Nüüd saab LHV klient internetipangas ülevaate ka oma ühisrahastusinvesteeringutest

19. juuni 2019

LHV hakkas pakkuma oma investeerimisteenuste klientidele uut tasuta teenust, mis võimaldab internetipanga koondvaates tutvuda ka alternatiivsete rahapaigutuste infoga. Esimesena neist saab näha EstateGuru ja Coinbase’i kontode infot.

Alternatiivsete investeeringute, st investeeringud ühisrahastusse ja krüptorahasse, ülevaate lisamine tähendab, et klient näeb nüüd mugavalt korraga nii oma börsi- kui ka börsiväliseid investeeringuid ja saab oma investeerimisportfelli seisust kiire ja tervikliku ülevaate.

„Alternatiivsed investeeringud on saanud tähtsaks osaks investeerimistegevusest, seda just uute investorite puhul. Meie hinnangul on ühisrahastusplatvormidesse investeerinud üle 13 000 Eesti inimese, mis on väga suur ja kiiresti kasvav investorite hulk. Laenuinstrumentide fikseeritud tootlus ja ligipääs uutele põnevatele varaklassidele, näiteks raha paigutamine kasvuettevõtetesse, on leidnud investorite portfellides selge koha börsil kaubeldavate aktsiate ja fondide kõrval. LHV soovib käia oma klientide investeerimistegevusega kaasas ja seepärast otsustasime astuda ka alternatiivsete investeeringute maailmale sammu lähemale. Meie uue teenuse väärtus kliendi jaoks on parem ja selgem ülevaate varadest, mis võimaldab tal neid edukamalt kasvatada. Usume, et parem informeeritus aitab meie klientidel oma riske paremini hajutada ning seeläbi olla ka edukam investor,“ rääkis LHV investeerimisteenuste juht Martin Mets.

Internetipangas kuvatakse kliendile nüüd üksikasjalikult investeerimisplatvormi kõigi investeeringute (näiteks EstateGuru laenude) info, sealhulgas soetusmaksumus, realiseeritud tulud, turuväärtus ja kasum. Lisaks näeb klient oma vaba raha jääki platvormil.

Alternatiivsete investeeringute kontode info kuvamiseks tuleb kliendil LHV internetipanga rubriigis „Raha kasvatamine“ valida „Alternatiivsed investeeringud“, märkida seal soovitud platvorm (nt Coinbase) ja tuvastada enda isik. Seejärel näeb klient selle platvormi infot oma LHV internetipanga koondvaates.

„LHV uus teenus on hea näide panga ja fintech’ide koostööst ning meil on hea meel, et LHV on selles valdkonnas üks suunanäitajaid. See on ühtlasi kinnitus sellest, et ühisrahastus on saanud kindlaks osaks investeerimisest ja traditsiooniline finantsmaailm on selle omaks võtnud. EstateGurul on üle 25 000 investori Euroopa eri paigust ning nii meie jaeklientide kui ka professionaalsete ja institutsionaalsete investorite arv kasvab hoogsalt. Sellise liidestuse abil saame pakkuda klientidele veelgi suuremat lisandväärtust,“ kommenteeris koostööd LHV Pangaga EstateGuru tegevjuht Mihkel Stamm.

Esimesena saab LHV internetipangas näha Coinbase’i ja EstateGuru kontode infot. Lähitulevikus lisatakse ka Crowdestate, Bondora ning teiste suuremate alternatiivsete investeeringute platvormide kontode info kuvamise võimalus.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab üle 400 inimese. LHV pangateenuseid kasutab 177 000 klienti ja LHV hallatavatel pensionifondidel on 177 000 aktiivset klienti.

Vaata kõiki uudiseid