Mikroinvesteerimisega alustad investeerimist hõlpsalt

29. august 2018

Mikroinvesteerimisega alustad investeerimist hõlpsalt

LHV Noortepanga start tõi LHV teenuste valikusse unikaalse säästmislahenduse ehk mikroinvesteerimise, mida saavad lisaks noortele kasutada ka kõik teised LHV kliendid.

Sellest nädalast on LHV populaarne Kasvukonto teenus teinud läbi olulised uuendused. Esiteks, mikroinvesteerimine on Kasvukontoga seotud lahendus, mis võimaldab kasvatada oma investeerimisportfelli märkamatult ja mugavalt iga deebetkaardiga tehtud maksega. Teiseks lisandus Kasvukonto senisesse fondivalikusse hulganisti uusi fonde, mille peamine fookus on tulevikku kujundavatel megatrendidel.

Kasvukonto on mõeldud neile, kes soovivad alustada investeerimist väikeste summadega ja investeerida automaatselt riske hajutades. Kasvukontoga saab investeerida juba alates ühest eurost ning seda ka väga madalate kuludega indeksfondidesse. Nii on võimalik hoida teenustasud kontrolli all. Kasvukonto kaudu on võimalik raha paigutada 38 võlakirja- või aktsiafondi erinevatesse regioonidesse erineva suurusega ettevõtetesse. Valiku lihtsustamiseks on lhv.ee/kasvukonto lehel võimalik fonde varasemast lihtsamalt filtreerida.

Et noorte hulgas säästmist ja rahaasjade teadlikku korraldamist edendada, pakub LHV Noortepanga raames kuni 25-aastastele kasutajatele (k.a) Kasvukontot ilma haldustasuta.

Mikroinvesteerimise kasutamiseks tuleks sõlmida investeerimisteenuste leping ja seejärel Kasvukonto leping. Seda saab mugavalt teha LHV internetipangas jaotuses "Info ja seaded" → "Lepingud" → "Kasvukonto". Mikroinvesteerimise teenuse saab aktiveerida LHV internetipangas. Investeeringu suuruseks saab valida piiramata või piiratud ümardamise – see määrab, kui suur on investeeringu summa, mis arvutatakse iga deebetkaardimakse alusel. Investeerimiseks ei jää siis teha muud, kui kasutada LHV deebetkaarti maksmisel ja teada, et iga maksega toimub ka automaatne investeering, mis kantakse Kasvukontole.

Mikroinvesteeringute kaudu kogunenud summa investeeritakse kord nädalas kolmapäeva õhtuti kliendi määratud fondidesse. Kasvukonto fondivalikus on kliendid varasemalt eelistanud peamiselt laiapõhjalisi indekseid S&P 500 (SXR8) ning Stoxx Europe 600 (EXSA). Teenuse uuendamisega lisas LHV investorite valikuvõimaluste suurendamiseks globaalseid megatrende jälgivaid fonde. Näiteks on nüüdsest võimalik panustada robootikafirmade, tervishoiu sektori, jätkusuutlikku arengut pakkuvate ettevõtete või krüptovaluutade käekäiku. Tutvu uuenenud fondivalikuga: lhv.ee/kasvukonto.

Mikroinvesteeringu summa arvutamiseks on kaks reeglit:

  • Piiramata variandi puhul ümardatakse kaardimakse summa järgmise täisarvuni.
    Näiteks: maksate kaardiga summas 9,2 eurot. Sellele järgnev esimene täisarv on 10 eurot. 10 euro ja 9,2 euro vahe on 0,8 eurot – see ongi mikroinvesteeringu summa, mis kantakse Kasvukontole.
  • Piiratud variandi korral eristatakse alla 10-euroseid ja üle 10-euroseid makseid. Kui eelistatakse piiratud varianti, tähendab see 10%-reegli rakendumist ehk alla 10-eurose makse puhul võetakse mikroinvesteeringuks 10% makstud summast.
    Näiteks: maksate kaardiga summas 1,2 eurot. Sellest 10% on 0,12 eurot – see ongi summa, mille eest tehakse mikroinvesteering.
    Üle 10-eurose kaardimakse puhul ümardatakse summa ikkagi järgmise täisarvuni ehk mikroinvesteering tehakse samamoodi nagu piiramata variandi puhul.

Mikroinvesteeringu arvutamise valikut saab igal ajal internetipangas muuta. Mikroinvesteerimine toimub kliendi kõigi kasutatavate deebetkaartide osas. Teenuse aktiveerimine ja kasutamine on kõigile tasuta.

Vaata ka: lhv.ee/noor

Vaata kõiki uudiseid