LHV blogi
Majandus/Rahatarkus/Pangandus

Maksad mitut laenu või järelmaksu? Liida need üheks ja säästa nii raha kui aega

26. august 2021LHV

Erinevad ideed ja elulised vajadused nõuavad aeg-ajalt suuremaid väljaminekuid. Sellistel juhtudel aitavad järelmaksud ja erinevad väikelaenud. Järelmaks aitab kulusid hajutada ning vajaliku toote või teenuse kogu maksumust välja käimata kohe kätte saada. Väikelaenude, näiteks remondilaenu, autolaenu, terviselaenu, reisilaenu vms abil saad täide viia ka suuremaid unistusi või katta ootamatuid kulutusi.

Kui aga aja jooksul on tekkinud mitu erinevat laenu, muutub ka nende haldamine keerulisemaks ning võib juhtuda, et selge ülevaade oma igakuistest maksetest kipub hajuma. Selle vastu aitab olemasolevate kohustuste liitmine üheks.

Üks peamisi argumente, miks laenud koondatakse, on võimalus maksta oma kohustused mugavalt ühe kuumaksega ühele krediidiandjale. Laenude üheks liitmine tähendabki, et teed tagasimakseid vaid kord kuus ja pead selgeks tegema ainult ühe laenulepingu tingimused. Nii tead täpselt, mis summa sul iga kuu tasuda tuleb ja ülevaade oma rahaasjadest on palju selgem.

Samuti teed oma elu lihtsamaks ja hoiad aega kokku, kui ei pea probleemide või küsimuste korral erinevate asutustega suhtlema, kõiki lepingupunkte taga ajama ja tingimusi meeles pidama. Kui oled laenud üheks koondanud, ajad rahaasju mugavalt ühe pangaga ning kõikide murede või küsimuste korral on abiks LHV laenutugi.

Kuigi üldjuhul väheneb laenude refinantseerimisega ka sinu igakuine kogumakse, tasub meeles pidada, et LHV refinantseerimislaenu eesmärk ei ole makseraskuste eest põgenemine, vaid oma kulude ülevaatamine ja mugavam haldamine.

Toome ühe näite, kuidas LHV refinantseerimislaen sinu kasuks töötab. Oletame, et sul on 3 igakuist kohustust:

  • autolaen jäägiga 7011 eurot, kuumakse 203 eurot, intressiga 17,9% tasuda veel 4 aastat;

  • järelmaks jäägiga 2865 eurot, kuumakse 73 eurot, intressiga 15,9% tasuda veel 4 aastat 7 kuud;

  • väikelaen jäägiga 5938 eurot, kuumakse 111 eurot, intressiga 9,9% tasuda veel 5 aastat 10 kuud.

Sinu igakuised maksed praegu on kokku 387 eurot ja laenude keskmine intress 14,6%. Kui need laenud LHV refinantseerimislaenu abil kokku liita ja sõlmida leping 5 aasta peale, tuleb uue madalama intressiga igakuine makse 360 eurot. Nii säästad iga kuu 27 eurot, mis teeb arvestatavad 324 eurot aastas. Varasema kolme erineva arve asemel pead nüüd tasuma vaid ühe ning küsimuste korral saad pöörduda LHV poole.

Refinantseerimislaenu taotlemise protsess LHV-s on mugav ega võta kaua aega. Laenu saad taotleda tagasimakse perioodiga kuni kuus aastat, maksimaalne võimalik laenusumma on 20 000 eurot ning lepingu sõlmimine tasuta. Soovi korral saad laenu ka tasuta ennetähtaegselt tagastada või muuta laenu turvalisemaks, lisades sellele ka laenukindlustuse.

Oma lepingu võid LHV-sse üle tuua ka siis, kui sul on vaid üks laen ja midagi kokku pole liita. Pakume sulle head intressi, mugavat digitaalset ülevaadet oma rahaasjadest ja parimat teenindust.

Uuri lisa ja esita taotlus