LHV on Eesti naiste korvpalli peatoetaja

15.11.2023

Pühapäeval toimunud Eesti naiste korvpallikoondise EM kvalifikatsiooni kodumängul Suurbritannia vastu sõlmisid Eesti Korvpalliliit ja AS LHV Pank uue koostöölepingu, millest lähtuvalt sai LHV-st Eesti naiste korvpalli nimitoetaja.

Tegemist on nii korvpallis kui ka Eesti spordis tervikuna unikaalse koostöölepinguga, mille fookus on suunatud just Eesti naiste ja tüdrukute korvpalli edendamiseks. Leping kehtib kuni 2030. aasta lõpuni ning paika on pandud kindlad eesmärgid, mille poole liikumise ja täitmise edukust mõõdetakse regulaarselt.

„Eesti on korvpalliriik, meil on pikk ja edukas ajalugu. Meeste ja poiste koondised on Euroopas konkurentsivõimelised juba pikemat aega ning selle sponsorlepinguga loodame kõrgemale tasemele tõsta ka naiste korvpalli ja seda eelkõige kandepinna suurendamise kaudu, tuues rohkem tüdrukuid korvpalli juurde. Tänan südamest LHV-d, see on märgiline päev Eesti naiste korvpallis,” kommenteeris Priit Sarapuu, Eesti Korvpalliliidu president.

LHV Panga juhatuse esimehe Kadri Kiiseli sõnul on rõõmustav näha, et naiste sport tervikuna saab üle maailma üha suuremat tähelepanu. „Kodumaise pangana on meil hea meel toetada ettevõtmisi, mille taga suured eesmärgid ja nende elluviimisesse pühendunud inimesed. On näha, et naiste sport ja neile suunatud tiitlivõistlused kasvavad hooga. Selleks on oluline luua neile võimalused. LHV loob rõõmuga naiste korvpalli eestvedajatele, treeneritele, naistele ja tüdrukutele uued ja paremad võimalused, et eestlaste seas armastatud ala uuele tasemele,“ ütles Kiisel.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on Eestis LHV Pank, LHV Varahaldus ja LHV Kindlustus ning LHV Bank Ühendkuningriigis. Grupi ettevõtetes töötab üle 1020 inimese. LHV pangateenuseid kasutab septembri lõpu seisuga üle 407 000 kliendi, LHV hallatavatel pensionifondidel on 125 000 aktiivset klienti ja LHV Kindlustusega on kaitstud 160 000 klienti. LHV Bank omab Ühendkuningriigi pangalitsentsi ning pakub pangateenuseid rahvusvahelistele finantstehnoloogia ettevõtetele ja laenusid väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Vaata kõiki uudiseid