LHV Pank laiendab rohelise kodulaenu pakkumist B-energiaklassi kodudele

29.12.2023

LHV Pank on astunud sammu rohelisema tuleviku suunas – alates detsembrist pakub pank paremaid kodulaenu tingimusi lisaks A-energiaklassi varale ka B-energiaklassi kodudele.

LHV eraisikute finantseerimise juhi Catlin Vatseli sõnul on pangal kindel eesmärk toetada inimesi keskkonnasõbralike valikute tegemisel ka keerulisemates majandusoludes. "LHV tõi rohelise kodulaenu turule kolm aastat tagasi ning see moodustab täna 12,4 protsenti kõigist LHV poolt antud eluasemelaenudest," märgib Vatsel.

Selleks, et toetada energiasäästlike kodude loomist, laiendasime rohelise kodulaenu soodustingimusi. Kui varem kehtis 1.69-protsendiline soodusintressimäär ainult A-energiaklassi kodudele, millele lisandub euribor, siis nüüd kehtib see ka uute B-energiaklassi kodude ostmisel või ehitamisel, ” sõnab Vatsel.

A-energiaklassi hooned on tuntud oma kõrge kulu- ja energiatõhususe poolest, olles väga hästi soojustatud ning õhupidavad. Sellised hooned kasutavad energiasäästlikke küttelahendusi ning on võimelised energiat tootma ja seda ka edasi müüma, kasutades selleks sageli päikesepaneele. B-energiaklassi hooned on A-klassiga võrreldes sarnased soojustuse, ventilatsiooni ja valgustuslahenduste pooest, kuid need ei pruugi tavaliselt ise energiat toota. “Mõlemad energiaklassid peegeldavad kaasaegse ehituse kõrgeimat standardit, pakkudes elanikele suuremat energiasäästu ja madalamaid ülalpidamiskulusid,” selgitab Vatsel.

Rohelise kodulaenu eesmärk on innustada inimesi investeerima keskkonnasäästlikumatesse eluasemetesse, aidates kaasa jätkusuutlikuma ja rohelisema tuleviku loomisele. LHV roheline kodulaen on panga kõige soodsama intressimääraga kodulaen, mis peegeldab LHV pühendumust keskkonnasõbralikele ja jätkusuutlikele lahendustele.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus, LHV Kindlustus ja LHV Bank Limited. LHV ettevõtetes töötab üle 1060 inimese. LHV pangateenuseid kasutab oktoobri lõpu seisuga 415 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 125 000 aktiivset klienti ja LHV kindlustusega on kaitstud 164 000 klienti. LHV Groupi tütarettevõte LHV Bank omab Ühendkuningriigi pangalitsentsi ning pakub pangateenuseid rahvusvahelistele finantstehnoloogia ettevõtetele ja laenusid väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Vaata kõiki uudiseid