LHV Panga Ühendkuningriigi filiaali äritegevus viidi üle LHV Banki

24.08.2023

22. augustil kell 23:59 viidi LHV Panga Ühendkuningriigi filiaali äritegevus üle LHV Banki. Muudatus puudutab LHV finantsvahendajate äriliini kliente Ühendkuningriigis. Tegemist oli ulatusliku projektiga, millele andis aluse LHV Banki pangalitsentsi saamine mai alguses ning hiljuti saadud luba Ühendkuningriigi kohtult äritegevuse üleviimiseks. Sellega liigutati Ühendkuningriigi äriga seotud klientide naelamaksete teenindamine senisest filiaalist üle uude panka. Samuti läksid LHV Banki üle liidestused naelamaksete süsteemidega ja naelamaksete teenindamisega seotud lepingud.

Ühtlasi võttis LHV Bank kasutusele uue pilvepõhise panga tuumsüsteemi ja viis edukalt läbi klientidega seotud andmete migratsiooni Eestis asuva panga tuumsüsteemist Ühendkuningriigis asuva LHV Banki süsteemi, mis lihtsustab Ühendkuningriigi klientide jaoks liidestumist naelamaksesüsteemidega, suurendab töökindlust ja võimaldab nende äri paremat skaleerimist.

„Äri üleviimise ettevalmistus on kestnud üle pooleteise aasta. Kogu projekt on olnud äärmiselt mahukas nii juriidilisest kui ka IT arenduse ja -halduse poolest. Oleme pooleteise aastaga ehitanud üles sisuliselt täiesti uue pangasüsteemi. Täna said uuele süsteemile viidud üle ka kliendid koos nende andmetega. Tegemist on kõige kaasaegsema pangasüsteemiga, mis annab meile tehnoloogilise eelise edaspidiseks veel pikaks ajaks,“ kommenteeris LHV Banki tegevjuht Erki Kilu.

„Uue süsteemi puhul tegime senisest enam koostööd väliste teenusepakkujatega, viisime kõik süsteemid pilvelahendusele ja muutsime ümber meie enda arendusmeeskondade tööd. Panga tuumsüsteemi võtsime Tuumalt, maksete monitoorimise süsteemi Salvelt ning kliendihaldussüsteemi Salesforce’ilt. Selle aja jooksul oleme loonud ka arvestatava suurusega täiendava arendusmeeskonna Ühendkuningriigis,“ lisas Kilu.

Finantsvahendajatest klientide jaoks tähendab muudatus, et naelamaksetega seotud teeninduskanalid on eilsest muutunud. Euromakseid teevad kliendid sarnaselt varasemale, kuna need liiguvad endiselt LHV Panga kaudu.

LHV Bank on LHV Groupi kuuluv litsentseeritud pank, mis kuulub Ühendkuningriigi finantsjärelevalve alla. Lisaks uuele pangasüsteemile teeb ettevõte ettevalmistusi uue laenusüsteemi kasutuselevõtuks ning hoiuste kaasamisega alustamiseks.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus, LHV Kindlustus ja LHV Bank Limited. Grupi ettevõtetes töötab üle 970 inimese. LHV pangateenuseid kasutab juuli lõpu seisuga 404 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 127 000 aktiivset klienti ja LHV Kindlustusega on kaitstud 161 000 klienti. Groupi tütarettevõte LHV Bank omab Ühendkuningriigi pangalitsentsi ning pakub pangateenuseid rahvusvahelistele finantstehnoloogia ettevõtetele ja laenusid väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Vaata kõiki uudiseid