Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Viis võtmetegurit eduka projektiplaani esitamiseks

Hoone kuuluvus

Eelistatult ootame, et hoone kuuluks taotlejale (juriidilisele isikule). Kui kogukond pole veel hoonet soetanud, siis eeldame pikaaegse siduva üürilepingu olemasolu. Ootame taotluseid ka avalikule sektorile kuuluvate hoonete esindajatelt.

Projektiplaan

Remondi rahastuse taotlemisel eeldame üldise projektiplaani olemasolu, kus on toodud välja olulisemad kuluartiklid ja vastavad summad.

Mõju kirjeldus

Hoonet on mõistlik renoveerida juhul, kui remont annab hoonele uue funktsiooni. Edukatelt taotlejatelt ootame positiivse mõju kirjeldust, kust nähtub – kellele ja miks on hoone remont oluline ning mis remondi tulemusel sünnib.

Kogukonna kompetents

Edukalt taotlejalt ei eeldata täisprofessionaalse ehitus- või ärijuhtimise alase kompetentsiga meeskonna olemasolu, kuid asjakohaste praktiliste ja hariduslike taustateadmistega kogukondadel on eelis.

Kogukonna panus

Taotluse esitamisel palume tuua välja kogukonna enda panus: tasub tuua välja kogukonna panus nii rahalisest kui tööjõu perspektiivist lähtudes.

Leia inspiratsiooni tehtud projektidest

Äsja lõpetati LHV toel Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi vabatahtliku päästekomando hoone ja väljasõidutee ümberehitus ja laiendamine. Projekti vedas päästekomando pealik Ivar Kärner koos abilistega ning nõu ja jõuga oli abiks terve kogukond.

Loe lisa

Järva-Jaani vabatahtliku päästekomando hoone restaureerimine

Juminda poolsaarel Leesi külas avati taas pood. See on kohaliku kogukonna töö vili. Poolsaare elanikud panid oma isiklikud tutvused, töökäed ja eurod kokku: iga talu tuhat eurot. Nad ostsid ajaloolise poe- ja postihoone, panid plaani paika ja tegid ära. Nüüd ei pea kohalik rahvas poole tunni kaugusele lähimasse poodi sõitma. Leesi tegi ära. Kuidas? Sellest saab altpoolt lugeda.

Loe lisa

Leesi poe lugu:
Kuidas saab kogukond päästa avaliku hoone?

Toetusprogrammi „Kes teeb ära?“ tingimused

 1. Toetusprogrammist „Kes teeb ära?“ (edaspidi programm) saab taotleda toetust (edaspidi toetus) sellise avalikult kasutatava objekti (hoone, ruumid, kergehitis, õue ala jne; edaspidi objekt) rajamiseks või renoveerimiseks, mis toetab kogukonna ühtekuuluvuse tugevdamist, hoidmist ja arendamist.
 2. Programmi korraldaja on LHV Finance, aadress Tartu mnt 2, Tallinn, registrikood 12417231, telefon 680 2700, e-posti aadress lhvfinance@lhv.ee.
 3. Toetus makstakse välja Eestis registreeritud eraõiguslikule juriidilisele isikule, kuid toetuse taotluse võib esitada ka veel registreerimata juriidiline isik või eraisik (edaspidi taotleja).
 4. Programmist makstakse toetust kokku summas 25 000 eurot. LHV Finance’il on õigus jagada see summa mitme objekti vahel ja/või toetada objekti osaliselt.
 5. Aadressile remondilaen@lhv.ee taotluste esitamise tähtaeg on 30.04.2023.
 6. Toetuse saaja(d) kuulutatakse välja 31.05.2023.
 7. Taotluse palume esitada vastaval taotluse vormil, mis on kättesaadav siit.
 8. Taotluse esitamisega nõustub taotleja programmi tingimustega, sealhulgas oma nime ja projekti info avalikustamisega (k.a võidu korral) veebisaidil lhv.ee ning LHV Finance’i muus kommunikatsioonis, sealhulgas e-kirjades ja sotsiaalmeediakanalites.
 9. Kui ilmneb vääramatu jõu asjaolusid, on LHV Finance’il õigus programm ette teatamata ja mistahes tagajärjeta katkestada. LHV Finance teatab sellisest katkestamisest võimaluse korral veebisaidi lhv.ee või mõne muu infokanali kaudu.
 10. Kõigis programmis puudutavates küsimustes on LHV Finance’il õigus võtta vastu mistahes otsuseid ilma taotlejaid enne teavitamata.
 11. Kaebused programmi korraldamise kohta tuleb esitada LHV Finance’ile postiaadressil Tartu mnt 2, 10145 Tallinn.
 12. Programmi kohta saab lisateavet telefonil 680 2700, e-posti aadressil remondilaen@lhv.ee ja lhv.ee/kes-teeb-ara

Võitjad

 • MTÜ Järva-Jaani Tuletõrje Selts saab 20 000 eurot komandohoone kaasajastamiseks
 • MTÜ Soometsa Külaselts saab 326 eurot Soometsa külamaja fassaadi värvimiseks
 • MTÜ Kohila Mõisakooli spordiala korrastamise projekt pälvis LHV Noortepanga eripreemia summas 2000 eurot

Võitjad

Ristiküla külaselts MTÜ pärandkultuuri väärtusega aida taastamiseks, mille tulemusena edendatakse kohalikku kultuurielu ja kujundatakse väärtuslikum elukeskkond.

Viscosa Kultuuritehase MTÜ teatri aatriumi akende tellimiseks, mille tulemusena luuakse kultuuriruum, mis pakub taskukohast kultuurielamust olenemata ilmast terve aasta vältel.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon