LHV blogi
Investor

Ristmeediastuudio pakub avalikult aktsiaid, et minna maailma meelelahutusturule

30. november 2020LHV

Sisulooja ja filmistuudio IMEPILT AS plaanib oma loomingu ja uudse lähenemisega vallutada maailma. Plaanide rahastamiseks aga viib Eestis baseeruv ettevõte aktsiad alternatiivturule ja pakub kõgile investoreile võimalust suurtest plaanidest osa saada.

Kuigi Imepilt on Eesti ettevõte ja tutvustab end Põhjamaade ristmeediastuudiona, on tegemist globaalse meeskonnaga, mis loob ja toodab originaalset audiovisuaalset ja muud sisu. Ettevõtte asutaja ja juhi Almondi Esco (aka Sten-Aleks Pihlak) eestvedamisel läheneb stuudio meelelahutusele uuel moel – luues bränditud ristmeedia kimpusid, mis koosnevad lisaks animafilmile ka sarjadest, mobiilimängudest, liitreaalsus-elamustest, meenetest ja sündmustest. Kusjuures kõike kogupere suunitlust silmas pidades, sisu on hariv ja kannab laiemat positiivset sõnumit.

Esimene säärane bränditud sisukimp maailma publiku püüdmiseks, on hetkel töös olev „Ohtude saar“ (viide treilerile). Kava kohaselt jõuab see rahvusvahelisele turule 2021. aasta kolmandas kvartalis ja kõnetab kliimamuutuste teemaga eri vanuses inimesi. „Ohtude saart“, milles keskne tegelane ahvitüdruk Hanna võitleb sõprade toel hullu ilmateadlase Dr Kaose vastu, hakkab lepingulise koostööpartnerina maailmas levitama tuntud agentuur Kaleidoscope Film Distribution. Lisaks käib töö usinalt juba järgmiste projektide kallal.

Sinu investeerimisvõimalus

Et Eestis baseeruv ettevõte saaks maailmas läbi lüüa, läheb tarvis lisakapitali, mida Imepilt on otsustanud kaasata Nasdaq Tallinna alternatiivbörsi First North kaudu. Aktsiate märkimisperiood algas 30. novembril ja lõppeb 11. detsembril. Kokku on pakkumisel kuni 375 000 uut aktsiat, pakkumishinnaga 4 eurot aktsia kohta (millest 0,10 eurot on nimiväärtus ja 3,90 ülekurss). Seega on pakkumise kogumaht 1,5 miljonit eurot. Jaotus tehakse hiljemalt 14. detsembriks. Ettevõte on esitanud taotluse kõigi aktsiate noteerimiseks ja avalikult kauplemisele võtmiseks First Northil, mille Tallinna börs on teatud tingimustel rahuldanud.

Kogutavat kapitali kasutab Imepilt oma äri laiendamiseks ja järgmiseks arenguhüppeks. Esiteks plaanitakse laiendada ettevõtte meeskonda ja kaasata veelgi andekaid inimesi üle maailma. Teiseks plaanib ettevõte investeerida tehnoloogiasse. Investeeritakse ka uuringutesse ja arendusse. Osa kapitalist läheb olemasoleva meeskonna uute võimekuste loomiseks.

Investorite jaoks on praegune pakkumine võimalus astuda pardale ettevõtmise suhteliselt varajases faasis, kuivõrd tegemist on alles teise rahastusringiga. Ühtlasi on see ainulaadne näide, et Nasdaq Tallinna ja First Northi kaudu on võimalik investeerida ka meelelahutusvalkonna ettevõttesse ja varajases faasis kasvuettevõttesse. Nii börs kui ka korraldajad loodavad, et Imepildil õnnestub meelitada alternatiivturule veelgi sarnaseid rahakaasajaid.

Aktsiate omandamine ja pakkumisel osalemine LHV Panga kaudu on lihtne. Selleks tuleb omada LHV pangakontot (või see avada), sõlmida investeerimisteenuste ja Balti väärtpaberikonto leping ning leida valida internetipangas rubriigis „Raha kasvatamine“ viide „Väärtpaberite märkimine“.

Tugev meeskond ja rahvusvaheline haare

Nagu investeerimise puhul ikka, peaks iga investor tutvuma saadaolevate pakkumise materjalidega, finantsandmetega ja kaaluma võimalikku kasu teadaolevate riskidega. Vaata lähemalt:

Pakkumine on suunatud jaeinvestoreile, kes on oodanud teistest erinevat, kasvuvõimalusega ja positiivse missiooniga investeerimisvõimalust.

Imepilt stuudio tugevusteks võiks pidada talendikaid ja kogenud tegijaid üle maailma ning juba sõlmitud koostöölepinguid. Näiteks on stsenaristid Elizabeth Martin ja Lauren Hynek töötanud varasemalt Disney ja Warner Brosi jaoks, olles stsenaristideks ka tänavu valminud filmil Mulan (viide treilerile). John Bellina aga on kirjutanud mitmete tuntud telesarja stsenaariume, teiste hulgas iZOMBiE, Castle jt. Eraldi võib esile tuua „Ohtude saare“ levitaja Kaleidoscope’i kogemusi („Mida naised tahavad“, „Drive“, „StarDog and TurboCat“ jne). Imepilt on juba sõlminud üle 30 lepingu brändingupartneritega ja sillutanud nii teed võimalikuks eduks. Kasvuvõimalust peab ettevõte suureks.

Olulisematest riskidest peaks investor arvestama eelkõige majanduskeskkonna võimalike muutustega, vaatajatepoolset nõudlust mõjutavate faktoritega ja meelelahutusturule omaste riskidega, nagu intellektuaalse omandi kaitsmine, koostöölepingute sõlmimine, aga ka konkurents teiste filmitootjatega.

Aktsiaid pakub Imepilt AS. Ettevõtte nõustaja First North turul on LHV Pank. Nasdaq Baltic First North on väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele loodud alternatiivturg, mida opereerivad Nasdaqi börsid. First North turu eesmärk on võimaldada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ligipääsu kasvukapitalile. Alustavatel ettevõtetel on lihtsam saada First Northil avalikult kaubeldavaks, kuna regulatiivsed nõuded on reguleeritud turuga võrreldes leebemad. Nõustaja roll on kasvuettevõtteid juhendada kauplemiseelsel ja -järgsel perioodil ning aidata neil täita First North turu reeglitest tulenevaid kohustusi.