LHV blogi
Investor/Rahatarkus

Kasvukonto on parim valik mugavale investorile – miks?

24. august 2023LHV

Juba üle 20 aasta tagasi turule toodud LHV Kasvukonto on üks esimesi valikuid nende seas, kes soovivad liikuda säästmise juurest edasi investeerimismaailma. Toome välja viis peamist põhjust, mis teevad Kasvukonto eriliseks ja sedavõrd populaarseks tooteks.

Lihtne alustada

Peamised põhjused, miks investeerimisega alustamist edasi lükatakse on hirm teadmiste või oskuste puudumise ees ning arvamus, et investeerimiseks on vaja palju raha. Kasvukonto võtab need vabandused sinult ära, sest Kasvukontoga saab igaüks investeerida nüüd ja kohe. Selleks pead olema lihtsalt LHV klient, sõlmima investeerimisteenuse ja Kasvukonto lepingu ning valima endale meelepärased valdkonnad või ettevõtted, mille kasvu sul usku on. Kui tihti ja kui palju automaatselt investeerima hakatakse, saad ise valida. Kasvõi 1, 10 või 100 euro kaupa nädalas – sinu valik.

Mugav – ava ja unusta

Kasvukonto ongi mõeldud eelkõige pikaajaliseks investeerimiseks „osta ja hoia“ põhimõttel, mitte aktsiatega kauplemiseks. Kogu investeerimine toimub Kasvukonto kaudu automaatselt, mis tähendab, et sina valid välja meelepärased ettevõtted või sektorid, millesse investeerida tahaksid ning igal kolmapäeval tehakse kontol oleva raha eest automaatne investeering. Ei mingit orderite sisestamist ja ajastamist. Lihtsalt vali kuhu, kui sageli ja kui palju soovid investeerida ning edasine toimub kõik automaatselt. Pikaajalise investeerimise suurim võlu seisnebki järjepidevuses – nii on 5, 10 või 30 aasta pärast hea avastada, kui suureks sinu portfell väikeste summade kaupa kasvanud on.

Osta lemmikaktsiaid tükikeste kaupa

Suurte ja edukate ettevõtete, nagu näiteks Meta, Tesla, Apple, Microsoft või Amazon, üks aktsia maksab enamasti sadu dollareid. Kui sinu investeeritavad summad on veel väikesed, aga sooviksid siiski osa saada nende ettevõtete kasvust, on just Kasvukonto õige valik. Kui soovid osta näiteks tükikese Teslast, ei pea sa korraga välja käima üle paarisaja dollari, vaid võid aktsiaid Kasvukonto kaudu osta kasvõi igal nädalal mõne euro eest. Sama kehtib ka laiapõhjaliste indeksifondide kohta.

Investeeri iga kaardimaksega

Lisaks pakub LHV Kasvukonto unikaalset mikroinvesteerimise võimalust, mis võimaldab kasvatada oma investeerimisportfelli märkamatult ja mugavalt iga deebetkaardiga tehtud makse kaudu. Mikroinvesteerimisel ümardatakse deebetkaardimakse summa järgmise täisarvuni ning see vahe kantakse sinu Kasvukontole. Näiteks, kui tasud poes kaardiga ostu eest summas 7,1 eurot, siis ümardatakse see järgmise täisarvuni ehk 8 euroni ning nende kahe arvu vahe ehk 90 senti investeeritakse Kasvukonto kaudu valitud väärtpaberitesse. Keskmiselt koguneb mikroinvesteerimisega Kasvukontole 1,1 eurot päevas ehk ligi 400 eurot aastas. Kui investeerida see summa Kasvukontoga pidevalt 25 aasta jooksul, võib selle väärtus ligikaudu 10% aktsiaturgude ajaloolise keskmise tootlusega kasvada pea 40 000 euroni.

Suuna raha kodu sissemakseks

Põhjuseid, miks Kasvukontol raha koguda ja kasvatada, on erinevaid. Mõni soovib, et tal oleks tulevikus rohkem vabadust, teine anda hoopis lapsele peale kooli lõpetamist vabaduse ja aja mõelda, mida edasi teha. Üks viimase aja levinumaid eesmärke ongi koguda Kasvukontoga raha oma kodu sissemakseks. LHV on selle oma klientidele väga mugavaks teinud, võimaldades Kasvukontole kogunenud raha suunata sobival hetkel teenustasudeta otse kodu sissemakseks.