LHV blogi
Pangandus/Majandus

Neli aastat LHV kodulaenu – kiire ja mugav lahendus igale koduostjale

3. november 2020LHV

2016. aasta oktoobris vaikselt turule sisenenud LHV kodulaenuga rahastatakse üha suuremat osa Eestisse soetatavatest kodudest. Teenuse paindlikkus ja mugav digilahendus on püsinud, lisandunud on aga kogu Eestit kattev pakkumine, roheline kodulaen ja soodsamad tingimused.

Kui LHV neli aastat tagasi klientidele kodulaenu pakkuma hakkas, eristus see turul selgelt paindlikuima võimalusega võtta vajadusel maksepuhkust (näiteks õppimiseks või reisimiseks) või soovi korral lihtsalt ja tasuta laenu tagasi maksta. Esialgu vormiti sedavõrd olulisele ja pikaealisele teenusele parimat kuju, ent tänaseks on hoog üles saadud. Nüüd rahastab LHV juba iga kuuenda kodu soetamist ning laenupakkumise küsijaid on märksa rohkemgi.

Käesolev aasta on eluasemeturul märkimisväärne. Koroonakriis on küll inimeste ostusoovidele, aga ka kinnisvaraturule oma jälje jätnud, ent LHV kodulaenule puhuv pärituul pole vaibunud. Muidugi on saanud kodulaenuturg mõjutatud koroonaviirusest ja eriolukorrast. Märtsi lõpus ja aprilli alguses kukkus ka LHV-s kodulaenu taotluste arv paariks nädalaks isegi poole võrra, samas oli taastumine kiire ja juba juuli alguseks tõusis huvi kodulaenude vastu koroonaeelsele tasemele. August, september ja oktoober on olnud väga aktiivsed kuud. Sügiskuudel on klientide huvi veelgi suurendanud rohelise kodulaenu võimalus (soodsaim intress A-energiaklassi eluasemetele) ja 0-eurone lepingutasu aasta lõpuni.

Tähtis on märkida, et tänaseks leiab kõikjal Eestis LHV kodulaenuga soetatud eluasemeid ja pangal on kindel soov geograafilist katvust veelgi parandada. Kuigi täna on siiski enamik kodulaenudest antud Tallinnasse ja Harjumaale, Tartumaale ja Pärnumaale, on ka teiste maakondade eluasemete rahastamise maht laenuportfellis kasvamas.

Veel veidi statistikast. Kodulaenuportfellist 70% on LHV andnud korterite soetamiseks, samas majade ehitamiseks ja ostmiseks on antud 30% kodulaenuportfelli mahust. Keskmise LHV kodulaenuga soetatud korteri hind on 2020. aastal olnud 130000 eurot, samas kui 2019. aastal oli see 123 000 eurot. Keskmise eramaja hind on 200 000 eurot (2019. aastal 206 000).

Omafinantseeringut pakume alates 15%, ning KredExi käenduse toel on seda võimalik langetada 10%ni. Keskmine omafinantseering, mille laenuvõtjad ise maksavad, on tänavu olnud 24%.

Kliendid saavad LHV-st kodulaenu taotleda kiirelt ja mugavalt nii LHV mobiiliäpis kui ka internetipangas. Vastuse osas on LHV turu kiireim – esialgse pakkumise saadame 24 tunni jooksul. Kui sellele lisadagi eelpool kirjeldatud paindlikkus, 0-eurone lepingutasu, roheline võimalus, Eesti parim teenindus ja asjatundlik, kaasamõtlev suhtumine, on lihtne mõista, miks üha rohkemate koduostjate laenuvalik on langemas LHV kasuks. Seega, kui oled soetamas uut eluaset või seda ise ehitamas, pöördu esimesena LHV poole.

Vaata ja loe rohkem!