LHV blogi
Pension/Investor

Millist III samba fondi valida?

31. august 2021LHV

Igal fondil on oma investeerimisstrateegia. LHV-s järgime raha paigutades põhimõtet, et saavutaksime võimalikult kõrge pikaajalise tootluse. Mõni aeg on investeerimiseks parem kui teine ning selle alusel me valime, kuidas raha investeerida ja kui palju riskida. Riskimine on osa investeerimisest, sest ainult nii on võimalik raha kasvatada ja seda inflatsiooni vastu kaitsta.

Fondi valides tuleb arvestada nii riskitaset kui ka kavandatavat kogumisaega. Pikaks kogumisajaks võib pidada vähemalt kümmet aastat. Ajalugu on näidanud, et aktsiafondid teenivad pika aja jooksul inflatsiooni ületavat tootlust ja aitavad kasvatada raha reaalset ostuvõimet.

Mida lähemale jõuab raha väljavõtmise aeg, seda madalama riskitasemega fondi peaksid eelistama, et vältida suuri kaotusi just enne raha väljavõtmise aega.

LHV-s on Sul valida kolme investeerimisstrateegiaga III samba pensionifondi vahel. Kas Sa eelistad võimalikult väikeste kuludega indeksifondi (Indeks Pluss), usud maailma rohepöördesse (Roheline Pluss) või on Sinu jaoks oluline hajutatus erinevate investeeringute ja varaklasside vahel (Täiendav Pensionifond) – meie valikus on Sulle sobiv III samba fond igal juhul olemas.

Edukas indeksifond

LHV indeksifondil on ligikaudu kolm korda suurem arenevate turgude osakaal kui konkureerivatel indeksifondidel. See teeb meie fondi tootluse äkilisemaks ja maailma majanduse võimalustele märksa vastuvõtlikumaks.

Fond investeerib kogu vara aktsiaindekseid järgivatesse investeerimisfondidesse ja fondijuht ei muuda fondi riskitaset aktiivselt. Aktsiatesse investeerivate fondide osakaalu hoitakse 100% lähedal fondi mahust. Iga kord, kui raha osakaal ületab 2% fondi mahust, investeeritakse vaba raha vähemalt 2% ületavas osas viie pangapäeva jooksul.

  • Sobib Sulle, kui oled valmis taluma aktsiaturgude võimalikest suurtest kõikumistest tulenevaid riske.

Ainulaadne Roheline pensionifond

Kui roheline mõtteviis on Sulle oluline, tasub Sul lähemalt tutvuda Eesti esimese rohelise pensionifondiga. Tegelikult ei ole see fond mitte ainult rohelise maailmavaate esindaja, vaid ka vastutustundliku ettevõtluse eestvedaja. Meie investeerimisotsuste alusel ja Sinu valiku toel saame päriselt anda panuse jätkusuutlikusse majandusse. Jätkusuutlikud väärtused on investeerimises tugev ja kiiresti kasvav üleilmne suundumus.

  • Sobib Sulle, kui soovid investeerida raha rohelistest põhimõtetest lähtuvalt ja usud rohepöördesse.

Täiendav Pensionifond

Viimastel aastatel on olnud LHV Täiendava Pensionifondi aktsiaturgude osakaal 40% lähedal. See tagab stabiilse kasvu ja aitab vähendada investeerimisega seotud riske. Olenevalt fondijuhi otsusest ja turul pakutavatest võimalustest võib aktsiate osakaal olla ka suurem. Lisaks aktsiaturgudele investeerib see fond kinnisvarasse, erakapitali ja võlakirjadesse.

  • Sobib Sulle, kui oled keskmise riskitaluvusega ja investeerimisriskidest teadlik koguja.

Tutvu kõikide Eesti III samba fondide tulemustega.

Kuidas alustada kogumist III sambasse?

Kui Sa pole varem III samba pensionifondidesse sissemakseid teinud, esita III samba valikuavaldus.

III sambaga liitumine võtab aega mõne minuti.

  1. Sisene LHV iseteenindusse ja esita III samba valikuavaldus. Kui Sa ei ole LHV klient, siis esita avaldus oma kodupangas.
  2. Vali fond, mille osakuid soovid osta. Valida võid ka mitu, märkides sobivad osakaalud.

Kui oled fondi juba varem ära valinud, siis tea, et III samba fondide valiku otsust saad muuta samamoodi nagu II samba pensionifondide puhul.

Et investeerida III sambasse regulaarselt, on parim viis sõlmida endale jõukohase summaga püsimaksekorralduse leping.