LHV blogi
Rahatarkus

5 põhjust, miks lapsele mobiilipanka tutvustada

14. oktoober 2020LHV

Tänapäeval on tavaline, et lapsele avatakse konto väga varakult, sageli isegi kohe peale sündi, et lapse tuleviku kindlustamiseks raha koguda või isegi väärtpabereid soetada. Pangakaardi saab lapsele tellida tema 7-aastaseks saamisel. Miks tasuks oma esimese pangakaardi saanud lapsele ka mobiiliäppi tutvustada?

Õpetad rahatarkust

Küsimusele, millal oma lapsele pangakonto avada ja kaart tellida, teab vastust iga lapsevanem ise, ent vajaduse tekkides ei ole mõtet neid samme ka aina edasi lükata. Lapse jaoks tähendab oma konto iseseisvuse lisandumist ning pangakaardi omamine eeldab oskusi rahaga ümber käia. Kui lapsel on võimalus oma taskurahal silm peal hoida, õpib ta varakult ka aru saama, millele ja kui palju tal raha kulub.

Konto saab lapsele avada kasvõi peale tema sündi, ent pangakaardi tellida alates seitsmendast eluaastast. Oma esimesi pangatoiminguid tegema asuvale lapsele on sobilik tutvustada just mobiiliäppi, sest telefon on lapsega üldjuhul alati kaasas ning äpiga esmaste toimingute tegemine väga lihtne.

Kõik rahaasjad alati temaga

Ei või iial teada, millal mõni hädavajalik toiming on vaja korda saata. Mobiiliäppi kasutades on kõik rahaasjad ühes kohas ja alati lapsega kaasas. Laps saab kiiresti ja mugavalt oma kontojääki kontrollida ega pea selleks pangaautomaati otsima või vanemale helistama. Pole vaja eraldi rahakotti, pangakaarti ega sularaha, äpist saab ülevaate kõikidest oma rahaasjadest ning vajadusel korda saata lihtsamaid toiminguid või leida lähima sularahaautomaadi. Lisaks annab äpp alati teada, kui kontol toimub liikumine või sinu seatud limiidid hakkavad täis saama.

Omad ülevaadet lapse rahaasjadest

Lapsevanemana omad ülevaadet ja kontrollid oma lapse rahaasju kuni tema täisealiseks saamiseni. Näed äpis tema kontojääki ja tehtud tehinguid ning saad muuda ka kaardi limiite – sularaha väljavõtu, kaardimaksete ja internetiostude limiite nii päeva kui ka kuu arvestuses. Nii ei pea sa muretsema, et laps liiga palju sularaha välja võtab või kogu raha mõne päevaga laiaks lööb. Vajadusel saad aga limiite hetkega suuremaks või väiksemaks muuta.

Kiire ja mugav raha küsimine

Ei tea kunagi ette, millal lapsel võib äkitselt raha tarvis minna, kuid on hea, kui selle küsimine ja saatmine on vajadusel väga lihtsaks tehtud. LHV mobiiliäpis saab raha küsida vaid mõne nupuvajutusega ning saata selle soovitud kontaktile SMS-i, sotsiaalmeedia, e-kirja või muu soovitud kanali kaudu. Makse sooritamine nõuab samuti vaid paar nupuvajutust ning raha jõuab kohale hetkega.

Võimalus maksta telefoni või nutikellaga

Veel üks lihtne ja turvaline võimalus maksmiseks on kasutada oma nutiseadmeid. LHV klientidel on võimalik toodete ja teenuste eest tasuda nii Apple’i toodetega kui ka Fitbiti või Garmini nutikella ja käepaelaga. Maksta saab kõikjal, kus viipemakseid vastu võetakse. Apple Pay puhul tuleb vaid lisada LHV pangakaart vastava seadme Walletisse, Fitbiti ja Garmini puhul laadida alla alla vastava kella äpp, siduda oma nutikell sellega, luua neljast numbrist koosnev parool ning lisada oma pangakaart Walletisse.