LHVs saab nüüd pangakaardi PIN-koodi ise lukust avada

08.02.2024

LHVs ei pea enam kaardimakseterminalis või ATMis valesti sisestatud PIN-koodi tõttu lukku läinud pangakaardi avamiseks klienditoe poole pöörduma – nüüdsest saab PIN-koodi lukust avada ka internetipangas või mobiiliäpis.

„Kui pikki aastaid olime harjunud, et kaardimakseterminalis või ATMis valesti sisestatud PIN-koodi avamiseks tuleb pöörduda panga klienditoe poole, siis nüüd saab LHV kaarte lukust avada mugavalt internetipangas või iOS mobiiliäpis. See säästab oluliselt klientide aega, sest kogu protsessi saab inimene teha iseseisvalt,” sõnas LHV jaepanganduse juht Annika Goroško. Android mobiiliäppi lisandub PIN-koodi avamise võimalus veebruari jooksul.

Lukus PIN-koodi avamiseks tuleb kaardi detailvaatel vajutada nupule „Ava lukus PIN-kood“, mille järel kuvatakse juhendavat infot. Seejärel peab klient oma soovi üle kinnitama, vajutades nupule „Ava PIN-kood“ ja lukus olev PIN-kood avatakse kohe. PIN-koodi avamiseks allkirja ei küsita.

Toimingut saab teha siis, kui internetipanka on sisenetud Smart-ID, mobiil-ID, ID-kaardi, PIN-kalkulaatori või biomeetriaga. Peale PIN-i lukust avamist tuleb minna sularahaautomaadi juurde ning teha seal üks kiibipõhine toiming õige PIN-koodiga – piisab ka näiteks kontojäägi vaatamisest. Seejärel jõuab muudatuse info kaardi kiibile.

Siiski tuleb ka PIN-koodi lukust avamisel meeles pidada turvalisust. „Olgugi, et avardame klientide võimekust end PIN-koodi lukust avamisel ise aidata, siis on väga oluline meeles pidada, et oma pangakaardi PIN-kood tuleb hoida ainult enda teada. Kui on kahtlus, et PIN-kood on saanud teatavaks teistele isikutele, tuleb see esimesel võimalusel ära muuta,” sõnas Goroško.

Unustatud PIN-koodi saab samuti LHV mobiiliäpi või internetipanga kaudu meelde tuletada.
Juhis, kuidas PIN-koodi äpis või internetipangas vaadata, asub lehel lhv.ee/pin.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus, LHV Kindlustus ja LHV Bank Limited. LHV ettevõtetes töötab üle 1060 inimese. LHV pangateenuseid kasutab detsembri lõpu seisuga 417 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 123 000 aktiivset klienti ja LHV kindlustusega on kaitstud 161 000 klienti. LHV Groupi tütarettevõte LHV Bank omab Ühendkuningriigi pangalitsentsi ning pakub pangateenuseid rahvusvahelistele finantstehnoloogia ettevõtetele ja laenusid väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Vaata kõiki uudiseid