LHV blogi
Investor/Majandus

Krüptovarade väärtus on langenud, aga huvi nende vastu kasvanud

26. mai 2022LHV

Kuigi käimasolev aasta on olnud nii krüpto- kui ka aktsiaturgudel väga heitlik ja näidanud suuri langusi, on LHV klientide huvi olnud krüptovarade osas jätkuvalt kasvav.

Nagu ikka, käib klientide aktiivsus ja huvi mingi varaklassi vastu sageli ühte jalga selle hinnaliikumistega. Turgu mõjutab jällegi maailmas toimuv ja nii on ka krüptovaradega kauplemise aktiivsus sel aastal veidi kõikunud, ent huvi nende vastu stabiilselt kasvanud. Alates novembri keskel teenuse avamisest on LHV-s krüptovaradega tehinguid teinud juba üle 8600 inimese.

Kuigi kauplemisaktiivsus sõltub üldiselt hinnaliikumistest, on LHV kliendid olnud sel aastal selgelt ostupoolel – vaid mõnel üksikul nädalal on olnud müügikäive ostukäibest suurem. See näitab, et lühiajalised liikumised krüptovarades ei vähenda klientide huvi, vaid pigem on seni seda kasvatanud. Kokku tegid LHV kliendid aasta esimese nelja kuu jooksul krüptovaradega tehinguid üle 50 miljoni euro väärtuses.

Tänaseks pakub LHV oma mobiiliäpis ja internetipangas võimalust investeerida 13 erinevasse krüptovarasse. Hiljuti lisandusid uute valuutadena tehingute lõpuleviimise poolest kiireim plokiahela platvorm Avalanche (AVAX) ja uue põlvkonna nutilepingute platvormi arendav Fantom (FTM). Seni on aga meie klientide seas populaarseimad krüptovarad olnud ikkagi vanad tuttavad Bitcoin (BTC) ja Ehtereum (ETH).