LHV hoiatab õngitsuskirjade eest

07.03.2024

LHV hoiatab kliente petturite poolt LHV Panga nimel saadetud õngitsuskirjade eest ja annab nõu, kuidas neid ära tunda. Petukirju ei tohiks avada ega nendes olevatel linkidel klikkida. Kindlasti ei tohiks sisestada oma andmeid kirjades lingitud veebilehtedele.

Hetkel on kurjategijad aktiivselt saatmas LHV nimel uusi petukirju. Kuigi LHV mobiiliäpp on kõikidele klientidele kasutamiseks tasuta, püütakse kirjas saada inimesi tegema makset, et mobiiliäpi kasutamise eest tasuda. Kiri paistab silma uut tüüpi probleemi, aga ka varasemast läbimõelduma sisu poolest. See on hea näide, kuidas petukirjade tase ajas paraneb ning nende äratundmine muutub järjest keerulisemaks. Tähelepanelikkus on järjest vajalikum.

Klikkides kirjasolevale makselingile võib pahaaimatu sattuda omakorda petulehele, mis sarnaneb päris pangakanalile. Sellel lehel sisestatud andmed lähevad kurjategijate kasutada ja kinnitades toiminguid PIN-koodidega, võivad kurjategijad saada ligipääsu inimese tegelikule kontole.

Petukirja saamise korral tuleks see ära kustutada ning mitte klikkida kirjas olevatele linkidele. Kui inimene on siiski oma andmeid või PIN-e soovimatute toimingute tegemiseks sisestanud, palume esimesel võimalusel LHV klienditoega ühendust võtta.

Pettuste vältimise meelespea:

  • Jälgi alati e-kirja saatja aadressi. Kui saatja e-posti aadressi lõpp ei ole @lhv.ee ja erineb sellest kasvõi ühe tähe või kirjavahemärgi võrra, siis palun ole ettevaatlik ja ära oma andmeid sisesta.
  • Kui e-kirja/SMS-i/telefonikõne sisu tundub vähegi kahtlane, näiteks läheb vastuollu teadaoleva infoga või on muul viisil ebatavapärane, siis palun võta ühendust LHV klienditoega numbril (+372) 6 800 400 või aadressil info@lhv.ee, et veenduda, kas tegemist on tõepoolest LHV poolt saadetud teatega.
  • LHV ei saada SMS-i teel kunagi linke. Kui saad sellise SMS-i, siis palun ära lingil vajuta ega oma andmeid sisesta.
  • Internetipanka sisse logides veendu alati, et see on LHV ametlik pangakanal. Sellele viitab veebilehe korrektne aadress, toimivate linkidega ja korrektne lehekülg ning veebilehitseja aadressireal olev väike roheline tabaluku sümbol.
  • Kahtluse puhul on kõige kindlam kirjutada brauseri aadressireale ise www.lhv.ee, mitte vajutada saadetud lingil, mis tundub sarnane, kuid on mõne tähekombinatsiooni poolest siiski erinev.

Vaata lähemalt: https://www.lhv.ee/et/pettuste-ennetamine

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus, LHV Kindlustus ja LHV Bank Limited. Grupi ettevõtetes töötab üle 1080 inimese. LHV pangateenuseid kasutab jaanuari lõpu seisuga 421 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 121 000 aktiivset klienti ja LHV Kindlustusega on kaitstud 163 000 klienti. Groupi tütarettevõte LHV Bank omab Ühendkuningriigi pangalitsentsi ning pakub pangateenuseid rahvusvahelistele finantstehnoloogia ettevõtetele ja laenusid väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele

Vaata kõiki uudiseid