LHV blogi
Foto: Makselahendusi on erinevaid
Pangandus

Moodsad makselahendused on kaupmehele konkurentsieelis

6. oktoober 2020LHV

LHV tõi kuu aega tagasi ettevõtete jaoks turule maksete kogumise täisteenuse, mis võimaldab oma kaupade ja teenuste eest raha küsimise teha teenusepakkujale võimalikult mugavaks. LHV podcastis arutati moodsate makselahenduste üle ja anti väike-ettevõtjatele head nõu.

LHV maksete kogumise tootejuht Indrek Kaljumäe tõdes podcastis, et kaubandus on muutunud ostjakeskseks ja seetõttu peaksid kaupmehed arvestama ka tarbijate makseeelistustega. Selleks, et kaupmehed ei peaks liialt vaeva nägema erinevate makseviiside kokku otsimisega erinevatest pankadest, ongi LHV toonud turule täisteenuse, kuhu on kokku kogutud erinevad turul olemasolevad makseviisid, sh teiste pankade pangalingid.

LHV maksete kogumise täisteenus hõlmab endas ka koos EveryPayga pakutavaid e-kaubanduse lahendusi, avanevad kaupmeeste jaoks lihtsasti ka e-kaubanduse võimalused. EveryPay juht Lauri Teder rääkis, et koroonakriis on olnud e-kanalitele parim reklaamikampaania. „Kui USA e-kaubanduse osakaal kogu kaubandusest kasvas kümne aastaga 5,6 protsendilt 16 protsendile, siis kaheksa nädalaga läks ta 16 protsendilt 27 protsendile,“ rääkis Teder. „See kasv on meeletu. Ma kujutan ette, et Euroopas ja Eestis need suurusjärgud on samad.“

Üha kasvava e-kaubandusega ühes taktis kasvavad ka klientide nõudmised, kuna enam ei osta e-poest vaid innovaatorid. „See on kindlasti mingil määral konkurentsieelis, kui kliendil on valikuvõimalus. Kliendid on meil nõudlikud,“ rääkis elektroonikamüüja Klick Eesti finantsjuht Kaire Koik. „Eks füüsilises poes on see ostuprotsess lihtsam, seal on sul pärisinimene, kes sind võibolla natukene mõjutab – veebiostus oled sa tegelikult üksinda ja vaatad oma rahakotile otsa ja võibki tekkida tunne, et võibolla mul täna seda kaupa siiski ei ole vaja,“ põhjendas Koik, miks mugavad makselahendused e-poes võimaldavad vähendada ostukorvist loobumisi.

Lauri Tederi sõnul on lisaks sularahaga ja pangakaardiga maksmisele kõige levinumad makseviisid Eestis e-kaubanduses pangalingi maksed, mujal maailmas eelkõige kaardimaksed internetist. Uuematest makseviisidest tutvustas Teder podcastis uue põlvkonna pangalinke (kõik pangalingid ühest kohast), makselingi lahendust LinkPay ja teenusepõhiseid regulaarseid makseid pangakaardilt.

Kaljumäe sõnul oli enne kriisi vaid iga neljas Eesti kaupmees oma kaupu või teenuseid ka veebis pakkumas. „Ma pakun, et selle kriisi tulemusena tuli sinna 10% juurde, täna võiks arvata, et e-kaubanduses on iga kolmas,“ ütles Kaljumäe. „Nii, et kaks tükki (kolmest) on veel puudu“. Õnneks võimaldab LHV täisteenus uutel kaupmeestel kiiret ja mugavat liidestust mitmete e-poe platvormidega, mis laseb online müügiga kiiresti algust teha.

Millest veel räägiti ja milliseid innovaatilisi lahendusi kaupmehed tulevikus võiksid kasutama hakata, kuula juba podcastist.

Maksete kogumise täisteenus

  • Kaardimaksed kauplustes: suur valik makseterminale
  • E-kaubanduse lahendused: kaardimaksed, pangalingid, püsimaksed, mTasku jt
  • Moodulid e-poe platvormidega liidestumiseks: Magento, WooCommerce, Prestashop jt
  • Arvete tasumine makselingiga
  • Koostööpartnerite lahendused, kuhu on integreeritud LHV makselahendus: