LHV blogi
Foto: Kasvukontoga investeerimine on igaühele jõukohane
Rahatarkus/Majandus

Kui palju peaks iga kuu kõrvale panema, et koguda lapsele tema esimese kodu sissemakse?

16. veebruar 2022LHV

Lastele investeerimine on muutunud viimaste aastate jooksul väga populaarseks. Ühest küljest soovitakse kindlustada lapse tulevikku, kuid teisalt on pikaajaline investeerimine muutunud kõigile jõukohaseks.

Põhjuseid, miks oma lastele tulevikuks raha koguda, on erinevaid. Mõni vanem soovib, et lapsel oleks lihtsalt elluastumiseks stardipakett, mõni toetada tema haridusteed või mõni anda lapsele peale gümnaasiumi lõpetamist vabaduse ja aja mõelda, mida edasi teha.

Üks viimase aja levinumaid eesmärke on aga koguda lapsele esimese kodu sissemakse. LHV on selle oma klientidele väga mugavaks teinud, võimaldades koguda raha lapse Kasvukontole, kasvatada seda pikema aja jooksul ning suunata see sobival hetkel teenustasudeta otse kodu sissemakseks.

Oletame, et lapse soov on 25-aastaseks saades osta oma esimene kodu, mis maksab näiteks 120 000 eurot. Kui arvestada sissemaksuks 15%, tuleks omafinantseeringuna tasuda 18 000 eurot. Kui kaua ja kui palju peaks Kasvukonto kaudu investeerima, et see summa 25-aastaseks saades koos oleks? Arvestame ajaloolisi tootlusi silmas pidades 6% keskmise tootlusega.

Kasvukonto alates sünnist – iga kuu 30 eurot Kasvukontole, lihtsalt pangakontole kogudes oleks 25. sünnipäevaks koos 8640 eurot, mis aga investeerides oleks 6% tootlusega kasvanud 19 330 euroni.

Kasvukonto alates 7. eluaastast – avades lapsele Kasvukonto näiteks tema 7. sünnipäevaks, tuleks iga kuu kõrvale panna juba 50 eurot. Nii kasvaks summa lapse 25. sünnipäevaks 19 460 euroni.

Kasvukonto alates 18. eluaastast – kui lapsel tekib alles täisealiseks saades endal mõte Kasvukonto avada ja kodu sissemakseks koguma hakata, tuleks aga iga kuu kasvama panna juba umbes 180 eurot, et 25. sünnipäevaks soovitud sissemakse summa kokku saada.

LHV Kasvukonto ongi mõeldud eelkõige pikaajaliseks investeerimiseks. Alustada saab juba alates ühest eurost, võimalus on teha nii regulaarseid kui ka üksikuid sissemakseid ning kõik tehingud tehakse sinu eest automaatselt. Kuni 26. eluaastani puuduvad Kasvukontol ka haldustasud.

Vaata lisaks