LHV investeerimisteenuste juhiks sai Andres Suimets

13.04.2022

Investeerimisteenuste turuliidri LHV meeskond sai veelgi tugevamaks, kui sel nädalal liitus sellega uus investeerimisteenuste juht Andres Suimets.

Andrese näol on tegemist vaieldamatu eksperdiga, kes tuleb LHV panka enam kui 15 aastase kogemusega investeerimise valdkonnas. Varasemalt on Andres juhtinud Swedbankis maaklerosakonda ning finantsturgude valdkonda aidates luua uusi investeerimislahendusi ning korraldades selliseid avalikke pakkumisi nagu Enefit Green, Tallinna Sadam ja Ignitis. Andres Suimets on lõpetanud Tartu Ülikooli ja täiendanud ennast Cambridge Ülikoolis Inglismaal.

LHV jaepanga juhi Moonika Maaringu sõnul on rõõmustav, et LHV-ga liitub pikaaegse kogemusega tugev ja tuntud tegija. „Oleme küll investeerimises turuliider, kuid LHV-l on ambitsioonikas plaan kasvada turu suurimaks pangaks. Investeerimisteenustel on selles kasvus väga oluline roll,“ ütles Maaring.

„Andrese töö saab eelkõige olema investeerimisteenuste valdkonna jõuline arendamine LHV-s ja investeerimisega tegelevate klientide hulga kasvatamine. Soovime olla kursis trendidega ning uute tehnoloogiatega. Kliente saame meiega liituma kutsuda läbi LHV teenuste lihtsuse ja tugeva investeerimisharjumuse arendamise. Jätkame tööd investeerimisalase sisu pakkumisega ja seminaridega ning plaanime need Andrese toel viia uuele tasemele.,“ ütles Maaring.

„Investorite arvu ja kohalike kapitaliturgude kasv on viimastel aastatel olnud Eestis erakordne ja kuigi nende väga positiivsete muutuste üle võib rõõmu tunda, on jätkuvalt palju ruumi arenemiseks,“ kommenteeris Andres Suimets.

„Meie kohalik investorkogukond saab kasvada veelgi suuremaks ning korraga saab olema oluline nii jätkuvalt uute Eesti inimeste toomine investeerimise juurde, mida on LHV-s alati väga hästi tehtud, kui ka juba investeerimisega algust teinud inimeste abistamine sellel teekonnal. Selleks panustame kindlasti tugevalt sellesse, et LHV klientidele oleks kättesaadav parim investeerimisalane sisu kui ka parimad kaasaegsed investeerimislahendused. Sellega saame kokkuvõttes aidata kaasa Eesti inimeste jõukuse jätkuvale kasvule,“ lisas LHV uus investeerimisteenuste juht.

LHV on Eestis investeerimisteenuste turuliider. 2021. aastal hoiti 50% Eesti investorite väärtpaberite väärtusest LHV Pangas ning LHV kaudu tehti koguni 46% Balti börside tehingutest.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus ja LHV Kindlustus. LHV-s töötab üle 690 inimese. LHV pangateenuseid kasutab veebruari seisuga 332 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 135 000 aktiivset klienti ja LHV Kindlustusega on kaitstud 145 000 klienti. LHV Ühendkuningriigi filiaal pakub panganduse taristut enam kui 200 rahvusvahelisele finantsteenuste ettevõttele, mille kaudu jõuavad LHV makseteenused klientideni üle terve maailma.

Vaata kõiki uudiseid