelda, mis oleks kasulikum: kas katta senised laenud ja tähtsad kulutused II samba arvelt või laenata selleks raha pangast? Kasuta arvutamiseks pensioniraha kalkulaatorit.

II sammas

%

Laen / liising

%

Tulemused

II sammas
Kui jätkaksid kogumist, oleks Sul pensionile jäädes II sambas0 €
Kui võtad raha välja, siis
ise ei maksa 10 aasta jooksul II sambasse0 €
riik ei maksa 10 aasta jooksul II sambasse0 €
10 aastaga jääb saamata tootlust0 €
kohe maksad II samba summalt tulumaksu0 €
Laen / liising
Igakuine tagasimakse0 €
Pangale kokku makstav intress0 €
Kokkuvõte
II sambast raha välja võtmise mõju sinu rahakotile järgmise 10 aasta vältel0 €
See on sama, kui laenaksid pangast oma II samba kontol oleva summa:
10 aastaks, aastase intressimääraga0 €
5 aastaks, aastase intressimääraga0 €
3 aastaks, aastase intressimääraga0 €
1 aastaks, aastase intressimääraga0 €
  • Kalkulaatori arvutustes on kasutatud Rahandusministeeriumi pikaajalist palgakasvu prognoosi, 4% aastas.

  • Pensionile jäämise eaks on eeldatud 65 eluaastat. Pensionile jäämise hetkeks II sambasse kogutud summa leitakse valemitega:

  • II sambast raha välja võttes 10 aastaga kaotatud/võidetud summa = järgneva 10 aasta jooksul palgast igakuiselt kätte jääv 2% (miinus tulumaks) – II sambast raha välja võtmisega kaasnev kohe makstav tulumaks – riigi poolt järgneva 10 aasta jooksul II sambasse mittemakstav 4% – potentsiaalselt saamata jääv tootlus.

Kalkulaatori arvutused tuginevad andmetele, mida kasutaja ise sisestab kalkulaatorisse. Sisestatud pensionifondi tootlus on ajas muutuv, mille väärtus võib nii tõusta kui langeda. Tuleb arvesse võtta, et suurema tootlusega kaasnevad ka suuremad riskid ning varasem tootlus ei garanteeri sama tootlust tulevikus.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon