LHV-st sai kevadise maijooksu peatoetaja

01.02.2022

Algas registreerimine uue peasponsori saanud LHV Maijooksule. Eesti suurim naiste liikumissündmus toimub 21. mail Tallinna Lauluväljakul ja virtuaalsena 1.–21. maini.

Maijooksu korraldajad ja LHV sõlmisid kolmeaastase koostöölepingu, millega toetatakse juba 1988. aastal alguse saanud igakevadise traditsiooni jätkumist. Regiooni populaarseim naiste liikumissündmus kannab alates käesolevast aastast nime LHV Maijooks.

„Eesti naiste jaoks on Maijooksust aastatega kujunenud tervisespordi kevadine tippsündmus, mida rõõmuga oodatakse ja kuhu minnakse head ühist emotsiooni saama. LHV poolt soovime kindlasti aidata kaasa tervislikule elustiilile. LHV Maijooksule õla alla panemine aitab tervisesporti naiste hulgas edendada ja pakkuda ka edaspidi innustavat eesmärki, mille nimel regulaarselt jooksmas käia ja oma tervisele panustada,“ ütles LHV Panga juhatuse esimees Kadri Kiisel.

Laupäeval, 21. mail Tallinna Lauluväljakul toimuval LHV Maijooksul saavad naised ja tütarlapsed kaasa lüüa kahel distantsil. Keskpäeval, kell 12 stardivad noored kolmekilomeetri pikkusele RIMI tütarlastejooksule. Tund hiljem, kell 13 antakse start ülipopulaarsele seitsmekilomeetrisele LHV Maijooksu põhidistantsile, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ilma ajavõtuta distantside vahel. Jooksu- ja käimisrajad viivad osalejad lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele. Tallinna Lauluväljakul toimub ka traditsiooniline kevadkontsert ning aega saab veeta kevadisel suurel tervisemessil.

Juhul, kui LHV Maijooks tänavu tavapärasel kujul siiski toimuda ei saa, makstakse soovijaile osavõtutasu täies ulatuses tagasi. Osalus on võimalik üle viia ka järgmisse aastasse või virtuaaljooksule.

1.-21. maini toimuva virtuaalse LHV Maijooksu raames saab kaasa lüüa lastejooksul ja 21-kilomeetrisel Maijooksu kombol, mis on jõukohane igale liikumisharrastajale. Poolmaratoni distants tuleb läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides enda poolt registreeritud distantsi läbida oma väljavalitud marsruudil maikuus kolme nädala jooksul. Kuna 1.-21. maini kestev virtuaaljooks on ka naistele suurepäraseks motiveerivaks treeningvahendiks enne 21. mail Tallinna Lauluväljakul toimuvat põhisündmust, siis on neile, kes registreerivad nii tava- kui virtuaaljooksule korraga, osavõtutasu oluliselt soodsam.

Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne nelja aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.

Vaata kõiki uudiseid