LHV blogi
Investor

Üllatav või mitte? Need on eestlaste 5 lemmikaktsiat

12. aprill 2021LHV

Investeerimisel pole raamatutesse kirjutatud õigeid ja valesid valikuid, vaid iga investor peab vastavalt oma teadmistele ja uskumustele otsuseid langetama. Küll aga on välja kujunenud teatud ettevõtted, kelle aktsiaid eestlased eelistavad.

Tesla (TSLA)
Viimastel aastatel on investorite hulgas üle maailma saanud üheks nii enam kaubeldavaks kui ka kõneainet pakkuvaks aktsiaks elektriautode tootja Tesla. Ettevõtet juhib julge tehnoloogiageenius Elon Musk, kes tõusis aasta alguses tänu Tesla järjepidevale kasvule ka maailma rikkaimaks inimeseks. Paljud investorid usuvad, et kõike, millega Musk end seob, saadab ka edu. Viimase kolme aastaga on Tesla aktsiahind kerkinud kümnekordseks, makstes praegu veidi üle 600 dollari.

NIO (NIO)
Palju on räägitud raha roheliseks värvumisest ja jätkusuutliku mõtteviisi võidukäigust. Seda ilmestab ka tõsiasi, et Tesla kõrval on üheks populaarsemaks aktsiaks teinegi elektriautode tootja NIO. Keskkonnasäästlikkus on muutumas transpordisektoris prioriteediks ning Hiina suurim elektriautode tootja NIO on igatahes nii klientide kui ka investorite usalduse pälvinud. Kui aasta tagasi tuli NIO aktsia eest välja käia veidi alla kolme dollari, siis täna on aktsia väärt üle 35 dollari.

Apple (AAPL)
Nii nagu on Apple’i tooted leidnud tee inimeste südametesse, on seda teinud ka firma aktsia. Tegemist on viimaste aastakümnete ühe populaarseima ja mõjuvõimsaima brändiga kogu maailmas. Apple’i telefonid ja arvutid on omas valdkonnas vaieldamatult ühed enam kasutatavad ning pidevalt arendatav tehnoloogia paisutab ettevõtte müüginumbreid. Kui oleksid kümme aastat tagasi ostnud 240 dollari eest 20 Apple’i aktsiat, oleks nende väärtus tänaseks kasvanud 2400 dollarini.

LHV Group (LHV1T)
Kodumaiste ettevõtete käekäiguga on ikka lihtsam end kursis hoida ning seetõttu on LHV ka kodumaiste investorite hulgas hästi tuntud. LHV on näidanud läbi aastate häid majandustulemusi, toonud turule laia valiku innovaatilisi pangatooteid ning võitnud juurde suurel hulgal nii kliente kui aktsionäre. Näiteks LHV klientidele on Balti börsil kauplemine teenustasuta, seega võid siinsete ettevõtete aktsiaid osta kasvõi ühekaupa. Ka LHV aktsia hind on viimase aastaga tublisti kasvanud – alates 2020. aasta algusest on aktsia kallinenud ligi 90%.

Tallinna Kaubamaja (TKM1T)
Üks populaarsemaid ja pikemalt Tallinna börsil olnud ettevõtteid on Tallinna Kaubamaja Grupp, olles ühtlasi ka üks ajalooliselt kõige kõrgemat tootlust pakkuv aktsia Tallinna börsil. Tallinna Kaubamaja Grupiga on inimestel lihtne sidet leida, sest selle alla kuuluvad lisaks Tallinna ja Tartu Kaubamajale ka tuntud kaubamärgid nagu Selver, Selveri Köök, Viking Motors, KIA, I.L.U. ja Viking Security. Samuti on tegemist aktsionäride hulgas hinnatud dividendimaksjaga.

Finantsteenuseid pakub AS LHV Pank. Vaata lähemalt lhv.ee. Artikkel on kirjutatud LHV investeerimisteenuste kasutajate käitumisele tuginedes. See ei ole mõeldud investeerimissoovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. Investeerimisotsuste tegemisel kasuta ametlikku informatsiooni väärtpaberi kohta, tutvudes riskide ja tingimustega.