LHV Pank kergitas intressimäära pangahoiuste turu kõrgeimale tasemele

24.05.2023

Tõusvate intresside ja tugeva konkurentsi keskkonnas otsustas LHV Pank kergitada tähtajaliste hoiuste eest makstava intressimäära turu kõrgeimale tasemele. Aastasele hoiusele pakub LHV nüüd 4% intressi, samuti tõstis LHV lühema tähtajaga hoiuste intressimäärasid.

Uute intressimäärade järgi pakub LHV nüüd ühekuulisele tähtajalisele hoiusele 1,75% aastaintressi, 3-kuulisele 2,50% aastase intressi määra, 6-kuulisele 3,00% ja 9-kuulisele tähtajalisele hoiusele 3,50% aastaintressi.

LHV treasury juhi Kadri Haldre sõnul otsustas pank tõsta hoiuste intressi kuni 4% tasemele, et kannustada kliente vabalt seisvat raha tähtajalisele hoiusele suunama. „Parem hoiuseintress kannustab säästmist ja parandab seega ka majanduse tervist – intressitõusude tulemusel on näiteks LHVs tähtajaliste hoiuste maht aastaga kolmekordistunud ning sama raha saame kasutada Eesti inimestele ja ettevõtetele laenude andmiseks. Soovime hoiustamist veelgi toetada ning seetõttu oleme tõstnud tähtajalise hoiuse intressi ka Euriborist kõrgemaks,“ rääkis Haldre. LHV-s sõlmiti aprillikuus ligi 4400 tähtajalise hoiuse lepingut.

Haldre sõnul on eraisikute seas kõige levinum valik 12-kuuline hoius – seda peetakse vaba raha paigutamisel optimaalseks perioodiks. “Aprillis sõlmitud tähtajalistest hoiustest oli 62,5% 1-aastase tähtajaga. Iga kliendi enda valik on, milline periood hoiustamiseks tema võimaluste ja plaanidega kõige paremini sobib. Kui eraisikud otsustavad pigem aastase hoiuse kasuks, siis ettevõtete puhul on hoiustamisaeg tavapäraselt lühem. Ettevaatavalt Euroopa Keskpanga rahapoliitilisi otsuseid ning sellest tulenevalt ka intressimäärade kulgu on keeruline pikalt ette ennustada, kuid ilmselt on suurem osa tõusust tänaseks juba läbitud,” sõnas ta.

Lisaks tähtajalise hoiuse intressidele tõstis LHV Pank ka äriklientidele mõeldud nõudmiseni hoiuse intressi, mille järgi makstakse ettevõtetele arvelduskontol 20 000 eurot ületavale summale harjumuspärasest oluliselt kõrgemat intressi ehk 1,00%.

Praegune intressitase on ajalooliselt kõrge. Tähtajaliste hoiuste intressid olid Eestis viimati sellisel tasemel 2009. aasta alguses, mil käibel olid veel Eesti kroonid – alates eurole üleminekust on taoline intressitase esmakordne.

Tähtajalise hoiuse lepingu sõlmimine LHV internetipangas on lihtne, valides „Hoiuse avamine“ ja määrates hoiuse tähtaja. Tähtajaline hoius on turvaline viis säästude kasvatamiseks, kuna tagatisfondi toel on kliendi pangas hoitavad hoiused kuni 100 000 euro mahuni täielikult garanteeritud. Vaata lähemalt: https://www.lhv.ee/et/tahtajaline-hoius.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus ja LHV Kindlustus. Grupi ettevõtetes töötab üle 930 inimese. LHV pangateenuseid kasutab aprilli lõpu seisuga 394 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 131 000 aktiivset klienti ja LHV Kindlustusega on kaitstud 158 000 klienti. Groupi tütarettevõte LHV Bank omab Ühendkuningriigi pangalitsentsi ning pakub pangateenuseid rahvusvahelistele finantstehnoloogia ettevõtetele ja laenusid väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Vaata kõiki uudiseid