Lumi Capital ja LHV pensionifondid soetavad uued üürimajad Bonava arenduses

18. detsember 2018

Bonava ja Lumi Capital sõlmisid investortehingu, mille tulemusel luuakse Mustamäe algusesse, Uus-Mustamäe tulevasse elamurajooni kaks kõigi mugavustega üürimaja. Üürimajad valmivad 2021. aasta teises pooles.

Uus-Mustamäe elamukvartalisse ehitatavatesse üürimajadesse on kavandatud 84 ühe-, kahe- ja kolmetoalist korterit. Üürimajad on osa Bonava arendatavast terviklikust elukeskkonnast, kuhu valmib järgmise 5-7 aasta jooksul 750 uut kodu. Elanike kasutusse luuakse ka ligi 7000-ruutmeetrine mitmekesine mänguväljakutega park, kogukonna aed, muruplatsid ja piknikuala, välijõusaal ning pump track rada rulatajatele, rulluisutajatele ja ratturitele. „Bonava strateegia on pakkuda kättesaadavaid ja kvaliteetseid uusi kodusid paljudele inimestele. Kui Skandinaavias ja Saksamaal on üks osa sellest strateegiast ka üürimajade loomine, siis Baltikumis ja Eestis on meie jaoks selline tehing esimene. Meil on hea meel anda panus institutsionaalsete investorite turuosakaalu suurenemisse Eesti üürikorteriturul ning pakkuda kvaliteetseid kortereid ja professionaalset haldust klientidele, kes ei soovi end siduda kodulaenuga,“ ütles Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa.

Tehing on Lumi Capitali ja LHV pensionifondide koostöös järjekorras teine üürimajade investeering. Esimesena soetatud Lumi Kodud üürikorterid Manufaktuuri kvartalis 127 korteriga on valmimas uue aasta kevadel.

LHV pensionifondide fondijuht Kristo Oidermaa kinnitas, et pensionifondid jätkavad investeeringuid professionaalselt hallatud üürimajadesse. „Tallinna üürituru tänaste pakkumiste tase on ebaühtlane. Pikaajalisest üürist huvitatu valik on piiratud ning kui õnnestubki saada hea pakkumine, ei ole garantiid, et üürihinna kasv jääb läbipaistvaks ning meelepäraseks osutunud üürikodu jääb selleks kogu soovitud ajaks,“ selgitas Kristo Oidermaa. „Pealinn kasvab iga aastaga, samuti kasvavad ootused üürikinnisvara kvaliteedile ja hinnakujundusele, seega usume, et Tallinna arengumuster sarnaneb teiste suurimate Põhjamaa linnadega,“ lisas fondijuht.

Lumi Capitali partner Martin Rekor sõnas, et Lumi Kodud üürimajad Uus-Mustamäel on sobilik täiendus ettevõtte portfelli, sest asuvad Lääne-Tallinna elamupiirkondade südames, rahulikus sisekvartalis. „Majad paiknevad lühikese jalutuskäigu kaugusel mitmest kaubanduskeskusest, koolidest ja lasteaedadest ning sealt saab kiirelt nii südalinna kui TTÜ piirkonda,” lisas ta hiljutise investeeringu kohta. “Meil on hea meel luua uued üürimajad koostöös Põhjamaade juhtiva elamuarendusfirmaga Bonava, kellel on rohkelt kogemust sarnast tüüpi tehingute ja koostööga Põhjala riikides,” lisas Rekor. “Lumi Capital jätkab uute üürimajade investeeringute otsimist kõikjal Tallinnas, et luua uhiuusi üürikodusid, mille järgi on suur nõudlus. Plaanime koostöös LHV pensionifondidega kasvatada üürimajade portfelli 500 korterini“, ütles Rekor.

Bonava on juhtiv elamuarenduse ettevõte Põhja-Euroopas. Ettevõte tegutseb Rootsis, Soomes, Taanis, Norras, Saksamaal, Peterburis, Eestis ja Lätis ning selle käive oli 2017. aastal 1,45 miljardit eurot. Bonava on Eestis tegutsemise 14 aasta jooksul arendanud ja müünud üle 1900 uue kodu. Lumi Capital on kinnisvara investeeringute juhtimisega tegelev ettevõte, kes on asutanud üürimajade investeerimise ja üürimise äristrateegia ning viib seda ellu koostöös LHV pensionifondidega. ASi LHV Varahaldus pensionifondidel on ligi 170 tuhat klienti. LHV pakub nii aktiivselt kui ka passiivselt juhitud II ja III samba pensionifonde. LHVpensionifondide maht kokku on 1,2 miljardit eurot.

Vaata kõiki uudiseid