LHV blogi
Pangandus

Kolme lihtsa sammuga LHV kliendiks

19. mai 2023LHV

Kodupanga valimine on tähtis samm – sellest sõltub, kui mugavalt ja soodsalt igapäevased pangatoimingud kulgevad. Kas see tähendab, et panga vahetamine on keeruline ja aeganõudev? Kindlasti mitte, kui soovid oma rahaasjad LHV-sse kolida – selleks pole vaja minna pangakontorisse või sättida end arvuti taha istuma. Kõik toimingud saab vaid kolme minutiga tehtud LHV mobiiliäpis või internetipangas. Kuidas see täpsemalt käib?

1. Täida konto avamise ankeet

Konto avamise ankeedi saad mugavalt täita ka arvutit avamata, LHV mobiiliäpis – kas teadsid, et mobiiliäpi kaudu on endale eelmise aasta algusest LHV-s konto avanud ligikaudu 20% kõigist uutest klientidest? Ankeedis tuleb kirja panna oma andmed ja kõik muu, mida läheb vaja pangakonto avamiseks.

2. Vali tuvastusviis

E-tuvastus võtab aega vaid mõne minuti ja saad selle teha kodust lahkumata endale sobival ajal. Tänu sellele on e-tuvastus ka populaarsem kui kohapealne tuvastus – näiteks eelmise aasta algusest on liitumisel e-tuvastust kasutanud veidi enam kui pooled kõigist LHV uutest klientidest. Selleks tuleb välja otsida oma kehtiv dokument ning sisestada etteantud lahtrisse selle number. Dokumendina saad kasutada Eestis väljastatud ID-kaarti, passi või elamisloakaarti. Kui eelistad siiski kohapealset tuvastust, saad seda teha lähimas LHV kontoris või tuvastuspunktis.

3. Sõlmi leping

Kliendilepingu saad allkirjastada LHV mobiiliäpis või internetipangas. Selleks vajad kehtivat mobiil-ID-d, Smart-ID-d või ID-kaarti koos ID-kaardi lugejaga.

Valmis! Kui kliendileping sõlmitud, saad asuda pangateenuseid kasutama. Järgmiseks saad LHV-sse üle tuua ka oma palga ning e-arved, püsikorraldused ja püsimaksed. Selleks täida esmalt palga ümbersuunamise avaldus ja saada oma töökoha raamatupidajale. Seejärel suuna oma e-arved ja püsikorraldused LHV Panka. Lepingud saad sõlmida mugavalt LHV internetipangas. Ära unusta tellida tellida ka LHV virtuaalkaarti, mis on maksmiseks või sularaha väljavõtmiseks kohe valmis.

Vaata lähemalt: https://www.lhv.ee/et/tuvastamine