LHV hakkab pakkuma LEI koodi haldamise teenust

19. oktoober 2017

Tulenevalt üle-euroopalisest regulatsioonist MiFID II peavad alates 3. jaanuarist 2018 kõik juriidilised isikud, kes soovivad teha väärtpaberitehinguid, hakkama kasutama LEI koodi. Alates tänasest pakub LHV Pank klientidele LEI koodi haldamise teenust.

Tulevast aastast peavad äriühingud, millele on antud investeerimisteenuste osutamise õigus (nt LHV Pank) juriidilisest isikust kliendi väärtpaberitega tehtud tehingutest järelevalveasutustele raporteerima kasutades LEI koodi. LEI (Legal Entity Identifier) on juriidilise isiku ülemaailmne tunnus, mis koosneb 20-kohalisest tähtnumbrilisest koodist. Juhul kui juriidilisest isikust kliendil ei ole LEI koodi, siis ei ole raporteerimiskohustust võimalik täita. Sellest tulenevalt ei ole investeerimisteenuste pakkujail võimalik alates 3. jaanuarist täita selliste juriidiliste isikute tehingukorraldusi, kellel LEI kood puudub.

LHV Pank pakub alates tänasest LEI koodi haldamise teenust: LHV taotleb volitatud asutusest kliendi nimel kliendile LEI koodi ja uuendab seda kord aastas. LHV ise ei väljasta LEI koode. LHV vahendusel LEI koodi esmase üheks aastaks registreerimise teenustasu on 120 eurot ja iga aastane uuendamise teenustasu 80 eurot. Lisandub käibemaks. Rohkem infot teenuse kohta leiab lehelt: www.lhv.ee/et/lei.

Juriidilistel isikutel on võimalik LEI koodi ka ise taotleda selleks eraldi volitatud asutustelt, kelle kohta leiab infot Global Legal Entity Identifier Foundation kodulehelt. Erinevaid teenusepakkujaid on palju, ning valiku tegemine vaba.
LHV kliendid saavad mujalt tellitud LEI koodi sisestada internetipangas: INFO JA SEADED>Andmed>LEI kood.

Küsimusi ja vastuseid seoses LEI koodiga saab lugeda siit.

Vaata kõiki uudiseid