Algas kauplemine LHV Groupi aktsiatega

23. mai 2016

Täna, 23. mail noteeriti LHV Group’i aktsiad (kauplemistähis: LHV1T) Nasdaq Balti börside põhinimekirjas.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. Grupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab üle 250 inimese. LHV pangateenuseid kasutab pea 90 000 klienti ja LHV hallatavatel pensionifondidel on rohkem kui 170 000 klienti.

„Meil on suur rõõm tervitada LHV Group’i aktsianoteeringu puhul, mis järgneb nende edukale IPO-le. LHV aktsiate kauplemisele võtmine toob juurde uue investeerimisvõimaluse Balti ning ka rahvusvahelistele jae- ja institutsionaalsetele investoritele. Ettevõttele toob avalikul turul olemine kaasa eelkõige võimaluse kaasata tulevikus lihtsamalt raha, suurema likviidsuse ning tuntuse kasvu,“ ütles Nasdaq Balti turu juht Arminta Saladžienė.

„LHV on alles oma pikaajalise arengu alguses, avalikuks ettevõtteks muutumine aitab tugevdada meie strateegilist positsiooni. Lisaks lubasime aktsionäridele juba mitu aastat tagasi, et noteerime aktsiad Nasdaq Balti börsil ning me peame oma lubadusi,“ ütles LHV Group’i juht Erkki Raasuke.

„LHV Group’i aktsiate esmane avalik pakkumine ja sellele järgnev noteerimine börsil on suurepärane näide illustreerimaks, kuidas saada avalikuks ettevõtteks. See, kuidas LHV on kogu protsessi üles ehitanud, jaganud pidevalt avalikkusele informatsiooni ja hoidnud raudse kindlusega ajakavast kinni, on olnud imetlusväärne,“ kommenteeris Nasdaq Tallinna juht Rauno Klettenberg. „LHV turuletulekust saavad teised börsiettevõtteks pürgijad kindlasti eeskuju võtta,“ lisas Klettenberg.

LHV Group viis 2.-16. maini läbi ettevõtte aktsiate esmase avaliku pakkumise, mille käigus pakuti avalikult 2 miljonit aktsiat. Pärast pakkumist koosneb LHV Group’i aktsiakapital 25 356 005 lihtaktsiast, aktsia nimiväärtus on 1 euro. Balti börside põhinimekirjas noteeritakse kõik LHV Group’i lihtaktsiad.

Vaata kõiki uudiseid